مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

آموزش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی

0 960
زمان مطالعه : 9 دقیقه

آموزش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی

آموزش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی ؛ امروزه با وجود پیشرفت‌های بی‌شماری که در دنیا ایجاد شده است. می‌توانید بسیاری از کارهایی که در ذهنتان ناممکن به نظر می‌رسند را انجام دهید. یکی از این کارها تبدیل گوشی اندروید به کنترل تلویزیون ال جی می‌باشد. برای همه ما موقعیت‌هایی پیش آمده است که دسترسی به ریموت کنترل تلویزیون امکان پذیر نبوده . در این شرایط می‌توانید گوشی همراه خود را تبدیل به ریموت کنترل کنید. در صورتی که تلفن همراهتان از مادون قرمز پشتیبانی کند ؛ با استفاده از روش‌های زیر به راحتی از گوشی همراه‌تان به جای ریموت کنترل استفاده کنید. و البته کنترل تلویزیون با گوشی ال جی راحت تر است.

در این مطلب روشهایی برای برنامه تبدیل موبایل به کنترل تلویزیون ال جی و نیز نصب کنترل تلویزیون ال جی روی گوشی را مورد بررسی قرار میدهیم . همچنین در مورد کاربرد دکمه ها در کنترل تلویزیون ال جی نیز مورد بررسی قرار داده ایم .

دانلود کنترل تلویزیون الجی

کنترل تلویزیون lg با گوشی ؛ ابتدا برای کنترل از راه دور تلویزیون ال جی با گوشی لازم است تا برنامه کنترل تلویزیون lg را روی گوشی اندروید خود نصب کنید. برای دانلود برنامه می‌توانید به این سایت مراجعه کنید. بعد از دانلود برنامه کنترل تلویزیون ال جی با موبایل ، صفحه‌ایی برایتان باز خواهد شد گزینه مربوط به ریموت را بزنید. صفحه بعدی برایتان بخشی از دستگاه‌های دیجیتالی را نمایش خواهد داد. برای تبدیل گوشی همراه‌تان به ریموت کنترل گزینه TV را در این بخش انتخاب کنید.

برنامه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی ؛ در مرحله بعد از شما درخواست اسم مربوط به برند تلویزیونی که می‌خواهید گوشی خود را تبدیل به ریموت آن کنید انتخاب کنید. برای این کار می‌توانید یا اسم برند را جستجو کنید یا در داخل لیست به دنبال برند مورد نظرتان باشید. سپس بعد از انتخاب برند شروع Lets Start را انتخاب کرده و بزنید. در مرحله اخر دکمه Paired را بزنید سپس برای شروع گزینه Pawer را انتخاب کنید. اکنون برنامه کنترل تلویزیون ال جی با گوشی راه اندازی شده. با نصب کنترل تلویزیون ال جی روی گوشی به راحتی می توانید تنظیمات تلویزیون را سریع و راحت انجام دهید .

کنترل تلويزيون ال جي با موبايل

نحوه فعال سازی مادون قرمز در موبایل های هوشمند

برنامه ی کنترل تلویزیون ال جی با بلوتوث ؛ خوب است بدانید که در منوی بیشتر تلویزیونهای ال جی به طور مستقیم گزینه فعال کردن بلوتوث مهیا شده. درنتیجه به سادگی می‌توانید سراغ منوی تلویزیون بروید و بلوتوث را فعال نمایید. همچنین نکته ای که لازم است مورد توجه قرار دهید این است که برای تبدیل موبایل به کنترل تی وی الجی ابتدا مادون قرمز infrared گوشی تان را باید فعال سازی کنید. برای اینکار لازم است تعدادی از اپلیکیشنها را بر روی گوشی تان داشته باشید که در جدول زیر نام هر کدام را ذکر کرده ایم تا کنترل تلویزیون ال جی مادون قرمز را تجربه کنید. اما اگر شما نیز از دوستداران تلویزیون های اسمارت ال جی هستید . برای خرید این تلویزیون های هوشمند بر روی خرید تلویزیون ال جی قیمت ویژه بانه دات کام کلیک کنید و وارد نتیجه اول شوند .

اپ های مورد نیاز
1AnyMote Universal Remote +
2WiFi Smart Home Control
3Universal TV Remote
4Remote Control For All TV
5ASmart Remote IR

دلیل کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی

علت کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی ؛ کم و بیش برای تمام شما مشکل از کار افتادن ریموت کنترل تلویزیون‌تان به وجود آمده است. در این شرایط به زمین زدن و ضربه وارد کردن به ریموت کنترل چاره کار نمی‌باشد. بلکه شما باید به دنبال دلایل مربوط به رخ دادن این اتفاق باشید و آن را حل کنید.

در این مقاله ما شما را با دلایل خراب شدن ریموت کنترل الجی و راه‌حل‌های مربوط به رفع مشکل راهنمایی می‌کنیم.
  1. قبل از انجام هر روشی باتری ریموت کنترل‌تان را بررسی کنید. از درست قرار گرفتن و سالم بودن باتری مطمئن شوید. اگر نوع ریموت کنترل تلویزیون الجی شما شارژی می‌باشد نیز آن را شارژ کنید.
  2. فاصله بین ریموت کنترل با تلویزیون را تخمین بزنید. اگر از حد معمول فراتر رود ممکن است تلویزیون سیگنال‌های فرستاده شده توسط ریموت کنترل را دریافت نکند پس فاصله درست را رعایت کنید.
  3. از نبود مانع در مسیر ارسال سیگنال ریموت کنترل به تلویزیون اطمینان پیدا کنید.

دلیل کار نکردن کنترل جادویی ال جی

کنترل‌های لمسی نیز همانند کنترل‌های عادی ممکن است که ایراد‌هایی داشته باشند . و بسیاری از مواقع مشکلاتی همچون قفل شدن کنترل تلویزیون ال جی برایشان به وجود بیاید. دراین حالت لازم است ابتدا یک بار روش فعال Pair و غیرفعال‌سازی Unpair روی کنترل اجرا شود. به دلیل متفاوت بودن مدل‌های تلویزیون ال جی، ریموت‌کنترل‌های انها نیز دارای مقداری تفاوت می‌باشند. به همین دلیل ما به شما روش فعال و غیرفعال سازی تمام مدل کنترل‌های جادویی الجی را توضیح خواهیم داد.

تلويزيون های سال2011 : باید دکمه Ok را به همراه MUTE را همزمان به مدت 5ثانیه با هم نگه دارید تا عمل Pair و UNpair انجام شود.

تلویزیون‌های 2012 : دکمه Home را همراه BACK را با یکدیگر فشار دهید.

تلویزیون‌های 2013 : دکمه مربوط به Smart و Back را باهم بزنید.

تلويزيونهای 2014 الی 2018 : دکمه Home را همراه دکمه Back همزمان فشار دهید

در نهایت برای روش فعال سازی ریموت کنترل نیز در تمال مدل‌ها با زدن دکمه OK ریموت کنترل فعال خواهد شد. اما اگر تلویزیون‌های مربوط به سال‌های 2012الی2014 اگر فعال سازی با زدن دکمه OK انجام نشود به مدت زمان 5 ثانیه دکمهHOME + BACK را فشار دهید.

 

بعد از انجام این روش اگر باز هم ریموت کنترل جادویی الجی شما مشکل داشت باتری آن را بررسی کنید. زیرا باتری این نوع ریموت کنترل‌ها در مقایسه با ریموت کنترل‌های معمولی مقداری زودتر تمام خواهند شد. زیرا به دلیل اینکه این ریموت کنترل‌ها با بلوتوث کار می‌کنند سریعتر باتریشان از کار خواهد افتاد پس از کار کردن باتری اطمینان پیدا کنید. در ریموتهایی که دانگل دارند از اتصال درست آن مطمئن شوید.

آشنایی با ریموت کنترل لمسی و بلوتوثی تلویزیون ال جی

ریموت کنترل‌های جادویی که در دهه‌های اخیر به همراه تلویزیون‌های الجی به فروش می‌رسند. از طریقی موجب پر فروش‌تر شدن این محصول شده‌اند .از جهتی نیز کار را برای کاربران به صورت سریع‌تر و آسان‌تر به پیش خواهند برد. زیرا با استفاده از این نوع ریموت کنترل می‌توانید تلویزیون‌الجی خود را با استفاده از صدا کنترل کنید.

تفاوت ریموت کنترل جادویی با معمولی

ریموت کنترل جادویی همانند یک ماوس کار کردن با تلویزیون را برای شما بسیار راحت خواهد کرد. شما با استفاده از ریموت کنترل جادویی می‌توانید برنامه‌هایی که پخش زنده دارند را زوم کنید. بدون نیاز به نزدیک شدن به تلویزیون از فاصله دور نیز به وسیله این‌قابلیت می‌توانید تمام جزیئات هر قسمتی را که بخواهید تماشا کنید. با استفاده از این ریموت می‌توانید عکس‌هایتان را با زاویه 360 درجه از تمام جهات تماشا کنید. همچنین توسط این نوع ریموت به راحتی می‌توانید از طریق صوت تلویزیون ال جی خود را کنترل کنید.

« حتما بخوانید  قیمت تلویزیون اسمارت سامسونگ ، خرید تلویزیون های هوشمند

جدیدترین تلویزیون های ال جی از دستیار صوتی گوگل برخوردار می باشند. برای تهیه این تلویزیونها می توانید در گوگل جمله مقابل را سرچ کرده و بر روی اولین نتیجه کلیک کنید : خرید جدیدترین تلویزیون الجی بانه دات کام

کنترل تلویزیون ال جی با موبایل

کاربرد دکمه‌های روی ریموت کنترل الجی

دکمه رادیو در کنترل تلویزیون ال جی با کلید TV/RAD: با استفاده از این دکمه شما می‌توانید مطابق میل خودتان به کانال‌های رادیویی یا تلویزیونی نگاه کنید.

کلید Ratio : کاربرد این دکمه بسیار مهم است شما با استفاده از آن می‌توانید ابعاد تصاویر تلویزیون را انتخاب کنید. یعنی در استاندارد کردن ابعاد صفحه تلویزیون کاربرد دارد.

برنامه کنترل تلویزیون الجی

کلید Energy saving : این کلید در تعین میزان نور صفحه نمایشگر به شما کمک می‌کند. شما با استفاده از آن می‌توانید با توجه میل خودتان نور صفحه را کم و زیاد یا حتی خاموش کنید. در حالت خاموش کردن نور صفحه تنها صدا از تلویزیون پخش خواهد شد. با استفاده تنظیم نور تا مقدار زیادی نیز در مصرف انرژی صرفه جویی خواهید کرد.

کنترل تلویزیون ال ای دی ال جی

کلید List : این کلید لیست کاناهای موجود رادیویی و دیجیتالی را از هم جدا خواهد کرد . و به طور جداگانه انها را در اختیار شما قرار خواهد دهد.

دکمه Q View : این دکمه برایتان دسترسی به آخرین کانالی که تماشا کرده‌اید را راحت‌تر خواهد کرد.

کلید Fav : با زدن این کلید شما وارد قسمت کانال‌های منتخب خودتان خواهید شد.

کلید Q Menu : این کلید به منظور دسترسی سریع شما به قسمت منو قرار داده شده است. که با استفاده از آن می‌توانید سریع کارهای مربوط به تنظیمات را به پایان برسانید.

کنترل تلويزيون ال ای دی ال جی

دکمه Info : این دکمه اطلاعاتی نظیر نوع اندازه کیفیت تصاویر، رزولوشن، فرکانس کانال مربوطه و… را در اختیارتان قرار خواهد داد.

کنترل تلويزيون ال ای دی ال جي

کاربرد دکمه های کنترل تلویزیون ال ای دی ال جی

کلید Guide : این کلید بسیار کاربردی و مهم می‌باشد زیرا شما با استفاده از آن می‌توانید زمان دقیق پخش برنامه‌های تلویزیون را در اختیار داشته باشید. همچنین دارای قسمتی مختص به یادآوری می‌باشد که بعد از اینکه شما آنرا تنظیم کنید در زمان انتخاب شده پخش برنامه را یادآوری خواهد کرد. حتی اگر تلویزیونتان قابلیت ضبط کردن برنامه‌های تلویزیونی را داشته باشد می‌توانید از طریق این قسمت نسبت به ضبط برنامه مورد علاقه‌تان نیز اقدام کنید.

کلید 3D : کلید مربوطه مختص تماشا فیلم و سریال به صورت سه بعدی تعبیه شده است. می‌توانید با زدن این دکمه برنامه‌هایی که سه بعدی ساخته شده‌اند را با کیفیتی عالی تماشا کنید.

کلید Simplink : این کلید هنگامی که شما قصد داشته باشید صدایی که از تلویزیون‌تان پخش می‌شود را به سیستم‌های صوتی مانند سینما خانگی انتقال دهید کاربردی می‌باشد. طوری که اگر صدای تلویزیون را زیاد کنید همزمان با آن صدای سیستم نیز تغییر خواهد کرد.

دکمه Text و T.OPT : دکمه تله تکست شما را وارد صفحه مربوط به تله تکست خواهد کرد و سپس با استفاده از دکمه T.OPT می‌توانید صفحه‌های آن را تغییر دهید.

کنترل تلويزيون lg با گوشی

دکمه Subtitle : این دکمه برای شبکه‌هایی که فیلم زیر نویس‌دار پخش می‌کنند؛ مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر خود فرستنده این فیلم چندین زبان برای آن قرار داده باشد می‌توانید با زدن این دکمه زبان زیرنویس منتخب خودتان را انتخاب کنید.

کاربرد سایر دکمه ها در کنترل تلویزیون ال جی

کليد Premium : با زدن این دکمه شما وارد فضای جستجوی اینترنت خواهید شد.

کلید My Apps : با زدن این کلید صفحه Home page که برنامه و اپلیکیشن‌های کاربردی در آن قرار گرفته را برایتان به اجرا درمی آورد.

کليد AD : این کلید مختص کسانی که نابینا هستند قرار داده شده است. با زدن این دکمه به طور کوتاه تصاویر پخش شده از طریق صوت توضیح داده خواهند شد، این قابلیت هنوز در ایران کاربرد چندانی ندارد.

کلید STB Power ، STB Menu : در حالتی که کابل HDMI یا دستگاه‌های جانبی به تلویزیون وصل باشند شما می‌توانید با زدن STB Power دستگاه‌های جانبی را روشن کنید. البته این قابلیت مختص تلویزیون‌هایی می‌باشد که قابلیت کنترل جهانی داشته باشند در غیر این صورت عمل نخواهد کرد. دکمه STB Menu نیز برایتان دسترسی به گزینه‌های پرکاربرد منوی دستگاه‌های جانبی را امکان خواهد ساخت.

دکمه بزرگنمایی کنترل تلویزیون ال جی : در منوی تنظیمات تصویر تلویزیونتان ، گزینه Aspect Corrections مهیا شده که در آن تعدادی گزینه برای انتخاب در دسترس هستند و می توان با انتخاب آن ها، اندازه تصویر را متناسب با نیازهایتان تغییر دهید. این گزینه ها شامل zoom ، stretch و نیز full screen می باشند.

سخن پایانی ؛ تبدیل موبایل به کنترل تلویزیون ال جی

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را در مورد تبدیل موبایل به کنترل تلویزیون ال جی گرفته باشید. در صورتی که مایل به خرید تلویزیون ال جی اصل کره با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت بانه دات کام baneh.com مراجعه کنید. مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

اگر هنوز سوالی در مورد تبدیل موبایل به کنترل تلویزیون ال جی مانده که پاسخ ان را نیافتید. لطفا در بخش سوالات ان را از ما بپرسید . و در صورتی که موضوعی در متن نصب کنترل تلویزیون ال جی روی گوشی درج نشده بود ان را برایمان بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

 

مطالب مرتبط :

تنظیم تلویزیون ال جی به زبان ساده ، آموزش تنظیمات رنگ

روش تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی

ریست تنظیمات کارخانه تلویزیون ال جی ، بازگردانی رمز و پسورد

حل مشکل قطع صدای تلویزیون ال جی ، آموزش تنظیمات

علت روشن خاموش شدن تلویزیون ال جی ، دلیل مشکل و عیب یابی


سوالات متداول

بهترین برنامه کنترل تلویزیون ال جی کدام است ؟

بهترین برنامه کنترل تلویزیون الجی ، Remote for LG TV و همچنین Remote For LG webOS Smart TV می باشد .

علت از کار افتادن موس کنترل تلویزیون ال جی چیست ؟

به دلیل آنکه موس ریموت کنترل تلویزیونهای ال جی با بلوتوث کار میکند، سبب تمام شدن باتری می شود . بنابراین باتری را چک کنید .

با کدام برنامه ، کنترل تلویزیون ال جی برای گوشی سامسونگ انجام می شود ؟

برای تبدیل گوشی سامسونگ به کنترل تلویزیون ال جی ، برنامه Remote for LG TV را می توانید بر روی گوشی سامسونگ تان نصب کرده و توسط آن تلویزیون تان را کنترل نمایید .

برنامه كنترل تلويزيون ال جي براي ايفون کدام است؟

ابتدا لازم است در گوشی موبایل آیفون به قسمت اپ ستور App Store مراجعه کنید و سپس LG TV Remote را جستجو کنید با انتخاب و نصب برنامه LG TV PLus می توانید از گوشیتان به عنوان ریموت الجی استفاده نمایید .

از طريق راهنمای قیمت خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .