مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

روش تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی ، آموزش ویدیویی

0 1,742
زمان مطالعه : 20 دقیقه

روش تشخیص تلویزیون ال جی اصل از بدل و تقلبی ( جعلی )

روش تشخیص تلویزیون ال جی اصل از بدل و تقلبی ، فیک و جعلی و کپی ؛ محصولات جعلی و تقلبی کپی بی کیفیت از نسخه اصلی ان کالا که تلویزیون باشد هستند . بدون وجود برند و نسخه اصلی تلویزیون نسخه تقلبی بی معنی است و نمی توانند تلویزیون بدل به شما بفروشند. پس برای تشخیص اصالت تلویزیون ابتدا باید نسخه اصلی را خوب بشناسید . و بدانید محصولات تقلبی بی کیفیت کپی از محصولات اصلی هستند و ان کیفیت را ندارند و قابل مقایسه نیز نیستند.

بسته بندی و کارتن تلویزیون ال جی

تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی ؛ اولین موردی که در هنگام خرید تلویزیون ال جی شما با ان شروع می کنید مشاهده کارتن تلویزیون ال جی است . بسته بندی کارتن تلویزیون ال جی مرتب و تمیز و بدون اشتباهات تایپی و با محیطی خلوت بدور از نوشته های زیاد است . رنگ بندی های مات شفاف و نرمی دارد و از رنگهای زرق و برق دار و بدون هماهنگی پرهیز شده است .

پس اگر شما کارتنی که در یافت می کنید را با یک جستجو برای همان کارتن در اینترنت بررسی کنید. خواهید دید ایا رنگ بندی و نوشته ها و ظاهر کارتن با مدل اصلی یکی است یا خیر. و لوگوی استفاده شده روی کارتن باید دقیقا هم رنگ با لوگوی استفاده شده روی تلویزیون باشد.

 

تشخیص تلویزیون ال جی اصل از جعلی

برچسب و شماره سریال و مدل نامبر ؛ تشخیص تلویزیون ال جی اصل از کپی و جعلی

برچسبی سفید رنگ روی کلیه کارتن های بازار وجود دارد که مدل نامبر و شماره سریال و اطلاعات تلویزیون را روی ان نوشته اند. این برچسب باید با مشخصات روی کارتن همخوانی داشته باشد. در اکثر سایتها نوشته شده شماره سریال باید یکی باشد اما اینجا به عنوان یک فروشنده که سالها تجربه فروش تلویزیون را دارم عنوان می کنم که ممکن است یک حرف روی کارتن با دستگاه متفاوت باشد و معمولا این یک حرف در اخر قرار دارد و تجربه چنین مواردی در کالای اصلی داشته ایم. اما 99 درصد حروف روی برچسب با دستگاه هماهنگ است و باید باشد ان 1 درصد فقط یکی از حروف ممکن است کمتر باشد .

تشخیص تلویزیون ال جی اصل از بدل

اطلاعات مدل نامبر و سریال دستگاه روی دستگاه تلویزیون با منوی نرم افزار مطلقا باید یکی باشد. و در منوی information اینفورمیشن یا همان اطلاعات دستگاه باید دقیقا همان اطلاعات درج شده روی تلویزیون باشد. و در این مورد هیچ تغیری جایز نیست مانند کارتن دستگاه نیست ممکن است کارتن دستگاه حین تست عوض شود. باید همان مدل از همان برند ولی برچسب پشت تلویزیون با داخل نرم افزار باید یکی باشد .

تشخیص تلویزیون ال جی اصل از بدل

General → Devices → TV
Support TV → Information

مسیر بالا را روی ریموت کنترل دنبال کنید دسترسی به منوی اطلاعات دستگاه و شماره سریال و مدل و … فراهم است .

MODELNO = مدل دستگاه
SERIAL NO سریال نامبر دستگاه

تشخیص تلویزیون ال جی اصل از جعلی

سایر اطلاعات برچسب و شماره سریال و مدل نامبر

هر دستگاه سریال نامبر مختص به خود را دارد. ( گاهی گفته می شود که با بارکد خوان می توان این را اسکن کرد و باید اطلاعات کشور سازنده را نشان دهد. اما به تجربه پیش امده که بار کد خوان QR READER در مورد همه دستگاه های صدق نمی کند .)
بعضی ها شماره سریال را در گوگل جستجو می کنند و انتظار دارند شماره سریال را که جستجو کردی اطلاعات دستگاه و شرکت سازنده را نمایش دهد. که این اشتباه محض است و خیلی کم این روش کار می کند. برای مشاهده تلویزیون های ال جی اصل کره می توانید در گوگل این جمله را سرچ کنید :  خرید بهترین تلویزیون ال جی اصل بانه دات کام

در جدول زیر می توانید تعدادی از تلویزیون اصلی ال جی را به همراه مشخصات آنها ببینید :

تعداد مدل هامدل = برای مشاهده کلیک کنیدمشخصات و امکانات و قابلیتها
1تلویزیون ال جی 32LM637HD - smart - 50hz- 2019 - dvbs - مصر
2تلویزیون ال جی 43UP769034K - smart - 60hz- 2022 - dvbs - لهستان
3تلویزیون ال جی 43UP75504K - smart - 50hz - 2021 - dvbs - مصر
4تلویزیون ال جی 49NANO804K - smart - 60hz - 2020 - dvbs - اندونزی
5تلویزیون ال جی 50UP77504K - smart - 50hz - 2021 - dvbs - مصر
6تلویزیون ال جی 50NANO754K - smart - 50hz - 2021 - dvbs - مصر
7تلویزیون ال جی 55UP810034K - smart - 60hz - 2021 - dvbs - چین اصلی
8تلویزیون ال جی 65UN7114K - smart - 50hz - 2020 - dvbs - لهستان
9تلویزیون ال جی 75UP770034K - smart - 60hz - 2021 - dvbs - لهستان
10تلویزیون ال جی 75UP80504K - smart - 60hz - 2021
11تلویزیون ال جی 82UP800034k - smart - 2021 - dvbs

ایمیل و تماس تلفنی ، تشخیص تلویزیون ال جی اصل از جعلی

بهترین روش و کاملترین روش که بسیار زمانبر هم هست . اگر کالا را خریداری کرده اید و پول را پرداخت کرده اید و هنوز چشمتان اب نمی خورد. و دوست دارید بدانید ایا بعد از این که من این کالا را خرید کرده ام خاطر جمع شوم که کالا اصل و اورجینال را خریداری کرده ام. بهترین روشی که ما به شما پیشنهاد می کنیم این است که اطلاعات و عکس از کارتن و بسته بندی و برچسبهای دستگاه را برای سایت کشور سازنده ان ایمیل کنید یا در واتساپ ارسال نمایید و در طی تماس تلفنی از انها خواستار بررسی پاسخ آن باشید . برای درک مطالب بالا ، می توانید از وبسایت اصلی ال جی دیدن نمایید .

مدل نامبر دستگاه تلویزیون نمایانگر چیست

مدل نامبر دستگاه مانند تصویر زیر مخلوطی از اعداد و حروف است که به شرح زیر ان را برای شما تشریح کرده ایم . شما از روی مدل نامبر اندازه و اینچ و سال ساخت و نوع دستگاه و کشور سازنده و کیفیت صفحه نمایش و نوع گیرنده و بعضی از امکانات ان را می توانید متوجه شوید.

مدل دستگاه ما چی است ؟ تشخیص تلویزیون ال جی اصل از بدل

مدل دستگاه مجموعه ای از حروف الفبایی است که بر پشت دستگاه تلویزیون روی برچسب سفید رنگ درج شده است که در پشت کارتن تلویزیون نیز همان عینا تکرار شده است . و در منوی دستگاه نیز درج شده است شما از روی این مدل می توانید اطلاعات دستگاه را در سایت سازنده پیدا کنید. بدون توضیح و بحث زیاد، بیایید با هم بررسی کنیم که چگونه می توانیم شماره مدل تلویزیون های LED ، OLED، NanoCell و QNED را از LG رمزگشایی کنیم و اطلاعاتش را تجزیه و تحلیل کنیم .

 

صفحه بوت لودر یا همان صفحه راه اندازی دستگاه

در هنگام راه اندازی دستگاه تلویزیون از همه برند های به خصوص تلویزیون های ال جی ارم تلویزیون ال جی قبل از روشن شدن کامل نمایش داده می شود. که به این مورد باید در هنگام راه اندازی دستگاه توجه کنید. انواع مدل های تلویزیون ال جی اصل کره مونتاژ مصر مجارستان و … را می توانید از این طریق مشاهده نمایید . یعنی با کلیک بر روی خرید تلویزیون الجی قیمت بانه دات کام وارد نتیجه اول شوید .

دفترچه راهنما ؛ روش تشخیص تلویزیون ال جی اصل از بدل

همراه هر تلویزیون یک دفترچه راهنمای کاربر باید باشد ممکن است به زبان انگلیسی باشد. اما مارک LG و توضیحاتی در مورد مدل نامبر و دستگاه تلویزیون خریداری شده راهنمای استفاده و راه اندازی ان درج شده است که باید همراه تلویزیون باشد.

کنترل تلویزیون 

همراه هر تلویزیون ال جی یا هر تلویزیون دیگری باید یک ریموت کنترل از راه دور باشد که از طریق این کنترل از راه دور تلویزیون شما راه اندازی می شود معمولا کنترل های هوشمند تلویزیون ال جی باید با نگه داشتن دکمه بک و هوم با تلویزیون مچ و سینس شود . که روی این کنترل ها دقت کنید باید حتما ارم ال جی درج شده باشد . و اگر بر روی قسمت جلو یا پشت ان ارم ال جی درج نشده باشد احتمال شک و شبهه به تلویزیون شما وارد است .

فروشنده و فروشگاه معتبر ؛ روش تشخیص تلویزیون ال جی اصل از بدل

تلویزیون خود را تا جایی که می توانید از فروشگاه معتبر و فروشنده درستکار خریداری نمایید چرا که شما زمانی که از شخص مورد اعتماد یا فروشگاه معتبر خریداری کنید ضریب خطر و ریسک خود را پایین می اورید ( اکثر خریداران به هر صفحه اینستاگرام یا فیس بوک یا تلفن خالی برای خرید خود اعتماد می کنند که این اشتباه محض است . و معمولا دلیل اکثر افرادی که سرشان کلاه رفته است را جویا شوید اعلام می کنند که این فروشگاه 100 تا 500 تومان ارزانتر کالا را می فروخت که پیشنهاد می کنیم این کلاه را سرخود نگذارید. )

هنگام خرید از فروشگاه بپرسید ایا پروانه کسب یا شرکت ثبت شده دارد و ایا شماره های ان فروشگاه رند و ثابت هستند. و ایا ان فروشگاه اسناد و مدارکی می تواند ارائه دهد که اعتماد شما را جلب کند. به عنوان مثال سایت بانه دات کام فوق العاده معتبر است و شما نیز با مطالعه این صفحه در این موضوع با من همراه و موافق خواهید بود. این لینک روبرو را مطالعه کنید.  https://baneeh.com/trust

غلط املایی ها بر روی کارتن یا کالا

هر گونه اشتباه نگارشی یا گرامری یا غلط املایی روی بسته بندی تلویزیون های ال جی را نباید نادیده گرفت . اعم از کارتن یا بسته بندی کالا ها یا خود دستگاه نشانه این است که این کالا غیر اصل یا بدل یا تقلبی می باشد. چرا که هنگام تولید هر کالا توسط شرکت کارشناسان شرکت ال جی بارها بازبینی می شود وهیچ گونه اشتباهی روی بسته بندی ان به وجود نمی اید . با تمام این نکات می توانید به راحتی امکان تشخیص تلویزیون ال جی اصل از کپی ، فیک و جعلی را در اختیار داشته باشید .

بررسی مشخصات و ویژگی های کالا از روی سایت سازنده

مشخصات و ویژگی ها و قابلیت ها و امکانات هر کالا بخصوص در مورد تلویزیون ها در سایت سازنده درج شده است و هر خریدار می تواند انها را از روی سایت مطالعه کرده و نسبت به بسته بندی و کارتن و خود محصول مقایسه کند . نباید مغایرتی در امکانات درج شده و ویژگی های مشخص شده روی سایت نسبت به کالا باشد. « البته این مورد را باید در نظر بگیرید.

که این مورد زمانی می تواند و باید برابری کند که مدل ذکر شده در سایت با مدل خریداری توسط شما دقیقا از نظر مدل نامبری یکی باشد .» چرا که یک کالا با یک مدل نامبر زمانی که فقط در یکی از حرفهای مدل نامبر اگر با هم تفاوت داشته باشند. ممکن است ان کالا برای کشور دیگری نیز تولید شده باشد و مدل نامبر ان در یک حرف متفاوت خواهد بود. ان موقع ممکن است که همین تفاوت باعث ایجاد تفاوت در امکانات نیز شود و این لزوما مربوط به اصل بودن کالا نمی شود . فقط ان کالا برای کشور دیگری تولید شده است .

تشخیص تلویزیون ال جی اصل از فیک

برای تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی مثلا کالاهایی از شرکت الجی که توسط شرکت گلدیران نماینده قبلی ال جی سفارش داده می شد. با مدلهایی که مربوط به کره بودند متفاوت بود مثلا برای مدلهای بانه که به سفارش کره بودند. « تلویزیون 65 اینچ ال جی 65up7750 مدل کره ای است و مدل ایرانی 65up77500 بود که گاها مدل 65up775 نیز ممکن است تولید شده باشد. که برای کشور دیگری بود و مثلا 67up7750u برای لهستان و 65up7750v برای مصر باشد. » این امار مدل نامبر به عنوان مثال ذکر شده است . اما نیاز است این تفاوت را هر خریداری بداند .

مثلا در مثال تصویر زیر ———— 65q70 سامسونگ هم 65q70a دارد و هم 65q70r و هم 65q70t که هر سه ساخت شرکت سامسونگ هستند.

تشخیص تلویزیون ال جی اصل از بدل

طراحی ظاهری بررسی ظاهر و بدنه : کالای فیک یا تقلبی چیست ؟

کالا ی فیک یا تقلبی مثلا تلویزیون یا لباسشویی از برند دیگری است که توسط شرکت دیگری تولید و روانه بازار شده است . و افراد سو استفاده گر و تقلب کار و کلاهبردار ان کالا از شرکت دیگر و با برند دیگر را خریداری می کنند و لوگو و ارم شرکت دیگر را جدا کرده . یا مثلا لوگو و ارم شرکت ال جی را روی ان یا چاپ می کنند یا می چسبانند.  و کارتن ان را نیز جدا چاپ می کنند و ان را به خریدار ارائه می دهند.

این موارد را به صورتی انجام می دهند که کالای شرکت دیگر یا به اصطلاح کالای خام شباهت بسیاری به کالای اصلی داشته. ولی باز هم با چشم به راحتی قابل مقایسه و قابل تشخیص است. و معمولا اگر شما ان را با عکس کالای اصلی مقایسه کنید. تفاوت های بسیار زیادی در طراحی و شکل ظاهری و مکان قرار گرفتن دکمه و اندازه قاب و حتی نوع پایه و یا مکان قرار گیری لوگو و میزان خمیدگی بدنه و رنگ و حتی کیفیت لوگو و برچسب های روی دستگاه قابل مقایسه است. و هر فرد واردی با یک نگاه متوجه این ایرادات می باشد. عمدتا روی کالا های فیک و بدل و تقلبی برچسب های ناهماهنگ زیادی می چسبانند.

تغیر نام برند ؛ روش تشخیص تلویزیون ال جی اصل از بدل

ممکن است رنگ لوگو و برند ال جی را به رنگ دیگری غیر از رنگ قرمز و سفید خود ال جی روی تلویزیون بچسبانند. که هر رنگ دیگری غیر از قرمز و سفید اصل نمی باشد. بسیاری از کالاهای سفارش داده شده جعل و بدل و فیک و تقلبی و هر نامی که برایش بگذارید . اگر کالا از کارخانه سفارش داده شود معمولا کشوری مانند چین اجازه سو استفاده از نام برندهای مشهور را به تولید کنندگان یا سفارش دهندگان نمی دهد .

تشخیص تلویزیون ال جی اصل از بدل

مثلا اگر کسی بخواهد کالای فیک را در چین به نام برند sony سفارش دهد. و با همان لوگو و نام برد و مشخصات اجازه این مورد را ندارند. و قابلیت پیگیری قانونی دارند. اما می توانند به جاش کالا را با نام suny سفارش دهد یا کالای Samsung را با نام samsong یا sumsung سفارش دهند . خلاصه در برند و مدل ان یکی از حروف را تغیر می دهند. یا ال جی LG را به صورت iG یا LGi تولید و سفارش دهند . پس پیشنهاد می دهیم هنگام خرید کالا به این موضوع نیز دقت کنید .

 

ویندوز و نرم افزار و رابط کاربری

رابط کاربری نرم افزاری است که روی تلویزیون نصب شده است که امکان استفاده از امکانات تلویزیون را فراهم می کند . معمولا در نرم افزار تلویزیون بخش اطلاعات دستگاه و در منوی ان نام LG باید به چشم بخورد. و در بخش اینفورمیشن با رفتن به منوی General و انتخاب About This TV و گزینه TV Information یا اطلاعات دستگاه مشخصات کامل مدل و برند LG باید درج شده باشد .

عوض کردن برچسب و تغییر سایز

در اکثر موارد فروشندگان کلاهبردار ممکن است برچسب تلویزیون 75 اینچ را با برچسب تلویزیون 65 اینچ عوض کنند یعنی کالا اصل است . ولی شما تلویزیون 10 اینچ کوچکتر را به جای 75 اینچ خریداری کرده اید . و برچسب کالای بزرگتر را روی کالای کوچکتر بچسبانند و برای مشتری ارسال کنند. در این حالت کالا اصل است یعنی خود تلویزیون ال جی را به عنوان تلویزیون ال جی به شما داده اند. اما کم فروشی کرده اند و سایز کوچکتر را به جای سایز بزرگتر به مشتری قالب کرده اند . یا کولر گازی 18 هزار را با تعویض برچسب به جای 24 هزار به مشتری می فروشند یا مثلا لباسشویی 9 کیلویی v5 را به جای 10 کیلو به شما بفروشند.

تشخیص تلویزیون ال جی اصل از بدل

کشور سازنده ؛ تشخیص تلویزیون ال جی اصل از بدل

کشور سازنده دستگاه ها از نظر قیمتی با هم متفاوت هستند. مواظب باشید همان کشوری را که سفارش داده اید دریافت کنید. ( البته گاهی ممکن است از نظر قیمتی یکی باشند.)

ساعت کارکرد تلویزیون

ساعت کارکرد در منوی تلویزیون البته با کنترل مادر ( در بعضی موارد بدون کنترل مادر ) قابل رویت است. و برای کالاهایی که قبلا کار کرده باشند یا ویترینی باشند به درد می خورد که کالای کارکرده دریافت نکنید . البته این مورد به اصالت کالا ربطی ندارد و فقط در کیفیت سرویس دهی کالا تاثیر گذار است.

تشخیص تلویزیون ال جی اصل از بدل

از همان برند مدل پایین تر 

ممکن است شما تلویزیون nano85 را خریداری کنید و فرد حقه باز و منفعت طلب یک مدل پایین تر را به جای مدل بالاتر به شما قالب کند و بفروشد . در این حالت به راحتی با رفتن به منوی General و انتخاب About This TV و گزینه TV Information مدل دستگاه را می توانید ببینید. و جلوی اینکه کلاه سرتون بره را بگیرید . این مورد هم کالا اصلی بوده و فقط کم فروشی صورت می گیرد و شما به جای مدل مورد نظر یک یا دو مدل پایینتر را تحویل می گیرید .

روش های جستجو برای مدل نامبر تلویزیون های ال جی مدل های 2011 تا 2022

آنچه در این قست جالب است به آن اشاره کنیم این است که شماره مدل تلویزیون های ال جی ، تنها مجموعه ای تصادفی از مقادیر الفبایی نیست. این شماره مدل ها اطلاعاتی را در مورد اندازه صفحه نمایش، وضوح و کیفیت تصویر، نوع نمایشگر، شماره سری، سال ساخت، کشور مبدا و نوع تیونر تلویزیون های هوشمند ال جی را بیان می کند.
بنابراین اگر نمی دانید تلویزیون تان چه مدلی است ، در این مطلب به عنوان یک راهنما تمام راه های ممکن برای جستجوی شماره مدل تلویزیون های ال جی را برای شما درج خواهیم کرد . به علاوه سعی می کنیم مشخصات شماره مدل ها را توضیح دهیم تا به سادگی بتوانید تاریخ تولید و محل ساخت تلویزیون تان را به سادگی پیدا کنید .

مطالب مرتبط
« حتما بخوانید  بزرگترین تلویزیون سامسونگ و ال جی و سونی

جستجوی شماره مدل تلویزیون ال جی ؛ تشخیص تلویزیون ال جی اصل از کپی

خوب حالا نوبت این رسیده که مشخصات مدل نامبر را مورد بررسی قرار دهیم اما از قبل بیایید ببینیم که چگونه می توانید شماره مدل تلویزیون خود را جستجو و پیدا کنیم؟
روش اول : یکی از ساده ترین روش ها برای پیدا کردن مدل تلویزیون ال جی ، رفتن به صفحه در باره تلویزیون «About This TV» است . سپس دکمه تنظیمات «Settings» را که با لوگوی چرخ دنده بر روی ریموت کنترل تلویزیون ال جی درج شده فشار دهید . سپس دکمه همه تنظیمات «All Settings» را انتخاب کنید . در این قسمت شماره مدل تلویزیون تان را خواهید یافت .

روش 2 : روش دیگر رمز گشایی برای تشخیص تلویزیون ال جی اصل از کپی و نیز برای پیدا کردن شماره مدل تلویزیون ال جی شما وجود دارد. حتماً اطلاعات محصول را در پنل پشتی تلویزیون خود دیده اید. می‌توانید کد محصول یا شماره مدل تلویزیون ال‌جی خود را که در آنجا چاپ شده است، مطابق شکل زیر بیابید.
یکی دیگر از روش های دیگر برای پیدا کردن مدل نامبر (model number) یا شماره مدل ، اطلاعات تلویزیون که بر روی پنل پشت تلویزیون تان درج شده شامل کد محصول یا شماره مدل تلویزیون ال جی می باشد. مطابق شکل زیر :

روش تشخیص تلویزیون ال جی اصل از کپی

رمزگشایی مدل نامبر تلویزیون های ال جی

حال در پیرامون مطالبی که ذکر شد لازم است به این نکته نیز اشاره ای داشته باشیم که اگر به نوع ساختار و فرمت مدل نامبر های تلویزیون ال جی نگاهی بیندازید؛ متوجه خواهید شد که این ساختار از سال 2011 تا 2021 به طور قابل توجهی تغییر کرده است. اما با این تفاسیر تمامی اطلاعات و مشخصاتی که این نوع فرمت ها ارائه میدهند در تمامی این سال ها یکسان باقی مانده . با این اوصاف بیایید بررسی کنیم که چگونه شماره مدل تلویزیون های ال ای دی LED ، اولد OLED ، نانوسل NanoCell ، کیوند QNED را رمزگشایی کنیم . زمانیکه به قسمت تلویزیون (TV) در وب سایت اصلی ال جی مراجعه می کنیم می توانید مدل های قدیمی و جدید تازه تولید شده را در این بخش ببینید .

 

آنچه در این قسمت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد این است که با تجزیه و تحلیل شماره مدل تلویزیون ، به سادگی می توانید سال ساخت تلویزیون را پیدا کنید . در نتیجه می توانید مطمئن شوید که آخرین مدل موجود را خریداری می کنید . البته فراموش نکنید که برای دانلود و نصب جدیدترین نرم افزار های تلویزیون ال جی به شماره مدل نیاز خواهید داشت .

رمز گشایی شماره مدل تلویزیون ال جی (2011-2018)

خوب ما در این قسمتقصد داریم که رمزگشایی مدل نامبر تلویزیون های ال جی را از مدل های قدیمی تر که بین سال های 2011 تا 2018 تولید و روانه بازار شده اند ؛ آغاز کنیم . توجه داشته باشید که این مدل ها هم اکنون متوقف شده اند و شامل تلویزیون های پلاسما ، LED ، UHD LED ، Super UHD و نیز نخستین مدل های OLED و نانوسل می‌شوند.

جالب است بدانید که شماره مدل تلویزیون های قدیمی LG از 10 کاراکتر تشکیل شده است. که مطالبق با تصویر بالا به 8 گروه نیز تقسیم بندی می شوند. دو مقدار اول، یعنی LG (Lucky-Goldstar) نشان دهنده برند سازنده (ال جی) است.

تشخیص تلویزیون ال جی اصل از کپی

 

سایر مراحل رمزگشایی مدل نامبر

نکته حائز اهمیت مقادیر عددی 2 و 3 است که به اندازه صفحه نمایش تلویزیون به صورت مورب در اینچ اشاره دارد. کاراکتر پنجم کدی است که نوع فناوری بکار رفته در نمایشگر تلویزیون را ارائه می دهد.
C: LCD
E: OLED
L: LED
P: پلاسما
S: Super UHD/NanoCell
U: UHD LED

علاوه بر این کاراکتر ششم کد سالی است که تلویزیون ال‌جی در آن تولید و روانه بازار شده است. با تجزیه و تحلیل کد سال می توانید مطابق جدول زیر به سال پی ببرید.

V: 2011
W/M/S: 2012
A/N: 2013
B/C: 2014
F/G: 2015
H: 2016
J: 2017
K: 2018

شایان توجه است که کاراکترهای هفتم و هشتم در شماره مدل های قدیمی تلویزیون ال جی به سری و مدل تلویزیون اشاره دارد. اما گاهی اوقات پیش می آید که سازندگان تلویزیون ، مدل تلویزیون موجود را تغییر می دهند تا آن را آپدیت و بروز کنند. در نتیجه نهمین کاراکتر تلویزیون ال جی ، نشان دهنده این تغییر است . برای نمونه اگر شماره مدل تلویزیون تغییر کرده باشد عدد «2» و اگر تغییری نکرده باشد عدد «0» خواهد بود .

سایر نکات رمز گشایی شماره مدل تلویزیون ال جی (2011-2018)

خوب حالا می رسیم به دهمین و آخرین کاراکتر ، که در مورد نوع تیونر استفاده شده در تلویزیون دیجیتال می گوید . اما بهتر است بدانید که هر کدام از کشورهای مختلف به نوع خاصی از تیونر تلویزیون اجازه دسترسی می دهند. مطابق زیر :
: ATSC (ایالات متحده، کانادا)
B: HD (1366×768 پیکسل)
C: DVB-C
S: DVB-S2/C/T
T: DVB-T/T2
U: ATSC (ایالات متحده، کانادا)، HD (1366×768 پیکسل)
V: DVB-S2/C/T2

رمزگشایی شماره مدل تلویزیون LED ال‌جی (2011-2022)

شماره مدل نمونه: 75SM9400PTA

همانطور که می دانید تلویزیون های ال ای دی ال جی بسیار محبوب هستند. من به عنوان یکی از مشتریان تلویزیون های LED ال جی در سال 2019 یک تلویزیون نانوسل (NanoCell) خریداری کردم . اما پس از خرید هنگام بررسی شماره مدل آن با تعجب متوجه شدم که مدل نامبر شامل کلمه « NANO » نیست .
اما بعدا در جریان بررسی های بیشتر متوجه شدم که کمپانی LG از سال 2018 به بعد، از طرح شماره گذاری مدل خاصی استفاده نکرده است. و اینکه از کدنویسی تک کاراکتری برای انواع صفحه نمایش استفاده می کرده.

شایان ذکر است که ال جی هیچ تغییر چشمگیری در نحوه اختصاص دادن مدل نامبر در تلویزیون های ال ای دی اش ایجاد نکرد. در نتیجه مجموعه گسترده ای از تلویزیون های ال جی بدون در نظر گرفتن نوع نمایشگر و نوع تیونر تلویزیون دیجیتال، فرمت شماره مدل یکسانی دارند. بنابراین جهت رمزگشایی آسان می توان شماره مدل را به 9 گروه تقسیم کرد.

lg-tv-model-number-lookup-explanation

به هر حال، در این فرمت، شماره (1) شماره مدل های تلویزیون ال جی با اندازه صفحه نمایش تلویزیون بر اساس اینچ شروع می شود. 2 مقدار اول عددی در تصویر بالا نشان می دهد که اندازه صفحه نمایش تلویزیون 75 اینچ است. کاراکتر (3) ، شماره مدل تلویزیون LED ال جی ، کد سازنده برای نوع نمایشگر (صفحه نمایش) استفاده شده در تلویزیون الجی می باشد.

E: OLED
L: LED
P: پلاسما
S: نانوسل
U: UHD LED

رمزگشایی مدل نامبر برای تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی و بدل

کاراکتر چهارم مدل نامبر تلویزیون ال ای دی ال جی ، نمایانگر سال ساخت و تولید آن است.
V: 2011
M/S/W: 2012
A/N: 2013
B/C: 2014
F/G: 2015
H: 2016
J: 2016
K: 2018
M: 2019
N: 2020
P: 2021
Q: 2022

رمزگشایی سایر کاراکترها 

خوب حالا می رسیم به کاراکترهای 5 و 6 در شماره مدل تلویزیون ال ای دی الجی که به ترتیب نشانگر شماره سریال تلویزیون و مدل در یک سری هستند. به همین ترتیب، کاراکترهای هفتم و هشتم کدهایی برای اصلاح هستند. عدد “00” به معنی مدل اصلی یا همان اولین مدل تلویزیون ال جی می باشد و عدد “01” نشان دهنده این است که ال جی قسمت سخت افزار این مدل تلویزیون موجود را به روز کرده است.

در کاراکتر نهم نویسه نهم در چنین شماره‌هایی در مورد کشورها یا بازارهایی که تلویزیون ال‌ای‌دی ال‌جی در نظر گرفته شده است به فروش برسد، می‌گوید. اکنون نوبت به کاراکتر 9 می رسد . یکی از نکات قابل توجه در این کاراکتر که باید بدانید این است که چنین شماره هایی مربوط به کشورها یا بازارهایی است که کمپانی ال جی در نظر گرفته در آنجا به فروش برسد .

A: ایالات متحده آمریکا، کانادا، آمریکای لاتین
P: آسیا، اروپا و تمام قاره های دیگر
S : انگلستان، سنگاپور، و برخی از کشورهای اروپایی
W: کره

رمزگشایی شماره مدل برای تشخیص تلویزیون ال جی اصل از فیک و کپی

کاراکتر دهم (10) نشان دهنده نوع تیونری است که در تلویزیون دیجیتالی ال جی مورد استفاده است . نوع تیونر همچنین معین میکند که تلویزیون در کدام کشور یا منطقه فروخته شود . شما به کمک لیست ارائه شده در زیر، می توانید به راحتی نوع تیونر دیجیتال تلویزیون ال جی تان را رمزگشایی کنید. علاوه بر این به سادگی از پس تشخیص تلویزیون ال جی اصل از جعلی فیک و کپی برمی آیید .

C : DTMB (چین، هنگ کنگ)
J : BS 110 (ژاپن)
L : DVB T/T2/T2 HD/C/S/S2 (اروپا، روسیه، ترکیه)
N : ATSC 1.0/ATSC 3.0 (کره)
S : SBTVB (آمریکای لاتین)
T: MPEG-2/4، DVB T2 (استرالیا، هند، نیوزلند، سنگاپور)
U : ATSC، Clear QAM (کانادا، مکزیک، ایالات متحده آمریکا)
V : DVB T2/C/S2 (کویت، آفریقای جنوبی، عربستان سعودی، امارات)

رمزگشایی شماره مدل تلویزیون OLED ال جی (2016-2022)

چه در آزمون های مختف چه در تجربه های عملی تلویزیونهای اولد OLED ال جی پس از تلویزیون‌های ال ای دی این کمپانی از نظر محبوبیت در رتبه بعدی قرار دارند. با این وجود به کمک رمزگشای زیر می توانید به سادگی هر مدل تلویزیون OLED ال جی را رمزگشایی کنید.

جستجوی شماره مدل تلویزیون ال جی

شماره مدل مثال: (OLED77CXPUA) ؛ تشخیص تلویزیون اصلی ال جی

این شماره مدل تلویزیون OLED ال جی از 11 کاراکتر تشکیل شده که می توان آنها را به 7 گروه تقسیم کرد تا به راحتی شماره مدل تلویزیون شما را تجزیه و تحلیل کند.
بدیهی است که 4 کاراکتر اول مدل نامبر که با OLED شروع می شود ؛ نشانگر نوع صفحه نمایش تلویزیون است . کاراکترهای پنجم و ششم شماره مدل تلویزیون OLED ال‌جی نشان دهنده اندازه صفحه نمایش تلویزیون بر حسب اینچ است.

اگر این مقدار 55 باشد، به این معنی است که تلویزیون شما یک صفحه نمایش 55 اینچی دارد.
کاراکتر هفتم در شماره مدل تلویزیون اولد LG به شما در مورد کیفیت و وضوح صفحه نمایش مانند 4K یا 8K می گوید . در مورد تلویزیون‌های رول شونده، ال‌جی از « R » به‌عنوان کد تلویزیونی با صفحه نمایش چرخشی استفاده می کند.

B/C/E/G/W: رزولوشن 4K
Z: وضوح 8K
R: صفحه نمایش چرخشی

رمزگشایی مدل نامبر برای تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی و فیک ( جعلی )

کاراکتر هشتم در شماره مدل تلویزیون OLED ال جی، کدی است که سال تولید و عرضه تلویزیون شما را نشان می دهد.
6: 2016
7: 2017
8: 2018
9: 2019
X: 2020
1: 2021
2: 2022

در مورد کاراکتر نهم شماره مدل تلویزیون اولد ال جی، خوب است بدانید که نشانگر این است که تلویزیون ال جی در سال 2018 تغییراتی داشته است. اما قبل از سال 2018، ال‌جی از کاراکتر نهم در مدل نامبر OLED برای نشان دادن نوع تیونر دیجیتال استفاده شده در تلویزیون استفاده می کرده است. با این حال، از سال 2018 به بعد، همین کاراکتر به منطقه فروش یا تولید تلویزیون OLED اشاره دارد .

قبل از 2018 (نوع تیونر)

D: DVB T/T2HD/C/S/S2
J: DVB T/T2/C/S2
P: ATSC
T: DVB T2
V: DVB T/T2/C/S2

پس از سال 2018 (منطقه فروش)

A: ایالات متحده آمریکا
P: این کد به تلویزیون های قابل فروش در هر کشوری اختصاص داده می شود.
S: سنگاپور، انگلستان
W: کره

کاراکتر دهم شماره مدل تلویزیون OLED الجی نشانگر نوع تیونر دیجیتالی است که در تلویزیون استفاده می شود.

C: DTMB
J: BS 100 (ژاپن)
L: DVBT/T2/THD/S/S2/C
N: ATSC 1.0/ATSC 3.0
S: SBTVD
T: MPEG-2/4، DVB-T2
U: ATSC
V: DVB/C/S2
و در نهایت، یازدهمین کاراکتر در شماره مدل تلویزیون اولد ال جی ، نوع پنل تلویزیون را نشان می دهد. از آنجایی که این روزها اکثر تلویزیون‌ها تخت هستند، تقریباً تمام شماره‌های مدل تلویزیون ال‌جی با « A » پایان می‌یابد که مخفف صفحه نمایش تخت است.

بررسی شماره مدل تلویزیون نانوسل و QNED ال جی ؛ تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی ( بدل )

اگر به تازگی تلویزیون نانوسل NanoCell یا کیوند QNED ال جی خریداری کرده اید؛ می‌توانید به راحتی شماره مدل آن را رمزگشایی کنید. تا اطلاعات کلیدی تلویزیون تان را با استفاده از این رمزگشای زیر دریافت کنید. ال‌جی این فرمت شماره مدل را از سال 2019 برای طیف جدید تلویزیون‌های نانوسل و QNED خود اتخاذ کرد.

تشخیص تلویزیون ال جی اصل از کپی

شماره مدل نمونه: NANO99TNA75 ؛ تشخیص تلویزیون اصل ال جی

خوب است بدانید که شماره مدل های تلویزیون نانوسل ال جی در مجموع از 11 کاراکتر تشکیل شده است. و همانطور که در بالا نشان داده شده می‌توان آن‌ها را به 7 گروه تقسیم کرد تا بفهمید چه چیزی را نشان می‌دهد.

دو مقدار عددی اول در شماره مدل تلویزیون های ال جی نانوسل و QNED اندازه صفحه نمایش تلویزیون را بر اساس اینچ نشان می دهد. 4 کاراکتر بعد از اینچ ، نشانگر فناوری صفحه نمایش مورد استفاده در تلویزیون است که ” NANO ” یا ” QNED ” به دنبال آن است . کاراکتر هفتم شماره مدل تلویزیون نانوسل مخفف سری تلویزیون می باشد.

علاوه بر این کاراکتر هشتم نشان دهنده شماره مدل در سری تلویزیون است. همچنین کاراکتر نهم در تلویزیون الجی نانوسل و QNED کد کشوری است که تلویزیون شما در آن تولید شده است. با تطبیق کد کشور با لیست ارائه شده در زیر، می توانید از کشور مبدا تلویزیون ال جی تان باخبر شوید.

C: چین
K: کره
L: اروپا
P: هندی
T: اندونزی
U: ایالات متحده آمریکا
6: آلمان
9: روسیه

رمزگشایی مدل نامبر برای تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی و جعلی

کاراکتر دهم شماره مدل، کد سالی است که تلویزیون نانوسل یا QNED ال جی در آن سال تولید شده است. مطابق لیست زیر

M: 2019
N: 2020
P: 2021
Q: 2022

یازدهمین کاراکتر در شماره مدل بیشتر تلویزیون های ال جی، کد طراحی تخت نمایشگر است. همین امر در مورد تلویزیون های نانوسل و QNED نیز صادق است. ” A ” به این معنی است که تلویزیون تان صفحه تخت است. اکنون زمان آن فرارسیده که بتوانید به سادگی شماره مدل تلویزیون تان را پیدا کرده و آن را به راحتی رمزگشایی کنید تا اطلاعات کلیدی تلویزیون خود را بدست آورید . تا با تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی ( بدل ) فیک و کپی ، از خریدتان اطمینان داشته باشید .

سخن پایانی ؛ روش تشخیص تلویزیون ال جی اصل از بدل ( فیک ) و جعلی

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را در مورد تشخیص تلویزیون ال جی اصل از جعلی تقلبی ( فیک و کپی ) و نیز رمزگشایی مدل نامبر گرفته باشید . در صورتی که مایل به خرید تلویزیون ال جی اصل کره با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت بانه دات کام baneh.com مراجعه کنید . در سایت ما نه تنها محصولات اصلی ال جی را می توانید تهیه نمایید . بلکه می توانیدمشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

اگر هنوز سوالی مانده که پاسخ ان را در مورد روش تشخیص تلویزیون تقلبی ال جی و نیز تلویزیون ال جی اصل از تقلبی بدل و فیک ( کپی ) را نیافتید. لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برای ما بنویسید. تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

 

مطالب مرتبط :

مقایسه تلویزیون ال جی با اسنوا ، تلویزیون ایرانی بخریم یا خارجی ؟

تلویزیون ردمی چیست ؟ بررسی تلویزیون شیائومی Redmi

راهنمای خرید تلویزیون جدید 2022 ویدیویی

مقایسه تلویزیون تی سی ال با ال جی ، کدام بهتر است ؟ تفاوت ها

تفاوت تلویزیون سامسونگ QLED با OLED مقایسه QD OLED و Neo QLED

سیستم عامل WEBOS چیست ؟بررسی سیستم عامل تلویزیون الجی


سوالات متداول

بارکد تلویزیون ال جی کجاست ؟

هر دستگاه سریال نامبر مختص به خود را دارد . در پشت تلویزیون های اصلی ال جی همان طور که در شکل زیر میبینید سریال نامبر محصول به همراه اسم مدل درج شده است.

تفاوت تلویزیون ال جی مصری و کره ای در چیست ؟

تلویزیون های ال جی مونتاژ مصر با تلویزیون های ال جی که در کره تولید می شوند از نظر کیفیت ساخت قطعات تفاوتی با هم ندارند . خوب است بدانید که تلویزیون های مونتاژ مصر ، تمامی قطعات آنها در کره تولید می شود و در مصر مونتاژ و سرهم می شوند . و این کار بیشتر به دلیل کاهش هزینه های مالیات و ارسال کالا می باشد .

از طريق راهنمای قیمت خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .