مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

فعال کردن گیرنده دیجیتال تلویزیون سامسونگ آموزش تنظیم ماهواره

0 511
زمان مطالعه : 10 دقیقه

تنظیم کردن تلویزیون سامسونگ رسیور دار

فعال کردن گیرنده دیجیتال تلویزیون سامسونگ و فعال سازی رسیور تلویزیون سامسونگ ؛ آیا تلویزیون سامسونگ رسیور دار خریده اید؟ ولی نمی دانید تنظیم ماهواره تلویزیون در مشخصات تی وی سامسونگ چگونه میباشد؟ و میخواهید به دریافت کانالهای دیجیتال با تلویزیون سامسونگ بپردازید به صورت کلی در این بحث چگونگی تنظیم ماهواره تلویزیون سامسونگ رسیور دار و راه اندازی رسیور تلویزیون سامسونگ را به شما آموزش خواهیم داد.

برای تنظیم کردن تلویزیون سامسونگ رسیور دار می توانید کانال و شبکه های خارج از کشور را با کیفیت تصویر عالی در تلویزیون خود دریافت نمایید. تمامی تلویزیون های رسیور دار میتوانند از کیفیت فورکی پشتیبانی کنند و با کیفیت واقعی محتوای تصویری را بر روی نمایشگر نمایش دهد.

صفر تا صد تنظیم ماهواره در تلویزیون سامسونگ

اگر به تازگی تی وی خریده اید و این سوال برایتان پیش آمده که ایا تلویزیون سامسونگ رسیور دارد ؟ ما در این قسمت روش اتصال و تنظیم ماهواره تلویزیون سامسونگ رسیور دار و تنظیم تلویزیون سامسونگ مجهز به رسیور داخلی ماهواره را برایتان شفاف سازی خواهیم کرد .
برای نصب ماهواره روی تلویزیون سامسونگ و فعال سازی رسیور تلویزیون سامسونگ ، باید انتهای مخالف سیم کواکسیال را به پورت “Sat in” گیرنده ماهواره ای وصل کرده و یک سر کابل HDMI را به پشت درگاه خروجی ماهواره وصل نمایید. طرف مقابل سیم HDMI را به تلویزیون وصل کنید. راه اندازی ماهواره تلویزیون سامسونگ از این طریق به سادگی انجام می شود .

چگونه تلویزیون سامسونگ خود را به ماهواره وصل کنیم ؟
برای فعال سازی رسیور تلویزیون سامسونگ ، از طریق “UtilitySmarts” کابل HDMI را به اتصال خروجی HDMI روی جعبه کابل یا ماهواره خود، که در پشت قرار دارد، وصل نمایید.

چگونه تلویزیون سامسونگ خود را برای دریافت کانال های ماهواره ای برنامه ریزی کنیم؟

اگر اخیراً تلویزیون جدیدی خریداری کرده اید و مشکل در دریافت شبکه های دیجیتال در تلویزیون سامسونگ یا تنظیمات رسیور تلویزیون سامسونگ را دارید . یا در حال اسکن مجدد برای دریافت NewsChannel 5 هستید، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید. از آنجایی که تلویزیون های سامسونگ در اندازه ها و سبک های مختلف تولید شده اند. روش های زیر برای رایج ترین مدل ها کاربرد دارند. اما ممکن است برای همه اعمال نشود. عملکرد اسکن مجدد در اکثر تلویزیون های بزرگ و کوچک سامسونگ به عنوان “برنامه خودکار” یا “تنظیم خودکار” توصیف می شود. نکات زیر به شما کمک می کند آن را دوباره اسکن کنید.

مراحل تنظیم ماهواره در تلویزیون سامسونگچگونه تلویزیون سامسونگ خود را برای دریافت کانال های ماهواره ای برنامه ریزی کنیم
مرحله 1 دکمه "Menu" را روی کنترل از راه دور انتخاب نمایید.
مرحله 2"کانال" یا "پخش" را در منو انتخاب کنید.
مرحله 33. "برنامه خودکار" را در منوی کشویی انتخاب نمایید.
مرحله 4اگر از شما پرسیده شد که می‌خواهید «هوا» یا «کابل» را جستجو کنید، «هوا» را برگزینید.
 1. دکمه “Menu” را روی کنترل از راه دور انتخاب نمایید.
 2. “کانال” یا “پخش” را در منو انتخاب کنید.
 3. “برنامه خودکار” را در منوی کشویی انتخاب نمایید.
 4. اگر از شما پرسیده شد که می‌خواهید «هوا» یا «کابل» را جستجو کنید، «هوا» را برگزینید. (بسیاری از تلویزیون ها ممکن است درخواست نکنند و به طور خودکار هر دو را اسکن می کنند.)

در تلویزیون های هوشمند ، خدمات ویژگی های آن نمی تواند هیچ تأثیری را در توانایی تلویزیون ایجاد کند.یعنی در صورت داشتن سرویس کابلی یا ماهواره ای همان ایستگاه ها را دریافت خواهید کرد. اگر هیچ یک از این خدمات را نداشته باشید، جهت دریافت خدمات هوشمند در تلویزیون سامسونگ و متصل شدن به اینترنت و داشتن بهترین آنتن های تلویزیونی، لازم است پخش رایگان محلی را در اختیار داشته باشید.

آیا می توان از تلویزیون هوشمند ، ماهواره استفاده کرد؟

نحوه اتصال تلویزیون سامسونگ به شبکه دیش 

 • برای فعال سازی رسیور تلویزیون سامسونگ کابل ویدیویی را برگزینید چون با تلویزیون سامسونگ و هم با گیرنده Dish Network شما سازگار میباشد.
 • همچنین در تنظیم رسیور تلویزیون سامسونگ سیم ویدیو را به پشت تلویزیون سامسونگ وصل کنید.
 • سر دیگر سیم ویدیو را به پشت گیرنده Dish Network وصل نمایید.

 

آموزش کانال یابی شبکه ماهواره در تلویزیون سامسونگ

خرید تلویزیون های جدید رسیور دار با برخورداری از امکان دسترسی به شبکه های بین المللی نیاز به خرید رسیور جداگانه از میان بر می دارد. و تنها کافیست کابل بشقاب را به پشت تلویزیون وصل نماید ولی پیش از آن باید تنظیمات ماهواره را در تلویزیون سامسونگ خود را به انجام برسانید.

روش های کانال یابی شبکه ماهواره در تلویزیون سامسونگ

 • در ابتدا کانال یابی شبکه ماهواره در تلویزیون سامسونگ باید بر روی حالت اولیه قرار بگیرد.

تنظیم رسیور داخلی تلویزیون سامسونگ

 • دکمه settings را انتخاب کرده تا صفحه منو و تنظیمات آن برای شما باز شود.
 • روی قسمت در حال پخش (broadcasting ) کلیک کنید.

فعال سازی رسیور ماهواره تلویزیون سامسونگ

 • در این صورت یک صفحه برای شما باز می‌شود که باید جهت جستجو auto tuning را انتخاب نمایید.

مشکل در دریافت شبکه های دیجیتال در تلویزیون سامسونگ

 • بعد از آن جهت جستجو و ذخیره کردن کانالها، شروع را انتخاب کرده و توجه کنید که با جستجو کردن، کانال های فعلی شما حذف خواهد شد.

گیرنده دیجیتال تلویزیون سامسونگ

 • در این قسمت باید گیرنده خود را انتخاب کنید که بیشتر ماهواره را انتخاب میکنند.

تنظیم دیجیتال تلویزیون سامسونگ

 

فعال سازی ماهواره تلویزیون سامسونگ

 • بعد از انتخاب کردن نوع گیرنده باید قسمت satellite را برگزینید.
 • در مرحله بعد باید تنظیمات دستی را انجام دهید هر مورد و تنظیمات صحیح را انتخاب کنید.
 • تنظیمات را یکی یکی انجام دهید و نوع کانال ها را اوکی بزنید و این بستگی به شما دارد که می خواهید چه کانالی را انتخاب نمایید.
 • در مرحله بعد باید روی انتخاب ماهواره کلیک کنید؛ در این قسمت باید مسیری که بر روی بشقاب تنظیم کرده اید را انتخاب نمایید. ولی در کل تمام این مسیر ها به تنظیمات دیش شما بستگی دارد که باید آن را تنظیم کرده باشید.
 • حالا در این مرحله در قسمت تنظیمات LNB می توانید هر تنظیمات دستی که مایل باشید را انجام دهید حتی می توانید فرکانس ها را انتخاب و کانال ها را ذخیره و ویرایش نمایید.

فعال سازی رسیور تلویزیون سامسونگ

 • بعد با انتخاب کردن نوع ماهواره محدوده اسکن را بر روی تمام کانال ها قرار دهید.
 • اکنون در مرحله آخر جهت جستجوی شبکه ها باید اسکن را انتخاب نمایید و صبر کنید تا صفرتاصد جستجوی شما کامل و شبکه ها ذخیره شوند. برای خرید ارزان ترین تلویزیون سامسونگ می توانید از طریق این لینک اقدام نمایید : https://baneeh.com/video-audio-devices/tv-brands/samsung/shopby/tv_number_hdmi-3

چرا تلویزیون سامسونگ هیچ کانالی را انتخاب نمی کند؟ گیرنده دیجیتال تلویزیون سامسونگ

 • اگر تلویزیون سامسونگ شما همه کانال‌ها را دریافت نمی‌کند، باید به منوی منبع بروید و “TV” را برگزینید.
 • آنتن خود را به کانکتور RF در پشت تلویزیون وصل نمایید و “Chanel Scan” را انتخاب کنید.
 • اگر کلمه Air یا Cable روی گیرنده ظاهر شد،  گزینه air را انتخاب کنید و تمام کانال های موجود را که دارای سیگنال قابل اعتماد هستند اسکن نمایید.

اگر از تلویزیونهای سامسونگ رسیوردار خوشتان می آید در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید : خرید تلویزیون سامسونگ بانه دات کام

در تلویزیون هوشمند سامسونگ، چگونه می توان کانال های رایگان دریافت کرد؟

1. روی کنترل از راه دور سامسونگ، دکمه Home را انتخاب کنید.

2. دوباره بررسی کنید که کابل آنتن به درستی به تلویزیون یا One Connect Box وصل شده است‌.

3.بعد از آن Broadcasting و سپس Auto Tuning را از منوی کشویی انتخاب نمایید.

3. یک کادر پاپ آپ باز می شود که می‌توانید اسکن را شروع کنید.

5 برای شروع فرآیند اسکن، اسکن را برگزینید ‌

 

نحوه جستجو و تنظیم کانال ها به صورت گام به گام همراه با تصاویر

مرحله اول: در ابتدا دکمه Menu و یا Home را از طریق کنترل از راه دور تلویزیون سامسونگ فشار دهید و وارد منوی اصلی تلویزیون شوید.

« حتما بخوانید  پردازنده هوشمند آلفا 9 در تلویزیون ال جی چه کاربردی دارد؟ معرفی

تنظیم ماهواره در تلویزیون سامسونگ

تنظیمات ماهواره تلویزیون سامسونگ سری 7 مرحله دوم :

با ظاهر شدن منوی تلویزیون از طریق دکمه های جهت دار بر روی ریموت کنترل منو را به سمت پایین اسکرول نمایید و وارد قسمت « پخش کردن» شوید که با نماد بشقاب ماهواره ای قابل دیدن است.

 

مرحله سوم تنظیم ماهواره تلویزیون سامسونگ رسیور دار :
: در این صورت گزینه‌ای به نام “پیکر بندی تنظیم خودکار” بر روی تلویزیون سامسونگ شما ظاهر می شود. این همان عملکردی است که شما به دنبال آن هستید. تا کانال ها را به صورت خودکار تنظیم نمایید. بنابراین روی دکمه enter فشار داده و آن را انتخاب کنید.

راه اندازی ماهواره تی وی samsung

 

مرحله چهارم تنظیم ماهواره تلویزیون سامسونگ 

اکنون جهت جستجو کردن کانال هایی که توسط آنتن پخش می شوند، “تنظیم خودکار” دوباره ظاهر خواهد شد. در صورتی که سرویس تلویزیون کابلی دارید و به جستجوی کانالهای کابلی نیازمندید بر روی گزینه جستجوی کابلی کلیک کرده و کلمه enter را فشار دهید. برای فهمیدن مطالب ذکر شده میتوانید از سایت اصلی samsung و همچنین این لینک دیدن نمایید .

 

مرحله پنجم دریافت کانالهای دیجیتال با تلویزیون سامسونگ

در این مرحله یک پیام تایید بر روی تلویزیون شما ظاهر می شود و گزینه شروع را به صورت پیش فرض مشاهده خواهید کرد. در صورتی که چنین کلمه هایی ظاهر نشدند؛ برای انتخاب این گزینه باید از دکمه جهت بر روی ریموت کنترل استفاده نمایید. با انجام دادن این کار کانال های ذخیره شده و همچنین ترتیب آنها هم پاک خواهند شد و اگر با جستجوی کانالهای جدید موافقت دارید کلمه enter را انتخاب کنید.

فعال سازی ماهواره تی وی samsung

مرحله ششم فعال سازی رسیور تلویزیون سامسونگ : بعد از مرحله پنجم نوبت به ظاهر شدن گزینه Aerial Antenna بر روی تلویزیون سامسونگ می شود. که باید دکمه entar را فشار داده و جستجو را شروع کنید.

مرحله هفتم تنظیم ماهواره تلویزیون سامسونگ رسیور دار :
در این صورت جستجوی کانال های شما شروع خواهد شد و تنها چند دقیقه لازم است تا تمام شوند. شما لازم نیست هیچ دکمه را فشار دهید. چون کانال ها به صورت خودکار تنظیم خواهد شد و بعد از زمان کمی به پایان می رسد.

مرحله هشتم تنظیم ماهواره تلویزیون سامسونگ رسیور دار :

بعد از به پایان رسیدن جستجوی کانال ها شما کانالهای تلویزیون، رادیو و سایر کانال های دیجیتال و آنالوگ را مشاهده خواهید کرد. در صورتی که از این عملیات راضی نبودید میتوانید بر روی “جستجوی مجدد” و یا “تغییر تنظیمات” کلیک نمایید. و جستجوی جدید را دوباره شروع کنید. ولی در صورتی که موافق بودید دکمه enter را بر روی ریموت کنترل فشار دهید و بر روی بستن (close) کلیک کنید. اکنون کانالها برای شما راه اندازی شده اند که می توانید از وجود آنها لذت ببرید.

 

دریافت کانالهای دیجیتال با تلویزیون سامسونگ ؛ تلویزیون هوشمند سامسونگ می تواند پخش دیجیتالی و بدون جعبه تنظیم را دریافت کند. برای اسکن و ذخیره کانال ها در گیرنده دیجیتال تلویزیون سامسونگ ، می توانید از ویژگی تنظیم خودکار تلویزیون استفاده کنید یا یک تنظیم دستی را برای اضافه کردن آن ها انجام دهید.

فعال سازی رسیور تلویزیون سامسونگ

راهنمای فعالسازی گیرنده دیجیتال تلویزیون سامسونگ

 1. برای تنظیم دیجیتال تلویزیون سامسونگ ابتدا دکمه منو را بر روی ریموت خود فشار داده و Broadcasting را انتخاب کنید.
 2. تنظیم خودکار ( Auto tunning ) را انتخاب کنید.
 3. دکمه شروع ( Start ) را انتخاب کنید.
 4. شما می توانید گزینه های خود را مطابق اولویت خود انتخاب کنید.
 5. Digital < Terrestrial را انتخاب کنید.
 6. برای اسکن و ذخیره کانال ها ، دکمه ( Scan ) را فشار دهید.
  پس از اتمام تنظیم دیجیتال تلویزیون سامسونگ ، پنجره تنظیم خودکار بسته می شود و می توانید از کانال های تلویزیونی مورد علاقه خود لذت ببرید.

تنظیم دستی ( manual tuning ) گیرنده دیجیتال تلویزیون سامسونگ

 1. از ریموت تلویزیون خود ، منو را انتخاب کرده و سپس پخش ( Broadcasting ) را انتخاب کنید.
 2. ( Expert Settings ) را انتخاب کنید.
 3. تنظیم دستی ( Manual tunning ) را انتخاب کنید.
 4. تنظیم کانال دیجیتال ( Set up digital channel ) را انتخاب کنید.
 5. یک کانال موجود را برای تغییر مجدد انتخاب کنید.
 6. یا ممکن است یک کانال جدید را برای تغییر مجدد انتخاب کنید.

اگر شما نیز جزو طرفداران تلویزیون های دیجیتال سامسونگ هستید میتوانید بر روی خرید جدیدترین تلویزیون سامسونگ بانه دات کام کلیک کرده و وارد نتیجه اول شوید .

 

تنظیم خودکار دریافت کانالهای دیجیتال با تلویزیون سامسونگ برای مدل های 2015 به قبل

 1. فعال سازی گیرنده دیجیتال سامسونگ سری 5 ، دکمه ی منوی ( Menu ) ریموت خود را فشار دهید.
 2. Channels > Auto tuning  را انتخاب کنید.
 3. روی تنظیم کانال دیجیتال ( Digital Channel Tuning ) ضربه بزنید.
 4.  برای شروع تنظیم ، ( Enter ) روی ریموت را فشار دهید.
  پس از اتمام فعال كردن ديجيتال تلويزيون سامسونگ ، به طور خودکار از صفحه منو خارج می شود.

دریافت کانالهای دیجیتال با تلویزیون سامسونگ

راهنمای فعال کردن گیرنده دیجیتال تلویزیون سامسونگ ؛ تنطیم دستی برای مدل های 2015 به قبل

 1. هنگام تنظیمات دیجیتال تلویزیون سامسونگ منوی ریموت خود را فشار دهید. 
 2. Manual tuning < Channels  را انتخاب کنید.
 3. همچنین برای فعال كردن گيرنده ديجيتال تلويزيون سامسونگ روی تنظیم کانال دیجیتال ضربه بزنید.
 4. برای تنظیم یک کانال جدید ، گزینه جدید ( New ) را انتخاب کنید. پنجره New Channel ظاهر می شود.
 5. کانال یا فرکانس را انتخاب کنید.
 6. پس از تایپ کانال یا فرکانس مورد نظر ، جست جو را انتخاب کرده و Enter ریموت خود را فشار دهید.
 7. پس از پیدا شدن کانال ، گزینه Save / Store را انتخاب کرده و Enter را بر روی کنترل از راه دور خود فشار دهید تا تأیید شود.

 

سخن پایانی ؛ فعال کردن گیرنده دیجیتال تلویزیون سامسونگ آموزش تنظیم ماهواره

ما در این مطلب سعی داشته ایم تا در مورد فعال سازی گیرنده دیجیتال تلویزیون سامسونگ سری 5 و سری 6 و سری 7 و همچنین فعال سازی رسیور ماهواره تلویزیون سامسونگ را به صورت گام به گام بررسی کنیم . امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را در مورد فعال کردن گیرنده دیجیتال تلویزیون سامسونگ و دریافت کانالهای دیجیتال با تلویزیون سامسونگ را گرفته باشید. در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سامسونگ اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت بانه دات کام Baneeh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

اگر هنوز سوالی در مورد دریافت کانالهای دیجیتال با تلویزیون سامسونگ مانده که پاسخ ان را نیافتید لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید. و در صورتی که موضوعی در متن در مورد تنظیم رسیور داخلی تلویزیون سامسونگ درج نشده بود ان را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

 

 

مطالب مرتبط : 

آموزش نصب فیلتر شکن روی تلویزیون سامسونگ اتصال به VPN

غیر فعال کردن حالت مغازه تلویزیون سامسونگ ترفند حذف تبلیغات

آموزش ضبط كردن با تلويزيون سامسونگ ، نحوه ضبط برنامه

پرفروش ترین تلویزیون های سامسونگ اصل کره

مقایسه تلویزیون سونی با سامسونگ ، تفاوت سونی و سامسونگ کدام بهتر ؟


سوالات متداول

نحوه کانال یابی تلویزیون سامسونگ چگونه است ؟

نحوه کانال یابی تلویزیون سامسونگ ابتدا باید آنتن را به پورت RF وصل کنید. سپس تلویزیونتان را روشن کنید و به قسمت تنظیمات بروید . سپس گزینه پخش یا Broadcasting را انتخاب کرده و گزینه جستجوی کانال یا Search Channel را بزنید . که در جلوی آن Analog نوشته شده و زمانی که استارت یا اسکن scan را می زنید فقط کانال های انالوگ را جستجو می کند در این حالت می توانید به راحتی گیرنده دیجیتال را فعال کنید.

فعال سازی گیرنده دیجیتال تلویزیون سامسونگ سری 5 چطور انجام می شود ؟

در مطالب بالا به طور مرحله به مرحله فعال سازی گیرنده دیجیتال در تلویزیون سامسونگ را شرح داده ایم .

از طريق راهنمای قیمت خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .