مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

ریست تنظیمات کارخانه تلویزیون ال جی ، بازگردانی رمز و پسورد

0 461
زمان مطالعه : 8 دقیقه

ریست تنظیمات کارخانه تلویزیون ال جی ، بازگردانی رمز و پسورد

ریست تنظیمات کارخانه تلویزیون ال جی ، بازگردانی رمز و پسورد ؛ در موقعیت‌های بسیاری ما شاهد هنگ شدن و بروز مشکلاتی در این زمینه در رابطه با تلویزیون ال جی شده‌ایم. که کاملا طبیعی و یک مشکل رایج می‌باشد. با مشاهده این وضعیت می‌توانید با استفاده از روش ريست كردن تلويزيون ال جي آن را به تنظیمات اولیه تلویزیون ال جی یا همان تنظیمات کارخانه برگردانید. تا بتوانید همانند روز اول از ارائه خدمات این محصول خرسند شوید. روش ریست کردن تلویزیون ال جی و حتی پیدا کردن رمز و پسورد تلویزیون ال جی برای بازنشانی یک روش کلی برای حل تمام ایرادهای موجود در تلویزیون شما نمی‌باشد. شما نباید انتظار داشته باشید تا به طور کلی تلویزیون‌تان بدون عیب شود.

بلکه این روش تنها مشکلی نظیر هنگ شدن دستگاه شما را حل خواهد کرد و به طور کلی تمام تغییرات وارد شده را به حالت اولیه بازخواهد گرداند. ریست کردن تلویزیون با دو روش امکان پذیر می‌باشد. با ما تا پایان این مطلب همراه باشید تا بتوانید خودتان تلویزیون الجی را ریست کنید. البته باید به این موضوع نیز اشاره کنیم بعد از ریست کردن تلویزیون اگر مشکل‌های ایجاد شده حل نشدند لازم است از افراد متخصص برای تعمیر تلویزیون کمک بگیرد تا مشکلات ریز شما به مشکلات جدی‌تری تبدیل نشوند.

دو روش برای ريست كردن تلويزيون ال جي یکی ریست کردن به وسیله کنترل و دیگری ریست تلویزیون ال جی بدون کنترل می باشد . هرچند استفاده از روش اولیه راحت‌تر می‌باشد اما ما در این مقاله به برسی هر دو روش خواهیم پرداخت.

ريست كردن تلويزيون ال جي

ریست کردن به وسیله کنترل ؛ تنظیمات کارخانه تلویزیون ال جی

 • در مرحله اول شما باید وارد قسمت تنظیمات (Setting) تلویزیون ال جی شوید.
 • منویی را که برایتان باز می کند تا پایان یعنی اخرین گزینه دنبال کنید و سپس آن را که حالت سه نقطه می‌باشد را بزنید.
 • حال در این مرحله شما وارد تنظیمات اصلی دستگاه خواهید شد و باید گزینه Reset to initial setting را انتخاب کنید تا تلویزیون الجی شما ریست شود.
 • در این حالت تلویزیون خود به خود خاموش می‌شود بعد از گذر مدت زمانی روشن خواهد شد و شما متوجه خواهید شد که تلویزیون به حالت اولیه کارخانه بازگشته است.

تنظیمات کارخانه تلویزیون ال جی

ریست تلویزیون ال جی بدون کنترل

گفتنی است که ریست تلویزیون ال جی قدیمی بدون کنترل و نیز مدل های جدید نیز کار آنچنان سخت و پیچیده‌ایی نیست. تنها با انجام چند مرحله ساده می‌توانید تلویزیون الجی خود را به تنظیمات اولیه تلویزیون ال جی باز گردانید.

 • در ابتدا از بین 6 کلیدی که در کناره تلویزیون قرار داده شده‌اند یکی را که مختص وارد شدن به قسمت منو menu تلویزیون می‌باشد بزنید.
 • بعد از وارد شدن به منو menu تلویزیون گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.
 • در این مرحله باید گزینه All Setting را انتخاب کنید.
 • در بین گزینه‌هایی که نمایش داده شده‌اند شما گزینه General را پیداه کرده و بزنید.
 • در مرحله نهایی با زدن گزینه Reset to initial setting ریست کردن تلویزیونتان اغاز خواهد شد.
 • در این قسمت تلویزیون از شما یک رمز اولیه را می‌خواهد که در حالت کل پسورد تلویزیون ال جی 0000 یا 1234 می‌باشد. رمز مربوطه را وارد کنید و در نهایت گزینه‌ایی با نام Confirm را بزنید.

ریست تلویزیون ال جی بدون کنترل

مراحل ريست كردن كنترل تلويزيون ال جي

ریست کردن تلویزیون ال جی ؛ کنترل‌های تلویزیون‌های سری جدید الجی کاملا هوشمند طراحی شده‌اند. اما در بسیاری از مواقع ممکن است شما حس کنید که نیاز به ریست کردن دارند. ريست كردن كنترل تلويزيون ال جي کاری بسیار ساده می‌باشد و به هیچ عنوان پیچیدگی در آن دیده نمی‌شود.

شما تنها با زدن دکمه Back+Home و نگه‌داشتن آن برای مدت زمان 5 تا 10 ثانیه کنترل تلویزیون ال جی را ریست خواهید کرد.  برای دوستانی که خواهان تلویزیون های باکیفیت ال جی هستند. پیشنهاد ما این است که در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید سپس بر روی اولین نتیجه کلیک نمایید ؛ خرید بهترین تلویزیون ال جی بانه دات کام

ريست كردن كنترل تلويزيون ال جي

بازنشانی رمز مادر تلویزیون ال جی

در بسیاری از موارد ممکن است که شما رمز تلویزیونتان را فراموش کرده باشید که در این حالت نیاز به بازنشانی پسورد تلویزیون ال جی پیدا خواهید کرد. برای انجام این عمل ابتدا لازم است از نوع سیستم عامل به کار رفته در تلویزیون اطمینان پیدا کنید. زیرا سیستم عامل های Webos و غیر Webos روش باز نشانی رمزشان با یکدیگر تا حدی متفاوت می‌باشد.
روش تشخیص نوع سیستم عامل Webos با غیر WebOS به این صورت است که شما با زدن دکمه Home ،منوی در زیر صفحه تلویزیون باز خواهد شد که مشخص می‌کند نوع سیستم عامل موجود Webos می‌باشد.

پسورد تلویزیون ال جی به طور کلی اگر شما نسبت به تغییر آن اقدام نکرده باشید چهار عدد صفر می‌باشد. اما اگر رمز تلویزیون ال جی را وارد کردید و عملیات خطا آورد . پس شما نیاز است بازنشناسی رمز را انجام دهید. عملیات باز نشانی پسورد تلویزیون ال جی توسط رمز مادر تلویزیون الجی انجام خواهد شد. اگر مدل تلویزیونی که می‌خواهید رمز عبور آن را بازنشانی کنید اول حروفش LB یا UB می‌باشد لازم است از روش زیر استفاده کنید.

رفع مشکل کانال یابی 

گاهی پیش می آید حین ریست کردن تلویزیونتان ، ایراداتی در نحوه کانال یابی تلویزیون پیش می آید . در جدول زیر می توانید این مشکل را برای همیشه در انواع سایز تلویزیون ال جی رفع و رجوع کنید .

مراحل کانال یابیاسکن مجدد کانال در تلویزیون ال جی
مرحله 1به منوی Settings «تنظیمات » بروید.
مرحله 2در منو Advanced Settings «تنظیمات پیشرفته» را انتخاب کنید.
مرحله 3گزینه "Channels" و سپس "Channel Tuning" را انتخاب کنید.
مرحله 4اکنون تلویزیون شما باید شروع به اسکن مجدد کند.

بازنشانی رمز ورژن اولیه 

 • ابتدا دکمه Home را بزنید تا وارد منوی تلویزیون و سپس تنظیمات شوید.
 • می‌توانید در قسمت تعیین شده رمزی را وارد کنید . یا اینکه گزینه بازنشانی رمز عبور را بزنید.
 • در این‌بخش قسمتی جهت تعیین بازنشانی پین کد چهار رقمی برایتان نمایش داده خواهد شد. اگر شما کد ریست تلویزیون ال جی را فراموش کرده باشید در نتیجه با جمله (عملیات رمز اشتباه است) روبرو خواهید شد.
 • در این مرحله شما کلیدی که به شکل CH می‌باشد را روی ریموت کنترل مطابق روش زیر بزنید. دو بار سمت بالا، یک بار پایین، یک بار دیگر این مراحل باید به ترتیب اجرا شوند.
 • صفحه‌ایی برایتان باز خواهد شد در این صفحه رمز 0313 که رمز مادر این مدل تلویزیون‌ها می‌باشد را وارد کنید.
 • بعد از انجام مراحل بالا رمز تلویزیون شما به چهار عدد صفر تغییر پیدا خواهد کرد.
« حتما بخوانید  علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ هاله سیاه خطوط افقی
در حالتی که قصد دارید دیگر حالت ایمنی روشن نباشد و از شما درخواست رمز نکند در بالایی صفحه مربوط به منو می‌توانید آن را خاموش کنید.

بازنشانی رمز عبور سیستم عامل‌های غیر Webos در تلویزیون الجی بعد از سال 2012

حال اگر تلویزون ال جی شما سیستم عامل غیر Webos در آن به کار برده شده است. باید برای عملیات باز نشانی رمز آن مراحل زیر را انجام دهید. اگر حروف اولیه مدل تلویزیون‌تان همانند حروف LJ – LH – LF – EA – LB – UB – LA – LN – LM – LS – CS – EA – MA – MN – PB – PN – PA – MT نباشد متوجه خواهید شد که نوع سیستم عامل به کار رفته از نوع غیر WebOS می‌باشد. در نتیجه برای این نوع تلویزیون ال جی لازم است مراحل زیر را جهت بازنشانی رمز عبور اجرا کنید.

 • ابتدا وارد قسمت منو دستگاه شوید.
 • مرحله بعدی وارد قسمت ایمنی شوید.
 • در این مرحله رمز چهار عددی را از شما طلب خواهد کرد . شما باید دکمه Mute که روی ریموت کنترل قرار داده شده است را سه بار پشت‌سر‌هم بزنید تا جایگاه رمز چهار عددی به شش عدد تغییر پیدا کند.
 • حال رمز مادر مربوط به تلویزیون الجی 129472 را وارد کنید.
 • در پایان رمز دلخواه خود را وارد کنید. و بار دیگر و برای تایید همان رمز را بزنید.

رمز مادر تلویزیون ال جی

 

بازنشانی رمز تلویزیون های الجی با سیستم عامل Netcast مربوط به تلویزیون‌های قدیمی قبل سال 2012

اگر رمز تلویزیون الجی خود را فراموش کرده اید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. ابتدا وارد منوی اصلی تلویزیون شوید.
 2. در این قسمت وارد منوی امنیتی Safety در تب Advanced settings دستگاه شوید.
 3. رمز اولیه یا مادر مربوط به این مدل تلویزیون‌ها که عدد 0325 می‌باشد را وارد کنید.
 4. در مرحله نهایی رمز دلخواهی خود را دو بار برای تایید وارد کنید.

مشکل ریست شدن تلویزیون ال جی

مشکلاتی که باعث ریست شدن تلویزیون الجی می شوند

حالت ناخوشایند ریست شدن یا خاموش شدن ناگهانی تلویزیون موجب ایحاد احساس بدی به هنگام تماشا فیلم مورد علاقه‌تان خواهد شد. اما قبل از بردن تلویزیون‌تان نزد تعمیرکار چند راهکار ساده را برایتان شرح خواهیم داد. که امکان حل مشکل ریست شدن تلویزیون ال جی با انها ممکن می‌باشد.

 • اتصالات برق را به طور کامل برسی کنید. کابل‌های وصل شده به تلویزیون را بررسی کنید. اگر این کابل ها ، مشکل اتصال داشته باشند خود به خود باعث خاموش شدن تلویزیون شما خواهند شد.
 • فلش‌هایی که احتمال داشتن ویروس دارند را به هیچ عنوان به تلویزیون خود وصل نکنید. زیرا به احتمال فراوان تلویزیون شما را ویروسی خواهد کرد. ویروس های موجود سبب ایجاد اختلال و سپس خاموشی دستگاه شما خواهند شد.
 • از محافظ برای تلویزیونتان استفاده کنید تا با هر بار نوسانات برق تلویزیونتان خاموش نشود.
 • پریزی که دو شاخه را به آن زده‌اید را امتحان کنید شاید پریز در انتقال ولتاژ لازم به دستگاه اشکالاتی داشته باشد.
 • مین برد که عامل اصلی پخش نوسانات برق در دستگاه تلویزیون می‌باشد ممکن است دارای اشکالاتی باشد و نتواند برق را به اندازه لازم به بخش‌های تلویزیون برساند. در نتیجه موجب ریست شدن تلویزیون شما خواهد شد.

همیشه از سالم بودن برد پاور در دستگاه مطمئن شوید. زیرا برد پاور وظیفه انتقال برق از مینی برد را به بخش‌های دیگر دستگاه بر عهده دارد. اگر این‌قسمت آسیب ببیند و یا فرسوده شده باشد نمی‌تواند برق را وارد بخش‌های دیگر کند. در نتیجه تلویزیون شما خاموش خواهد شد.

مشکل ریست شدن تلویزیون ال جی

اگر مدار استندبای از جریان خارج شود نیز مشکل ریست شدن برای تلویزیون شما به وجود خواهد آمد. درنهایت بعد از انجام دادن کلیه مراحل و راه‌حل‌های ارائه شده اگر مشکل مربوط به خاموش شدن ناگهانی تلویزیون  ال جی شما برطرف نشد. لازم است که اسرع وقت با کارشناسان مربوطه و متخصص در این زمینه ارتباط برقرار کنید. تا مشکلتان را به صورت کلی برایتان برطرف کنند.

جدا از مطالبی که به آن اشاره شد ؛ خوب است بدانید که تلویزیون های جدید ال جی که شامل مدل های نانوسل و اولد هستند. کیفیت تصویر خوب و مثال زدنی را به ارمغان می آورد. برای تهیه این مدل ها با قیمت های مناسب تر بر روی خرید تلویزیون هوشمند ال جی بانه دات کام کلیک کرده و وارد نتیجه اول شوید .

سخن پایانی ؛ تنظیمات کارخانه تلویزیون ال جی

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را در مورد تنظیمات اولیه تلویزیون ال جی گرفته باشید. در صورتی که مایل به خرید تلویزیون ال جی اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید. به سایت baneh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید . و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

اگر هنوز سوالی مانده در رابطه با تنظیمات اولیه تلویزیون ال جی و ريست كردن تلويزيون ال جي که پاسخ ان را نیافتید لطفا در بخش سوالات ان را از ما بپرسید. و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

مطالب مرتبط :

تنظیم تلویزیون ال جی به زبان ساده ، آموزش تنظیمات رنگ

روش تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی

نحوه فارسی سازی تلویزیون ال جی آموزش فارسی کردن منو

نحوه کانال یابی تلویزیون ال جی ، آموزش نصب و راه اندازی

فعال سازی رسیور تلویزیون ال جی آموزش تنظیم ماهواره


سوالات متداول

علت از کار افتادن موس کنترل تلویزیون ال جی چیست ؟

قبل از هر چیز بررسی کنید که باتری کنترل تمام شده یا نه . یا چیزی مانع از رسیدن امواج ریموت به چشمی تلوزیون شده . اگر مشکل هنوز رفع نشده دکمه های HOME + BACK ریموت کنترل را 5 ثانیه به صورت همزمان نگه دارید تا مشکل برطرف شود.

حذف کانال در تلویزیون ال جی چگونه انجام می شود ؟

از روش های حذف کانال : ابتدا وارد منوی تی وی شوید . سپس گزینه Channel را انتخاب کنید در این قسمت روی channel edit کلیک کرده و و کانال هایی را که می خواهید حذف کنید را انتخاب نمایید. در این مرحله add/delete را در پایین صفحه انتخاب نمایید.

از طريق راهنمای قیمت خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .