مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت روشن خاموش شدن تلویزیون ال جی ، دلیل مشکل و عیب یابی

1 367
زمان مطالعه : 20 دقیقه

علت روشن خاموش شدن تلویزیون ال جی ، دلیل مشکل و عیب یابی

علت روشن خاموش شدن تلویزیون ال جی ، دلیل مشکل و عیب یابی ؛ الجی جزو سازنده های محبوب و پر طرفدار جهانیان می باشد. تلویزیون های ال جی از با شکوه ترین و محبوب ترین تلویزیون های موجود در بازار می باشند که هر ساله به مجهز ساختن آن ها به تکنولوژی های پیشرفته عالی ترین عملکرد را از خود نشان خواهند داد. اما با وجود سیل عظیم از تعلقات مثبت باز هم ممکن است مشکلاتی  نیز داشته باشند که در ادامه آن ها را ذکر و راه حل هایی برای عیب یابی ال ای دی ال جی را پیشنهاد خواهیم داد تا با هم دیگر آن ها را حل کنیم.
مشکلات تصویر از رخدادهایی می باشد که همیشه با آن سروکار خواهیم داشت اما با روبرو شدن با این موارد نباید دست و پای خود را گم کرد.از شایع ترین مشکلات، قطع و وصل شدن تصویر می باشد که دلایلی مشخص دارد اما به راحتی می توانید آنها را برطرف کنید. با ما همراه باشید تا در مورد علت روشن نشدن تلویزیون ال جی و نیز عیب یابی ال ای دی ال جی با راهکارهایی که ارائه میدهیم ؛ شما را یاری دهیم .

مشکل تلویزیون ال جی

دلایل مشکلات تصویر تلویزیون ال جی و قطع و وصل شدن آن

عیب تلویزیون ال جی ؛ در ابتدا می توان از دلایل شایع قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون ال جی به بخش سخت افزار و قطعات دستگاه اشاره کرد. اما باید بررسی کرد که دقیقا کدام بخش موجب بروز این مشکل شده است. مشکل تلویزیون ال جی عبارتند از :

علت کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی

علت خرابی بک لایت تلویزیون ال جی

در واقع بکلایت مهم ترین قطعه برای نمایش تصویر می باشد. از این رو بدون آن تلویزیون هیچ گونه تصویری نمایش نمی دهد. همانطور که می دانید هر تصویر برای آنکه بر روی پنل اجرا شوند به منبع نور نیاز دارند. همین بکلایت ها می باشند که نور مورد نیاز را برای اجرای تصاویر تامین می کنند. در واقع بکلایت تلویزیون به نوعی طراحی شده زمانی که یک یا چند لامپ از کار بیفتند رفته رفته دیگر لامپ ها نیز از کار می افتند در این صورت است که تصویر قطع خواهد شد. و همین علت تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی است .

اغلب تلویزیون ها از بک لایت هایی تشکیل شده اند که دو سری لامپ دارند. از این رو در این مدل ها زمانی که یک سری از لامپ ها خراب شوند وقتی تلویزیون روشن می شود برای یک لحظه تلویزیون روشن خواهد بود و فورا خاموش می شود. لذا خرابی بکلایت را می توان از مهمترین دلایل قطع شدن تصویر در تلویزیون ال جی و نیز دلیل تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی معرفی کرد.

تعویض بک لایت ال جی

خرابی مین برد ؛ عیوب تلویزیون ال جی

روشن خاموش شدن تلویزیون ال جی ؛ مین برد از قطعات موجود در تلویزیون ال جی تلقی می شود؛ دلایل متعددی می تواند سبب خرابی آن شود. دلایلی همچون استفاده از کابل های بی کیفیت و آب خوردگی تلویزیون می تواند سبب خرابی و آسیب این قطعه شود. با پیش آمدن این رخدادها باید خیلی زود مشکل را برطرف کنید و گرنه ممکن است با آسیب های جدی همچون خرابی و از کار افتادن تلویزیون شوید. حال از چه طریقی به خرابی این قطعه پی ببریم؟
گاهی ممکن است قطع و وصل شدن تلویزیون ال جی مربوط به خرابی مین برد باشد! به طوری که مدام تصویر قطع و وصل خواهد شد و در بعضی مواقع ممکن است تلویزیون به طور کلی روشن نشود.

خرابی برد پاور ، چشمک زدن صفحه تلویزیون ال جی

اشکالات تلویزیون ال جی ؛ برد پاور از مهمترین قطعات تلویزیون تلقی می شود. که با تقسیم جریان الکتریکی بین قطعات مختلف انرژی مورد نیاز برای فعالیت قطعات را تقسیم خواهد کرد. بنابراین زمانی که این قطعه ضعیف و یا که خراب شود قطعا تصویر با مشکل مواجه خواهد شد. اکنون می توان از دلایل قطع و وصل شدن تلویزیون ال جی و اغلب تلویزیون های دیگر را خرابی  و چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی قدیمی و همچنین مدل های جدید عنوان کرد.

دلیل خرابی پنل تلویزیون ال جی

روشن خاموش شدن تلویزیون ال جی ؛ همانطور که می دانید پنل و نمایشگر تلویزیون از اصلی ترین دارایی یک تلویزیون است هر چند که کیفیت و فناوری های موجود در تلویزیون پیشرفته تر باشد یقینا تصاویری فوق العاده عالی را از این نمایشگر مشاهده خواهید کرد. بنابراین با قاطعیت می توان بیان کرد که ضعیف شدن و یا خرابی و آسیب دیدگی پنل می تواند از شایع ترین دلایل قطع و وصل شدن تصویر باشد. حال عیب را شناسایی و آن را برطرف کنید.

عیب یابی قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون ال جی

با مطالعه ی مطالب ذکر شده ی بالا از روشن خاموش شدن تلویزیون ال جی با خبر شدید. اما باید راه هایی را برای رفع ایرادات تلویزیون ال جی وجود داشته باشند! با توجه به این که مشکل پیش آمده مربوط به چه قسمتی می باشد تا روش های مختلفی را برای حل آن ها پیشنهاد داد. شما می توانید اقدام به تعمیر و تعویض بک لایت ال جی نمایید و یا مین برد را ترمیم و یا در صورت نیاز اقدام به تعویض پنل تلویزیون ال جی کنید.

همچنین با تعمیرات برد پاور و… می توانید مشکلات مربوط به تصویر در تلویزیون ال جی را برطرف نمایید. البته نباید از قیمت تعویض بک لایت تلویزیون ال جی نیز غافل شد . برای کاربرانی که این سوال تلویزیون ال جی روشن نمیشه ؟ را مطرح کرده اند؛ در عوض تعویض بک لایت ال ای دی ال جی می توانند با مطالعه این مطلب از علت تمامی این مشکلات و برطرف کردن دلیل خاموش شدن خودکار تلویزیون ال جی باخبر شوند .

علت قاطی شدن رنگ تلویزیون ال جی چیست؟

یقینا برای همه پیش آمده زمانی که تلویزیون خود را روشن می کنید با صحنه ای بسیار آزار دهنده از قاطی شدن رنگ در تلویزیون مواجه می شوید. ممکن است در این حالت بسیار نگران شده و از خرید خود پشیمان شوید. اما این مشکل احتمال دارد برای هر تلویزیون از هر برندی رخ دهد! اما زمانی این اتفاق و پیش آمد برای تلویزیون ال جی پیش می آید که پنل تلویزیون ال جی آسیب دیده باشد و یا با آبخوردگی مواجه شده باشد!

یا اینکه به دلیلی همچون روشن شدن طولانی مدت، بکلایت های تلویزیون آسیب دیده باشند. و یا در زمان تنظیمات تلویزیون بک لایت نور آن را بیش از حد افزایش داده اید. در ادامه با علائم و راه های جلوگیری از پیش آمدها آشنایی پیدا خواهید کرد.

نشت نور در تلویزیون ال جی

 

وارد شدن ضربه به پنل تلویزیون ال جی

خرابی و ضربه دیدن به پنل تلویزیون می تواند از دلایل اولیه قاطی شدن رنگ در تلویزیون ال جی باشد. آیا می دانید پنل همان صفحه نمایش تلویزیون می باشد که 70 درصد از تلویزیون را تشکیل خواهد داد! صد البته می توان این قسمت را به عنوان گران ترین قطعه ی به کار گرفته شده در این دستگاه نیز معرفی نمود. لذا زمانی که کوچکترین ضربه به این قسمت وارد شود و یا با آبخوردگی مواجه شده باشد با قاطی شدن رنگ روبرو می شویم. در بعضی اوقات کاربر نمی تواند پنل را تعمیر کند بلکه باید آن را تعویض نماید. اما تعمیرکاران زمانی که پنل تلویزیون ال جی شما آسیب ببیند چون هزینه بک لایت تلویزیون ال جی فرقی با خرید یک تلویزیون جدید ندارد ؛ خرید تلویزیونی جدید را توصیه خواهند کرد.

اما کارشناسان برای جلوگیری از این رخدادها پیشنهاداتی دارند که در صورت رعایت آن ها دیگر با این مشکلات ناخوشایند مواجه نخواهید شد به نوعی پیشگیری بهتر از درمان می باشد. همانطور که می دانید پنل بسیار حساس می باشد در صورت کوچکترین آبخوردگی ، شما را با این مشکل قاطی شدن رنگ روبرو خواهد کرد. شما برای پیشگیری از آن نباید به صورت مستقیم آب و مواد تمیز کننده را به صفحه نمایش اسپری کنید! شما زمانی که قصد تمیز کردن صفحه ی تلویزیون ال جی خود را دارید باید اسپری تمیز کننده را بر روی یک دستمال خشک اسپری نمایید و پس از آن نمایشگر را تمیز کنید.

شکستگی پنل تلویزیون ال جی

خرابی بکلایت تلویزیون ال جی 

علت خاموش شدن تلویزیون ال جی ؛ تلویزیون ها برای اجرای تصاویر به نور پس زمینه نیاز دارند. ایا می دانید که ما نور پس زمینه را مدیون بکلایت های به کار رفته در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی هستیم. شاید شنیده باشید زمانی که تلویزیون به صورت پیوسته و طولانی مدت روشن باشد و شما به آن استراحتی ندهید بکلایت های به کار رفته در تلویزیون ال جی ممکن است ضعیف و یا خراب شوند! حال با قاطعیت می توان آسیب دیدن بکلایت ها را از شایع ترین دلایل قاطی شدن رنگ در تلویزیون ال جی تلقی کرد.
از راه های پیشگیری علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی این است که شما زمانی که دو ساعت از تلویزیون استفاده می کنید نیم ساعت به آن استراحت دهید تا بکلایت های آن آسیب نبیند. گفتنی است که شاید شما تنظیمات بکلایت را دستکاری کرده باشید و نور آن را بیش از حد افزایش داده باشید. لذا ابتدا پیشنهاد می کنیم به قسمت تنظیمات تلویزیون ال جی سر بزنید و نور آن را بر روی حالت پیش فرض قرار دهید تا مشکل ایجاد شده را به راحتی بدون پرداخت هزینه ای رفع کنید.

قراردادن تلویزیون در جای گرم و مقابل نور مستقیم خورشید یکی دیگر از دلایل خرابی بک لایت است . همچنین با فعال سازی گزینه صرفه ای جویی مصرف انرژی و یا گزینه اکو سنسور ECO sencor در منوی تنظیمات می توانید به افزایش طول عمر بکلایت تی وی کمک کنید.

عیب یابی تلويزيون ال جي قدیمی

روشن و خاموش شدن تلویزیون ال جی ؛ علی رغم گستردگی و تولیدات انبوه ال جی در چند سال گذشته که خود شاهد آن بودیم اما باز هم ضعف هایی در تولید و طراحی تولیدات این برند وجود دارند. اما مشکل روشن شدن خودکار تلویزیون ال جی ، جزئی می باشند که با چند راه کار ساده می توانید آن ها را برطرف نمایید. در این بخش قسمتی از این مشکلات را ذکر کرده و راه های عیب یابی تلویزیون ال جی قدیمی آن ها را نیز در اختیارتان قرار می دهیم تا خود شخصا آن ها را بر طرف کنید و یا از کارشناسان کمک و راهنمایی دریافت کنید.

دلایل کار نکردن کابل HDMIعیب یابی (راهکارها)
1بررسی کنید که کابل های HDMI به درستی به تلویزیون و دستگاه شما وصل شده باشند.
2سپس سعی کنید آن را از برق جدا کرده و دوباره وصل کنید.
3اگر جواب نداد، از کابل HDMI دیگری استفاده کنید.
4اگر هنوز نمی توانید سیگنال دریافت کنید، ممکن است مشکل از دستگاه تان باشد
5سعی کنید کابل را به تلویزیون دیگری متصل نمایید تا مشخص شود آیا مشکل از دستگاه شما است یا کابل HDMI

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون الجی

علت خاموش شدن تلویزیون ال جی ؛ این ایراد و مشکل ممکن است برای هر تلویزیونی پیش بیاید اما در این مقاله ما می خواهیم مشکل خاموش و روشن شدن صفحه تلویزیون ال جی را عیب یابی و رفع کنیم. این نکته را به یاد داشته باشید که این مشکل بیشتر برای تلویزیون های سری LN ممکن است پیش بیاید؛ در واقع تلویزیون های این سری ال جی و مدل هایی که فاقد گارانتی فروش پنل تلویزیون led ال جی می باشند با این رخدداد بیشتر مواجه می شوند. اما این نکته را بدانید که این مشکل کارخانه ای می باشد و شما با تعمیر بکلایت ها می توانید تا حدودی مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی را حل کنید.

خرابی ال ای دی ال جی

علت ناگهانی خاموش شدن تلویزیون ال جی چیست؟

علت خاموش روشن شدن تلویزیون ال جی ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد! به عنوان مثال تلویزیون های ال ای دی سری LW می تواند مربوط به قسمت مین برد موجود باشد. اما در مدل های دیگر مربوط به برد پاور می باشد. گفتنی است که احتمال اینکه این سری از مشکلات و ایرادها در جدیدترین تلویزیون های ال جی ایجاد شوند؛ کمتر است. در نتیجه برای مشاهده بهترین و جدیدترین تلویزیون های الجی می توانید در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید سپس بر روی اولین نتیجه کلیک کنید ؛ خرید جدیدترین تلویزیون ال جی قیمت ویژه بانه دات کام

دلیل خاموش شدن صفحه تلویزیون ال جی چیست؟

این مشکل خاموش روشن شدن تلویزیون ال جی ممکن است به دو بخش متفاوت بستگی داشته باشد. از شایع ترین آن ها می توان به نوسانات برق اشاره داشت. در واقع تلویزیون های امروزه با ولتاژ پایین برق فعالیت خواهند کرد. در این صورت ممکن است نوسانات برق را ایجاد سازد و تلویزیون را خود به خود خاموش سازد. حال شما با ساده ترین کار ممکن از این رخداد می توانید جلوگیری کنید. شما می توانید با اتصال تلویزیون به محافظ از ایجاد این مشکل جلوگیری نمایید.
اگر به صورت مداوم نوسانات برق ادامه داشته باشد ممکن است برد پاور تلویزیون با مشکل و سوختگی مواجه شود و روشن كردن تلويزيون ال جي با مشکل روبرو شود . آسیب دیدن برد پاور سبب می شود که CPU نیز سوخته شود و این از دلایل خاموش شدن خود به خود تلویزیون می باشد. جهت رفع این مشکل باید مین برد را تعمیر و یا در بیشتر مواقع تعویض کنید. اما بعضی از مواقع دلیل خاموش شدن تلویزیون ال جی ممکن است فرسودگی مین برد باشد. اما می دانید فرسودگی مین برد مربوط به آن است که تلویزیون به صورت طولانی مدت روشن بوده است.
همچنین استفاده از کابل HDMI نامناسب می تواند دلیل خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی باشد. اکنون برای جلوگیری از این پیشامد ها می توانید از کابل های اورجینال که همراه تلویزیون ال جی می باشد از اتصال تلویزیون به سایر دستگاه های جانبی استفاده کنید. این نکته را نیز ذکر کنم که فلش هایی که به ویروس آلوده می باشد ممکن است باعث شود تلویزیون به صورت خود به خود خاموش شود و یا به کل قطعات تلویزیون را از کار بیاندازد.

دلیل خاموش روشن شدن تلویزیون ال جی ؛ فعال بودن گزینه حسگر نور محیط (Eco Solution) باعث خاموش شدن خودکار تی وی می شود. این فناوری اگر با گذشت مدتی طولانی از طرف کاربر هیچ عملیاتی دریاف نکند تلویزیون را خاموش می کند . با غیرفعال سازی آن از این طریق : وارد تنظیمات شوید سپس در قسمت Eco Solution گزینه Auto Power Off را انتخاب نمایید. همچنین تنظیم بر روی تایمر خواب هم موجب خاموش شدن تی وی می شود

عیب یابی ال ای دی ال جی

 

علت کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی

 

دلایل هنگ کردن تلویزیون در زمان کار کردن چیست؟

عیب یابی ال ای دی ال جی ؛ از مشکلات رایج که کاربران در زمان کار کردن تلویزیون ال جی با آن مواجه می شوند هنگ کردن و سپس خاموش و روشن شدن آن می باشد. آیا می دانید دلیل این مشکل خراب شدن مین برد تلویزیون میباشد.

اما این نکته را به یاد داشته باشید که این قطعه به راحتی تعمیر می شوید و نیازی به تعویض آن ندارید. در زودترین زمان ممکن، اقدام به تعمیر این قطعه نمایید و از مشکلات جدی تر جلوگیری نمایید. قیمت پاور تلویزیون ال جی به دلیل اینکه انرژی مورد نیاز سایر قطعات تی وی را تامین می کند ؛ استاندارد است .

تلویزیون ال جی در حالت HDMI تصویر ندارد علت آن چیست؟

زمانی که با این مشکل روبرو شدید ابتدا تلویزیون ال جی خود را ریست نرم افزاری نمایید و سپس از اتصال HDMI اطمینان حاصل نمایید. برای دوستانی که نحوه رست کردن را نمی دانند لازم است ابتدا مسیر Settings > General را انتخاب کرده . سپس گزینه Reset to Initial Settings را بزنید. اما زمانی که این مشکل با اعمال موارد ذکر شده عیب آن برطرف نشد. با خدمات پس از فروش ال جی تماس بگیرید و از آن ها راهنمایی دریافت نمایید. برای جلوگیری از این رخداد می توانید از کابل های استاندارد استفاده و از خرید کابل های تقلبی و ناکارآمد پرهیز کنید.

خرابی پنل تلویزیون ال جی

علت پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی چیست؟

خرابی ال ای دی ال جی ؛ شاید برای شما هم پیش آمده زمانی که تلویزیون ال جی خود را روشن می کنید و می خواهید محتوای مورد علاقه ی خود را تماشا کنید با صفحه ای مشکی رنگ مواجه شده اید! در این زمان نارحت شده و با خود فکر می کنید که علت آن چیست؟ با کمی جستجو پی می برید که تلویزیون فاقد کانال می باشد و تمامی آن ها از بین رفته اند. آیا می دانید علت آن ، خراب شدن آی سی حافظه ی تلویزیون می باشد. که در کمترین زمان ممکن باید آن را تعویض نمایید .چون اگر آن را تعویض ننمایید ممکن است مشکلات جدی تری به بار بیاید.

علت کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی

قطعا برای یک بار هم که شده برایتان پیش آمده زمانی که در حال دیدن برنامه ی مورد علاقه ی خود هستید نور صفحه نمایش به طور یکدفعه کم شده باشد. یقینا بسیار آزار دهنده می باشد و می خواهید برای جلوگیری از آن مشکل را خیلی زود بر طرف کنید. در ابتدا باید به قسمت تنظیمات بروید و آنالیز کنید که تنظیمات اصلی به هم نخورده باشد. اگر در بخش تنظیمات کوچکترین خللی را پیدا نکردید؛ ممکن است عیب از جای دیگری باشد. ممکن است فسفر به کار رفته در پلاسمای تلویزیون با کاهش کیفیت روبرو شده باشد. اما به شدت به شما توصیه خواهیم کرد که خود شخصا اقدام به این کار نکنید چون به یک متخصص حرفه ای تعمیر نیاز دارد.

« حتما بخوانید  آموزش ضبط برنامه تلویزیون الجی ؛ ضبط و ذخیره سازی فیلم

علت ریست شدن ناگهانی تلويزيون الجي چیست؟

ممکن است با پیام ریست شدن تلویزیون ال جی روبرو شوید! آیا می دانید مشکل ریست شدن تلویزیون ال جی چیست ؟ مشکل آن به منبع تغذیه و برد پاور برمی گردد. در واقع برد پاور می تواند ولتاژ AC را به DC که برای کار قطعات مختلف به آن نیاز دارند تبدیل خواهد کرد. اما برای انجام این کار باید از یک تعمیرکار حرفه ای استفاده کنید تا قطعه ی برد پاور را تعمیر و یا تعویض نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات تلویزیون الجی می توانید از وبسایت اصلی این کمپانی دیدن نمایید .

 

دلیل تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی

دلایل ویروسی شدن تلويزيون ال جي

علت خاموش شدن تلویزیون ال جی ؛ تلویزیون های هوشمند نیز همانند اغلب دستگاه های هوشمند ممکن است با انتقال ویروس مواجه شوند . و این امر سبب روشن خاموش شدن تلویزیون ال جی شده و دستگاه تان را با آسیب مواجه می سازد. برای حل این موضوع دلیل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی باید تمام تنظیمات تلویزیون را به صورت کلی ریست و به حالت اولیه بازگردانید.

not programmed در تلویزیون ال جی یعنی چه ؟

علت خرابی تلویزیون ال جی ؛ بسیاری از شما ممکن است با پیغام Not Programmed در تلویزیون ال جی روبرو شده باشید. در ابتدا باید بسیاری از موارد را بررسی کنید تا عیب را شناسایی کنید. به عنوان مثال بببیند که تلویزیون را به درستی وصل کرده اید و یا که اتصالات موجود مشکلی ندارند؟ کابل های متصل شده به تلویزیون را چک کنید و از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل نمایید.
اما زمانی که مشکل مربوط به موارد ذکر شده نیست ممکن است که کانال یابی را به درستی انجام نداده باشید. کاربران می توانند به دو صورت دستی و خودکار به کانال یابی بپردازند. در بعضی اوقات می توانید با ریست کردن تلویزیون ال جی این مشکل را حل کنید.

خرابی ال ای دی ال جی

پیغام Device Is Disconnected در تلویزیون ال جی نشانه ی چیست؟

اغلب اوقات در گوشه ی سمت راست تلویزیون ال جی خود ممکن است با پیغام Device Is Disconnected روبرو شوید. قطعا این پیغام برایتان می تواند بسیار آزار دهنده باشد. شاید ظاهر شدن این پیغام مربوط به وای فای تلویزیون باشد. برای حذف این پیغام از روی صفحه نمایش کافی است که دانگل وای فای را تعویض کنید . اما اگر با تعویض دانگل این پیغام باز هم نمایان شد با یک مختصص در تماس باشید تا شما را راهنمایی نماید . و یا اقدام به سرویس و تعمیر تلویزیون ال جی خود نمایید.

علت سیاه شدن صفحه تلویزیون ال جی

لکه سیاه روی تلویزیون ال ای دی ال جی ؛ زمانی که هاله های سیاه در تلویزیون ال جی می شود. در حالی که صدای خروجی آن مشکل ندارد؛ علت آن خرابی بکلایت ها می باشد. اما راه حل بسیار ساده ای برای سیاه شدن تلویزیون ال جی پیشنهاد می دهم تا بواسطه ی آن از اینکه صفحه تلویزیون ال جی سیاه شده ( سیاه شدن صفحه ال ای دی ال جی ) باخبر خواهید شد. توسط یک چراغ قوه نور را به صورت مورب به صفحه نمایش تلویزیون ال جی بتابانید اگر تصویری را مشاهده کردید بکلایت تلویزیون مشکل دارد. در این زمان تلویزیون را از برق بکشید تا هنگامی که اقدام به تعویض و یا تعمیر بکلایت کردید. تنها در اینصورت است که هاله سیاه روی ال ای دی ال جی برطرف خواهد شد . 

دلیل خاموش روشن شدن تلويزيون الجی

دلیل هاله سفید در تلویزیون ال جی چیست؟

ایراد تلویزیون ال جی ؛ اگر تلویزیون ال جی خود را روشن کردید و با نقاط سفید رنگ بر روی صفحه نمایش مواجه شدید؛ نگران نباشید چون به راحتی می توانید این مشکل را حل کنید. سفید شدن صفحه تلویزیون ال جی ممکن است چراغ های ال ای دی باشند که توسط بازتابنده ها و لنزهای پلاستیکی پوشانده شده باشند. در واقع این لنزها زمانی نمایش داده می شوند که از تلویزیون بیش از حد استفاده شده است. گرم شدن تلویزیون به دلیلی همچون استفاده ی طولانی سبب می شود تا نقاط سفید بر روی صفحه نمایش پدیدار شوند.
همانطور که میدانید و یا شنیده اید هر تلویزیون ال ای دی از میلیون ها پیکسل تشکیل شده اند. این پیکسل ها وظیفه ی روشن شدن و ایجاد تصویر را برعهده گرفته اند. گاهی با آسیب این پیکسل ها مواجه می شویم که این مشکل سبب می شود لکه سفید روی تلویزیون ال ای دی ال جی پدیدار شود.

همچنین شل شدن بازتاب دهنده های ال ای دی زمانی که از محل خود سقوط می کنند باعث نمایان شدن لکه های سفید بر روی تلویزیون ال جی می شود. جهت حل مشکل سایه افتادن روی صفحه تلویزیون ال جی باید تلویزیون تان را تعمیر کرده و این لکه های سفید را از روی صفحه نمایش حذف کنید.

 

ایراد تلويزيون ال جي

علت خط افقی در تلویزیون ال جی

عوامل بسیاری می تواند موجب ایجاد خطوط افقی بر روی تلویزیون ال جی باشد. که در کمترین زمان ممکن باید آن ها را شناسایی و عیب را برطرف کنید؛ تا مشکل جدی تر به بار نیاید. عواملی همچون ضربه ، نفوذ آب و آسیب دیدگی بک لایت ها می تواند موجب خط افقی روی تلویزیون led ال جی شوند. مشکل در برد تیکان (T-CON) نیز سبب نمایش خطوط به صورت افقی و عمودی بر روی تصویر تلویزیون می شود.

و اگر خطوط تنها در تعدادی از کانال ها مشاهده شد .احتمال دارد سیگنال این کانالها ضعیف باشد. برای برطرف کردن آن لازم است ابتدا آنتن را تنظیم کنید . و یا وارد قسمت تنظیمات شوید سپس گزینه کانال ها و سپس Manual Tuning را انتخاب کنید.

علت خرابي تلويزيون ال جي

ضربه خوردن تلويزيون 

علت خاموش شدن تلویزیون ال جی و روشن نشدن آن ؛ زمانی که به تلویزیون ال جی شما ضربه ای وارد می شود. ممکن است با توجه به ضربه ی وارد شده پیکسل ها آسیب ببینید و یا پنل تلویزیون بشکند. در این صورت کاربر می تواند پیکسل ها را ترمیم و یا پنل را تعویض نماید. تا مشکل روشن نشدن تلویزیون ال جی برطرف شود و این به نوعی تعمیرتلویزیون ال جی محسوب می شود .

نوسانات برق

عیب یابی ال ای دی ال جی ؛ نوسانات برق ممکن است سبب شود تا بر روی صفحه نمایش تلویزیون ال جی تان خطوط افقی نمایان شود. لذا شما باید بررسی کنید که نوسانات برق بر روی چه قسمتی آسیب وارد ساخته است. اگر آسیب وارد شده شدید است راهی جز تعویض قطعات نخواهید داشت. زیرا موجب روشن خاموش شدن تلویزیون ال جی خواهد شد .

سوختن آی سی ؛ علت روشن نشدن تلویزیون ال جی

سوختن آی سی نیز ممکن است خطوط افقی را بر روی تلویزیون ال جی بیاورد . در واقع ای سی نقش اجرای تصویر را بر عهدا گرفته است. اما این نکته را به یاد داشته باشید که آی سی تعمیر نخواهد شد در این صورت شما باید آن را تعویض کنید. فراموش نکنید که الجی در سال های اخیر از باکیفیت ترین تلویزیونهایش رونمایی کرده و اگر شما نیز از طرفداران تلویزیونهای اولد و نانوسل ال جی اصل کره هستید بر روی قیمت ویژه تلویزیون ال جی بانه دات کام کلیک کرده و وارد نتیجه اول شوید .

سوختن پیکسل ها

عیب یابی ال ای دی ال جی ؛ بعضی اوقات سوختن پیکسل ها سبب خواهد شد تا شما با خطوط افقی بر روی تلویزیون ال جی مواجه شوید. از دلایل سوختگی پیکسل ها می توان به نقص فنی و نوسانات برق اشاره نمود. اما شما شخصا توانایی شناسایی پیکسل های سوخته را ندارید در این صورت باید از یک متخصص مجرب کمک بگیرید.

علت آبی شدن رنگ تلویزیون ال جی

عیب یابی ال ای دی ال جی ؛ زمانی که صفحه نمایش تلویزیون ال جی آبی شد باید علت و دلیل را در پنل و مشکلات مربوط به آن پیدا نمود. خرابی بکلایت و سوختن پیکسل ها نیز می تواند علت ابی شدن صفحه تلویزیون ال جی باشد. برای حل این مسئله بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال جی باید بکلایت را تعمیر و پیکسل های سوخته را اصلاح نمایید.

علت سبز شدن رنگ تلویزیون ال جی

در واقع ضربه خوردن پنل تلویزیون سبب می شود تا تصویر آن به رنگ سبز درآید. حمل و جابه جایی زمانی که درست انجام نشود به پنل تلویزیون آسیب وارد خواهد شد. رنگ سبز ، قرمز و آبی بهم ریخته خواهند شد و رنگ سبز را نمایان خواهد کرد. اما این نکته را به یاد داشته باشید گرفتن آهنربا جلوی تلویزیون ممکن است سبب قاطی شدن رنگ ها در تلویزیون ال جی شود. در چنین شرایطی کاربر باید پنل و پیکسل های موجود را ترمیم کند.

ايرادات تلويزيون ال جي

بنفش شدن صفحه تلويزيون ال جي

عیب یابی ال ای دی ال جی ؛ زمانی که با بنفش شدن صفحه تلویزیون ال جی مواجه شدید اولین نکته ای که باید آن را بررسی کنید تنظیمات تصویر می باشد. در واقع هماهنگ نبودن رزولوشن تلویزیون ال جی منجر به این مشکل خواهد بود. خراب بودن کابل ها، شما باید کابل ها را بررسی کنید چون در صورت کشیده شدن آن ها نیز با این مشکل مواجه می شوید. ضربه خوردن پنل و خرابی بکلایت ها نیز می تواند از دیگر عوامل بنفش شدن تصویر در تلویزیون ال جی باشند.

لکه سیاه روی تلويزيون ال اي دي ال جي

علت زرد شدن صفحه تلویزیون ال جی

عیب یابی ال ای دی ال جی ؛ اگر متوجه تغییر رنگ صفحه نمایش تلویزیون تان شده اید. و اینکه زرد شدن صفحه نمایش آزار دهنده است . آیا می دانید علت آن چیست؟ در ابتدا اتصال کابل HDMI را بررسی کنید . خرابی پورت HDMI تلویزیون ال جی و همچنین فیش های پشت تلویزیون ال جی ، کشیده و شل شدن آن می تواند سبب ایجاد رنگ زرد در صفحه نمایش باشد. شما کابل را سفت کنید و در صورت خرابی آن را تعویض نمایید. از دلایل دیگر می توان به مشکلات فنی در یک کانال خاص اشاره داشت. در این حالت چاره ای جز صبر کردن ندارید. ظرف چند ساعت خود به خود مشکل برطرف خواهد شد.

قیمت تعمیر بکلایت تلویزیون ال جی چقدر است؟

قیمت تعمیر بکلایت تلویزیون ها با توجه به مدل و جنس ال ای دی نسبت به یکدیگر متفاوت می باشد. این بدان معناست که هزینه ها متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تماس بگیرید و با ارائه ی مدل و… اطلاعات کافی قیمت بکلایت الجی را کسب کنید. بهترین نوع بکلایت DIRECT، ED GE می باشد.

با توجه به اینکه ال جی هر ساله در نمایشگاه CES از محصولات جدیدش رونمایی می کند . در نتیجه نباید از سری جدید تلویزیونهایش با فناوری کیوند QNED غافل شد . البته تلویزیون های oled نیز حرف های زیادی برای گفتن دارند  .

کار نکردن چشمی تلویزیون ال جی

برای تمامی افراد پیش می آید که گاهی کنترل تلویزیون کار نمی کند.در این مواقع کنترل را به مبل و.. می کوبیم تا بلاخره نیاز خود را برطرف کنیم. شاید با کوباندن آن برای چند ساعت کار کند. اما دوباره روز از نو روزی از نو باید عیب را برطرف کنید تا کنترل به خوبی کار کند و اسکرول داشته باشید.

از مشکلات کار نکردن کنترل می توان به : اول از هر چیزی باتری های موجود در آن را چک کنید ببینید تمام شده یا که تکان خورده است. فاصله ی کنترل تا تلویزیون باید 3 الی 4 متر باشد. چک کنید آیا چیزی مانع و مزاحم رسیدن امواج به چشمی تلویزیون نشود.

علت چشمک زدن چراغ پاور در تلویزیون ال جی چیست ؟

در واقع چشمک زدن تلویزیون ال جی می تواند حکایت از یک مشکل شایع در تلویزیون فول اچ دی ال جی داشته باشد. یعنی از خرابی قسمت های مختلف تلویزیون خبر می دهد. در واقع اشکال در مین برد و برد اصلی می باشد که باید آن ها را به درستی بررسی کنید . باتوجه به تصویر پایین می توانید این مشکل را برطرف نمایید .

علت سیاه شدن صفحه تلويزيون ال جي

فروش پنل تلویزیون ال جی

از مهم ترین و گران قیمت ترین اجرای تشکیل دهنده ی یک تلویزیون پنل می باشد. شکسته شدن صفحه تلویزیون ال جی و ضربه خوردن پنل ال سی دی ال جی از متداول ترین اتفاقاتی می باشد که موجب خرید پنل تلویزیون ال جی است . و همین میتواند علت روشن نشدن تلویزیون ال جی قدیمی باشد . که در این شرایط شما باید آن را خریداری کرده و با کمک متخصص مجرب و تعمیرکاران حرفه ای مشکل را برطرف کنید.

برای دوستانی که در مورد قیمت فلت پنل تلویزیون ال جی سوال کرده اند باید بگوییم که در واقع قیمت تعمیر با خرید بک لایت ال جی تازه فرق چندانی ندارد. زمانی که عیب این قطعه را شناسایی کنید می توان بر روی قیمت پنل ال ای دی ال جی و هزینه ی آن اظهار نظر کنید. البته لازم نیست زیاد نگران قیمت صفحه ال ای دی ال جی باشید . چراکه با خرید اینترنتی پنل تلویزیون ال جی میتوانید کمتر هزینه کنید .

جمع بندی ؛ عیب یابی ال ای دی ال جی

تلویزیون های ال جی با وجود آنکه از امتحان های خود سربلند بیرون امده اند اما باز هم مشکلات مربوط به خود را خواهند داشت. امیدوارم با پیشنهاد دادن راه کارها تا جایی که می توانید دلیل روشن نشدن تلویزیون ال جی را درک کرده باشید. و در غیر این صورت از تکسین و تعمیرکاران حرفه ای بخواهید مشکلات تلویزیون تان را حل کنند. در مواردی که خود قادر به انجام آن نیستید اکیدا شخصا دست به کار نشوید. زیرا قیمت صفحه نمایش تلویزیون ال جی بالاست .

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را در باره عیب یابی ال ای دی ال جی و نیز علت روشن نشدن تلویزیون ال جی و خاموش شدن آن گرفته باشید . در صورتی که مایل به خرید تلویزیون ال جی اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت Baneh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

اگر هنوز سوالی در مورد علت روشن نشدن تلویزیون ال جی مانده که پاسخ ان را نیافتید . لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید. و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برایمان بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

مطالب مرتبط :

نحوه فارسی سازی تلویزیون ال جی آموزش فارسی کردن منو

علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ رفع مشکل و تنظیم صدا

راهنمای خرید تلویزیون جدید 2022 نکاتی که قبل از خرید تلویزیون باید بدانید

مقایسه تلویزیون تی سی ال با ال جی ، کدام بهتر است ؟ تفاوت ها

تفاوت تلویزیون سامسونگ QLED با OLED مقایسه QD OLED و Neo QLED


سوالات متداول

دلیل اینکه تلویزیون ال جی کانال یابی نمی کند چیست ؟

این مشکل ممکن است به دلیل وجود مشکل در آنتن و یا کابل آنتن ، پورت آنتن تلویزیون و یا زاویه‌ی قرار گرفتن آنتن تلویزیون باشد.

hevc در تلویزیون ال جی چیست ؟

hevc یکی از بهترین و جدیدترین کدک های تصویری است که به‌ منظور فشرده‌سازی فایل های تصویری به منظور کاهش حجم آن‌ها بدون افت کیفیت می باشد .

علت سوختن بک لایت تلویزیون ال جی چیست ؟

یکی از شایعترین علل خراب شدن بکلایت تلویزیون الجی ، پایان رسیدن عمر این لامپ ها است . شکستگی پنل تلویزیون ال جی نیز به لامپ ها آسیب می رساند .

علائم سوختن تلویزیون ال جی کدامند ؟

خراب شدن ترانزیستور های پاور و همچنین خاموش شدن کامل تی وی و حتی دیر روشن شدن آن می تواند از علائم سوختن تلویزیون ال جی باشد.

نحوه تعویض بک لایت تلویزیون ال جی چگونه است ؟

شما می توانید در مطالب بالا و ویدویی که درج شده نحوه تعمیر و تعویض ال ای دی بک لایت ال جی را مشاهده نمایید تا مشکل سیاه شدن صفحه تلویزیون ال جی را برطرف کنید .

از طريق راهنمای قیمت خرید
1 نظر
  1. شاکری* می گوید

    با سلام من امسال یه تلویزیون 55 ال جی خریدم از قبل ، مشخصاتش رو خوب چک کرده بودم تا دقیقا همون چیزی باشه که انتظارش رو دارم . تصویر تلویزیون با داشتن HDR10+ عالی است و شفاف و واضح به نظر می رسد. صدای دالبی دیجیتال پلاس هم پشتیبانی میکنه. دستیار صدای گوگل هم داره ولی فعلا کنترل با صدا رو استفاده نکردیم
    با تشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .