مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تنظیم تلویزیون ال جی به زبان ساده ، آموزش تنظیمات رنگ

0 3,746
زمان مطالعه : 10 دقیقه

تنظیم تلویزیون ال جی به زبان ساده ، آموزش تنظیمات رنگ

تنظیم تلویزیون ال جی به زبان ساده ، آموزش تنظیمات رنگ ؛ تلویزیون ها با پیشرفت علم و تکنولوژی دستخوش تغییرات مثبتی شده؛ امکانات هوشمند و قابلیت های متنوع را پذیرا شده اند؛ با این وجود کار کردن با تلویزیون های هوشمند و بهترین تنظیمات تلویزیون ال ای دی ال جی شاید برای هر کسی راحت نباشد! برند ال جی که همیشه بهترین ها را برای هوادارانش می خواهد. محصولات خود را علی الخصوص تلویزیون هایش را با آخرین تکنولوژی های روز دنیا مجهز خواهد ساخت تا به معنای واقعی یک محصول همه فن حریف را در اختیارتان قرار دهد.

اما از بحث خود دور نشویم چون می خواهیم در این بخش با تنظیمات تلویزیون ال جی 4k ال ای دی شما را آشنا سازیم تا به راحتی تنظیمات لازم را انجام دهید. در واقع هوشمند ساختن تلویزیون های ال جی سبب شده تا منوی تنظیمات پیچیده تری داشته باشند. اما با راهنمایی و پیشنهادات لازم شما را به خواسته یتان خواهیم رساند. در ادامه نکته به نکته از تنظیمات ملزوم را مورد بررسی قرار می دهیم با ما همراه باشید.

تنظیمات تلویزیون ال ای دی ال جی

تنظیمات کانال تلویزیون ال جی

جهت تنظیم کانال ها در تلویزیون ال جی باید یک سری عوامل را اعمال کنید تا به خواسته ی خود برسید. در اولین گام باید ریموت کنترل را در دست بگیرید و بر روی آن به دنبال دکمه ی هوم Home بگردید. حال به بخش تنظیمات Setting رجوع کنید. زمانی که به بخش تنظیمات دست یافتید گزینه ی Quick را انتخاب نمایید.
حال می توانید در بخش Quick Setting بخش کانال Channel را انتخاب نمایید. در این مرحله منویی پیش روی چشمانانتان پدیدار خواهد شد. گزینه Channel Tuning را لمس کنید.
در مرحله بعد باید گزینه ی Auto Tuning را انتخاب نمایید. در ادامه شاید با دو گزینه اعم از کانال یابی از آنتن و یا کانال یابی ماهواره ای مواجه شوید. شما باید گزینه ای را برای روال و اجرای کار انتخاب کنید.
در این مرحله جستجوی کانال به صورت های مختلف همچون دیجیتال یا که دیجیتال + آنالوگ یکی را انتخاب کنید. اما در صورت تسریع کار باید گزینه ی دیجیتال را انتخاب نمایید.

اما در پایان کار کانال یابی با لیستی از کانال ها مواجه می شوید که اگر کانال هایی که می خواهید در لیست جلو رویتان موجود نیست گزینه ی Try Again را بزنید تا کانال یابی دوباره از سر گرفته شود و به کانال های مورد نظر دسترسی پیدا کنید.

تنظيمات تلویزیون الجی

ویرایش و یا حذف کانال ها از تلویزیون ال جی

برای ویرایش و مرتب ساختن کانال ها در تلویزیون ال جی باید مراحلی را طی کنید. در ابتدا باید به قسمت تنظیمات رجوع کنید و به واسطه ی نماد پایین بر روی ریموت کنترل به قسمت انتهایی منو سر بزنید و گزینه ی Programmes را لمس کنید. در این مرحله باید گزینه ی Programme Manager را برگزنید. حال برای ویرایش کانال ها گزینه ی Edit All Programs را لمس نمایید. در این مرحله لیستی از کانال ها برایتان نمایش داده می شود؛ کانالی هایی که قصد ویرایش و یا حذف آن ها را دارید حذف کنید. در سمت راست و بالای منو گزینه ی Edit Programme Number را پیدا کنید و بر روی آن کلیک نمایید. اما برای حذف کانال ها باید × را لمس و برای ویرایش آن ها باید Edit را انتخاب کنید.

تنظيمات تلويزيون ال جی رسیور دار 43

اتصال به اینترنت تلويزيون ال جي مشکل دارد ؟

تنظیمات وای فای تلویزیون ال جی و عدم اتصال به اینترنت تلویزیون ال جی از مشکلاتی است که ممکن است به صورت پیوسته با آن روبر شوید. اما نگران نباشید چون با چند راه کار می توانید آن را رفع و بر طرف کنید.

در ابتدا به قسمت تنظیمات SETTINGS تلویزیون ال جی بروید. حال با توجه به ورژن و نسخه ی سیستم عامل تلویزیون ال جی یعنی WebOs وارد تنظیمات دستگاه موجود شوید.
زمانی که وارد بخش تنظیمات تلویزیون و سیستم عامل شدید توسط کلید جهت پایین بر روی ریموت کنترل بر روی منو حرکت نمایید تا به گزینه ی Network برسید.

در این محله باید باید نوع اتصال را که قصد تنظیم کردن آن را دارید انتخاب نمایید. ( کابلی یا که بی سیم و ….) بر روی گزینه ی اتصال به صورت بی سیم کلیک کنید.
در صورت انتخاب شبکه ی بی سیم لیستی از شبکه های بی سیم موجود بر روی نمایشگر نمایان خواهد شد که شما باید شبکه ی مد نظر را انتخاب کنید.
در این مرحله رمز وای فای را به صورت صحیح وارد کنید. این نکته را به یاد داشته باشید زمانی که رمز وارد ساخته صحیح باشد با پیامی همچون Done Complete مواجه خواهید شد. پیشنهاد ما به کاربرانی که طرفدارا تلویزیون های اسمارت یا هوشمند ال جی هستند این است که در گوگل جمله روبرو را سرچ کرده و بر روی نتیجه اول کلیک نمایند : خرید تلویزیون هوشمند ال جی بانه دات کام

 

تنظيمات تلويزيون ال جي فورکی

تنظیمات رنگ تلویزیون ال جی

همانطو که مستحضرید رنگ ها در اجرای عالی تصاویر نقش پر رنگی دارند. هر چه رنگ ها زنده تر و عمیق تر خود را نشان دهند شما از دیدن صحنه های اجرایی، لذت دو چندانی را کسب خواهید کرد. اما عملکرد عالی رنگ ها را مدیون کیفیت تصویر تلویزیون و همچنین فناوری و پردازنده ی پشتیبانی شده هستیم. اما بعضی اوقات می توانید خود به صورت دستی بهترین تنظیم رنگ تلویزیون ال جی را اعمال کنید تا صحنه هایی ناب را دریافت کنید.
تلویزیون های ال جی همانند اغلب از تنظیماتی پیش فرض برای اجرای عالی تصویر و رنگ برخوردار می باشد. در این صورت تجربه ای متفاوت را از دریافت هر محتوا کسب خواهید کرد. اما این تنظیمات و پیش فرض ها در بیشتر تلویزیون های ال جی مشابه می باشند. خوب حالا می رسیم به تنظیمات تلویزیون ال جی به زبان فارسی از لحاظ رنگ . در پایین می توانید حالت های پیش فرض تغییر رنگ تلویزیون ال جی را مشاهده نمایید .

حالت های پیش فرض رنگ تصویر در تلویزیون ال جی عبارتند از :

Vivid یا وضوح:

این ویژگی در تنظیمات تلویزیون ال جی 43 اینچ و سایر اینچ ها فراهم است. این قابلیت همانطور که از نامش پیداست تصاویر را واضح تر و روشن تر با کنتراستی بالاتر به نمایش خواهد گذاشت. حال اگر شما هم تلویزیون ال جی خود را بر روی این حالت رنگ تنظیم نمایید با تصاویری فوق العاده عالی روبرو خواهید شد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که تصاویر با رنگ های قوی را دوست دارید این حالت را فعال کنید.

تنظیمات وای فای تلویزیون ال جی

ECO یا اقتصادی

این حالت و قابلیت کارایش با نامش مطابقت دارد. به زبانی ساده زمانی که تلویزیون ال جی خود را بر روی این حالت تنظیم کنید ؛ میزان مصرف انرژی به حداقل خواهد رسید. تنظیم این حالت مناسب افرادی می باشد که مصرف انرژی برایشان امری مهم تلقی می شود.

تنظیمات تلويزيون ال جي به زبان فارسی

حالت CINEMA سینما

اگر از آن دسته افرادی هستید که اغلب در تایم عصر و شب به تماشای فیلم و محتوای مورد علاقه ی خود می پردازید این حات را فعال کنید؛ چون این حالت برای مشاهده تلویزیون در نور کم مناسب است.

تنظیمات تلويزيون الجی فورکی

Filmmkar Mode
طراحان ماهر ال جی با بهره وری از قابلیت Filmmkar Mode در تلویزیون های ال جی به همان شیوه که برنامه و فیلم ها ضبط شده اند نمایش خواهد داد. شما با تنظیم کردن این قابلیت رنگ و لعاب خاصی به صحنه های در حال پخش خواهید بخشید.

جالب  است بدانید که جدیدترین تلویزیون های ال جی از این قابلیت بهره می برند بنابراین اگر دوست دارید تلویزیون های اولد و نانوسل را با این فناوری خریداری نمایید .پیشنهاد ما کلیک بر روی خرید تلویزیون 2023 ال جی قیمت ویژه بانه دات کام و وارد شدن بر روی نتیجه اول است .

« حتما بخوانید  کیت ارتقا تلویزیون های سامسونگ Evolution Kit ؛ آپدیت و تکامل

تنظیمات تلویزیون ال ای دی ال جی

 

Football فوتبال

قطعا دیدن حرکات سریع در اجرای فوتبال شور و شوقی بی نظیر به محتوا خواهد بخشید. شما با فعال کردن این حالت در تلویزیون ال جی لذت دوچندانی را کسب خواهید کرد.

تنظیمات تلویزیون ال جی رسیور دار 43

تنظیمات رنگ تلویزیون ال جی به صورت دستی
آیا می دانید شما هم همانند اغلب کاربران می توانید تنظیمات رنگ تلویزیون را خود شخصا به صورت دستی انجام دهید تا تصاویری با کیفیت تر دریافت کنید.

 

تنظیمات HDR

شاید برای یک بارهم که شده با واژه ی HDR روبرو شده اید. این قابلیت قادر می باشد که نور و روشنایی مربوط به هر تصویر را به صورت جداگانه تنظیم نماید. یعنی به واسطه ی این قابلیت شما می توانید صحنه های تاریک را تاریک تر و تصاویر روشن را شفاف تر از همیشه مشاهده نمایید. برای اجرا و فعال ساختن این قابلیت در تلویزیون ال جی کافی است که به قسمت تنظیمات ورودی سر بزنید و از اتصال و فعال بودن HDMI Deep Color اطمینان حاصل فرمایید. تلویزیون های باکیفیت ال جی که تعدادی از آنها با فناوری صفحه نمایش نانوسل تولید و روانه بازار شده اند از تمامی فرمت های HDR پشتیبانی می کنند . در لینک روبرو می توانید انواع تلویزیونهای نانوسل الجی را مشاهده نمایید : https://baneeh.com/tv/lg

تغییر رنگ تلويزيون ال جي

تنظیمات مربوط به روشنایی تصاویر در تلویزیون ال جی

قطعا شفاف و روشن تر دیدن تصاویر می تواند تجربه ی متفاوتی از دیدن صحنه ها را به کاربر القا بخشد. برای تنظیمات این بخش کافی است که وارد منو شوید . و تب های موجود را همانند گزینه های زیر تنظیم کنید تا به خواسته هایتان برسید. البته ناگفته نماند که تنظیمات تصویر و روشنایی استاندارد تلویزیون الجی را می توانید در سایت اصلی ال جی نیز مشاهده نمایید .
OLED Pixel Brightness : 28
Contrast : 85
Auto Dynamic Contrast : off
Peak Brightness : High
Gamma (adjust Brightness) : 2.2

در جدول زیر بهترین تنظیمات حالت تصویر برای شرایط مختلف نور محیط مختلف نور آمده است:

Setting (Mode)
تنظیم (حالت)
Natural Light (Vivid)
نور طبیعی(Vivid)
Artificial Light (Standard)
نور طبیعی (استاندارد)
Dark Room (Cinema)
اتاق تاریک (سینما)
بکلایت اولد (Backlight)1008080
کنتراست (Contrast)
1008585
روشنایی (Brightness)
505050
میزان وضوح تصاویر (Sharpness)302510

تنظیمات DNS در تلویزیون ال جی

آیا می دانید DNS در تلویزیون ال جی چه نقشی ایفا می کند؟ در واقع این قابلیت در افزایش سرعت و دور زدن محدودیت های جغرافیایی دست خواهد داشت. جهت تغییر DNS باید مراحل زیر را اعمال و دنبال کنید.

 1. در ابتدا باید به بخش تنظیمات تلویزیون ال جی فورکی بروید و گزینه ی All settings را برگزینید.
 2. اکنون باید در منوی باز شده به دنبال گزینه ی Network بگردید و نوع اتصال را نیز انتخاب کنید( کابلی یا که بی سیم)
 3. حال برای تغییر آن باید گزینه ی ادیت EDIT را فعال کنید.
 4. اکنون می توانید گزینه ی Set Automatically را غیر فعال کنید.
 5. در این مرحله می توانید آدرس DNS خود را تغییر دهید.

تنظیمات تلويزيون ال ای دی الجی

تنظیمات تلویزیون ال جی رسیور دار 43 اینچ

 • در ابتدا باید تلویزیون ال جی خود را روشن کنید.
 • در این مرحله به قسمت منوی اصلی و صفحه ی اصلی Home بروید.
 • حال به بخش تنظیمات SETTING بروید.
 • اکنون از طریق سه نقطه که بر روی صفحه نمایش مشاهده می کنید گزینه ی اضافه را لمس کنید.
 • در این مرحله چند تب برایتان ظاهر خواهد شد اما شما باید گزینه ی معمولی General را انتخاب نمایید.
 • زبان مد نظر و نیاز خود را در این مرحله برگزینید.
 • حال مکان زمان و تاریخ را تنظیم کنید.

فعال سازی رسیور تلويزيون ال جي

بر روی ریموت کنترل گزینه ی منو و یا تنظیمات را پیدا کنید. حال در منوی موجود بخش چرخ دنده و یا سه نقطه را لمس کنید. سپس گزینه ی کانال ها و سپس تنظیمات کانال را انتخاب نمایید. اکنون گزینه ی Antenna و سپس Next را بزنید. در مرحله ی آخر شما باید گزینه ی Digital only را برای دریافت کانال ها لمس نمایید. البته برای درک بهتر این مطلب می توانید از این مطلب فعال سازی رسیور تلویزیون ال جی آموزش تنظیم ماهواره دیدن نمایید .

بهترین تنظیم رنگ تلویزیون ال جی 4k 

همانطور که در مطالب بالا یعنی تنظیمات رنگ تلویزیون ال ای دی ال جی بیان شد تلویزیون های هوشمند ال جی از پیشفرض های مشابه به هم برای تنظیمات تصویر برخوردار می باشند. از این رو کاربر می تواند جهت کیفیت بالا و روح بخشیدن به صحنه های در حال پخش ، سطح روشنایی و کنتراست تصاویر را شخصا تنظیم کند. برای تنظیم صحیح رنگ در تلویزیون ال جی موارد زیر را دنبال کنید.

 • بر روی ریموت کنترل دکمه ی تنظیمات یا Setting را لمس کنید. حال گزینه ی Picture را نیز انتخاب نمایید.
 • حال گزینه ی Picture Mode Setting را برگزینید.
 • اکنون گزینه های گوناگونی برایتان همچون Eco Vibrant Standard و….نمایان خواهد شد. هر کدام را می توانید امتحان کنید تا به رنگ مد نظر خودتان برسید.
در اخرین بخش تنظیمات مربوط به رنگ و کنتراست و …. نیز پدیدار می شود که با تغییر دادن آن ها به رنگ تصویر باب میل خود خواهید رسید.

تغییر رنگ تلويزيون ال جي

جمع بندی بهترین تنظیم رنگ تلویزیون ال جی

از دریافت مطالب بالا پی می بریم که با توجه به پیشنهادات و آسان سازی تنظیمات رنگ تلویزیون ال ای دی ال جی ؛ شما به راحتی خواهید توانست هچون یک تعمیرکار حرفه نیاز خود را برطرف سازید حال مطالب ذکر شده را مو به مو انجام دهید تا به خواسته ی خود برسید. امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را در رابطه با تنظیمات رنگ تلویزیون ال ای دی ال جی گرفته باشید. در صورتی که مایل به خرید تلویزیون ال جی اصل کره با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت baneh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

اگر هنوز سوالی در مورد بهترین تنظیم رنگ تلویزیون ال جی مانده که پاسخ ان را نیافتید. لطفا در بخش سوالات ان را از ما بپرسید. و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

 

مطالب مرتبط :

مقایسه تلویزیون هایسنس با ال جی ، کدام بهتره ؟ تفاوت ها

آموزش تنظیم پروکسی تلویزیون سونی ، نصب فیلترشکن و VPN

مقایسه تلویزیون شیائومی با ال جی ، کدام بهتر است ؟ تفاوت

فعال سازی رسیور تلویزیون ال جی آموزش تنظیم ماهواره

نحوه فارسی سازی تلویزیون ال جی آموزش فارسی کردن منو


سوالات متداول

تنظیم اندازه تصویر تلویزیون ال جی چگونه انجام می شود ؟

در منوی تنظیمات تصویر، گزینه ای با عنوان Aspect Corrections وجود دارد که در آن چندین تابع جهت انتخاب اندازه تصویر مناسب در دسترس است . این گزینه ها با عنوان zoom ، stretch و full screen می باشند . البته هر کدام نیز شامل گزینه هایی برای تنظیم خودکار یا حالت نمایش تصویر معمولی و سایز تصویر می باشد.

تنظیم رنگ تلویزیون ال جی با کنترل چگونه است ؟

برای بهترین تنظیم رنگ تلویزیون ال جی با کنترل ابتدا گزینه تنظیمات را انتخاب کنید. سپس وارد منوی حالت تصویر Picture Mode شوید. در این قسمت می توانید گزینه های مربوط به نور پس زمینه ، کنتراست و روشنایی را تغییر دهید.

از طريق راهنمای قیمت خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .