مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تست پیکسل تلویزیون سامسونگ چگونه است ؟ آموزش ویدیویی

2 2,082
زمان مطالعه : 7 دقیقه

تست پیکسل تلویزیون سامسونگ چگونه است ؟ آموزش ویدیویی

تست پیکسل تلویزیون سامسونگ چگونه است ؟ آموزش ویدیویی ؛ صفحه نمایشگر تلویزیون به طور کلی از تعداد بی‌شماری چراغ‌های کوچک ساخته شده است. این‌ چراغ‌های کوچک به نام پیکسل شناخته می‌شوند. اگر این چراغ‌ها نباشند یا تعدادی از انها خاموش شوند تصاویر به درستی برایتان نمایش داده نخواهند شد. پیکسل‌ها به طور کلی موجب ایجاد نمایش تصاویر به بهترین نحوه ممکن می‌شوند. با استفاده از قرار گرفتن چندین پیکسل در کنار هم می‌توانید تصاویر را واضح و کامل مشاهده کنید. هنگام قرار گرفتن پیکسل‌ها در کنار هم تنوع نمایش رنگ‌ در تلویزیون بسیار بالا خواهد رفت. در این مطلب می خواهیم کد تست پیکسل در منو مخفی تلویزیون سامسونگ را نیز مورد بررسی قرار دهیم .

تعداد بالای پیکسل‌ها در کنار هم در وضوحیت و طبیعی نشان داده شدن تصاویر در حال پخش بسیار تاثیر گذار می‌باشد. داخل چراغ‌های کوچک یا همان پیکسل‌ها سه نوع رنگ وجود دارد که شامل رنگ‌های سبز، آبی و قرمز می‌باشند، با ترکیب شدن این‌ سه رنگ تصاویری با رنگ‌های متنوع بر روی صفحه نمایشگر تلویزیون شما اجرا خودهد شد. در بسیاری از مواقع قسمت‌های از صفحه نمایشگر به رنگ‌های سبز، قرمز، آبی و یاحتی ممکن است سیاه شوند با مشاهده کردن این‌حالت مشخص می‌شود که چراغ پیکسل‌های موجود در آن قسمت دچار ایراد و یا سوختگی شده‌اند. برای اطمینان پیدا کردن از سوختگی پیکسل‌ها یا تست کردن صفحه نمایشگر تلویزیون‌تان به هنگام خرید می‌توانید روش های زیر را به‌کار بگیرید.

نحوه تست کردن صفحه نمایشگر ؛ دانلود یک سری عکس به شما در تست پیکسل‌ها کمک خواهد کرد. هنگامی که تصاویر مربوطه را روی تلویزیون پخش می‌کنید اگر حتی یکی از پیکسل‌ها نیز دچار آسیب شده باشد به راحتی برایتان نشان داده خواهد شد.

کد تست پیکسل تلویزیون سامسونگ 

در تلویزیون‌های سامسونگ می توانید بدون نیازی به دانلود عکس از طریق مراحل زیر پیکسل‌های موجود در صفحه نمایشگر تلویزیون‌تان را تست کنید.
 • در ابتدا تلویزیون سامسونگ خود را روشن کنید.
 • در قسمت منو وارد Settings تلویزیون شوید.

تست پیکسل در منو مخفی

 • سپس در این مرحله به قسمت Support بروید.

تست پيکسل در منو مخفی

 • گزینه‌ایی به نام Self-Diagnosis را پیدا کنید سپس آن را انتخاب کنید.

تست پيکسل در منو مخفی

 • در این مرحله گزینه‌ی Picture Test را انتخاب کنید.

تست پیکسل در منو مخفی

 • در این مرحله به شما اطلاع داده خواهد شد که تست مربوط به صفحه نمایشگر در 5 ثانیه برایتان آماده خواهد شد.

تست پيکسل در منو مخفی

 • گزینه OK را بعد از پیغام دریافت شده بزنید.

کد تست پيکسل تلويزيون سامسونگ

 • در مرحله پایانی تصاویر نمایش داده خواهد شد. شما لازم است کامل به صفحه نمایشگر توجه کنید. اگر ایرادی را مشاهده کردید آن را بیان کنید در صورت وجود مشکل دلیل آن برایتان روشن خواهد شد.

 

تست پیکسل تلویزیون هنگام خرید

پیکسل‌ها به دلیل کوچک بودن و جنسی که دارند در برابر ضربه‌های فیزیکی دارای مقاومت بسیار ناچیزی هستند. پس هر چند تعداد انها بیشتر باشد باشد شما می‌توانید کیفیت تصویر تلویزیون سامسونگ را به طور واضح‌تری و با درجه روشنایی بیشتری مشاهده کنید. اما اگر یکی از پیکسل‌ها دچار آسیب و یا سوختگی شود در حالت عادی و اولیه مقداری تشخیص آن سخت است. به همین دلیل در هنگام خرید از فروشنده بخواهید تا تست پیکسل را برایتان انجام دهد تا اگر حاوی مشکلی بود بتوانید آن را تعویض کنید. زیرا سوختگی پیکسل هیچ راه حلی به جز تعویض صفحه نمایشگر تلویزیون ندارد به همین دلیل بهتر است ابتدا از سالم بودن آن اطمینان پیدا کنید. اگر از طرفداران بهترین تلویزیون های سامسونگ هستید می توانید بر روی خرید تلویزیون سامسونگ بانه دات کام کلیک کرده و وارد اولین نتیجه شوید .

تست با استفاده صفحه روشن

با استفاده از قرار دادن یک صفحه سفید بر روی تلویزیون سامسونگ می‌توانید به راحتی نقاطی که به رنگ سیاه در امده‌اند یا دارای درجه روشنایی کمتری هستند را پیدا کنید.

برای مشاهده و خرید تلویزیون Samsung اصل با تست پیکسل و تاییدیه کارشناس بر روی خرید تلویزیون سامسونگ کلیک کنید.

کد تست پيکسل تلويزيون سامسونگ
تست با صفحه تاریک

در بسیاری از مواقع ممکن است پیکسل دچار مشکلی شده باشد یا به اصطلاح گیر کرده باشد. در چنین شرایطی پیکسل نسوخته است شما می‌توانید با قرار دادن صفحه سیاه رنگ نقاطی که دچار ایراد شده‌اند را پیدا کنید. با استفاده از دو روش بالا بسیار راحت و سریع می‌توانید پیکسل تلویزیونی که خریداری می‌کنید را تست کنید . تا از خرید آن مطمن شوید و بتوانید با اطمینان کامل محصول را به خانه ببرید. در حالت کلی هر چند که تعداد پیکسل بیشتر باشد کیفیت تصویر آن تلویزیون نیز بهتر خواهد بود.

پس هنگام خرید به این‌ نکته بیشتر توجه کنید. در مورد پیکسل‌های گیر کرده با رنگ ثابت لازم است بدانید که در بسیاری از مواقع پیکسل‌ها سوخته نخواهند شد. بلکه بر روی یک رنگ یا ترکیبی از دو رنگ ثابت خواهند ماند. که این عمل موجب می‌شود تا آن قسمت از صفحه نمایشگر همیشه در تمام تصاویر پخش شده رنگ ثابتی داشته باشد. که این عمل به هیچ عنوان عادی نیست هنگام مشاهده چنین حالتی شما از گیر کردن پیکسل بر روی یک رنگ مطمئن خواهید شد.

« حتما بخوانید  نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار ، آموزش نصب پایه دیواری

کد تست پیکسل تلویزیون سامسونگ

بهتر است در این ‌قسمت به همین نکته نیز اشاره کنیم که تعداد پیکسل‌های سوخته تنها در شرایطی بر سایر پیکسل‌ها تاثیر خواهند گذاشت که در حالت وارد شدن ضربه دچار این مشکل شده باشد پس لازم نیست هنگام مشاهده پیکسل سوخته شده بر روی صفحه نمایشگر تلویزیون‌تان نگران این‌باشید که تعداد انها زیاد شود زیرا هر کدام از پیکسل‌ها به طور جداگانه کار خود را انجام می‌دهند و به هیچ عنوان وابسته به یکدیگر نیستند. تا حد مشخصی نیز می‌توانید بدون تعویض صفحه نمایشگر از تلویزیون خود استفاده کنید.

کد تست پيکسل تلويزيون سامسونگ

 

چگونه تلویزیون سامسونگ خود را تست کنم؟

اگر تلویزیون سامسونگ دارید، ارزش این را دارد که بدانید چگونه تست خود را روی آن انجام دهید. اگر تصویر کم نور باشد، ممکن است تنظیمات تصویر نیاز به اصلاح داشته باشد یا ممکن است مشکل سخت افزاری باشد. استفاده از ابزار تست تصویر می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چه چیزی باعث تار شدن تصاویر شما شده است.
اگر خطی روی صفحه تلویزیون خود می بینید، می توانید تست تصویر را امتحان کنید تا بررسی کنید که آیا خطوط از خود نمایشگر می آیند یا از کابل HDMI. چند راه برای انجام تست تصویر در تلویزیون های سامسونگ وجود دارد. از جمله:
برای انجام تست، ابتدا باید تلویزیون و دستگاه متصل را وصل کنید. مطمئن شوید که دستگاه ها روشن هستند. حالت ورودی را به روش ورودی دستگاه متصل تغییر دهید. پس از انجام این کار، باید تصویری را روی صفحه مشاهده کنید. اگر تصویر واضح نباشد؛ منبع ممکن است خیلی دور از تلویزیون باشد که باعث از بین رفتن جزئیات می شود. هنگامی که منبع را بررسی کردید، چک کنید که آیا صدا واضح است یا خیر.

چگونه پیکسل های مرده را در تلویزیون سامسونگ بررسی می کنید؟

چند راه مختلف برای تعمیر پیکسل های مرده در تلویزیون سامسونگ شما وجود دارد. اگر نمی توانید بفهمید که از کدام روش استفاده کنید، می توانید یک پارچه مرطوب را روی پیکسل مرده بمالید. هنگام استفاده از این روش ها مراقب باشید، زیرا ممکن است به پیکسل های اطراف آسیب برساند.

 

راه دیگر برای بررسی پیکسل های مرده در تلویزیون ماساژ دادن ناحیه آسیب دیده است. این ممکن است کمی بد به نظر برسد اما کار می کند. می توانید از یک شی تیز یا پارچه نرم برای ماساژ پیکسل مرده استفاده کنید. اما مطمئن شوید که فشار زیادی به آن وارد نکنید. انجام مکرر این کار بهترین راه برای رفع پیکسل های مرده است. شاید نتوانید خودتان آن را تعمیر کنید، اما ارزش امتحان کردن را دارد! تلویزیون های سامسونگ اصل کره میتواند سالیان زیادی بی عیب و نقص کار کنند . پس برای تهیه تلویزیون سامسونگ در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک نمایید : خرید تلویزیون سامسونگ از بانه دات کام

کد تست پيکسل تلويزيون سامسونگ

 

آموزش تست پیکسل در منو مخفی

برای ورود به منو مخفی تلویزیون سامسونگ روش های متعددی وجود دارد که در این میان ما به دو روش جهت دسترسی به امکانات تلویزیونتان خصوصا تست پیکسل در منو مخفی دسترسی داشته باشید .

1) display > menu > mute > power
2) info > menu > mute > power

البته این پایان ماجرا نیست چراکه با وارد شدن به منو مخفی تلویزیون سامسونگ می توانید به امکانات و قابلیت های تی وی خصوصا تست پیکسل در منو مخفی دسترسی داشته باشید . در این قسمت از متن می توانید مشکلات مربوط به پیکسل ها را در یک نگاه در جدول زیر ببینید.

انواعمشکلات مربوط به پیکسل ها
1پیکسل مرده یا سوخته ( Dead Pixel )
2پیکسل داغ (Hot Pixel)
3پیکسل گیرکرده ( Stuck Pixel )

سخن پایانی 

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را در مورد تست پیکسل تلویزیون سامسونگ گرفته باشید. در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سامسونگ اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید. به سایت baneh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید . و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

نظراتتون رو در مورد کد تست پیکسل تلویزیون سامسونگ بنویسید و سوالاتتون رو در زیر بپرسید . برای مشاوره و خرید بهترین مدل های تلویزیون با تخفیف روی لینک قیمت تلویزیون سامسونگ خرید کلیک کنید .

مطالب مرتبط :

کانال یابی تلویزیون سامسونگ ، آموزش مرتب سازی کانال و تنظیم

مقایسه تلویزیون منحنی و تخت سامسونگ ، منحنی بهتره یا تخت ؟

سیستم عامل تلویزیون سامسونگ تایزن و تفاوت با IOS و اندروید

آموزش ضبط كردن با تلويزيون سامسونگ ، نحوه ضبط برنامه

قابلیت وای فای دایرکت تلویزیون سامسونگ ، آموزش Wifi Direct


سوالات متداول

تست ساعت کارکرد تلویزیون سامسونگ چگونه است ؟

تست ساعت کارکرد یا همان تشخیص میزان کارکرد تلویزیون با روش های گوناگونی انجام میشود که یکی از آنها انتخاب کردن کلید Info بر روی ریموت کنترل تلویزیون است. سپس کلید تنظیمات Settings را انتخاب کنید. سپس دکمه Mute را بزنید . حالا کلید Power را فشار داده و تلویزیون را روشن کنید. در این روش ساعت کارکرد تلویزیون تان را می توانید ببینید .

کد تست پیکسل تلویزیون سامسونگ چیست ؟

کد تست پیکسل تلویزیون سامسونگ را در مطالب بالا به طور کلی شرح داده ایم لطفا به متن مراجعه کنید.

از طريق راهنمای قیمت خرید
2 نظرات
 1. فرهاد مقامی می گوید

  عرض ادب. بنده یک سالی میشه الیدی به تازگی ی خط 5 سانتی وسطش افتاده البته زیاد اذیت نمیکنه ولی خواستم بدونم این خط بیشتر میشه به مرور زمان یا تغییری نمیکنه ؟

 2. تا خرید می گوید

  سلام فرهاد عزیز بله احتمال زیاد شدن این خط وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .