مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

کانال یابی تلویزیون سامسونگ ، آموزش مرتب سازی کانال و تنظیم

4 6,763
زمان مطالعه : 14 دقیقه

کانال یابی در تلویزیون سامسونگ ، آموزش مرتب سازی کانال و تنظیم

تنظیم کانال تلویزیون سامسونگ و نحوه کانال یابی تلویزیون و تنظیم شبکه های تلویزیون سامسونگ از اقدامات پرکاربردی است که در استفاده از مدلهای مختلف تلویزیون Samsung می باشد. در واقع راه اندازی تلویزیون پس از نصب از اقدامات ضروری برای دسترسی به شبکه های تلویزیون می باشد. شایان به ذکر است که سرچ ، جستجوی کانال ، تنظیم کانال تلویزیون سامسونگ و مرتب سازی کانال تلویزیون سامسونگ بعد از نصب آنتن و راه اندازی های لازم از مهمترین اقدامات محسوب می شود.
اگر به تازگی کانالهای تلویزیون سامسونگ خود را تنظیم کرده اید یا مدتی از تنظیم کردن آن ها گذاشته یا از کار افتاده اند،یا می خواهید که کانالی را حذف کنید. هنگامی که نحوه انجام آن را یاد گرفتید، مطمئناً یک برنامه را از دست نخواهید داد و هر زمان که بخواهید به طور مستقل از آن استفاده خواهید کرد. ما در این مطلب نحوه ی سرچ ، جستجوی کانال تلویزیون سامسونگ و تنظیم شبکه تلویزیون سامسونگ و حذف را نشان خواهیم داد.  

مراحل تنظیم کانال تلویزیون سامسونگ و تنظیم شبکه های آن

تنظیم کانال تلویزیون سامسونگ

1 ) در مرحله‌ی اول اسکن کانال در تلویزیون سامسونگ و تنظیم شبکه های تلویزیون سامسونگ ، دکمه ی Menu و یا Home را از روی ریموت کنترل بیابید و با فشار دادن آن دکمه ای با تصویر خانه ظاهر خواهد شد.

2 ) مرحله ی دوم جستجوی کانال تلویزیون سامسونگ ال ای دی : منوی شروع که بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود انتخاب و از طریق ریموت کنترل دکمه ی Live tv یا تلویزیون زنده را انتخاب نمایید. حال دکمه ی مرکزی را برگزینید تا به تنظیمات کانال تلویزیون سامسونگ دسترسی پیدا کنید.

3 ) مرحله ی سوم طریقه کانال یابی تلویزیون سامسونگ اسمارت : بعد از طی مراحل بیان شده سه گزینه ظاهر می‌شود که از میان آن ها فهرست کانال ها channel List را انتخاب کنید تا به تمامی آن ها دسترسی پیدا کنید.

مرتب كردن كانال تلويزيون سامسونگ

4 ) مرحله ی چهارم : در این مرحله تمامی کانال‌ها بر روی صفحه نمایش پدیدار می شود، اکنون باید گزینه ی ویرایش کانال تلویزیون سامسونگ سری 7 را انتخاب نمایید.

تنظیمات کانال یابی تلویزیون سامسونگ

5 ) مرحله ی پنجم جستجوی کانال : در این مرحله کانال‌های ویرایش شده در سمت چپ صفحه تلویزیون سامسونگ پدیدار می‌شود.

6 ) مرحله ی ششم : حال کانالی را که قصد تغییر یا مرتب ساختن آن را دارید از طریق ریموت کنترل انتخاب کنید و گزینه تغییر شماره را برگزینید تا موقعیت جدیدی برای کانال و همچنین برنامه انتخاب شود.


7 ) مرحله ی هفتم جستجوی کانال تلویزیون سامسونگ : اکنون کانالی را که قصد تغییر آن را دارید به موقعیت جدید انتقال دهید و برای اجرای درست آن دکمه ی مرکزی را فشار دهید.

تنظیم شبکه های تلویزیون سامسونگ

8 ) مرحله ی هشتم : هر کانالی را که می خواهید طبق مرحله ی هفت انجام دهید و در اخر سر گزینه ی Exit یا خارج شدن را فشار دهید.

نحوه ی کانال یابی دستی تلویزیون سامسونگ

در ابتدا توجه داشته باشید که آنتن تلویزیون دیجیتال برای دریافت پخش دیجیتال نصب کرده‌اید و کابل آنتن به درستی به تلویزیون شما وصل شده است. حال برای تنظیمات کانال های تلویزیون می توانید به دو روش دستی و خودکار عملیات را اعمال نمایید. برای مشاهده بیشتر تلویزیون های جدید سامسونگ رسیور دار تا دیگر دغدغه کانال یابی ماهواره تلویزیون سامسونگ را نداشته باشید میتوانید از این لینک دیدن نمایید : https://baneeh.com/tv/samsung

موج یابی خودکار تلویزیون سامسونگ

در واقع کاربران مبتدی نیز می توانند به صورت خودکار نیز کانال‌های تلویزیونی را دوباره تنظیم نمایند‌.در واقع برای انجام این کار شما باید چندین عمل را انجام دهید که به صورت مفصل در دفترچه راهنما دستورالعمل‌های لازم را توضیح داده اند. اگر می‌خواهید همه چیز را به درستی انجام دهید می توانید کانال ها را در تلویزیون هوشمند تماشا کنید و بر اساس ترجیحات خود مرتب نمایید.
قبل از اعمال تنظیم خودکار تلویزیون سامسونگ باید بررسی کنید که به درستی به منبع سیگنال وصل شده یا خیر.

از طریق ریموت کنترل جادویی وارد قسمت منو شوید.
به قسمت پخش بروید و مورد آنتن را جستجو و انتخاب نمایید.
از میان گزینه های پیشنهاد شده گزینه ای را برگزینید که با منبع سیگنال استفاده شده مطابقت داشته باشد.
در همان قسمت تنظیمات خودکار را انتخاب نمایید. حال پنجره ی جدیدی ظاهر خواهد شد که کلمه ی کامل را باید در آن باشد‌. اما اگر گزینه ای همچون “Search mode” مقابل عبارت نمایش داده شود باید آن را جایگزین کنید.
دکمه ی scan را انتخاب و چند دقیقه صبر کنید تا گیرنده تلویزیون را جستجو نماید و عملیات را به اتمام برساند. حال لیستی از کانال ها بر روی صفحه نمایش پدیدار خواهد شد.

تنظیمات دستی کانال های تلویزیون سامسونگ

در واقع فرایند تنظیم کردن کانال ها در تلویزیون سامسونگ به دو مرحله تقسیم می شود. ابتدا باید منبع ورودی را مورد تنظیم قرار دهید مورد دوم تنظیم صدا و کیفیت تصویر بر روی صفحه نمایش می باشد همچنین لازم است که شماره هایی را به کانال های تلویزیون اختصاص دهید پارامتر ها و عملکرد های لازم را اعمال نمایید اگر برای اتصال تلویزیون به اینترنت عملکردی وجود دارد باید تجهیزات دیجیتالی خود را به شبکه متصل نمایید. برای تنظیم دستی ترتیب کانال های تلویزیون سامسونگ باید نکات زیر را رعایت نمایید.

 1. دکمه ی منو را از روی ریموت کنترل انتخاب نمایید.
 2. گزینه ی کانال را انتخاب نمایید و سپس دکمه ی Enter را برگزینید.
 3. حال فروشگاه دستی یا افزودن کانال را فشار دهید سپس بر روی ورود کلیک کنید.
 4. با دکمه های اسکرول کانال یا کلید های شماره ها بر روی کانال یا کانال‌هایی را که انتخاب و اضافه کنید. حال برای انتخاب هر کانال دکمه ی Enter را بر گزینید.

چرا تلویزیون سامسونگ کانال ها را پیدا نمی‌کند؟

تلویزیون های سامسونگ از پرچمداران بازار تلقی می شوند چون به دلیل وضوح بالا شادابی رنگ و همچنین فناوری های هوشمند محبوبیت هایی را کسب نمودند. اما ممکن است گاهی اوقات نتواند تلویزیون کانال ها را تنظیم کند, یا کانال های تصادفی را از دست دهد، کانال ها را به ترتیب اشتباه نمایش دهد و غیره

با این حال شاید پس از تلاش‌های مجدد برای تنظیم کانال های متوجه شوید که تلویزیون سامسونگ شما کانال ها را پیدا نمی کند.
در ابتدا تنظیمات نامناسب دستگاه قبل از فرایند اسکن کانال پیدا کردن کانال ها را سخت‌تر خواهد کرد یا ممکن است نوعی دستگاه خارجی را به درگاه HDMI IN متصل کرده باشید.از این رو ممکن است منبع تلویزیون زنده را به حالت آماده به کار تغییر داده باشید. از این رو تلویزیون ممکن است به دادن خطای اسکن کانال‌های ناموفق ادامه دهد.
جهت خلاص شدن از این مشکلات عوامل بیان شده ی زیر را دنبال کنید.
در ابتدا باید تلویزیون را بررسی کنید که به پورت HDMI IN متصل نباشد در صورت اتصال آن را جدا کنید.
همچنین مطمئن شوید که آنتن را مستقیماً به تلویزیون وصل کرده اید‌ نه دستگاه دیگری.

پس از انجام این مراحل به قسمت تنظیمات شبکه تلویزیون سامسونگ بروید و بر روی پخش کردن و سپس تنظیم خودکار کلیک کنید.

در دسترس نبودن کانال ها در تلویزیون سامسونگ ؛ علت سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ

اگر متوجه شدید که تلویزیون سامسونگ شما برخی از کانال ها را نمایش نمی دهد و با مشکل کانال یابی تلویزیون سامسونگ سری 5 و سایر سریها مواجه هستید . در این مرحله باید اسکن کانال ها را انجام دهید تا دوباره آنان را ظاهر کنید. در واقع اسکن کانال راهی سریع و بدون دردسر برای بازیابی کانال های از دست رفته می باشد. جهت اسکن کانال ها موارد زیر را دنبال کنید.
به قسمت منو بروید و گزینه ی TV و منوی منبع را باز کنید. در پشت تلویزیون آنتن را به قسمت مخصوص وصل کنید و بر روی Scanner Scan ضربه بزنید.
کانال ها را از یک سیگنال معتبر اسکن کنید. حال کانال ها را بررسی کنید که آیا تمامی کانال ها موجود می باشد یا که خیر. بعد از طی مراحل بیان شده اگر حتی تلویزیون شما فاقد کانال باشد،باید بررسی دقیق تری را انجام دهید. در آخر سر باید با متخصصین تماس حاصل فرمایید و از آنان کمک بگیرید.

در واقع تلویزیونتان قبل از آنکه برنامه ها را بتواند از طریق آنتن، از تلویزیونی که کابلی مستقیم از دیوار می‌آید( فاقد جعبه ی کابل ) یا که از جعبه‌ی کابل یا ماهواره متصل به تلویزیون برنامه ریزی نماید باید کانال ها را اسکن نماید. اما این نکته را به یاد داشته باشید که اگر تلویزیون از طریق کابل یا جعبه ی ماهواره ای و کابل AV و یا کامپوننت و یا HDMl متصل شده باشد نیازی به اسکن کانال‌ها نخواهد داشت. چون در این حالت جعبه ی کانال به جای تیونر داخل تلویزیون انتخاب خواهد شد. اما زمانی که شما از ورودی TV استفاده نمی کنید باید از طریق ریموت کنترل دکمه ی INPUT را فشار دهید. در این صورت حالت ورودی صحیح را انتخاب کنید.

اسکن کانال‌ها در تلویزیون سامسونگ از طریق ورودی کواکسیال (RF)

از روی ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ گزینه ی INPUT را بیابید و آن را انتخاب کنید. همچنین ورودی کواکسیال( RF) را انتخاب کنید. اما این ممکن است به صورت “ANT و TV ظاهر شود.

اگر ورودی INPUT در تلویزیون سامسونگ انتخاب نشده باشد،گزینه ی TV یا Tuner را برگزینید. اما حضور این دو گزینه ی در مدل تلویزیون ها متغیر است. حال حالت تونر را برجسته و گزینه ی صحیح را انتخاب نمایید.
اگر گزینه ی اسکن کانال را در منوی تنظیمات و ابزارها و یا گزینه ها پیدا نمی کنید باید در تلویزیون ورودی را پیدا کنید و به قسمت آنتن بروید.
زمانی که تلویزیون شما شروع به اسکن کانال ها کرد ممکن است 10 دقیقه طول بکشد. وقتی اسکن کانال ‌ها تمام شد تلویزیون سامسونگ شما تمامی کانال‌ها را به یک پخش باز می گرداند. اگر بعد از انجام این مراحل تلویزیون شما کانال ها را اسکن کرد برای کسب اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنمای تلویزیون مراجعه کنید.

همانطور که میدانید موج یابی دستی تلویزیون سامسونگ کار دشواری نیست و در این مطلب سعی شده به آن اشاره کنیم . اما اگر مایلید بهترین تلویزیون های ال ای دی Samsung را ببینید می توانید هم اکنون در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید : خرید بهترین ال ای دی سامسونگ بانه دات کام

مرتب ساختن کانال ها در تلویزیون سامسونگ

در واقع مرتب ساختن کانال ها از معضل هایی است که با آن سر و کار داریم برای اینکه مجبور نباشید هر بار که تلویزیون هوشمند خود را راه اندازی میکنید به دنبال کانال ها بگردید می توانید بر اساس خواسته خود آنها را مرتب سازی کنید. ما در اینجا به شما می گوییم که این کار را چگونه انجام دهید. در ابتدا بررسی کنید که تلویزیون شما مدل چه سالی می باشد،چون JH، J، K، M، N، R، T، A و QLED همگی دارای رویه ی مشابهی هستند. مرحله به مرحله به بررسی آن ها می پردازیم.

در ابتدا ریموت کنترل را در دست بگیرید و دکمه ی ch را بر روی آن جستجو کنید. سپس آن را فشار دهید نگهدارید تا لیست کانال ها برایتان ظاهر شوند.
حال در قسمت سمت چپ گزینه ی ویرایش دستگاه را پیدا کنید و ان را انتخاب و ورودی را تایید کنید.

توسط دکمه های موجود بر روی ریموت کنترل که برای رفتن به کانالی که می خواهید حرکت کنید میتوانید عملیات لازم را انجام دهید جهت انتخاب آن میتوانید دکمه اینتر را برگزینید.
همچنین توسط دکمه های جهت بر روی ریموت کنترل تعبیه شده می توانید ایستگاه انتخاب شده را به راحتی انتقال دهید و در اخر سر ورود خود را تایید نمایید. برای درک بهتر تنظیم شبکه های تلویزیون سامسونگ می توانید وبسایت اصلی سامسونگ را نیز چک کنید.

چگونه کانال ها را در تلویزیون سامسونگ قفل کنیم؟

قفل کانال تلویزیون سامسونگ یکی از راه هایی است که با انجام آن می توانید از تماشا کردن فرزندانتان به بعضی از شبکه ها جلوگیری نمایید. در ابتدا قفل کانال را روی روشن تنظیم کنید حال کانال هایی را که قصد قفل آن را دارید را انتخاب نمایید سپس با فشار دادن دکمه سبز رنگ و همچنین در قسمت رمزعبور کانال ها قفل خواهند شد.

« حتما بخوانید  سیستم عامل تلویزیون سامسونگ تایزن و تفاوت با IOS و اندروید
مراحل نحوه قفل شدن کانال های تلویزیون
1 روی دکمه Home روی کنترل از راه دور سامسونگ کلیک کنید.
22 گزینه Live TV و سپس فهرست کانال (Channel List) را انتخاب کنید.
33 به ویرایش کانال ها (Edit Channels.) بروید و آن را انتخاب کنید.
4یک کانال را انتخاب کنید سپس قفل کنید.

تنظیم شبکه های تلویزیون سامسونگ

نحوه قفل و باز کردن یک برنامه

در صورتی که می خواهید برنامه های مورد نظرتان را قفل کنید و نمی‌خواهید که بچه ها و کودکان می توانند به طور ناخواسته وارد این برنامه ها شوند. می‌توانید از پین جهت قفل کردن کانال ها و برنامه ها استفاده نمایید.

 1. در ابتدا بر روی دکمه home فشار دهید.
 2. بعد از آن Apps را انتخاب کرده و نماد تنظیمات را در گوشه بالا که سمت راست قرار دارد انتخاب نمایید.
 3. در این صورت برنامه‌ای که میخواهید قفل و یا باز کنید، برگزینید و سپس قفل و یا باز کردن قفل را فشار دهید.

نحوه حذف کردن یک برنامه

اگر می خواهید برنامه های مورد نظرتان را حذف نمایید و به بیانی دیگر فضای بیشتری را آزاد کنید موارد زیر را دنبال نمایید:

 1. بر روی ریموت کنترل دکمه Home را انتخاب کنید.
 2. بعد از آن apps را انتخاب و سپس بر روی نماد تنظیمات که در بالا سمت راست قرار دارد کلیک کنید.
 3. در مرحله بعد برنامه ای که دوست ندارید را می توانید, انتخاب نمایید و سپس آن را حذف کنید.

نحوه بروز رسانی خودکار یک برنامه

اگر می خواهید برنامه هایی که بر روی تلویزیون شما نصب هستند به صورت خودکار به روز رسانی شوند، در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که به اینترنت متصل باشد. بنابراین می توانید موارد زیر را انجام دهید:

 1. روی دکمه Home کلیک کنید.
 2. قسمت برنامه ها بروید و در آنجا نماد تنظیمات را انتخاب نمایید.
 3. سپس به روز رسانی خودکار را به حالت ON تغیر دهید.

نحوه جابه جایی یک برنامه

جهت جابجا کردن برنامه مورد نظرتان می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

1. در ابتدا دکمه home را بر روی ریموت کنترل خود فشار دهید و از صفحه اصلی تلویزیون تان بعد از آن باز خواهد شد.
2. در مرحله بعد برنامه ای که می خواهید بروید و در آنجا کلید پایین را کلیک کنید.
3. سپس حرکت را انتخاب کرده و جهت انتقال برنامه انتخاب شده به محلی که میخواهید از کلیدهای جهت کمک بگیرید.

سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ چه دلیلی دارد؟

جدا از تنظیمات شبکه در تلویزیون سامسونگ ؛ از اینکه پس از یک روز کاری طولانی و سخت بر روی مبل می نشینید که به تلویزیون نگاه کنید. اما بعد از زدن دکمه ی پاور و نگاه کردن به برنامه ی مورد علاقه یتان با قطعی سیگنال مواجه می‌شوید. خوشایند نیست . اما نگذارید که این خطا و رخداد زمان زیادی را صرف نماید‌ و علت را پیدا و رفع و رجوع کنید.

در واقع جستجوی تلویزیون سامسونگ شما به دلیل انتخاب منبع اشتباه با قطع سیگنال مواجه شود. بدین ترتیب باید دستگاه خارجی را بررسی کنید و یا ببینید که پورت HDMI مسدود نشده باشد یا دستگاه موجود نیاز به روز رسانی و اسکن دارد. از آنجا که تلویزیون های هوشمند سامسونگ امروزه دارای پورت های متنوع و زیادی هستند
این پورت ها شامل موارد زیر است :

 • یو اس بی
 • HDMI
 • HDMI/DVI
 • هدفون
 • AV/کامپوننت

گاهی پیش می آید که این پورت ها را اشتباهی انتخاب کرده اید. البته در اینجا چیزی ظاهر نمی شود فقط عدم سیگنال را برایتان نمایش می دهد.
در این مرحله کافی است که به پشت تلویزیون رجوع کنید و پورت ها را چک کنید. ببینید که دستگاه خارجی خود را توسط چه پورتی وصل کرده اید.به عنوان مثال شما کنسول بازی را به تلویزیون وصل کرده اید جهت اجرای تصاویر و همچنین سیگنالی عالی باید پورت HDMl را انتخاب کنید.

تلویزیون سامسونگ را راه اندازی کنید! 

پس از کانال یابی ، جستجو و تنظیم شبکه های تلویزیون سامسونگ می رسیم به چگونگی راه اندازی Samsung TV . در بیشتر موارد راه اندازی مجدد تلویزیون سامسونگ می تواند بسیاری از مشکلات و رخدادها را حل کند. فقط خاموش کردن ساده از طریق کنترل نمی تواند هیچ فایده ای برای تان داشته باشد .

بنابراین شما باید دوشاخه را از تلویزیون جدا نمایید گفتنی است که حداقل دو دقیقه در این حالت تلویزیون را نگه دارید. سپس آن را دوباره وصل کنید در این حالت تلویزیون سامسونگ خود را روشن نمایید‌، یقینا مشکل برطرف شده باشد. طرفداران تلویزیون های فورکی سامسونگ می توانند بر روی خرید ارزانترین تلویزیون 4k سامسونگ بانه دات کام کلیک کنند و وارد نتیجه اول شوند .

علت پاک شدن کانال های تلویزیون سامسونگ

در بعضی مواقع به دنبال کانال مورد علاقه تان می گردید احساس می کنید که آن را گم کرده اید. قطعا این رخداد به معنای واقعی کلمه تماشای تلویزیون را ناخوشایند خواهد کرد. مواجه شدن با این عوامل ممکن است هر کاربر را سردرگم کند. بدین ترتیب شما باید عوامل ایجاد شونده را بررسی کنید و با کانال یابی تلویزیون سامسونگ فارسی ، مشکل را رفع و رجوع کنید . شایان به ذکر است که کانال های زنده تلویزیون سامسونگ مختلف و متنوع می باشند بنابراین شما میتوانید تمامی آنها را از طریق سامسونگ تی وی پلاس تماشا کنید.
در ابتدا برای رفع این مشکل تلویزیون تان را روشن کنید حال دکمه ی منو را از روی ریموت کنترل پیدا و آن را فشار دهید. حال دکمه ی اینتر Enter را فشار دهید حال دکمه ی Auto Program را انتخاب کنید. دکمه ی فلش را رو به بالا یا پایین بکشید و گزینه ی Air، Cable یا Air+Cable را برگزینید و در اخر سر گزینه ی Enter را لمس کنید.
اگر Air را انتخاب کرده باشید تلویزیون به صورت خودکار برنامه اتوماتیک و خودکار را شروع خواهد کرد. در این حالت شما کافی است که دکمه خروج را فشار دهید و به تماشای تمامی کانال ها بپردازید.

سرچ و جستجوی کانال ها در تلویزیون سامسونگ

امروزه اغلب تلویزیون ها دارای گیرنده ی دیجیتالی هستند، لذا اکثر شبکه‌های داخل کشور را پشتیبانی می‌کنند. جهت سرچ کانال در تلویزیون سامسونگ از قابلیت smart Hub استفاده می‌کنند.
برای سرچ و جستجوی کانال در تلویزیون سامسونگ باید ابتدا منو را باز کنید و سپس منبع Source Menu را انتخاب نمایید.
سپس وارد قسمت تنظیمات شوید و گزینه ی channel setting را برگزینید.
همچنین گزینه ی Auto Store یا Automatic Scan را انتخاب نمایید.
حال در منو گزینه ی channel set up complete را بیابید. پس از اجرای این مراحل کانال ها بر روی تلویزیون قرار می‌گیرند. سرچ ( جستجو ) و تنظیم شبکه های تلویزیون سامسونگ با توجه به مطالبی که در این مطلب درج شده برایتان آسانتر خواهد شد .

تنظیم شبکه های تلویزیون سامسونگ

ویرایش کانال‌ها در تلویزیون سامسونگ سری 7

بعد از خرید تلویزیون همانطور که مستحضرید باید یک سری تنظیمات شبکه های تلویزیون سامسونگ و اقدامات خاص را انجام دهید. یکی از اقدامات مشترک برای تمامی مدلهای تلویزیون مرتب کردن و تنظیمات کانال ها و شبکه ها می باشد. در واقع مرتب سازی کانال های تلویزیون سامسونگ چون یک فرایند مهم و ضروری تلقی می شود در نتیجه کاربران در صورت درست انجام دادن آن می توانند به راحتی شبکه مورد نظر خود را تماشا کنند. همانطور که میدانید انجام این اعمال شامل کارهایی چون حذف کانالهای ناخواسته، ویرایش نام سرویس ها، یا تغییر ترتیب کانال ها، مرتب کردن شماره شبکه ها خواهد بود.

تلویزیون های سری 7 سامسونگ در ابعاد و اندازه های مختلف تولید و روانه بازار شده است. امروزه گیرنده ی دیجیتالی مهمان اغلب امکانات تلویزیون ها شده است‌. تلویزیون سری 7 سامسونگ نیز پذیرای حضور آن گشته است. بدین ترتیب کانال های تلویزیونی به صورت دیجیتالی دریافت خواهند شد.

مرتب كردن كانال تلويزيون سامسونگ دیجیتال

پس از سرچ کانال در تلویزیون سامسونگ حالا نوبت به تنظیمات کانال یابی تلویزیون سامسونگ و مرتب كردن كانال هاي تلويزيون سامسونگ می رسد .

 1. ریموت کنترل را در دست بگیرید و دکمه ی Home را بیابید.
 2. در مرحله ی دوم کانال های دیجیتال تلویزیون سامسونگ، گزینه های تنظیمات،تنظیم کانال،تنظیم دیجیتال،موج یابی دیجیتال، ویرایش فهرست برنامه‌ها را انتخاب نمایید.
 3. در مرحله ی سوم کانال مد نظر را به موقعیت مکان مد نظر انتقال دهید به همین سادگی می توانید تمامی کانال ها را مرتب کنید.

نتیجه گیری و جمع بندی ؛ کانال یابی تلویزیون سامسونگ

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را درباره سرچ ، جستجوی کانال و مرتب سازی کانال تلویزیون سامسونگ گرفته باشید. در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سامسونگ اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت baneh.com مراجعه کنید. مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

اگر هنوز سوالی مانده که پاسخ ان را در تنظیم کانال های تلویزیون سامسونگ و شبکه های آن نیافتید لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی در خصوص سرچ و کانال یابی تلویزیون سامسونگ داشتید می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

 

مطالب مرتبط : 

تفاوت تلویزیون سامسونگ QLED با OLED مقایسه QD OLED و Neo QLED

آموزش نصب برنامه تلویزیون سامسونگ ، راهنمای دانلود نرم افزار

راهنمای عیب یابی تلویزیون سامسونگ ، نحوه رفع مشکل

غیر فعال کردن حالت مغازه تلویزیون سامسونگ ترفند حذف تبلیغات

تمیز کردن صفحه تلویزیون سامسونگ ، نحوه آموزش پاک کردن

ريست كردن تلويزيون سامسونگ ، آموزش ریست فکتوری یا تنظیمات کارخانه


سوالات متداول

تنظیمات رنگ تلویزیون سامسونگ چگونه انجام می شود ؟

ابتدا دکمه منو بر روی ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ بزنید. گزینه‌ ای با عنوان (تصویر) نمایان می شود بر روی آن کلیک کنید تا گزینه ‌های ویدئو باز شوند . گزینه(HUE) را پیدا کنید و انتخاب نمایید. تابع HUE میزان نوردهی سبز تا قرمز را در تلویزیونتان کنترل مینماید. بعد از آنکه توازن نورهای سبز و قرمز را انجام دادید، سراغ گزینه «اشباع رنگ» بروید. در قسمت اشباع رنگ ، گزینه دمای رنگ را انتخاب کنید . تا بتوانید سطح کلی رنگ تلویزیون را تنظیم کنید .

تغییر زبان تلویزیون سامسونگ با چه روشی است ؟

ابتدا وارد Service menu شوید سپس گزینه Option را ok کنید. حالا پنجره ای برایتان باز می شود. در این قسمت گزینه local set را بر روی حالت ed-iran بگذارید . با دنبال کردن این روشها نیز می توانید منوی تلویزیونتان را به فارسی تغییر دهید : ابتدا language-arabic را به language-iran تغییر دهید . سپس گزینه ttx group را برای arabi/Hbrw فعال کنید. در قسمت Region نیز asia-DVT را بزنید . اکنون وارد قسمت PnP language شوید و کلمه Per را انتخاب کنید. پس از این مراحل، زبان منوی تلویزیون سامسونگ شما به فارسی تغییر داده می شود .

ريست كردن تلويزيون سامسونگ چگونه است ؟

ابتدا دکمه منو menu را بزنید. سپس وارد قسمت پشتیبانی Support شوید و دکمه OK را فشار دهید. در این مرحله باید گزینه Self Diagnosis را بزنید نمایید. سپس توسط فلش های بالا و پایین دکمه Reset را انتخاب نمایید . در این مرحله باید پین یا پسورد (پیش فرض 4صفر است) را وارد کنید. سپس گزینه yes را انتخاب کنید و منتظر ریست کردن تلویزیونتان باشید.

از طريق راهنمای قیمت خرید
4 نظرات
 1. محمد رحیمی می گوید

  باسلام و احترام لطفا در صورت امکان نحوهٔ مرتب سازی کانال تلویزیون سامسونگ مدل ۶۹۷۰رت بفرمایید هر چه تلاش کردم متأسفانه نشد. ممنونم

  1. تا خرید می گوید

   سلام محمد عزیز
   برای مرتب‌سازی کانال‌های تلویزیون سامسونگ مدل 6970rt می‌توانید از روش زیر استفاده کنید:

   1. روش منو: از راهنمای تلویزیون راهنما یا منو را باز کنید. به قسمت تنظیمات (Settings) بروید.
   2. انتخاب تنظیمات کانال: در بخش تنظیمات، به دنبال گزینه‌ای با عنوان کانال‌ها یا مدیریت کانال‌ها بگردید و آن را انتخاب کنید.
   3. انتخاب گزینه مرتب‌سازی کانال: در صفحه مدیریت کانال‌ها، به دنبال گزینه‌ای با عنوان مرتب‌سازی کانال یا Auto-tuning بگردید و آن را انتخاب کنید.
   4. انتخاب روش مرتب‌سازی: در این مرحله، به شما چندین گزینه برای مرتب‌سازی کانال‌ها ارائه می‌شود. می‌توانید گزینه‌ای مانند مرتب‌سازی خودکار (Auto)، مرتب‌سازی بر اساس شبکه (Network) یا مرتب‌سازی بر اساس اولویت (Priority) را انتخاب کنید.
   لطفا توجه داشته باشید که مراحل بالا ممکن است بسته به نسخه نرم‌افزاری و تنظیمات خاص تلویزیون سامسونگ مدل 6970rt کمی متفاوت باشند. بهتر است برای دقت بیشتر، به راهنمای استفاده از تلویزیون خود مراجعه کنید.

 2. سهراب می گوید

  با سلام و احترام
  تلویزیون من مدل qn85ba 55 سامسونگ می باشد، مشکل من درباره شماره کانال است، یعنی از شماره ۱ تا ۱۱ کانال یابی می‌کند و بعداز ۱۱ شماره کانال من ۳۱ میشود ، یعنی از ۱۱ تا ۳۱ هیچ کانالی نیست، چند بار ریست کردم و کانال یابی مجدد کردم ، حتی با چند آنتن مختلف امتحان کردم ولی تغییری نکرد.

  1. تا خرید می گوید

   سلام سهراب عزیز
   مشکل شماره‌گذاری کانال‌ها در تلویزیون سامسونگ مدل QN85BA 55 شما می‌تواند به تنظیمات منطقه، نحوه اسکن کانال‌ها یا نیاز به به‌روزرسانی نرم‌افزار برگردد. با انجام این مراحل ، می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.
   1. بررسی تنظیمات منطقه
   وارد منوی تنظیمات شوید:
   دکمه “Home” یا “Menu” را روی ریموت کنترل فشار دهید.
   به قسمت “Settings” بروید.
   تنظیمات منطقه:
   به بخش “Broadcast” یا “Channel” بروید.
   گزینه “Country” یا “Region” را بررسی کنید و مطمئن شوید که منطقه شما به درستی تنظیم شده است.
   2. اسکن مجدد کانال‌ها
   پاک کردن لیست کانال‌ها:
   به منوی تنظیمات بروید و به بخش “Broadcast” یا “Channel” بروید.
   گزینه “Auto Tuning” یا “Channel Setup” را انتخاب کنید.
   در این بخش، گزینه‌ای برای پاک کردن یا ریست کردن لیست کانال‌ها پیدا کنید و آن را انتخاب کنید.
   اسکن مجدد کانال‌ها:
   پس از پاک کردن لیست کانال‌ها، اسکن مجدد کانال‌ها را انجام دهید.
   مطمئن شوید که در حین اسکن، گزینه‌های مربوط به “Air” (برای کانال‌های دیجیتال زمینی) و “Cable” (اگر از کابل استفاده می‌کنید) به درستی تنظیم شده باشند.
   3. به‌روزرسانی نرم‌افزار
   به منوی تنظیمات بروید و به بخش “Support” بروید.
   گزینه “Software Update” را انتخاب کنید و بررسی کنید که آیا به‌روزرسانی جدیدی برای تلویزیون شما موجود است یا خیر.
   اگر به‌روزرسانی وجود دارد، آن را دانلود و نصب کنید.
   4. تنظیمات دستی کانال‌ها
   ورود به تنظیمات کانال:
   به منوی تنظیمات بروید و به بخش “Broadcast” یا “Channel” بروید.
   گزینه “Manual Tuning” یا “Channel Manager” را انتخاب کنید.
   تنظیم دستی کانال‌ها:
   در این بخش، می‌توانید به‌صورت دستی کانال‌های مفقود شده را اضافه کنید.
   فرکانس‌های کانال‌های مفقود شده را به‌صورت دستی وارد کنید و بررسی کنید که آیا این کانال‌ها به لیست کانال‌های شما اضافه می‌شوند یا خیر.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .