مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

مقایسه تلویزیون منحنی و تخت سامسونگ ، منحنی بهتره یا تخت ؟

0 421
زمان مطالعه : 11 دقیقه

مقایسه تلویزیون منحنی و تخت سامسونگ ، منحنی بهتره یا تخت ؟

مقایسه تلویزیون منحنی و تخت سامسونگ تفاوت ، فرق ؛ همانطور که می دانید سامسونگ یکی از بزرگ ترین سازنده های تلویزیون های هوشمند در جهان می باشد. و سالیان زیادی است که در بازار پیشرو بوده است و ردپای بزرگی در بازار تلویزیون ها دارد . سامسونگ همواره تلاش می کند تا از جدیدترین فناوری ها در طراحی تلویزیون های خود استفاده کند . در برخی موارد مثلا در زمینه های تجاری و صنعتی به نمایشگرهایی نیاز داریم که طول عمر بالا ، طراحی مناسب و … مجهز شده باشند. مکان هایی جهت کنفرانس های کوچک ، محیط های آموزشی ،گیمنت ها و … به نمایشگرهایی مخصوص خود نیاز دارند .

سامسونگ نمایشگرهای خود را در دو نوع تخت و خمیده طراحی کرده است . که هر کدام از این نمایشگرها در مکان و جای مخصوص خود کاربرد دارند . شاید این سوال در ذهن بسیاری افراد ایجاد شود که فرق و تفاوت تلویزیون منحنی و تخت سامسونگ کدام است و اینکه تلویزیون منحنی بهتر است یا تخت ؟ در ادامه نقد و بررسی تلویزیون های منحنی و تخت به توضیح بیشتر این دو طرح نمایشگر می پردازیم .

مقایسه تلویزیون منحنی و تخت سامسونگ

 

تفاوت تلویزیون منحنی و تخت سامسونگ

مزایای تلویزیون های تخت سامسونگ

تلویزیون های تخت سامسونگ ، تلویزیونی با طراحی و سبک معمولی با پنل تخت می باشند زاویه دید در تلویزیون تخت سامسونگ بستگی به نوع پنل آن دارد . اکثرا تلویزیون های تخت در خانه ها دیده می شود ، سامسونگ تلویزیون های تخت را در هر شکل و اندازه ای مناسب با نیاز کاربران طراحی کرده است . از مزیت های تلویزیون تخت سامسونگ می توان به قابلیت نصب آن روی دیوار اشاره کرد . در واقع امروزه اکثر تلویزیون های تخت سامسونگ با حاشیه و لبه های باریکی که دارند. فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و به راحتی با دیوار ترکیب می شوند .

تلویزیون های تخت سامسونگ از قیمت مناسب تری برخوردار هستند . سامسونگ با تلویزیون هایی جدید و بزرگی که تولید می کند با کیفیت تصویری که دارند به راحتی حس تماشای فیلم در سینما را در شما ایجاد می کند.

 

معایب تلویزیون تخت سامسونگ

برای بهره گیری از امکانات و کیفیت بالای تصویر تلویزیون های تخت سامسونگ لازم است که تلویزیون دارای سایز بزرگی باشد تا از امکانات نمایشگر آن بهره مند شوید . زمانی که روبروی تلویزیون سامسونگ قرار می گیرد تصاویر با حالتی طبیعی ئخش خواهد شد . اما زمانی که زوایه شما تغییر کند ، محتوا کمی از حالت طبیعی خود خارج می شود و محتوای نمایش داده شده دورتر از شما قرار خواهد گرفت . بطوری که ذهن را درگیر می کند و خستگی چشم و ذهن را به دنبال خواهد داشت . برای مشاهده تلویزیون های سامسونگ در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید : خرید تلویزیون سامسونگ بانه دات کام

منحنی بخریم یا تخت

مزایای تلویزیون های منحنی سامسونگ

با آنکه تلویزیون های منحنی در مقایسه با مدل های تخت و معمولی از محبوبیت کمتری برخورداراند. اما شاید برای برخی افراد صفحه تخت به اندازه ی کافی جذاب نباشد و حس غرق شدن در فیلم مورد علاقه را برایشان فراهم نکند . در میان برندهای سازنده تلويزيون منحني بهترین مدل تلویزیون منحنی سامسونگ می باشد . این کمپانی هر سال جدیدترین تلویزیون منحنی سامسونگ را وارد بازار می کند و بیشتر از قبل طرفدارن خود را شگفت زده می کند .

تلویزیون های هلالی سامسونگ با انحنایی که در لبه های خود دارند حالت سه بعدی و طبیعی به محتوای نمایش داده شده می بخشد . و موجب افزایش عمق تصاویر می شود . تلویزیون های منحنی سامسونگ با زاویه دید وسیعی که دارد حس حضور در دنیایی دیگر را در وجود شما ایجاد می کند . انواع تلویزیون منحنی سامسونگ با ویژگی های متنوع و اندازه های مختلف وارد بازار شده اند. قیمت انواع تلویزیون منحنی سامسونگ نسبت به تلویزیون های تخت بالاتر است . قبل از خرید تلویزیون منحنی سامسونگ باید اینکه کجا باید آن را قرار داد . اندازه تلویزیون و هزینه آن را نیز مورد بررسی قرار دهید و بسته به همه ی عوامل مرتبط آن را انتخاب نمایید .

تلویزیون های منحنی سامسونگ

معایب تلویزیون منحنی سامسونگ

یکی از اولین معایبی که در انواع تلویزیون منحنی سامسونگ دیده می شود این است که به دلیل ساختار منحنی که دارند . نصب آنها بر روی دیوار بسیار دشوار است و به راحتی انجام نمی شود. همچنین فضای بیشتری از محیط را می گیرد . بیشتر آن را بر روی میز قرار می دهند . چون از نظر ظاهری هم این حالت فضای شیک تری به محیط می دهد تا نصب آن روی دیوار . برای دوستداران انواع تلویزیون های سامسونگ توصیه ما به شما این است که بر روی خرید تلویزیون سامسونگ بانه دات کام کلیک کرده و وارد نتیجه اول شوید .

چناچه در نزدیک تلویزیون بنشینید وبه محتوای آن خیره شوید شما را در دنیای خود عمیقا غرق می کند . در صورتی که اگر در فاصله ی دورتر به تماشای آن مشغول شوید همچین حسی در شما ایجاد نمی شود. و این میزان دید از صفحه را نخواهید داشت . تلویزیون های منحنی بزرگ نسبت به مدل های کوچک زاویه دید بهتری دارند . با وجود این توضیحات باز هم این سوال برای اکثر مردم پپش می آید که تلویزیون منحنی بهتر است یا تخت در ادامه بیشتر این مورد را بررسی می کنیم .

مقایسه تلویزیون منحنی و تخت سامسونگ

تلویزیون های خمیده با اینکه تازگی وارد بازار شده اند ولی از نظر طراحی از جذابیت ویژه ای برخوردارند. وعمق بیشتری از تصاویر را نمایش می دهند. برخی از مردم بر این باور هستند که تلویزیون های منحنی نسبت به تلویزیون های تخت مدرن تر و کلاسیک تر اند . ولی جهت بهره گرفتن از امکانات و فناورهای تصاویر این تلویزیون ، لازم است تا تلویزیون دارای سایز بزرگی باشد .

روز به روز به امکانات و کارایی تلویزیون های تخت سامسونگ افزوده می شود و آن ها نیز از نظر طراحی ، ظاهری شیک و جذابی دارند . سالیان زیادی است که اکثر مردم از تلویزیون های تخت استفاده می کنند . تلویزیون های جدید تخت سامسونگ با قاب و طراحی بی نهایت باریکی که دارند در فاصله ای دور هم زاویه ی دید گسترده ای برای کاربران ایجاد می کند، بطوری که در هر گوشه ای که به آن نگاه کنید از کیفیت آن بی بهره نخواهید بود .

مقایسه تلویزیون منحنی و تخت سامسونگ123
مزایای تلویزیون های منحنیزاویه دید گستردهکنتراست و وضوح تصویر بیشترطراحی ظریف و جذاب
مزایای تلویزیون های تختزاویه دید گسترده تربازتاب نور در تلویزیون های تخت در مقایسه با تلویزیونهای منحنی کمتر استقیمت مناسب تر و قابلیت نصب بر روی دیوار
معایب تلویزیون های منحنیایجاد تحریفات هندسی در تصاویر در حال پخش
معمولا قابلیت اتصال به دیوار را ندارندنسبت به تلویزیون های تخت گران ترند
معایب تلویزیون های تختسطح کنتراست پایین تر نسبت تلویزیون های منحنی
نمایش کم عمق تر رنگ سیاه در مقایسه با تلویزیونهای منحنی-

 

تلویزیون خمیده بهتر است یا تخت ؟

با توضیحاتی که داده شد احتمالا درمورد فرق تلویزیون منحنی و تخت سامسونگ یا تفاوت تلویزیون منحنی با تخت اطلاعاتی کسب کرده اید . اما برای جواب این سوال که تلویزیون تخت بهتر است یا منحنی ؟ نمی توان گفت که کدامیک بهتر است زیرا هر کدام مزایا و معایبی دارند. و انتخاب گزینه ی مناسب به شما بستگی دارد تلویزیون تخت یا منحنی هر کدام کاربردهایی مخصوص به خود دارند . فقط باید با توجه به شرایط و محل جای گذاری آن مناسب ترین گزینه را انتخاب کرد . بیشتر در از تلویزیون های منحنی سامسونگ جهت تماشای فیلم های سینمایی و یا بازی های گرافیکی کامپیوتری استفاده می کنند .

و در گیمنت ها بیشترین استفاده را دارد . زیرا هنگام بازی کاملا محدودی دید کاربران را پوشش می دهد و آن ها را در هیجان بازی غرق می کند . یکی از تفاوت تلویزیون منحنی و تخت این است که قیمت تلویزیون های منحنی سامسونگ بالاتر می باشد . تلویزیون های جدید تخت سامسونگ با طراحی و کمترین حجمی که دارند ظاهر منزل شما را حتی در زمان خاموشی مدرن و شیک جلوه می دهند. و با کیفیت بالای که در تصاویر بکار برده شده است لذت کافی را به کاربران هنگام تماشای محتوای تصاویر را می دهد .

فرق تلویزیون منحنی و تخت سامسونگ

 

قیمت تلویزیون منحنی سامسونگ خمیده و هلالی Curved

خرید و قیمت تلویزیون منحنی سامسونگ خمیده و هلالی ؛ قیمت تلویزیون منحنی سامسونگ 55 اینچ و ۴۳ اینچ هوشمند و … را می توانید در فروشگاه اینترنتی ببینید و مدل های مختلف را با هم مقایسه کنید. خرید تلویزیون خمیده سامسونگ قیمت در مدل های مختلف و در سایز بندی های متنوع در دسترس کاربران قرار داده شده. خرید تلویزیون خمیده سامسونگ 55 اینچ، 50 اینچ، 49 اینچ ، 65 اینچ و … در بازار امکان پذیر است. قیمت تلویزیون خمیده سامسونگ ، قیمت تلویزیون سامسونگ ۵۵ اینچ منحنی سری ۸ و قیمت تلویزیون سامسونگ منحنی ۴۹ اینچ را می توانید ببینید.

قیمت ال ای دی سامسونگ منحنی و قیمت تلویزیون منحنی سامسونگ بی شک با توجه به اندازه متفاوت است. پس در هنگام خرید تلویزیون خمیده سامسونگ حتما سعی کنید با توجه به نیاز خود، مناسب ترین سایز و اندازه را انتخاب کنید. البته لازم است به سری و سال ساخت نیز توجه شود. تلویزیون های منحنی سامسونگ معمولا در سری 6، سری 7، سری 8 و سری 9 و سری 10 تولید شده اند. البته هر ساله شاهد حضور چند مدل تی وی خمیده هستیم.

« حتما بخوانید  چگونه زیرنویس تلویزیون سامسونگ را فعال کنیم ؟ آموزش ویدیوی

 

مشخصات تلویزیون هلالی سامسونگ

برخی از جدیدترین تلویزیونهای منحنی سامسونگ 2020، 2021 و تلویزیون هلالی سامسونگ 2022 را هم می توانید بر روی دیوار نصب کنید و هم با نصب پایه رومیزی، آن را روی میز قرار دهید. مدلهای قدیمی به خاطر منحنی بودن قابلیت نصب بر روی دیوار را نداشتند، اما مدلهای جدید طوری ساخته شده اند تا کاربران بتوانند آن را بر روی دیوار نیز نصب کنند. جدیدترین، بهترین و آخرین مدل تلویزیون منحنی سامسونگ هلالی را می توانید از فروشگاه خریداری کنید.

با توجه به امکانات، قابلیت ها و مشخصات، قیمت تلویزیون منحنی سامسونگ 49 اینچ ، قیمت ال ای دی منحنی و قیمت تلویزیون صفحه منحنی متفاوت است. برای خرید تلویزیون خمیده سامسونگ قیمت ال ای دی منحنی 49 اینچ، 50، 65 و 75 حتما به ویژگی ها و امکانات توجه کنید. این ویژگی ها و قابلیت ها شامل اسمارت بودن (قابلیت اتصال به اینترنت)، کیفیت تصویر (فول اچ دی FHD ، 4k و 8k)، سیستم عامل تایزن، دستیار صوتی، کنترل با صدا و سایر فناوری ها و تکنولوژی های صوتی و تصویری است. تلویزیون کیولد هوشمند خمیده ( Curved QLED TV) را نیز می توانید در میان مدلهای مختلف کمپانی سامسونگ پیدا کنید. مدل های کیو ال ای دی یا همان qled ها کیفیت بی نظیر تصویر را ارائه خواهند داد. بی شک شما با خرید تلویزیون منحنی سامسونگ کیولد شگفت زده خواهید شد.

خرید تلویزیون منحنی سامسونگ قیمت اسمارت تی وی

اکثر مدل های صفحه منحنی تولید شده توسط کمپانی samsung با مشخصات هوشمند تولید و طراحی شده اند. هوشمند بودن به معنای قابلیت اتصال به اینترنت و دسترسی به سیل گسترده ای از انواع سرگرمی های آنلاین است. کسانی که تمایل دارند به مرورگر وب و برنامه ها و بازی ها دسترسی داشته باشند، خرید تلویزیون منحنی سامسونگ هوشمند گزینه ای ایده آل است. با استفاده از مرورگر وب می توانید به صفحات اینترنت دسترسی داشته باشید. سامسونگ برای سهولت دسترسی به برنامه ها و تنظیمات، مدل های اسمارت تی وی را به سیستم عامل تایزن مجهز کرده است. از دیگر مشخصات هوشمند تی وی ها می توان به پشتیبانی از Smart Things اپلیکیشن کنترل هوشمند اشیا اشاره کرد.
یکی از دیگر ویژگی هایی که شاید بر روی قیمت تلویزیون منحنی سامسونگ تاثیر بگذارد، می توان به قابلیت اشتراک گذاری بی سیم اشاره کرد. از جمله اتصالات بی سیم می توان به Mobile-to-TV ، مرورینگ Mirroring و وای فای دایرکت WiFi Direct اشاره کرد. با این وجود شما می توانید به سادگی گوشی های هوشمند خود را به تلویزیون سامسونگ متصل کنید. برای اتصال گوشی های اپل هم می توانید از قابلیت اشتراک گذاری Airplay 2 استفاده کنید. شبکه خانگی اشتراک گذاری DLNA ، دارای بلوتوث Bluetooth و PC on TV اشاره کرد. شما می توانید کامپیوتر ها و سایر دستگاه های سازگار را بدون نیاز به کابل متصل کنید.

سامسونگ صفحه منحنی

اولین نکته که در خرید تلویزیون منحنی سامسونگ قیمت و انواع تلویزیون ال ای دی منحنی سامسونگ و تلویزیون هلالی سامسونگ خودنمایی می کند، ظاهر زیبا و شیک است. تلویزیون سامسونگ خمیده ۵۵ اینچ، 49 اینچ و … معمولا با پنل باریک تر طراحی شده اند. تجربه فراگیر یا غوطه ور شدن در تصویر از جمله مزایای خوب تلویزیون های خمیده سامسونگ است. با خرید تلویزیون خمیده می توانید در تصاویر در حال پخش غوطه ور شوید. به طور کلی می توان گفت که شما می توانید حس حضور در صحنه را با تلویزیون صفحه منحنی سامسونگ تجربه کنید. لیست قیمت تلویزیون هلالی سامسونگ 55 اینچ محدب و 65 اینچ و … در دسترس شما قرار داده شده است.

مقایسه تلویزیون سامسونگ خمیده

در مقایسه تلویزیون هلالی سامسونگ و تخت ، می توان به زاویه دید، طراحی و زیبایی ظاهری، قیمت ال ای دی منحنی ، اندازه و … را بررسی کرد. اگر صفحه نمایش ال ای دی خمیده سامسونگ60 اینچ را به صورت تخت دربیاوریم، نمایشگر آن از مدل صفحه تخت 60 اینچ بزرگتر خواهد بود. این فضای اضافه موجب می شود تا تصویر گسترده تری را دریافت کنید. از معایب خرید تلویزیون منحنی سامسونگ قیمت می توان به زاویه دید محدودتر نسبت به مدل های صفحه تخت اشاره کرد. اگر در هنگام مشاهده فیلم از گوشه ها به تی وی Samsung Curved نگاه کنید، بی شک تصاویر با کیفیت پایین تر دیده می شوند. از این رو با توجه به مزایا و معایب گفته شده، خرید تلویزیون خمیده سامسونگ گزینه ای مناسب است. شما می توانید در بانه دات کام به لیست مدل و قیمت تلویزیون هلالی سامسونگ دسترسی داشته باشید.

خرید تلویزیون منحنی سامسونگ

از بهترین تلویزیون ها می توان به برند سامسونگ اشاره کرد . تلویزیون سامسونگ خمیده یا هلالی یکی از محبوب ترین مدل ها هستند ، که ظاهری زیبا را به منزل شما می بخشند . خرید تلویزیون خمیده در فروشگاه اینترنتی بانه دات کام . تلوزیون منحنی سامسونگ نسبت به تلویزیون های تخت ظاهری زیبا تر دارند و نظر کاربران را بیشتر جلب می کنند . تلوزیون خمیده Samsung همانند تلویزیون های تخت دارای امکانات و کارایی مختلفی است .

برای مثال تلویزیون منحنی سامسونگ ۴۹ اینچ مدل RU7300K در سال 2021 تولید شده و ساخت قطعات کره و مونتاژ مصر است . تلویزیون سامسونگ خمیده ۴۹ اینچ سری 7 با صفحه نمایش LED و فناوری تصویری HDR 10+ و HLG و کنتراست Mega Contrast و طیف رنگ ها PurColor و… کیفیت تصویر بالایی دارد همچنین صدای بلند و واضحی رو به کمک Dolby Digital Plus و لینک چند اتاقه Multiroom Link و تقویت دیالوگ Dialog Enhancemen پخش می کند .
قیمت تلویزیون سامسونگ 49 اینچ 4k و قیمت تلویزیون منحنی سامسونگ 49 اینچ مقرون و به صرفه می باشد . قیمت تلویزیون سامسونگ اصل کره مناسب و به صرفه است . از معایب تلویزیون منحنی سامسونگ می توان به این اشاره کرد ، که در مدل های قدیمی منحنی Samsung قابلیت نصب بر روی دیوار وجود نداشت البته شرکت سامسونگ در مدل های جدید منحنی ، این امکان را اضافه کرده است . تلویزیون خمیده سامسونگ 65 اینچ دارای دستیار صوتی بیکسی و کنترل صوتی است ، که به کمک آن می توانید هوشمندانه زندگی کنید و قابلیت نصب بر روی دیوار را دارد . قیمت تلویزیون منحنی سامسونگ 65 اینچ و قیمت تلویزیون هلالی Samsung ارزان است . تلویزیون سامسونگ صفحه منحنی یکی از خرید های به صرفه است و منزل شما را زیباتر می کند .

سخن پایانی و جمع بندی

در پایان نقد و بررسی فرق و تفاوت تلویزیون منحنی و تخت سامسونگ به این نتیجه می رسیم . که با توجه به هدف شما از خرید تلویزیون در نهایت این شما هستید که مشخص می کنید تلویزیون منحنی بهتره یا تخت . و کدام یک یشتر مناسب کسب و کار شما است ؟ یا کدام یک گزینه ی بهتری برای منزل شما می تواند باشد . امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را گرفته باشید. 

در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سامسونگ اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت baneeh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید . اگر هنوز سوالی در ذهنتان هست که پاسخ آن را نیافتید. لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود آن را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

 

مطالب مرتبط :

تلویزیون کریستال سامسونگ چیست ؟ مقایسه تلویزیون نانوسل با Crystal

آموزش ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ یا بازگشت به تنظیمات کارخانه

راهنمای خرید تلویزیون جدید 2022 ویدیویی

تلویزیون منحنی بخریم یا تخت کدام بهتر است ؟ مقایسه تلویزیون تخت و خمیده

فناوری Ultra Black برای افزایش کیفیت تصویر در تلویزیون سامسونگ

اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت ، راهنمای رفع مشکل


سوالات متداول

تلویزیون منحنی چیست ؟

تلویزیون‌های منحنی از سال 2021 تقریباً در دنیای تلویزیون منقرض شدند. اگرچه در اواسط دهه 2010 به راحتی در دسترس بودند و سامسونگ انتخاب های خوبی را ارائه میداد، اما امروزه تنها تعداد کمی از تلویزیون های منحنی در بازار وجود دارند . تلویزیونهای منحنی با زاویه دید گسترده و طراحی ظریف و زیبا با انحنای جذاب می باشد که به دیزاین دکوراسیون محیط شما حس متفاوت بودن را میدهد.

معایب تلویزیون منحنی سامسونگ کدام است ؟

از معایب تلویزیون های منحنی (خمیده) این است که به محض قرار گرفتن در مسیر تابش نور، در تصاویر تحریف ایجاد می کند. همچنین مشاهده تلویزیون های منحنی از گوشه و کنار رضایت بخش نیست . همچنین تلویزیون های خمیده برای نصب بر روی دیوار مناسب نیستند. و در مجموع از قیمتهای بیشتری در مقایسه با تلویزیون های تخت برخوردارند.

بهترین تلویزیون منحنی بازار چه مدل هایی هستند ؟

بهترین تلویزیون های منحنی سامسونگ مدل TU8300 و RU7300 با کیفیت تصویر فورکا (4k) ، سیستم عامل تایزن و امکانات هوشمند هستند .

خرید تلویزیون منحنی سامسونگ امکان پذیر است؟

بله شما می توانید تلویزیون صفحه منحنی سامسونگ را از فروشگاه اینترنتی بانه دات کام با قیمت مناسب بخرید.

آیا قیمت تلویزیون منحنی سامسونگ 55 اینچ و تلویزیون منحنی سامسونگ ۶۵ اینچ در دسترس است؟

در بانه دات کام قیمت تلویزیون خمیده سامسونگ در اندازه های مختلف در دسترس است تا بتوانید با توجه به نیاز خود مدل مناسب را بخرید.

مزایا تلویزیون صفحه منحنی سامسونگ چیست؟

با توجه به انحای صفحه نمایش تلویزیون صفحه منحنی سامسونگ، می توانید تصویر گسترده تری را مشاهده کنید. همچنین می توان گفت که تلویزیون منحنی سامسونگ ظاهر زیبایی دارد.

از طريق راهنمای قیمت خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .