مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

قابلیت وای فای دایرکت تلویزیون سامسونگ ، آموزش Wifi Direct

0 15
زمان مطالعه : 7 دقیقه

قابلیت وای فای دایرکت تلویزیون سامسونگ ، آموزش Wifi Direct

قابلیت وای فای دایرکت تلویزیون سامسونگ ؛ بدون تردید زندگی کردن با وسایل هوشمند و دستگاه های پیشرفته برای کاربران دوست داشتنی و رضایت بخش است. در این مقاله آموزش نصب وای فای دایرکت تلویزیون سامسونگ فورکی می خواهیم یکی دیگر از قابلیت هایی که در تلویزیون سامسونگ موجود است را برای شما بررسی کنیم و آن را برجسته نماییم. قابلیت wifi direct تلویزیون سامسونگ جزو فناوری های پیشرفته می باشد که امکان اشتراک گذاری را برای کاربران به وجود می آورد. شاید برای شما سوال باشد که وای فای دایرکت تلویزیون سامسونگ کجاست ؟ و چه قابلیت هایی دارد؟ پس ادامه این مطلب را جویا باشید تا به صورت کامل با آن آشنا شوید.

با وجود چنین قابلیتی دیگر نیازی به اینترنت ندارید ؛ تنها به وسیله ای نیاز دارید که از این فناوری پشتیبانی کند. و همین برای شما کفایت خواهد کرد. از این قابلیت برای وسیله هایی که اندرویدی و ویندوزی هستند، استفاده می برند و بدون سیم می توانید از ان استفاده کنید.

چگونه وای فای دایرکت تلویزیون سامسونگ را فعال کنیم

وای فای دایرکت (Wifi direct) چیست ؟

قابلیت WiFi direct فناوری می باشد که به دو دستگاه اجازه می دهد بدون نیاز به سیم ، مستقیماً از طریق این فناوری به یک دیگر متصل شوند. نحوه عملکرد این روش همانند بلوتوث است چون باید دستگاه سازگار خود را پیدا کند و در این صورت ارتباط مستقیمی برقرار کند. یعنی شما باید تلفن اندرویدی و هر دستگاه اندرویدی دیگر و یا ویندوزی بدون آن که به شبکه اینترنت متصل باشد، را از طریق وای فای دایرکت به تلویزیون سامسونگ خود وصل کنید. اگر به تلویزیون های ال ای دی سامسونگ علاقه مند هستید؛ لطفا از این لینک دیدن نمایید : https://baneeh.com/video-audio-devices/tv-brands/samsung/shopby/tv_type_display-led

در این صورت تمام اطلاعات و عکس و ویدیو هایی که داخل دستگاه مورد نظر شما وجود دارد. به تلویزیون انتقال پیدا میکند. تصاویر خود را بر روی صفحه نمایش بزرگ تلویزیون های سامسونگ نمایش دهید و آن را با دوستان خود نیز اشتراک گذاری کنید. از جمله مزیت هایی که WiFi direct دارد این است که می تواند داده های بسیار بیشتری را با سرعت بالایی مدیریت کند.

wifi direct تلویزیون سامسونگ

این فناوری چون یک قابلیت بسیار پیشرفته است، جایگزین عالی برای وقت هایی است که می خواهید مطالب بسیار غنی را انتقال دهید و دسترسی به وای فای ندارید. برای شما بسیار کارساز خواهد بود تا داده های صوتی و تصویری خود را اشتراک گذاری کنید. همچنین به راحتی می توانید سرگرمی های جدید و متنوع را تجربه نمایید و بر روی نمایشگر بزرگ تلویزیون تصاویر موجود در دستگاه های دیگر را مشاهده کنید.

وجود این فناوری، همگام سازی سریعی دارد و برای به روز رسانی کردن اطلاعات و رسانه ها از آن استفاده می نمایند. می تواند به فرآیندها، سرعت فراوانی ببخشد حتی اگر رسانه های جدیدی به صورت همزمان به تلویزیون اضافه شوند. اگر بر روی تلفن خود بازی نصب کرده اید، می توانید از طریق وای فای دایرکت با دوستانتان به صورت همزمان بازی کنید. برای دیدن تلویزیون های سامسونگ در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید : خرید بهترین تلویزیون سامسونگ بانه دات کام

یکی از نکته های بسیار مهمی که در این مورد وجود دارد این است که تنها برای اتصال دو عدد دستگاه نیست بلکه شما هم زمان می توانید ده دستگاه را به تلویزیون خود متصل کنید . و وجود این قابلیت چنین امکانی را به شما خواهد داد تا به راحتی بتوانید داده ها را اشتراک گذاری کنید بدون آنکه به سیم نیاز داشته باشید.

wifi direct تلویزیون سامسونگ

 

آموزش نصب وای فای دایرکت تلویزیون سامسونگ

اگر گزینه WiFi Direct را در تنظیمات تلویزیون سامسونگ هوشمند خود فعال کرده اید، می توانید به سرعت تعیین کنید که آیا وای فای دایرکت دارد یا خیر. بعد از ان گزینه WiFi direct در منوی اشتراک گذاری در اکثر دستگاه های تلفن همراه سامسونگ یافت می شود. پس برای استفاده و فعال سازی Wi-Fi Direct ، به سادگی مراحل زیر را انجام دهید:

1 : از طریق منوی اصلی Menu وارد قسمت Network شوید.

وای فای دایرکت تلویزیون سامسونگ

 

2 : بعد از ان Wi-Fi Direct را انتخاب کنید تا Wi-Fi Direct در تلویزیون سامسونگ شما فعال بشود.

وای فای دایرکت تلویزیون سامسونگ کجاست

 

3 : اکنون داخل گوشی هوشمند خود وارد قسمت تنظیمات شوید و با باز کردن ان گزینه Wi-Fi را بکشید تا Wi-Fi فعال شود. پس از فعال شدن روی گزینه Wi-Fi مانند تصویر زیر ضربه بزنید:

 Wifi Direct

 

4 : بعد از آن روی Wi-Fi Direct ضربه بزنید ، Scanning for the Network به طور خودکار کامل خواهد شد. برای درک بهتر آموزش نصب وای فای دایرکت تلویزیون سامسونگ سایت اصلی samsung را نیز میتوان چک کرد .

آموزش مرحله به مرحه

5 : بعد از این مراحل در تلویزیون سامسونگ هوشمند شما، یک پیام برای پذیرش شبکه تلویزیونی می آید، تأیید را فشار داده و تلویزیون شما مطابق شکل زیر به تلفن هوشمند متصل می شود:

آموزش نصب وای فای دایرکت تلویزیون سامسونگ

 

6 : بعد از ان تلویزیون به‌طور خودکار فهرستی از تمام دستگاه‌های موجود در جلوی خود را جستجو و نمایش خواهد داد. نام ایستگاه تلویزیون روی دستگاه تلفن همراه نیز قابل مشاهده می‌باشد.

آموزش

 

7 : در اخر برای شروع اتصال، دستگاه را از لیست انتخاب و بعد از ان Enter را فشار دهید. هر زمان که تلویزیون یک درخواست اتصال ارسال می کند، یک اعلان مجوز روی دستگاه تلفن همراه شما نمایش می‌شود. همین امر در مورد دستگاه تلفن همراه و تلویزیون نیز صدق خواهد کرد. بعد از آن می توانید درخواست اتصال را پذیرش کنید. اکنون میتوانید هر تصویری که بخواهید را از گالری انتخاب کنید و آن را برای صفحه نمایش تلویزیون مشاهده نمایید. دقیقا مثل تصاویر پایین:

« حتما بخوانید  فعال کردن گیرنده دیجیتال تلویزیون سامسونگ آموزش تنظیم ماهواره

وای فای دایرکت چیست؟

 

آموزش اتصال تلویزیون های سری جدید به WiFi direct

در صورتی که از مدلهای جدید تلویزیون سامسونگ استفاده می کنید یعنی محصولات سری Q و یا UN را خریداری کرده اید و می خواهید از قابلیت وای فای دایرکت آن استفاده نمایید، مراحل پایین را انجام دهید:

مراحل فعال سازیوای فای دایرکت تلویزیون سامسونگ
مرحله 1گزینه وای فای دایرکت را از تلفن خود روشن نمایید بعد از آن
مرحله 2در تلویزیون سامسونگ وارد بخش تنظیمات شوید و بعد از ان در قسمت اتصالات وای‌فای, WiFi direct را برگزینید.
مرحله 3بر روی صفحه وای فای مستقیم لیستی ظاهر می‌شود که در دسترس شما قرار می گیرد و تلویزیون مورد نظر خود را انتخاب کرده در اینصورت تلفن شما شروع به برقراری ارتباط بین تلفن و تلویزیون می شود.
مرحله 4تلویزیون شما یک نمایش خواهد داد که نشان دهنده این است تلفن شما با موفقیت متصل شده است.
  1. ابتدا باید گزینه وای فای دایرکت را از تلفن خود روشن نمایید .
  2. در تلویزیون سامسونگ وارد بخش تنظیمات شوید و بعد از ان در قسمت اتصالات وای‌فای، WiFi direct را برگزینید.
  3. بر روی صفحه وای فای مستقیم لیستی ظاهر می‌شود که در دسترس شما قرار می گیرد و تلویزیون مورد نظر خود را انتخاب کرده در اینصورت تلفن شما شروع به برقراری ارتباط بین تلفن و تلویزیون می کند.
  4. تلویزیون شما یک نمایش خواهد داد که نشان دهنده این است تلفن شما با موفقیت متصل شده است.

اگر دوست دارید از جدیدترین تلویزیون های سامسونگ دیدن کنید میتوانید بر روی خرید جدیدترین تلویزیون سامسونگ بانه دات کام کلیک کرده و وارد نتیجه اول شوید .

خطرات وای فای دایرکت

این فناوری نیز مانند هر فناوری دیگری ریسک و خطرات مختص به خود را دارد که شما باید دقت کنید و در مورد آن ها آگاه باشید. از آنجایی که اتصال وای فای دایرکت به دو روش دائمی و موقت صورت می گیرد. روش دایمی ان به کاربران این امکان را می‌دهد که داده ها را درون تلویزیون خود ذخیره کنند و آنها را پیش خود داشته باشند.

در این صورت خطر امنیتی جدی وجود دارد. چون شما نمی توانید با دستگاه های ناشناس تماس بگیرید، به شما یاداوری می کنیم که اتصالات دایمی خود را به حداقل برسانید. و سعی کنید از اتصال موقت آن استفاده نمایید و از پین های موقت استفاده کنید. سعی کنید از اتصالات جدیدتر با تدابیر امنیتی قویتر وای فای دایرکت استفاده کنید . و در مکان های عمومی از چنین اتصالاتی خودداری کنید چون هکرها به صورت مداوم به دنبال دزدیدن داده ها هستند. چراکه هکر ها می توانند از طریق وایفای دایرکت به دستگاه تلفن همراه دسترسی پیدا کنند.

 

سخن پایانی 

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را در مورد وای فای دایرکت تلویزیون سامسونگ کجاست را گرفته باشید . در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سامسونگ اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید. به سایت baneh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

اگر هنوز سوالی در باره وای فای دایرکت تلویزیون سامسونگ کجاست مانده که پاسخ ان را نیافتید.  لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

 

مطالب مرتبط :

آموزش اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ ، نحوه وصل شدن

پرفروش ترین تلویزیون های سامسونگ اصل کره

فعال سازی airplay تلویزیون سامسونگ ، آموزش اتصال ایرپلی

AllShare سامسونگ چیست ؟ آموزش اتصال گوشی به تلویزیون

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ ،الجی بهتر یا سامسونگ تفاوت


سوالات متداول

چگونه گوشی سامسونگ را به تلویزیون وصل کنیم ؟

گوشی موبایل سامسونگ با به کمک وای فای دایرکت بدون نیاز به اینترنت می توانید به تلویزیون متصل نمایید . البته مراحل را با جزئیات کامل در مطالب بالا ذکر کرده ایم .

روش فعال سازی wifi direct samsung چگونه است ؟

مراحل نشان داده شده برای گوشی های اندروید است ؛ ابتدا تنظیمات را در دستگاه خود باز کنید و Wi-Fi را انتخاب کنید. مطمئن شوید که Wi-Fi شما فعال است زیرا برای دسترسی به تنظیمات Wi-Fi Direct و همچنین اشتراک گذاری فایل ها به صورت بی سیم، باید آنرا روشن کنید. روی Wi-Fi Direct ضربه بزنید. دستگاه به طور خودکار دستگاه های Wi-Fi Direct را اسکن می کند. دستگاهی را که می خواهید به آن وصل شوید پیدا کرده و انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که هر دو دستگاه تنظیمات Wi-Fi را روشن کرده اند تا این دو بتوانند با موفقیت یکدیگر را پیدا کنند. دستگاه دیگر یک دعوت نامه برای اتصال دریافت می کند ، روی Accept ضربه بزنید تا اتصال برقرار شود.

از طريق راهنمای قیمت خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .