مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

آموزش ضبط كردن با تلويزيون سامسونگ ، نحوه ضبط برنامه

8 6,257
زمان مطالعه : 8 دقیقه

چگونه با تلویزیون سامسونگ بر روی هارد و یا حافظه فیلم ضبط کنیم؟

آموزش ضبط كردن با تلويزيون سامسونگ ، نحوه ضبط برنامه بر روی حافظه داخلی ؛ تلویزیون از وسایل ضروری است که اکثرا از آن به عنوان یک وسیله ی سرگرم کننده استفاده خواهند کرد. سرگرمی ها شامل دیدن فیلم و سریال و یا هر محتوای دیگری نیز می باشد.

بیشتر اوقات به دلیل مشغله ی فکری و زندگی‌های ماشینی ، زمان پخش سریال و برنامه ی محبوب خود را فراموش خواهید کرد. اما برای حل این مشکل راه حل و تدابیری را اندیشیده اند، یکی از آنها ضبط برنامه و محتوا بر روی حافظه و هارد است در ادامه قصد داریم شما را با نحوه‌ی ضبط فیلم به وسیله ی تلویزیون سامسونگ به کمک دکمه رکورد در کنترل تلویزیون سامسونگ و دکمه ضبط روی کنترل تلویزیون سامسونگ آشنا سازیم.

ضبط تلویزیون سامسونگ

آموزش ضبط کردن فیلم به وسیله ی تلویزیون هوشمند سامسونگ

هرزگاهی می خواهید به عقب برگردید و برنامه ی مورد علاقه ی خود را نگاه کنید اما دیگر این امکان برایتان فراهم نمی شود. با تلویزیون های هوشمند سامسونگ به راحتی می توانید ضبط فیلم پخش و مکث و…. را انجام دهید. اما این نکته را به یاد داشته باشید که بعضی از تلویزیون ها به دلیل نداشتن حافظه ذخیره سازی جهت ضبط فیلم به هارد اکسترنال و یا فلش مموری نیاز دارید. اما قضیه حافظه داخلی تلویزیون سامسونگ  در مورد بهترین تلویزیون های سامسونگ که حافظه داخلی دارند متفاوت می باشد چون می توانید از حافظه آن ها استفاده کنید.

وسایل جانبی جهت ضبط فیلم بر روی حافظه داخلی تلویزیون سامسونگ

 • ضبط به کمک فلش مموری
 • ضبط توسط حافظه ی تلویزیون

ضبط فیلم به کمک دستگاه Digital Video

برای ضبط كردن با تلويزيون سامسونگ یعنی ضبط فیلم با استفاده از تلویزیون هوشمند سامسونگ کافی است که یک دستگاه جانبی و خارجی را به تلویزیون وصل نمایید. سپس دکمه ی 123 را که نقاط رنگی بر روی آن وجود دارد فشار دهید تا از این طریق ضبط فیلم صورت پذیرد.

اما این نکته را به یاد داشته باشید که فقط محتوایی را که از کانال تلویزیونی و یا ماهواره ای پخش می شود را می توانید ضبط کنید. گفتنی است کانالهایی که رمزگذاری شده‌اند نیز اجازه ی ضبط فیلم را به کاربر نمی دهد. اپراتورها از طریق احتمال سرقت و کپی بدون اجازه ی محتوای کانال هایشان را کاهش داده‌اند.

شایان به ذکر است که کانال‌های پرطرفدار Youtube و نتفلیکس Netflix و Amazon Prime که به صورت شبانه روز فیلم و محتواهای روز دنیا را نمایش می دهد نمی توانید ضبط را انجام دهید.

دکمه ضبط روی کنترل تلویزیون سامسونگ

آیا تلویزیون های هوشمند سامسونگ دارای حافظه ی داخلی هستند؟ 

در ابتدا بیان کنم تلویزیون‌های سامسونگ دارای نرم افزار سیستم ضبط کننده دیجیتال یا (DVR) هستند. جهت ذخیره سازی محتوا به یک دستگاه فلش مموری و یا USB و هارد دیسک نیاز دارید‌‌. یو اس بی را به تلویزیون وصل کنید تا زمینه ی ذخیره سازی و ضبط فیلم برایتان فراهم شود.
اما این نکته را به یاد داشته باشید که تلویزیون های جدید اندرویدی دارای حافظه داخلی هستند، اما حافظه ذخیره سازی محدودی دارند که در این حالت برای ذخیره سازی و ضبط محتوا به شما DVR را توصیه خواهم کرد.

برای ضبط در تلویزیون هوشمند سامسونگ ، ابتدا باید مطمئن شوید که سیگنال تلویزیون کابلی کدگذاری نشده است. با ارائه دهنده تلویزیون خود تماس بگیرید و بپرسید که آیا سیگنال آنها برای جلوگیری از ضبط کدگذاری شده است یا خیر. اگر چنین هستند،  شما نمی توانید کانال های تلویزیونی رمزگذاری شده را ضبط کنید.

آنچه که می توانید در تلویزیون سامسونگ خود ضبط کنید!!

برای ضبط در تلویزیون هوشمند سامسونگ باید اطمینان خاطر داشته باشید که سیگنال تلویزیون کابلی کدگذاری نشده باشد. در این صورت تنها اتصال یک درایو و یا هارد به تلویزیون جهت ضبط و ذخیره سازی محتوا و علاقه مندی ها کافیست . ما برای ضبط محتوا یک درایو فلش 16 گیگابایت را توصیه میکنم . قاعدتا کاربران با خرید و تهیه ی هارد اکسترنال با ظرفیت بالا ظرفیت ذخیره سازی بالایی دارند.

علاوه بر این میتوانید USB یو اس بی را به ورودی مخصوص وصل نمایید و بررسی کنید که آیا تلویزیون به آن دسترسی دارد. برای دیدن تلویزیون ال ای دی سامسونگ در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید : خرید تلویزیون ال ای دی سامسونگ بانه دات کام

 

نحوه ی دسترسی به هارد اکسترنال برای ضبط كردن با تلويزيون سامسونگ

دسترسی به هارد اکسترنال بسیار راحت است اما باید در ابتدا بررسی کنید که دستگاه USB به تلویزیون وصل نباشد. چون هارد اکسترنال نسبت به سایر دستگاه های دیگر انرژی بیشتر مصرف می‌کند. برای دسترسی هارد اکسترنال باید موارد زیر را دنبال کنید.

 1. در ابتدا باید هارد دیسک را از پشت به تلویزیون وصل کنید.
 2. بر روی دکمه ی Source که بر روی ریموت کنترل ضربه بزنید.
 3. سپس USB Device را فشار دهید. یا می توانید دکمه ی Home usb را انتخاب کنید.
 4. سپس گزینه ی Device/Connected Device را انتخاب نمایید.

بعد از طی کردن این مراحل بررسی کنید که ایا به محتواهای ذخیره شده دسترسی خواهید داشت.

نحوه ی برنامه ریزی ضبط كردن با تلويزيون سامسونگ

آیا می‌دانید می توانید تلویزیون هوشمند سامسونگ را برای ضبط هفتگی برنامه ها تنظیم نمایید و یا برای اخبار شبانه برنامه ریزی کنید.
برای برنامه ریزی رکورد (Record) و اینکه دکمه record در کنترل تلویزیون سامسونگ کجاست ؛ مراحل ذکر شده را دنبال کنید.

دکمه ضبط کنترل تلویزیون سامسونگ کجاست ؛ بر روی کنترل از راه دور ، دکمه ی Home را انتخاب ‌و سپس Live TV را فشار دهید تا مدیریت زمان بندی در دسترس قرار بگیرد.

دکمه record در کنترل تلویزیون سامسونگ

سپس به صفحه ی مدیر بروید تا به برگه ی برنامه‌ها دست یابید. افزودن مشاهده یا افزودن ضبط فیلم را انتخاب نمایید. در این مرحله کانال مد نظر را که می خواهید ضبط کنید انتخاب و بر روی تکرار در صورت لزوم ضربه بزنید.

سپس به قسمت تنظیمات بروید و زمان مصرفی برای ضبط را تعیین کنید‌. حال زمان ضبط را مشخص نمایید همچنین تعیین کنید که چه زمانی می خواهید ضبط را ادامه دهید. در این مرحله اگر برنامه ای در شرف شروع ضبط باشد یک اعلان در سمت راست بالای صفحه نمایان خواهد شد. برای خرید و سفارش مدل های متنوع تلویزیون سامسونگ میتوانید بر روی خرید تلویزیون جدید سامسونگ بانه دات کام کلیک کرده و وارد نتیجه اول شوید.

دکمه ضبط کنترل تی وی samsung

 

نحوه ی فوری ضبط كردن با تلويزيون سامسونگ هوشمند

ضبط كردن با تلويزيون سامسونگ ؛ اغلب اوقات دوست دارید برنامه ای را که در حال دیدن آن هستید را فورا ضبط کنید برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید.

 1. در ابتدای کار مطمئن شوید که در تلویزیون و کانالی که می خواهید برنامه را ضبط کنید حضور دارید.
 2. دکمه ی 123 را که نقاط رنگی دارند را فشار دهید.
 3. سپس در صورت نمایان شدن تصویر ریموت کنترل بر روی صفحه دکمه ی انتخاب را فشار دهید.
 4. همچنین بر روی رکورد ضربه بزنید.
« حتما بخوانید  راهنمای عیب یابی تلویزیون سامسونگ ، نحوه رفع مشکل
مراحل ضبط فوری در تلویزیون هوشمند سامسونگضبط تلویزیون سامسونگ
مرحله 1 : بر روی کانالی که می خواهید ضبط کنید بروید.
مرحله 2 : دکمه ی 123 را که نقاط رنگی دارند را فشار دهید
مرحله 3 : سپس در صورت نمایان شدن تصویر ریموت کنترل بر روی صفحه دکمه ی انتخاب را فشار دهید.
مرحله 4 :همچنین بر روی رکورد ضربه بزنید.

قابلیت ضبط تلویزیون سامسونگ کجاست؟

یکی از ساده ترین و ارزانترین راههای ضبط فیلم روش ضبط بر روی USB و هارد اکسترنال می‌باشد. بعد از آنکه یو اس بی را به قسمت مد نظر متصل ساختید. توسط اسمارت تی وی شناسایی خواهد شد. در این صورت به کانال و برنامه ای که می خواهید ضبط کنید بروید و بر روی دکمه ی Record که کنترل دستی می باشد ضربه بزنید و لذا ضبط تلویزیون سامسونگ را انجام دهید. برای درک بیشتر مطالب ذکر شده می توانید به وب سایت تلویزیون Samsung مراجعه کنید .

از راه های ساده ‌‌و در عین حال مقرون به صرفه می توان ضبط فیلم بر روی حافظه ی داخلی اشاره نمود. تلویزیون هایی که داری حافظه ی داخلی هستند قطعا از قیمت بالاتری برخوردارند‌. اغلب تلویزیون های سامسونگ از حافظه داخلی برخوردار می باشند.

ضبط فیلم در حافظه ی داخلی تلویزیون هوشمند سامسونگ

 

مشکلاتی که در هنگام ضبط محتوا ممکن است با آن ها مواجه شوید

 • ضبط ویدیو فعال نیست

به قسمت تنظیمات بروید و سرویس DVR را بررسی نمایید. مشاهده کنید ببینید که ایا ضبط فعال است یا که خیر. اگر فعال نبود آن را فعال کنید. چون در بعضی اوقات ممکن است این ویژگی مذکور به صورت پیش فرض خاموش باشد. در این صورت اطمینان خاطر از روشن بودن آن داشته باشید.

 • فلش مموری تست را قبول نمی کند

قبل از ضبط محتوا در تلویزیون سامسونگ، تلویزیون با تجزیه و تحلیل چک می‌کند تا ببیند آیا رسانه ی خارجی قادر است که با سرعت تلویزیون فیلم را ضبط نماید یا که خیر!؟

حتما بررسی کنید که هارد یا USB و درایو دیسک به اندازه ی کافی سریع عمل می کند. فایل و برنامه های غیر ضرروی را از تلویزیون هوشمند سامسونگ خود حذف کنید‌. چون یک حافظه ی کامل ممکن است عملکرد ضبط را مختل سازد، از این رو فایل های غیرضرروری را حذف کنید. اما اگر عملکردی عالی می خواهید من به شما خرید هارد و استفاده از آن را توصیه می‌کنم. چون هم کارکردی سریع تر دارد و هم فضای ذخیره سازی بیشتری را دارا می باشد.

 

زمانی که امکان ضبط محتوا در تلویزیون سامسونگ وجود ندارد

برخی از کاربران مشکلاتی همچون عدم ضبط فیلم را گزارش داده بودند. در این مرحله همانطور که خود سامسونگ پیشنهاد داده است عملیات بروزرسانی را انجام دهید. به قسمت تنظیمات تلویزیون هوشمند سامسونگ خود بروید و تلویزیون را بروزرسانی کنید. اما اگر شما هم به طور مکرر و زیاد فیلم ضبط می‌کنید، قطعا فلش مموری کاربردی نمی‌باشد. از این رو می توانید با تهیه ی هارد اکسترنال با فضای ذخیره سازی یک ترابایت به خواسته یتان برسید.

record

نکات مهم قبل و بعد از ضبط فیلم با فلش

پس از پایان ضبط فیلم لازم است که نکاتی را رعایت کنید. در ابتدا مطمئن شوید که پس از ضبط فیلم دکمه ی توقف و Stop را زده اید. این دکمه بر روی ریموت کنترل قرار گرفته است.
همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که قبل از انجام ضبط فیلم از فایل های ذخیره شده ی بر روی فلش مموری بک آپ بگیرید. چون امکان دارد پس از اتصال به تلویزیون همگی پاک شوند.
این نکته را نیز به یاد داشته باشید اغلب اوقات پیش می‌آید که فیلم ذخیره شده فقط بر روی تلویزیون خودتان قابل پخش باشد. مشاهده مشخصات تلویزیون سامسونگ اسمارت از baneh.com به شما در انتخاب راحت تر مدل مورد نظرتان کمک خواهد کرد .

جمع بندی : ضبط كردن با تلويزيون سامسونگ

از آنجا که‌ شبکه ها برنامه های مختلف و متنوعی را پخش می کنند، اما زمان‌ لازم برای دیدن علاقه مندی ها را به صورت همزمان ندارید. پس از دریافت مطالب بالا به این نکته پی بردیم که به راحتی می توان انواع برنامه ها را توسط قابلیت ضبط فیلم تلویزیون های هوشمند امروزی ضبط کنیم. تنها کافی است که USB و هارد اکسترنال را در صورت نبود حافظه ی داخلی به تلویزیون وصل کنید‌.

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را گرفته باشید. در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سامسونگ اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید. به سایت baneeh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

اگر هنوز سوالی مانده که پاسخ ان را نیافتید لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید. و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

 

 

مطالب مرتبط :

فعال سازی airplay تلویزیون سامسونگ ، آموزش اتصال ایرپلی

آموزش نصب فیلتر شکن روی تلویزیون سامسونگ اتصال به VPN

سیستم عامل تلویزیون سامسونگ تایزن و تفاوت با IOS و اندروید

AllShare سامسونگ چیست ؟ آموزش اتصال گوشی به تلویزیون

قفل کودک تلویزیون سامسونگ ، فعال و غیرفعال کردن قفل والدین

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ ، رفع مشکل


سوالات متداول

دکمه رکورد در کنترل تلویزیون سامسونگ کجاست ؟

اکثر تلويزيونهای سامسونگ مجهز به دکمه ی Rec مخفف واژه (Record) است. به کمک این دکمه می توانید به ضبط برنامه های مورد علاقه تان اقدام نمایید.

چگونه از تلویزیون ضبط کنیم ؟

تلویزیون های هوشمند در قسمت پشتی و یا کناره دارای یک پورت usb هستند. شما علاوه بر اینکه میتوانید از این پورت برای مشاهده عکس، فیلم و یا موزیک های موجود در فلش استفاده کنید میتوانید با استفاده از آن به ضبط برنامه در تلویزیونی مورد علاقه تان بپردازید. اگر در کنار این پورت کلمه pvr به چشم میخورد به این معناست که تلویزیون شما قابلیت ضبط برنامه را داراست. به این منظور پس از اتصال فلش مموری به پورت مربوط منتظر بمانید تا usb توسط دستگاه شناسایی شود. پس از این مرحله باید دکمه record را فشار دهید تا تلویزیون شروع به ضبط کند. تا زمانی که شما با زدن stop این روند را متوقف نکنید عملیات ضبط ادامه خواهد داشت. اگر روی تلویزیون شما کلید record وجود ندارد ممکن است تلویزیون از قابلیت ضبط پشتیبانی نکند. توصیه می شود اگر از این روش برای ضبط نمودن برنامه تلویزیونی استفاده میکنید ابتدا مطمئن شوید که موارد از پیش ذخیره شده روی فلش مموری در جای دیگری نیز کپی شده اند و یا اصطلاحا backup آن ها موجود است. چرا که ممکن است در روند ضبط اطلاعات آن پاک شود.

از طريق راهنمای قیمت خرید
8 نظرات
 1. قربان نیا می گوید

  سلام .سامسونگ AU8000هم فیلم رو بط میکنه؟؟؟

  1. تا خرید می گوید

   سلام قربان نیا عزیز
   بله – قابلیت ضبط برنامه تلویزیونی روی حافظه جانبی رو داره

 2. رضای می گوید

  سلام آیا تلویزیون سامسونگ BN59_01303A برنامه رو ضبط میکند
  لطفا راهنمایی کنید

  1. تا خرید می گوید

   سلام رضای عزیز
   بله، بسیاری از تلویزیون‌های سامسونگ از قابلیت ضبط برنامه‌ها (PVR – Personal Video Recorder) پشتیبانی می‌کنند. این امکان به شما اجازه می‌دهد تا برنامه‌های تلویزیونی را در حافظه‌ی داخلی یا از طریق حافظه‌ی خارجی ضبط کنید و آن‌ها را در زمان‌های بعدی تماشا کنید.
   به هر حال، لطفاً برای اطمینان دقیق‌تر، دفترچه راهنمای تلویزیون خود یا مشخصات فنی مربوط به مدل خاصتان را بررسی کنید. همچنین ممکن است نیاز به اتصال یک حافظه‌ی خارجی (مثل یک هارد دیسک USB) داشته باشید تا بتوانید برنامه‌ها را ضبط کنید.

 3. Hossein می گوید

  سلام آیا تلوزیون سامسونگ مدلcu7000قابلیت ظبط رو داره؟

  1. تا خرید می گوید

   سلام حسین عزیز
   خیر تلویزیون سامسونگ cu7000 قابلیت ضبط برنامه (PVR) رو نداره .

 4. ابوالفضل می گوید

  آیا تلویزیون سامسونگbu8000قابلیت ظبط فیلم دارد؟و اگر دارد چطور؟

  1. تا خرید می گوید

   سلام ابولفضل عزیز خیر تلویزیون bu8000 قابلیت ضبط نداره .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .