مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت ، راهنمای رفع مشکل

0 749
زمان مطالعه : 7 دقیقه

اتصال تلویزیون‌ سامسونگ به اینترنت از 3 طریق

اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت ، نحوه تشخیص رفع مشکل ؛ امروزه با پیشرفت تکنولوژی و حرکت برندهای مختلف از جمله سامسونگ به سوی مدرنیته شدن، همه‌ی ما شاهد ورود تلویزیون های هوشمند به بازار هستیم. تعریف کلی از تلویزیون های هوشمند این است که قابلیت وصل شدن به وای فای را دارند و سرویس های متنوعی را در اختیار کاربران قرار می دهند. همه‌ی ما از طریق تلویزیون های هوشمند می توانیم صفحه وب را جست و جو کنیم، بازی های آنلاین را اجرا کنیم، و به برنامه‌های متنوع روز دنیا دسترسی داشته باشیم. در ادامه راه حل هایی را توضیح خواهیم داد تا به راحتی تلویزیون سامسونگ خود را به اینترنت وصل کنید. یا در صورت مشکل وای فای تلویزیون سامسونگ آن را حل کنید. به طور کلی تلویزیون های هوشمند تایزن از سه طریق به تلویزیون وصل می شوند:

اتصال تلویزیون‌ سامسونگ به اینترنت
1از طریق کابل LAN
2از طریق بی سیم یا Wireless
3از طریق اینترنت تلفن همراه

راهنمای اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت از طریق کابل LAN

از قسمت‌های مهم و اساسی هر تلویزیون، پورت و درگاه های ارتباطی آن است که کابل LAN  یکی از درگاه‌های ارتباطی است که این امکان را برای کاربران ایجاد می کنند که تلویزیون خود را به اینترنت وصل کنند. برای اتصال به یک مودم و کابل LAN  نیاز است.

 

از طریق کابل LAN

۱_ یک سر کابل LAN  را به دستگاه مودم و سر دیگر آن را به درگاه LAN  که پشت تلویزیون قرار دارد وصل می کنیم

۲_ در بعضی از مدل‌های تلویزیون سامسونگ ، پیامی نشان داده می شود که نمایانگر وصل شدن به شبکه است.

۳_ اگر پیغام اتصال بر روی صفحه نمایش تلویزیون نشان داده شد ، آن را قبول کنید و تلویزیون به صورت خودکار به اینترنت متصل می شود.

۴_ اگر پیغام اتصال مشاهده نشد، کاربران می توانند دکمه Menu  موجود در کنترل را فشار داده و به تنظیمات داخلی شبکه بروند.

۵_ با انتخاب گزینه set up  به قسمت انتخاب شبکه ( Net work sitting  بروید.

۶_ بعد از آن که وارد انتخاب شبکه شدید، با کلیک بر روی گزینه Cable  یا Wired  تلویزیون شما به اینترنت متصل می شود.

 

 

راهنمای وصل كردن تلويزيون سامسونگ به اينترنت از طریق بی سیم یا Wireless

بعضی از کاربران دوست دارند که از طریق بی سیم یا Wireless  به تلویزیون وصل شوند ، که این امکان برای آنها وجود دارد. رمز وای فای تلویزیون سامسونگ کجاست ؟ شما هم نمی توانید آن را پیدا کنید ؟ کافیست مراحل زیر را انجام دهید .

 

۱_ به وسیله کنترل هوشمند به منو تلویزیون بروید و به تنظیمات شبکه وارد شوید

۲_ قسمت Network sitting  را انتخاب کنید

۳_ کلمه Wireless  در این منو دیده می شود که آن را انتخاب کنید

۴_ نام همه‌ی مودم های فعال و در دسترس مشاهده می شود که شما می توایند با انتخاب نام مودم خود و وارد کردن رمز صحیح ، به اینترنت وصل شوید. بعد از گذشت چند دقیقه تلویزیون به اینترنت وصل می شود.

مشکل وای فای تلویزیون سامسونگ

 

راهنمای اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت از طریق تلفن همراه

ممکن است کاربران به  وای فای یا کابل LAN دسترسی نداشته باشند و بخواهند از طریق دیگر تلویزیون‌ خود را به اینترنت وصل کنند.

تلویزیون های سامسونگ جوری طراحی شده اند که از طریق تلفن همراه نیز به اینترنت وصل می شود که در این صورت تلفن همراه نقش مودم را بازی می کند.

 

از طریق راه حل های زیر به اینترنت گوشی موبایل خود وصل شوید.

 

۱_ دیتا یا اینترنت گوشی همراه را روشن کنید.

۲ _ گزینه Mobile Hotspot  موجود در گوشی را روشن کنید

۳_ با استفاده از ریموت کنترل هوشمند به  تنظیمات شبکه تلویزیون وارد شوید و گزینه Wireless  را انتخاب کنید.

۴_ نام موبایل یا به عبارتی مدل موبایل روی صفحه نمایش تلویزیون نشان داده می شود که با انتخاب آن و وارد کردن رمز ، به اینترنت متصل شوید.

 

از طریق تلفن همراه

 

دلیل وصل نشدن تلویزیون سامسونگ به اینترنت چیست؟؟

مشکل اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت چیست ؟ تلویزیون های هوشمند امروزه به جز انکار ناپذیر هر خانه‌ای تبدیل شده اند به گونه‌ای که وجود آن در هر منزلی لازم و ضروری است. انتظارات کاربران از این قاب جادویی بالا رفته است و وصل نشدن تلویزیون به اینترنت برای آنها غیر قابل تحمل است. کمپانی سامسونگ هر ساله تلاش خود را می کند که تلویزیون های هوشمند خود را با بهترین کیفیت وارد بازار کند و به اصطلاح کاربر پسند باشد. مسلما برای اکثر ما پیش آمده است که تلویزیون به اینترنت وصل نمی شود. یا مشکل وای فای تلویزیون سامسونگ را پیدا نمی کنیم. و نمی دانیم که دلیل آن چیست؟؟؟ در این مقاله قصد داریم دلایل وصل نشدن تلویزیون سامسونگ به اینترنت و همچنین راه حل های آن را مورد بررسی قرار دهیم:

برای خرید تلویزیون سامسونگ در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید = قیمت تلویزیون اسمارت سامسونگ هوشمند از بانه دات کام

 

 

اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت ، آموزش نحوه تشخیص و رفع عیب

 

راه حل اول _ ریستارت کردن تلویزیون و مودم

ممکن است هنگام خاموش کردن تلویزیون ، مشکلاتی پیش بیاید که باعث شود تلویزیون به اینترنت متصل نشود. از راهکارهای ساده ای که ممکن است به ذهن هر کاربری نفوذ کند، خاموش و روشن کردن تلویزیون و مودم است. برای رفع این مشکل تلویزیون را روشن کرده و آن را به مدت ۵ دقیقه روشن بگذارید و سپس با جدا کردن مستقیم کابل برق، آن را به مدت ۲۰ دقیقه خاموش بگذارید و بعد از روشن کردن آن رمز وای فای را وارد کرده و دوباره آن را چک کنید. اگر مشکل وای فای تلویزیون سامسونگ برطرف نشد دستگاه مودم را خاموش و روشن کنید.

 

راه حل دوم _  بررسی اتصالات مودم و تلویزیون سامسونگ

مطالب مرتبط
« حتما بخوانید  بلوری ؛راهنمای خرید پخش کننده Blu-ray

از دیگر راه حل های مؤثر برای رفع وصل نشدن تلویزیون به اینترنت می‌توان اتصالات بین مودم و تلویزیون را بررسی کرد. به طوری که فاصله بین آنها را کم کرد تا آنتن دهی آن قوی شود و همچنین سرعت آن را مورد بررسی قرار داد. برای مشاهده تلویزیون های هوشمند سامسونگ در baneh.com کلیک کنید.

 

بررسی اتصالات مودممشکل وای فای تلویزیون سامسونگ

 

راه حل سوم_ آپدیت کردن فریمور تلویزیون

آپدیت کردن فریمور تلویزیون از سودمند ترین راه حل ها برای اختلالات اینترنت است که کاربران می توانند در صورت نبود اینترنت، آن را از طریق فلاش یا مموری وارد تلویزیون کنید و از طریق WiFi direct یا هات اسپات دستگاه تلویزیون خود را بروزرسانی کنید. برای خرید تلویزیون سامسونگ روی لینک قیمت تلویزیون اسمارت سامسونگ هوشمند کلیک کنید .

مشکل وای فای تلویزیون سامسونگ

راه حل چهارم _  جدا کردن کارت حافظه

کارشناسان تعمیرات تلویزیون ، همواره به مشتریان خود توصیه می کنند که هر گونه وسایل ذخیره سازی از جمله فلاش، مموری، هارد اکسترنال را از تلویزیون جدا کنند چون باعث ایجاد اختلالات در وصل شدن تلویزیون به اینترنت می شود.

 

راه حل پنجم _ استفاده از قابلیت WiFi direct

این قابلیت هوشمند در تلویزیون سامسونگ باعث می شود که در کمترین زمان اشکالات وصل نشدن تلویزیون به اینترنت را حل کنید. قابلیت WiFi direct باعث می شود که تلویزیون به صورت مستقیم و بدون هیچ واسطه ای به اینترنت وصل شود.

 

راه حل ششم _ دور کردن سایر دستگاه های هم فرکانس از مودم

لوازم خانگی هوشمند مثل مانیتور، تلفن بی سیم و… که فرکانس های مشابه با وای فای دارند ممکن است باعث ایجاد اختلالاتی در اینترنت شوند.

 

علت وصل نشدن تلویزیون سامسونگ به اینترنت چیست؟؟

مسلما همه‌ی ما دوست داریم که بهترین استفاده را از تلویزیون هوشمند بکنیم و اوقات خود را با کارهایی مثل تماشای فیلم و سریال های آنلاین ، انجام بازی های آنلاین ، متصل شدن به شبکه‌های اجتماعی و … سپری  کنیم. قطعا همه‌ی این کارها تنها از طریق وصل شدن به اینترنت امکان پذیر است. اگر تلویزیون هوشمند در منزل خود داشته باشید ولی نتوانید آن را به اینترنت وصل کنید هیچ سودی ندارد و کاربران را خسته می کند. در ادامه ی این مقاله قصد داریم به طور خلاصه دلایل وصل نشدن تلویزیون سامسونگ به اینترنت را برای شما شرح دهیم:

علت وصل نشدن تلویزیون به اینترنت یکی از دلایل زیر است:

پایین بودن سرعت اینترنت

یکی از دلایلی که اکثر اوقات مشاهده می شود و باعث وصل نشدن تلویزیون به اینترنت می شود، پایین بودن سرعت اینترنت است که برای رفع این مشکل می توایند به مخابرات تماس بگیرید یا وای فای خود را خاموش و روشن کنید یا فاصله بین مودم و تلویزیون را کم کنید تا انتن دهی قوی تر شود.

 

اشتباه وارد کردن پسورد وای فای

اکثر اوقات کارهای ساده ای مثل اشتباه وارد کردن رمز وای فای باعث می شود که مشکل وای فای تلویزیون سامسونگ به اینترنت وصل نشود و مشکلات جزئی را برای شما به وجود بیاورد. بنابراین همیشه از صحیح بودن رمز وای فای تان اطمینان پیدا کنید. یا با شرکتی که از آن اینترنت خریداری کرده اید، تماس بگیرید.

 

اختلال در تنظیمات DNS

بعضی اوقات لازم است که تنظیمات DNS  موجود در تلویزیون سامسونگ به روز رسانی شود تا از قطعی وای جلوگیری شود. برای این کار لازم است که به منو تلویزیون رفته و در بخش sitting  قسمت Network sitting  را انتخاب کنید. پس از آن قسمت start  مشاهده می شود که گزینه IPS sitting  را انتخاب کنید و حالت DNS  را روی حالت دستی قرار داده و با وارد کردن 8888 اوکی را بزنید تا این مشکل برطرف شود.

محدودیت مک آدرس

یکی از احتمالاتی که باعث وصل نشدن تلویزیون به وای فای می شود، می توان به فعال شدن گزینه مک آدرس در مودم اشاره کرد. برای حل این مشکل بن تنظیمات وای فای تلویزیون مراجعه کنید سپس گزینه Hotspot  را فعال سازی کنید.

 

اگر با فعال سازی این گزینه توانستید به اینترنت وصل شوید، مشکل از مک آدرس نیست و باید سایر قسمت‌ها برسی شود.

 

برای اطلاعات بیشتر بر روی نحوه اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت بی سیم در سایت سامسونگ samsung کلیک کنید.

 

جمع بندی

اگر هنوز سوالی مانده که پاسخ ان را نیافتید لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند.

 

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را گرفته باشید در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سامسونگ اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت baneeh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

 

 

مطالب مرتبط:

اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ آموزش اسمارت ویو

آموزش ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ

نمایش صفحه گوشی بر روی تلویزیون سامسونگ

آموزش اتصال لپ تاپ به تلویزیون هوشمند سامسونگ

چگونگی اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون سامسونگ

 


سوالات متداول

چگونه تلویزیون سامسونگ را به اینترنت وصل کنیم بدون کابل ؟

وارد تنظیمات شبکه شوید و قسمت Network sitting را انتخاب کنید. سپس روی کلمه Wireless کلیک کنید. مودم مد نظرتان را انتخاب و با وارد کردن نام مودم و پسور به اینترنت متصل می شوید.

مشکل اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت در چیست ؟

1-پایین بودن سرعت اینترنت 2-اشتباه وارد کردن پسورد وای فای 3-اختلال در تنظیمات DNS 4-محدودیت مک آدرس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .