مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

فناوری Ultra Black برای افزایش کیفیت تصویر در تلویزیون سامسونگ

0 234
زمان مطالعه : 3 دقیقه

فناوری Ultra Black در تلویزیون های SUHD سامسونگ ؛ فناوری فوق العاده Ultra Black برای آن دسته از مردم که هنگام تماشای تلویزیون ، چراغ را خاموش نمی کنند مفید است. چند نفر تلویزیون را در تاریکی کامل تماشا می کنند ؟ بررسی هایی که در اواخر سال گذشته انجام شد نشان داده است که بینندگان نسبتاً معدودی در واقع این کار را می کنند. در حقیقت ، حدود 85-86 درصد از افراد مورد بررسی قرار گرفته شده ، گفته اند که تلویزیون را با چراغ روشن در اتاق تماشا می کنند و تنها 14-15 درصد آن ها در تاریکی ، تلویزیون نگاه می کنند.

با این حساب ، سامسونگ به امید ارائه تجربه مطلوب مشاهده ، صرف نظر از شرایط روشنایی داخلی مصرف کنندگان ، آخرین سری تلویزیون های ( SUHD ) را ایجاد کرده است . افرادی مانند مهندسان سامسونگ هستند که تحقیق می کنند. مردم چگونه تلویزیون را تماشا می کنند و دائماً مرز های فناوری را تحت فشار قرار می دهند و آن ها را جا به جا می کنند .
فناوری Ultra Black در تلویزیون های SUHD سامسونگ

صفحه های روشن تر ، مشاهده بهتر
در یک دنیای ایده آل برای تماشای تلویزیون ، کاربران می توانند تمام چراغ ها را خاموش کرده و پرده ها را قبل از تماشای تلویزیون ببندند ، اما از نظر عملی ، این همیشه قابل اجرا نیست. در چنین حالتی ، یکی از راه های افزایش کیفیت تصویر بدون نیاز کاربران به ایجاد یک فضای تاریک ، بالا بردن میزان روشنایی تلویزیون به منظور سازگاری بهتر با محیط اطراف آن است. سامسونگ با استفاده از فناوری ( Quantum Dot ) به افزایش روشنایی کمک می کند. تلویزیون هایSUHD سامسونگ دارای حداکثر میزان روشنایی 1000 نیت هستند ( در حالی که حتی از روش مصرف انرژی کمتر نیز استفاده می شود ) .

فناوری Ultra Black در تلویزیون های SUHD سامسونگ

فناوری Ultra Black در تلویزیون های SUHD سامسونگ

با این وجود ، صرفا بالا بردن روشنایی صفحه کافی نیست . به حداقل رساندن تأثیرات احتمالی نور خارجی بر کیفیت تصویر نیز مهم است . و اینجاست که فناوری Ultra Black وارد می شود. هنگامی که منبع دیگری از نور وجود دارد ، مانند روشنایی اتاق نشیمن یا نور خورشید از طریق پنجره ، تابش خیره کننده اغلب می تواند کیفیت تصویر را به خطر بیاندازد. و پایین بیاورد زیرا تابش خیره کننده نور بر روی صفحه نمایش ، منجر به تغییر رنگ و اشباع بیش از حد می شود. و صفحه ی تلویزیون را براق تر می کند و همین اتفاق منجر به پایین آمدن کیفیت در هنگام تماشا می شود.

به همین دلیل تلویزیون های SUHD سامسونگ الهام بخشی خود را از طبیعت گرفته اند. با یک نوآوری در پانل جدید که می تواند به کاهش چشم گیر اثر تابش نور کمک کند. لایه بیرونی چشم حشرات دارای برجستگی ها و شیار هایی با اندازه نانو است که به آن اجازه می دهد تا نور را بهتر جذب کنند. و از این طریق مانع از شکار شدن توسط شکار چیان بخاطر بازتاب نقاط دور در چشم های آن ها می شود. این پوشش در تلویزیون های سامسونگ از لایه ای از برآمدگی ها تشکیل شده است. که می تواند بدون جلوگیری از تابش نور از پنل ، نور خارجی را جذب یا هدایت کند.

امیدواریم که مطلب آشنایی با فناوری Ultra Black در تلویزیون های SUHD سامسونگ ، برای شما مفید واقع شده باشد . برای آشنایی بیشتر با انواع تلویزیون سامسونگ و خرید آن ها ، به سایت بانه دات کام ، مراجعه کنید .

بیشتر بخوانید :

تلویزیون سامسونگ و اشنایی بیشتر با امکاناتش
کیت آپدیت تلویزیون های سامسونگ Samsung Evolution Kit
نمایش محتوای موبایل در تلویزیون سرو Sero
لیست قیمت تلویزیون سامسونگ در  فروشگاه اینترنتی SAMSUNG TV

« حتما بخوانید  لیست قیمت تلویزیون سونی لیست قیمت روز
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .