مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تلویزیون کریستال سامسونگ چیست ؟ مقایسه تلویزیون نانوسل با Crystal

0 34
زمان مطالعه : 8 دقیقه

تلویزیون کریستال سامسونگ چیست ؟ مقایسه تلویزیون نانوسل با Crystal

تلویزیون کریستال سامسونگ چیست ؟ مقایسه تلویزیون نانوسل با Crystal ؛ در تلویزیون یا سینما خانگی کیفیت تصویر حرف اول را می زند. به همین دلیل فناوری‌های صفحه بسیار مورد توجه هستند. اما تلویزیون کریستال سامسونگ چیست؟ تلویزیون های کریستال از جدیدترین تلویزیون های موجود در بازار هستند که کیفیت فوق العاده عالی دارند. تلویزیون ال جی نانوسل و تلویزیون سامسونگ crystal uhd با پیشرفت فناوری و دگرگونی تکنولوژی ، هرکدام از برندهای کالاهای صوتی تصویری دائماً در حال تفاوت ایجاد کردن و ارتقاء به سوی بهترین‌ها هستند.

در دنیای فناوری‌های لوازم‌خانگی اما این تفاوت و پیشرفت بیشتر است. چرا که مدل‌ها بیشتر، رقیب بیشتر و همچنین مردم به دنبال چیزی هستند. که رفاه بیشتر به آنها بدهد و کیفیت بهتر را ارائه کند. به همین دلیل برندهای مطرح و مشهور در سطح جهانی همواره به دنبال مدل‌های جدید و ساختار‌های جدید هستند. حتی بعضی از برندها فناوری‌های خاص خود را دارند که فقط در دستگاه‌های آن مارک استفاده می‌شود. برای مثال تلویزیون‌های نانوسل فقط و فقط مختص به برند ال جی هستند.

آیا تلویزیون‌های سامسونگ تلویزیون نانوسل دارند؟ آیا تلویزیون‌های فیلیپس تلویزیون نانوسل دارند؟ تلویزیون‌های شیاومی چی؟ جواب تمامی این سؤالات خیر است.اما همانطور که گفتیم در این میدان رقابت شدید هر کسی به نحوی محصولات خود را متفاوت می سازد و نام و نمادی را متعلق به خود می کند. برای مثال هر وقت بگویند تلویزیونی با سیستم عامل webOS ما مطمئن هستیم که این تلویزیون مارک ال جی است.

برند ال جی از فناوری صفحه نانوسل بهره می برد. کمپانی سامسونگ در این میدان رقابت کم نیاورده و در مقابل تلویزیون نانوسل ال جی، تلویزیون‌های کریستال عالی را معرفی کرده‌اند. بریم ببینم تلویزیون Crystal سامسونگ و تلویزیون نانوسل الجی چی هستند و چه تفاوت هایی با هم دارند.

تلویزیون سامسونگ کریستال

تکنولوژی Crystal UHD در تلویزیون های سامسونگ چیست و چگونه است؟

تلویزیون های Crystal سامسونگ سری جدید تلویزیون های عالی سامسونگ هستند که از کیفیت 4K و 4K Pro برخوردار هستند. کمپانی سامسونگ همیشه در ارائه جدیدترین فناوری های روز دنیا پیشرو بوده است. سامسونگ هر ساله با رونمایی از جدیدترین محصولات خود به مورد توجه قرار گرفته و توسط مردم پشتیبانی شده است. تلویزیون کریستال سامسونگ نیز یکی از محصولات عالی سامسونگ است که در سال 2020 طراحی و وارد بازار شد. لازم به ذکر است که این نسل تلویزیون سامسونگ در مقابل تلویزیون های نانوسل الجی رونمایی شدند. اغلب به اشتباه مردم عبارت تلویزیون نانوسل سامسونگ را سرچ می کنند و می گویند اما تلویزیون نانوسل متعلق به کمپانی ال جی است. برای مشاهده انواع تلویزیون ال جی در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید : خرید تلویزیون ال جی بانه دات کام

ResolutionOther NamesPixel WidthPixel Heigh
720PHD Ready or HD1280720
1080PFull HD or FHD19201080
4K2160P، UHD، or Ultra HD34802160
8KUHD-2 or 8K UHD76804320

فناوری کریستال از چه پنلی بهره می برد ؟

تلویزیون های کریستال به وسیله فناوری صفحه جدید و عالی کریستال از دیگر تلویزیون ها تمایز می یابند. اما فناوری کریستال چیست؟ صفحه نمایش تلویزیون های کریستال از موادی ساخته شده‌اند که عمق رنگ 8 بیتی دارند. این یعنی اینکه رنگ های تصویر را به کمال خود می رسانند. بعلاوه تلویزیون های کریستال از پنل VA بهره‌مند هستند که کنتراست، زاویه دید و یکنواختی مشکی عالی را ارائه می دهد. پنل VA به تشدید رنگ کمک و می کند و با  حذف نویز رنگ، رنگ های کاملاً پویا و زنده را ایجاد می کند. همچنین با زاویه دید تنظیم شده این پنل با خیال راحت می توانید تلویزیون را در هر جای سالن قرار دهید و نیاز به مرکز قرار دادن تلویزوین نیست. زیرا از هر زاویه تمامیت خود را نمایان می کند.

تلویزیون سامسونگ کریستال

قابلیت HDR در تلویزیون کریستال سامسونگ

تا اینجا به این نتیجه رسیدیم که تفاوتی که تلویزیون های کریستال سامسونگ خلق می کنند، ارتقاء کیفیت رنگ است. پس از هر لحاظ به فناوری های کیفیت رنگ و به دنبال آن، زیبایی تصویر می پردازد که یکی از این فناوری ها HDR است. فناوری HDR یکی از مشهورترین فناوری های تصویر است که چندین نسخه استاندارد متفاوت دارد. HDR به افزایش محدوده دینامیکی کمک می کند. محدوده دینامیکی به تفاوت بین تاریک ترین و روشن ترین نقطه تصویر گفته می شود. یکی از این استانداردها یعنی +HDR10 مختص به کمپانی سامسونگ است و توسط خود این کمپانی طراحی و اصلاح شده است. +HDR10 در تلویزیون کریستال سامسونگ وجود دارد که کیفیت رنگ تصویر را بهتر می کند.

تلویزیون کریستال سامسونگ مدل BU8000

جدیدترین تلویزیون کریستال سامسونگ که در سال 2022 تولید شده است، مدل BU8000 است که سایز های مختلف دارد. این تلویزیون بسیار محبوب و عالی است که کیفیت بی نظیر دارد. علاوه بر کیفیت تصویر عالی از طراحی شیک، سیستم عامل تایزن و کیفیت صوتی عالی برخوردار است. تلویزیون BU8000 از بالاترین سطح صفحه نمایش کریستال بهره می برد که لذت نمایش عالی را به بیننده می دهد. در اینجا ما به شما پیشنهاد می کنیم که اگر طرفدار تلویزیون های سامسونگ کریستالی هستید میتوانید بر روی خرید تلویزیون سامسونگ بانه دات کام کلیک کرده و وارد نتیجه اول شوید .

تلویزیون نانوسل ال جی چیست؟

کمپانی ال جی بسیار معتبر است که در طی سال ها با ارائه عالی ترین محصولات توانسته به شهرت و اعتبار بالایی دست یابد و ابتکارات خود را در این عرصه به کار بگذارد. یکی از عالی ترین و بروز ترین این فناوری ها، تلویزیون نانوسل ال جی بوده است. این تلویزیون از فناوری صفحه متفاوت و خاص استفاده می کند که زیبایی تصویر را ارتقاء می بخشد.

تلویزیون نانوسل ال جی برای اولین بار در سال 2018 طراحی شد و وارد بازار مصرف شد. تلویزیون نانوسل ال جی قبل از تلویزیون کریستال سامسونگ تولید شد و کمپانی سامسونگ برای جا نماندن از تلویزیون نانوسل ، تلویزیون کریستال سامسونگ را عرضه کرد.

فناوری نانوسل چیست؟

برخلاف فکر اشتباه عموم مردم، فناوری نانوسل صفحه باعث افزایش وضوح تصویر نمی شود و 8 میلیون پیکسل شما همان اندازه است. بلکه فناوری نانو ارتقاء کیفیت و عمق رنگ می شود. فناوری نانو در تلویزیون های نانوسل به عنوان یک لایه بسیار ریز در زیر پنل قرار دارند که قطر 1 نانومتر دارند. تلویزیون های نانوسل کیفیت 4K و 8K دارند. فناوری NanoCell در تلویزیون رنگ ها را به عمق رنگ می رساند و به وسیله فیلتراسیون عالی خود آلودگی و تاری رنگ را کاملاً از بین می برد. تلویزیون نانوسل ال‌جی با کمک این فناوری فلیتر رنگ های سبز، آبی و قرمز را انجام می دهد و تصاویر را با شدت های مختلف رنگ های قرمز، آبی و سبز پخش می کند. فناوری نانوسل با وجود ذرات بسیار ریز نانو، رنگ های کدر را حذف می کند و رنگ های پویا و بی نظیر را خلق می کند.

« حتما بخوانید  راهنمای خرید تلویزیون ؛ نکات مهم در هنگام خرید تلویزیون TV

نانوسل ال جی

 

تلویزیون های ال جی همگی از پنل IPS استفاده می کنند. پنل IPS زاویه دید بسیار گسترده را ارائه می دهد. که به لطف آن نیاز به جلو یا روبروی تلویزیون نشستن نیست. این نوع پنل اگرچه کیفیت بالایی دارد، اما کنتراست بومی آن کم است و افت کیفیت رنگ ها را دارد و میتوان گفت از پنل VA سامسونگ پایین‌تر است. اما این باعث افت کیفیت تلویزیون نانوسل نمی شود چراکه فناوری نانو این کاستی را به طرز عالی جبران می کند.

پنل IPS

فناوری HDR در تلویزیونهای NanoCell ال جی

تلویزیون NanoCell الجی از کیفیت عالی فناوری HDR ال جی بهرمند است که به ارتقاء کیفیت رنگ می پردازد. فناوری HDR همانطور که گفتیم فاصله سیاهی و روشنایی تصویر را زیاد می کند. تا تصویر واضح تر باشد. حال شاید بگویید که این عملکرد چه ربطی به رنگ تصویر دارد؟ یکی از وظائف فناوری HDR به عمق رسیدن رنگ ها است. و رنگ ها را زیباتر و زنده تر نشان می دهد و در نهایت کیفیت کلی تصویر را زیباتر می کند. تلویزیون نانوسل ال جی از  HDR فعال، HDR10 pro و همچنین از فناوری دیگر تصویر یعنی HLG به عنوان تکمیل کننده استفاده می کند. اگر دوست دارید انواع تلویزیونهای جدید ال جی را ببینید می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

https://baneeh.com/video-audio-devices/tv-brands/lg/shopby/year_built-2022

تلویزیون ال جی نانوسل

تلویزیون نانوسل ال جی مدل UQA

یکی از جدیدترین تلویزیون های الجی که کیفیت بسیار عالی را داراست، تلویزیون نانوسل مدل UQA است. این تلویزیون نانوسل الجی در سال 2022 رونمایی شد و در نوع خود عالی ترین تلویزیون است. این ابتکار ال جی زیبایی تصویر را به تکامل و می رساند و از و واقعی هم بهتر نمایش می دهد. تلویزیون UQA ال جی به دلیل دیزاین خاص، ویژگی های هوشمند عالی و همچنین کیفیت صوت مطلوب طرفداران زیادی دارد.

تلویزیون ال جی نانوسل

تلویزیون Crystal سامسونگ بهتر است تلویزیون NanoCell الجی؟

مقایسه تلویزیون های کریستال و نانوسل مقایسه چالش برانگیزی است و تفاوت ها و شباهت هایی با هم دارند. این تلویزیون ها هر دو کیفیت بسیار عالی دارند و می توانند نیاز های مشتری را برآورده کنند. تلویزیون UQA الجی از تلویزیون BU8000 از نظر کیفیت تصویر، کیفیت صوت و اتصالات تلویزیون UQA از تلویزیون سامسونگ crystal uhd مدل BU8000 بالاتر است. اما در مقایسه دیزاین و طراحی تلویزیون های BU8000 و UQA تلویزیون BU8000 برنده است و طراحی شیک و خاصی دارد. شما می توانید در سایت بانه دات کام از بهترین تلویزیون های هوشمند ال جی دیدن نمایید .

مقایسه تلویزیون کریستال سامسونگ با NanoCell الجی

مقایسه این دو تلویزیون سامسونگ و ال جی بسیار مرتبط است. یک بار دیگر می گویم که تلویزیون نانوسل سامسونگ اشتباه است که توسط بعضی از خریداران دنبال تلویزیون نانوسل سامسونگ می گردند. چراکه سامسونگ تلویزیون نانوسل تولید نکرده است اما به جاش تلویزیون سامسونگ crystal uhd تولید کرده که تکنولوژی مشابهی در تولیداتش به کار برده است.

البته قیمت هم یکی از فاکتور های بسیار تعیین کننده در انتخاب و خرید تلویزیون ها است. تلویوزیون سامسونگ و تلویزیون الجی از عالی ترین برند های تلویزیون هستند و در قیمت با هم تفاوت دارند. تلویزیون نانوسل الجی مدل UQA و تلویزیون کریستال سامسونگ مدل BU8000 دو مدل سال 2022 هستند. که قیمت تلویزیون UQA بالاتر از تلویزیون BU8000 است. اگر مسئله قیمت شما را محدود نمی کند تلویزیون نانوسل مدل UQA بهتر است. برای درک بیشتر تفاوت تلویزیون کریستال با نانوسل ال جی ، تلویزیون کریستال سامسونگ چیست ؟ میتوانید تلویزیون سامسونگ کریستالی کلیک کنید.

 

تلویزیون سامسونگ کریستال

سخن پایانی

امیدواریم که خواندن تلویزیون کریستال سامسونگ چیست برای شما مفید واقع شده باشد و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار داده باشیم. و در انتخاب بهتر تلویزیون های Nanocell ال جی و Crystal سامسونگ یا مقایسه بین نانوسل و کریستال به شما کمک کرده باشیم . در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سامسونگ crystal uhd و ال جی نانوسل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت baneh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

 

 

مطالب مرتبط :

تفاوت تلویزیون QLED با OLED بررسی و مقایسه

بزرگترین تلویزیون سامسونگ و ال جی و سونی

فناوری نانوسل در تلویزیون ال جی چیست ؟ مزایا

فناوری Ultra Black برای افزایش کیفیت تصویر در تلویزیون سامسونگ

ريست كردن تلويزيون سامسونگ ، آموزش ریست فکتوری تنظیمات کارخانه

 


سوالات متداول

صفحه نمایش کریستال بهتر است یا نانوسل ؟

تلویزیون کریستالی سامسونگ با محدوده رنگ بسیار گسترده ، نمایش رنگهای بهینه شده با جزئیات بیشتر را تضمین می کند . و تلویزیون نانوسل ال جی مجهز به نانوذراتی است که به بهینه سازی تصویر کمک کرده و طیف کاملی از رنگها را تولید کرده . بنابراین هر دو از تکنولوژی نانو برای منبع نور و رنگ استفاده می کنند و هر دو بهترین کیفیت تصویر را نمایش میدهند. فقط در برندهای مختلف نام انها تغیر کرده است.

تلویزیون نانوسل چیست ؟

تلویزیون نانوسل ال جی چیست؟ NanoCell یک فناوری پیشرفته صفحه نمایش است که از ذرات "نانو" (بسیار ریز) برای افزایش کیفیت تصویر بهره می برد. NanoCell نور را در رنگ‌ها فیلتر می‌کند تا رنگ‌های قرمز، آبی و سبز درخشنده و زیبایی را به نمایش بگذارد.

تلویزیون کریستال سامسونگ چیست؟

تلویزیون‌های کریستال Crystal UHD صفحه نمایش‌هایی با عمق رنگ 8 بیتی دارند که این تکنولوژی از نانو کریستال ها برای منبع نوز و رنگ استفاده می کند و مشابه نانوسل است . این محصولات مجهز به تکنولوژی Dithering هستند.

از طريق راهنمای قیمت خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .