مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

بررسی برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ؛ نحوه عملکرد دکمه ها

0 256
زمان مطالعه : 5 دقیقه

بررسی برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ؛ نحوه عملکرد دکمه ها ؛ در متن زیر انواع برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی و توضیحات مربوط به هر یک وجود دارد.

انواع برنامه و دکمه های ماشین ظرفشویی

ضد باکتری ( Anti-Bacteria )

انواع برنامه و دکمه های ماشین ظرفشویی ؛ چرخه Anti-Bacteria با رسیدن به دمای 160 درجه دارای مجوز ( NSF ) برای ضد عفونی و کاهش باکتری ها تا 99.99٪ است. صدور گواهینامه NSF نشان می دهد که این ماشین ظرفشویی هنگام استفاده ، دستورالعمل های تعیین شده را رعایت کرده است. توجه : دمای 160 درجه در انتهای چرخه برآورده می شود.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ؛ AutoSense 

انواع برنامه و دکمه های ماشین ظرفشویی ؛ این چرخه بطور خودکار سطح کثیفی ظروف را تشخیص می دهد و چرخه شستشو را بر این اساس تنظیم می کند.

چرخه شستشوی خودکار ( Auto wash cycle )

انواع برنامه و چرخه های ماشین ظرفشویی ؛ این چرخه به طور خودکار بر روی قسمت های کثیف ظروف تنظیم می شود تا ضمن اطمینان از تمیز بودن ظروف بیشترین صرفه جویی در انرژی صورت گیرد . این چرخه برای ظروف سبک و خیلی کثیف منظور شده است.

چینی ( China ) / کریستال ( Crystal )

انواع برنامه و دکمه های ماشین ظرفشویی ؛ این چرخه شبیه به شستشوی معمولی است به جز اینکه از آب گرم کمتری استفاده می کند و یک عمل شستشوی ملایم تری را برای محافظت از موارد ظریف فراهم می کند. توجه : این همان چرخه ( Plastic ) در مدل های ( RCA ) است. عمل شستشو با پمپاژ هوا به همراه آب ، نرم می شود.
انواع برنامه و چرخه های ماشین ظرفشویی

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ، وسایل آشپزی ( Cookware )

این چرخه برای ظروف خیلی کثیف یا وسایل آشپزی با غذای خشک شده یا پخته شده در نظر گرفته شده است. این چرخه ممکن است غذاهای سوخته را از بین نبرد.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ؛ eWash 

انواع برنامه و دکمه های ماشین ظرفشویی ؛ این چرخه 1 ساعت و 30 دقیقه به طور موثر ظرف ها را با استفاده از حدود 2 گالن آب و 8 کیلو وات انرژی شستشو می دهد. 

Delay-start or overnight

این دکمه برای تأخیر در شروع کار ماشین ظرفشویی استفاده می شود. اگر ماشین ظرفشویی شما پر سر و صدا است ، ممکن است بخواهید از این چرخه استفاده کنید به طور مثال ظرف ها را هنگامی که در خانه نیستید بشویید. در بسیاری از مدل ها ، وقتی دکمه Delay-start or overnight را انتخاب می کنید ، ماشین ظرفشویی گاهی اوقات ظروف را خیس می کند تا از خشک شدن غذا روی ظروف قبل از شروع چرخه اصلی جلوگیری کند.

 

Control lock

Control lock زمانی استفاده می شود که شما نیاز به باز کردن ماشین ظرفشویی در وسط چرخه داشته باشید. با فشار دادن این دکمه چرخه شستشو متوقف می شود و قبل از باز کردن درب ، وان را تخلیه می کند.

Hi-temp wash

اگر این دکمه را فشار دهید ، دمای آب فقط کمی بالاتر از حد طبیعی افزایش می یابد تا تمیز کردن کمی راحت تر انجام شود.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ، Heat dry

ماشین ظرفشویی از عناصر گرمایش برای خشک کردن ظروف استفاده می کند. این گزینه در بعضی از ماشین های ظرفشویی واقعا خوب کار می کند ، و در بعضی موارد دیگر نه چندان زیاد. روش بهتر برای خشک کردن ظروف ، باز کردن درب ماشین ظرفشویی به محض تمام شدن چرخه است. ظروف شما در پایان چرخه شستشو بسیار گرم هستند و آب به سرعت تبخیر می شود. از این دکمه فقط در مواقعی استفاده کنید که درب ماشین ظرفشویی در هنگام توقف بسته باشد.

انواع برنامه و چرخه های ماشین ظرفشویی

اکسپرس ( Express )

این چرخه به سرعت در ظرف 30 دقیقه ظرف های ملایم را شستشو می دهد. در مدل های دارای Power Dry ، انتخاب Power Dry دمای نهایی شستشو را افزایش می دهد و 15 دقیقه به زمان چرخه اضافه می کند. برای خشک کردن ظروف ، هنگام روشن شدن چراغ ، درب را باز کرده و قفسه ها را بیرون بکشید. این باعث می شود ظرف 5 دقیقه ظرف ها خشک شوند.

ExtraScrub

برای تمیز کردن غذای پخته شده یا به شدت خشک شده روی ظروف. این گزینه 16 دقیقه زمان شستشو را اضافه می کند. توجه: این چرخه را نمی توان با ( Rinse ) انتخاب کرد.

چرخه شیشه ها ( Glasses Cycle )

معمولا ظروف شیشه ای مانند سایر ظرف ها کثیف نمی شوند ، بنابراین همیشه لازم نیست همان سطح شستشو را که برای تابه ها و قابلمه درنظر می گیرید استفاده کنید. بنابراین ، بسته به سطح کثیف بودن ظروف ممکن است زمان چرخه کوتاهتر از سایر چرخه ها باشد.

شستشوی سنگین ( Heavy Wash )

انواع برنامه و دکمه های ماشین ظرفشویی ؛  این چرخه یک عمل شستشوی شدید را برای تمیز کردن ظروف ( مدت زمان شستشوی طولانی تر از شستشوی معمولی ) فراهم می کند.

شستشوی سبک ( unscraped )

این چرخه برای ظرف های روزمره که غذا ها روی آن خشک نشده است ، یا برای بارهای ملایم در نظر گرفته شده است. شبیه به شستشوی معمولی است به جز اینکه یک پیش از شستشو کمتر دارد و در حدود 2 گالن آب صرفه جویی می کند.

شستشوی معمولی ( Normal )

انواع برنامه و دکمه های ماشین ظرفشویی ؛ این چرخه یک عمل شستشوی شدید برای تمیز کردن ظرف های روزانه را فراهم می کند.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ؛ پلاستیک ( Plastics )

چرخه پلاستیک برای کاهش خطر آب شدن مواد پلاستیکی و بهبود خشک کردن پلاستیک در نظر گرفته شده است. تابه ها و قابلمه ها ( Pots and Pans ) : چرخه Pots and Pans یک تمیز کردن طولانی مدت برای تمیز کردن بهتر ظروف است. این چرخه دارای سنسور دما در مدار است که به طور خودکار روشن می شود و در طی چرخه آب را گرم می کند.

Potscrubber

این چرخه تقریباً دو برابر شستشوی یک چرخه طبیعی را برای از بین بردن غذا های خشک شده و پخته ( اما سوخته نشده ) فراهم می کند. این چرخه برلای تمیز کردن قابلمه ها و تابه های کثیف درنظر گرفته شده است.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ؛ چرخه فوری ( Quick Cycle )

انواع برنامه و دکمه های ماشین ظرفشویی ؛ این چرخه مخصوص ظروف روزمره است.

شستشو و نگهداشتن ( Rinse and hold )

اگر می خواهید ماشین ظرفشویی خود را فقط هنگام پر شدن آن روشن کنید ، دکمه شستشو و نگه داشتن بهترین چرخه برای شما است. دکمه آن را فشار دهید تا ماشین ظرفشویی شما با استفاده از جت های کوچک آب از خشک شدن مواد غذایی جلوگیری کند تا زمانی که آن را پر کنید و شستشو را شروع کنید.

فقط آبکشی ( Rinse only )

این چرخه همان Rinse and Hold است که معمولاً در مدل های کنترل لمسی مشاهده می شود. این چرخه محور حسگر است که ممکن است به اندازه 1.4 گالن آب مصرف کند.

انواع برنامه و چرخه های ماشین ظرفشویی

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ؛ SaniWash

چرخه Saniwash دارای مجوز بنیاد ملی بهداشت ( NSF ) است که 99.999٪ از باکتری های موجود در ظروف را کاهش می دهد. این ماده برای ضد عفونی کردن بطری های کودک ، شیشه و ظروف ایده آل است. چرخه Saniwash در شستشو نهایی به 155 درجه فارنهایت می رسد و ظروف را به اندازه کافی در آن دما نگه می دارد تا باکتری ها از بین بروند و از الزامات NSF برای ضد عفونی کردن فراتر رود.

شستشوی کوتاه ( Short Wash )

این چرخه شبیه Light Wash است به جز اینکه گزینه های سطح کثیفی ظروف به شما امکان می دهد عملکرد و میزان مصرف آب را تغییر دهید.

شستشو ی سریع ( Speed Wash )

چرخه Speed Wash ، بر اساس چرخه های استاندارد GE ، نیم ساعت از زمان شستشو و خشک کن را کاهش می کنند.

 

« حتما بخوانید  لیست قیمت روز ماشین لباسشویی های هیتاچی در تا خرید

 

 


بیشتر بخوانید : 

10 نکته برای افزایش کارایی ماشین ظرفشویی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .