مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ؛ معرفی مدل ها و بررسی برنامه های شستشو

0 470
زمان مطالعه : 12 دقیقه

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ؛ معرفی مدل ها و بررسی برنامه های شستشو

در راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ؛ معرفی مدل ها و بررسی برنامه های شستشو ؛ ماشین های ظرفشویی که روزگاری تصور می شد یک وسیله لوکس است . به لوازم آشپزخانه ای که باید داشته باشید و صرفه جویی در وقت می کند تبدیل شده است. قیمت ماشین ظرفشویی عمدتا تحت تأثیر ظرفیت و ویژگی های خاص قرار دارد .

اما همچنین می تواند تحت تأثیر برخی از کارهای نهایی ماشین ظرفشویی مانند فولاد ضد زنگ باشد. مدل های ماشین ظرفشویی با ویژگی های متعدد و گزینه های صرفه جویی در انرژی افزایش می یابند.بنابراین بهتر است یک ایده درباره این ویژگی ها داشته باشید. سپس می توانید تصمیم بگیرید که در خرید ماشین ظرفشویی چه چیزی واقعاً برای شما مهم است.

انواع مدل های ماشین ظرفشویی

انتخاب شما برای خرید ماشین ظرفشویی توکار ، ایستاده یا رومیزی به میزان زیادی به اندازه خانه و فضای شما بستگی خواهد داشت. هر مدل ماشین ظرفشویی فواید و محدودیت های خاص خود را دارد.

 توکار

به خاطر داشته باشید که اگر قصد جابجایی در آینده را دارید ، انتظار می رود که یک ماشین ظرفشویی نصب شده دائمی در خانه بماند. به همین دلیل ، ماشین ظرفشویی توکار برای خانه اجاره ای یا آپارتمان توصیه نمی شود.

ظرفشویی توکار

 رومیزی

وقتی نوبت به قیمت می رسد ، مقرون به صرفه ترین ماشین ظرفشویی ها مدل های رومیزی و برخی واحدهای ایستاده هستند. مدل های رومیزی کوچکترین مدل ها هستند و ممکن است برای یک خانواده پرجمعیت کافی نباشد . اما اگر یک آپارتمان اجاره می کنید و فضای محدودی دارید . این ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد.

ظرفشویی رومیزی

 کشویی

ماشین ظرفشویی های کشویی واحدهای غیر سنتی گران هستند اما اگر توانایی تهیه آن را داشته باشید . مناسب ترین انتخاب برای شما خواهد بود. این مدل برای اولین بار توسط Fisher & Paykel معرفی شد و فقط چند مارک و مدل در بازار وجود دارد که قیمت های غیر رقابتی را به خود اختصاص می دهد.

ماشین های ظرفشویی کشویی به دو سبک کشو های دوتایی یا یک واحد کشو ساخته می شوند. آنها به همان نوع نصب دائمی ماشین ظرفشویی سنتی نیاز دارند.
بزرگترین مزیت آن راحتی است. می توانید یکی یا هر دو کشوی دوتایی را روشن کنید . هر کدام مستقل از دیگری هستند. حتی می توانید از چرخه های مختلف شستشو استفاده کنید. ماشین ظرفشویی های کشوی مطمئناً می تواند دکوراسیون و کارایی کلی آشپزخانه را افزایش دهد.

ماشین ظرفشویی ایستاده یا قابل حمل

از ماشین ظرفشویی های قابل حمل بدون نصب لوله کشی خاص به جز آداپتور شیر آب ، یک گزینه عالی برای ساکنان آپارتمان یا کسانی که اغلب نقل مکان می کنند است. آنها فقط به یک مکان در آشپزخانه شما نیاز دارند و کار ساده است. در صورت نیاز به استفاده از آن با یک آداپتور به شیر آب گرم متصل شوید ، مانند نمونه توکار آن را بارگیری و روشن کنید.
این واحدها به طور کلی همان ویژگی ها و ظرفیت مشابه با نمونه های توکار 24 اینچ را دارند. آنها همچنین فضای کاری اضافی را نیز فراهم می کنند ، زیرا بیشتر آنها دارای یک میز پیشخوان با دوام هستند.

این واحدها قبلا قیمت بالاتری داشتند اما اکنون از نظر قیمت با مدل های توکار قابل مقایسه هستند. این ظرفیت و ویژگی های اضافی هستند که بیشتر روی قیمت تأثیر می گذارند. در صورتی که قصد جابجایی دارید و می خواهید ماشین ظرفشویی را با خود ببرید ، پس یک مدل قابل حمل یا ایستاده به یک مدل توکار ترجیح داده می شود.

بهره وری انرژی

هنگام مقایسه ماشین های ظرفشویی مختلف ، بررسی بهره وری انرژی و میزان انرژی مصرفی آنها مهم است ( با کیلووات ساعت در سال نشان داده می شود ). هرچه ماشین ظرفشویی دارای امتیازات انرژی بیشتری باشد. برای محیط زیست بهتر است و باعث کاهش هزینه های برق شما می شود . بنابراین با سرمایه گذاری کمی بیشتر در یک ماشین ظرفشویی کم مصرف ، می توانید در هزینه های انرژی در طول عمر ماشین ظرفشویی صرفه جویی کنید.

برخی از مدل ها دارای ویژگی های ویژه ای برای کمک به شما در صرفه جویی انرژی هستند :

 • گزینه شروع با تاخیر : برای روشن شدن ماشین ظرفشویی در ساعات کم باری ( دوره ای که برق ارزانترین قیمت را دارد ).
 • تنظیمات نیم بار / حسگر بار / محیط زیست / اقتصادی : از برق و آب کمتری استفاده می کند .

ماشین های ظرفشویی امروزی در حدود 40٪ انرژی کمتر و 50٪ آب کمتر از ماشین های ظرفشویی ساخته شده در دهه 90 استفاده می کنند ، بنابراین ارزش دارد ماشین ظرفشویی قدیمی خود را با یکی از مدل های جدید جایگزین کنید.

آژانس حفاظت از محیط زیست با استفاده از سیستم رتبه بندی EnergyStar خود محصولاتی را توصیه می کند که در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند. شما می توانید این رتبه بندی و همچنین میزان مصرف انرژی در سال  را روی برچسب زرد رنگ جلوی دستگاه پیدا کنید.

برچسب انرژی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ؛ سطح صدا

برخلاف قدرت تمیز کردن ، میزان صدای ماشین ظرفشویی اغلب با قیمت آن ارتباط مستقیم دارد. اگر مدل آرام و کم صدا می خواهید .انتظار پرداخت هزینه بیشتر را داشته باشید. البته حتی مدل های سطح پایین نیز به طور قابل توجهی ساکت تر از دستگاه قدیمی هستند.
به راحتی می توانید درجه صدای هر ماشین ظرفشویی را جستجو کنید. ما آن را در بررسی های خود لیست می کنیم. همچنین می توانید شماره مدل را به صورت آنلاین جستجو کنید . صفحه سازنده مدل را پیدا کرده و مشخصات مربوط به صدا را پیدا کنید.
به محل قرار دادن ماشین ظرفشویی خود فکر کنید و اینکه این امتیازات صوتی واقعا ارزش خرید یک نسخه پیشرفته و پرداخت هزینه بیشتر را دارد .؟

ماشین های ظرفشویی به سبک قدیمی حدود 80 دسی بل صدا تولید می کردند. به این معنی که قطعاً نمی توانستید در اتاقی که در آن قرار داشت مکالمه داشته باشید و می توانستید صدای آن را در کل خانه خود بشنوید. دستگاه های ساکت و کم صدا بین 40 تا 46 دسی بل صدا تولید می کنند.

میزان صدای dBs 50

اگر در حین کار این ماشین ظرفشویی در اتاق ماشین ظرفشویی هستید ، باید بلند صحبت کنید . البته 50 دسی بل آنقدر بلند نیست که بتواند کودک خوابیده را در اتاق خواب طبقه بالا بیدار کند. در واقع ، تا وقتی به اتاق بعدی می رسید ، به سختی صدای آن را می شنوید. اگر ماشین ظرفشویی شما از محل تجمع خانواده شما برداشته شود ، احتمالاً نیازی به پرداخت هزینه بیشتر برای یک مدل ساکت و آرام ندارید.

صدای 40 دسی بل

اگر خانواده شما تمایل دارند در آشپزخانه گفتگو کنند ، پرداخت هزینه بیشتر برای خرید ماشین ظرفشویی با درجه بندی صدا 40 دسی بل ممکن است منطقی باشد. در این سطح ، هنوز وقتی در همان اتاق هستید می توانید صدای آن را بشنوید ، اما به راحتی می توانید در آن جا صحبت کنید.

سطح صدای 40 دسی بل و پایین تر

اگر به سر و صدا حساسیت خاصی دارید ، می توانید مدل هایی را پیدا کنید که حتی وقتی در همان اتاق هستید به سختی قادر به شنیدن صدای آن باشید. مدلهای زیادی با نرخ 42 دسی بل پیدا می شود. حتی می توانید ماشین های ظرفشویی با سطح صدای 30 را دسی بل را پیدا کنید. در آن سطح ، حتی اگر در کنار ماشین ظرفشویی ایستاده باشید ، به سختی می توانید صدای آن را بشنوید.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ؛ چرخه خشک کردن

برخی از جدیدترین ماشین های ظرفشویی به لطف فناوری جدید سیستم خشک کن می توانند ظروف را برای شما شسته و خشک کنند. دیگر لازم نیست بعد از اینکه لیوان ها و کارد و چنگال را از ماشین ظرفشویی خارج کردید  آن ها را خشک کنید ! مدلهای گران قیمت دارای سیستم های خشک کن بهتری هستند و بخاطر داشته باشید که بیشتر ماشینهای ظرفشویی با چرخه خشک کن از برق بیشتری استفاده خواهند کرد.

خشک کردن

ظرفشویی استاندارد یا کامپکت

عرض بیشتر ماشین ظرفشویی ها 24 اینچ است و قرار است به طور دائمی در زیر پیشخوان آشپزخانه شما در جای خود ثابت شود. اگر به دنبال یک ماشین ظرفشویی استاندارد ( ایستاده یا توکار) هستید ، این همان چیزی است که شما نیاز دارید. با این حال ، اگر فضای کمتری برای کار دارید ، می توانید ماشین ظرفشویی های کامپکت ( رومیزی ) با عرض 18 اینچ از اکثر سازندگان پیدا کنید.

حتی می توانید ماشین ظرفشویی قابل حمل را روی چرخ پیدا کنید ، یا ماشین ظرفشویی مخصوصی را که می توانید داخل کشو یا روی کابینت خود قرار دهید. اگر محدودیت مکانی خاصی دارید یا فقط چیزی منحصر به فرد می خواهید باید دنبال آنها بگردید. در غیر این صورت ، تنوع ماشین ظرفشویی های 24 اینچ بیشترین تنوع در مارک ها ، ویژگی ها و قیمت ها را ارائه می دهد.
اولین نکته ظرفیت ظرفشویی است. ماشین ظرفشویی 18 اینچی به طور کلی برای دو تا سه نفر مناسب است و می تواند حداکثر شش یا هشت تنظیمات استاندارد مکان را داشته باشد.

یک ماشین ظرفشویی 24 اینچی معمولی ظرفیت 12 تا 14 تنظیم مکان استاندارد را دارد و اندازه آن برای استفاده یک خانواده کافی است. تعداد تنظیمات مکان می تواند متنوع باشد و به همین دلیل ، یک ماشین ظرفشویی استاندارد 24 اینچی برای استفاده خانوادگی توصیه می شود. یک ماشین ظرفشویی کامپکت 18 اینچی برای یک زن و شوهر یا آشپزخانه کوچک و استفاده های گاه به گاه مناسب است.

« حتما بخوانید  راه های کاهش مصرف ماشین ظرفشویی و میزان برق

ابعاد ماشین ظرفشویی 

بیشتر ماشین های ظرفشویی دارای پایه های قابل تنظیم هستند. اطمینان حاصل کنید که فضای موجود در زیر کابینت را دقیق اندازه گیری کرده و قبل از خرید ، طیف وسیعی از قابلیت های تنظیم دستگاهی را که در نظر دارید از فروشنده خود بخواهید.

·        ماشین ظرفشویی 18 اینچی

ماشین ظرفشویی های کوچک که برای آپارتمان ها ، خانه های تفریحی طراحی شده اند ، عرض کمتری نسبت به ماشین های ظرفشویی استاندارد دارند. یک ماشین ظرفشویی کامپکت حدود 18 اینچ ، عمق 24 اینچ و ارتفاع 35 اینچ است.

·        اندازه ماشین ظرفشویی 24 اینچی

ماشین ظرفشویی قابل حمل ، عرض ماشین ظرفشویی قابل حمل حدود 24 اینچ ، عمق 27 اینچ و ارتفاع 37 اینچ است.

ظرفیت و استفاده از فضا

با وجود این واقعیت که عرض همه ماشین های ظرفشویی استاندارد 24 اینچ است . ظرفیت مدل از مدل دیگر متفاوت است. ماشین ظرفشویی های با کیفیت بالاتر فضای کمتری بین انواع ظرف دارند بنابراین می توانید ظروف بیشتری را در آن جا دهید.

آن ها همچنین جت های اسپری آب بیشتر دارند تا در رسیدن آب به فضاهای کوچکتر کمک کنند. اگر ظروف بزرگتری دارید ، ماشین های ظرفشویی سطح بالا معمولاً فضاهای کوچکتر را با تارهای تاشو جبران می کنند تا همچنان بتوانید قابلمه ها و تابه های خود را در آن جا دهید.
ظرفیت ماشین ظرفشویی بسته به اینکه بشقاب ، کاسه یا ظروف بزرگ را بشمارید. می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال یک ماشین ظرفشویی 60 سانتی متری بین 120-150 مورد را در خود جای می دهد ، در حالی که ماشین ظرفشویی باریک 45 سانتی متری ، مانند مدل WC431 ، بین 40 تا 60 مورد را در خود جای می دهد.
در اینجا یک راهنمای خلاصه از ظرفیت ماشین ظرفشویی بر اساس تعداد نفر وجود دارد :

 • 1 – 2 نفر: 6 تا 9 تنظیم مکان
 • 3 – 4 نفر: 9 – 12 تنظیم مکان
 • 5+ نفر: 12+ تنظیمات مکان

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ؛ فناوری ها

طیف وسیعی از ماشین های ظرفشویی با جدیدترین فناوری ها همراه است تا به شما کمک کند تمیزترین نتیجه را بگیرید. در اینجا سه ​​مورد از آنها برای شما برجسته شده است :

تکنولوژی AquaIntense

ما می فهمیم که تمیز کردن قابلمه ها و تابه ها می تواند یک دردسر باشد. به همین دلیل فناوری AquaIntense برای ایجاد منطقه تمیز کردن فشرده در سبد زیرین توسعه داده شده . با کمک یک بازوی اسپری اضافی ، از آب پر فشار برای تمیز کردن کثیف ترین ظروف ، قابلمه ها و تابه ها استفاده می شود و دیگر لازم نیست خودتان آن ها را تمیز کنید .

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ؛ فیلتر تمیز شونده خودکار

همه ماشین های ظرفشویی دارای یک فیلتر هستند که می تواند توسط ذرات غذا مسدود شود و بوی نامطبوع ایجاد کند. فیلترهای ماشین ظرفشویی با قیمت ارزانتر باید مرتباً تخلیه شوند (در حالت ایده آل بعد از هر بار شستشو) . اما اگر شما در یک ماشین ظرفشویی با سیستم فیلتراسیون تمیز شونده خودکار سرمایه گذاری کنید ، ماشین ظرفشویی ، فیلتر را برای شما تمیز می کند.

فناوری های شستشو

فناوری AutoDose

تکنولوژی AutoDose به طور خودکار مقدار مناسب مواد شوینده را برای هر بار بارگیری می کند ، حتی در شستشوی سریع نیز نتیجه بسیار خوبی دارد. به سادگی مخازن را با مواد شوینده و شوینده پر کنید . ماشین ظرفشویی شما مقدار مناسب برای هر بار شستشو را بدون نیاز به دوباره پر کردن تا یک ماه توزیع می کند.

با توزیع مقدار بهینه برای هر شستشو ، هیچ شوینده ای هدر نمی رود و مواد شوینده اضافی در دستگاه شما باقی نمی ماند. بنابراین حتی در برنامه های کوتاه مدت نیز نتایج تمیزکاری عالی خواهید داشت.

قابلیت سبدهای انعطاف پذیر

برخی از ماشین های ظرفشویی دارای کشوهای کارد و چنگال برای نتایج تمیزتر، قفسه هایی برای لیوان های شیشه ای جهت جلوگیری از شکستگی .قفسه های اضافی برای ظروف و فنجان های کوتاه و قفسه های قابل تنظیم هستند که برای جا دادن وسایل بزرگ و ظروف با شکل های نا متعارف بالا و پایین می شوند.

ماشین های ظرفشویی با انعطاف پذیری بیشتر ، به شما امکان می دهند که سبد ها را بر اساس نیازهای مختلف ظرفشویی تغییر دهید تا دیگر نیازی به شستن دستی نداشته باشید .

سبدهای انعطاف پذیر

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ؛ سبد پایین بالابر

یک سبد زیرین که به صورت کشویی بیرون می رود و با یک حرکت صاف بلند می شود. پس از بالا آمدن ، سبد زیرین در ارتفاع راحتی مقابل سبد بالای صفحه قرار می گیرد ، که بارگیری و تخلیه ماشین ظرفشویی را بسیار آسان می کند.

جت تمیز کننده بطری

ماشین های ظرفشویی با جت بطری به شما امکان می دهند بجای دست ، بطری های کودک را با ماشین ظرفشویی بشویید ، برای شستشوی بطری های نوشیدنی در ماشین ظرفشویی فقط  کافی است بطری ها را روی جت های بطری بکشید و آنها بطری های شما را با قدرت شستشو می دهند.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ؛ ضد نشت

هیچ کس نمی تواند مانع از نشت غیر منتظره در خانه شود. بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی ، دستگاه ضد سیل دارند که در صورت وجود نشتی ، جریان آب از شیر را متوقف می کند. فقط مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی ضد سیل به برق متصل است تا از خانه شما در برابر نشت ماشین ظرفشویی محافظت کند.

عیب یاب هوشمند

چرا وقتی می توانید یک مشکل ساده را خودتان برطرف کنید . پول را برای یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی هدر می دهید؟ برخی از ماشین های ظرفشویی دارای فناوری هوشمندی هستند که موارد جزئی مانند انسداد را شناسایی می کند و به شما می گوید برای رفع آن باید چه کاری انجام دهید و در صورت وجود مشکل بزرگتر که به یک تعمیرکار حرفه ای نیاز دارد ، به شما هشدار می دهد.

نرم کننده آب

آب ” سخت ” دارای مقادیر زیادی کلسیم و منیزیم است که می تواند شیشه ها را کدر خش دار کند و باعث رسوبات آهک شود. این می تواند از تمیز شدن صحیح ظروف درماشین ظرفشویی جلوگیری کند و از برق بیشتری استفاده کند .

بنابراین انتخاب ماشین ظرفشویی با یک نرم کننده آب داخلی خودکار ، بهترین بازدهی در شستشوی را دارد و نرمی آب را متناسب با آب شما تنظیم می کنند.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ؛ قفل کودک

ازماشین ظرفشویی در مقابل دستان کنجکاو بچه ها محافظت کنید .

فناوری هوشمند

ماشین ظرفشویی خود را حتی هنگام بیرون رفتن از خانه ، با استفاده از یک برنامه کنترل کنید.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ؛ مراقبت از شیشه

برنامه هایی که به موارد ظریف تر ، از جمله شیشه و چینی اختصاص یافته است.

مراقبت از شیشه

شستشوی سریع

به شما امکان می دهد با عجله و به راحتی مواردی که کمتر کثیف شده اند را شستشو دهید.

نمایشگر دیجیتال

ببینید دستگاه شما در چه مرحله ای است.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ؛ نشانگر زمان باقیمانده

نمایی از زمان باقیمانده برای یک چرخه شستشو در یک نگاه

مصرف آب

ماشین های ظرفشویی امروزی نسبت به شستن دستی آب کمتری مصرف می کنند. تمام ماشین های ظرفشویی دارای درجه بندی WELS هستند و ستاره های بیشتر به معنای صرفه جویی بیشتر در مصرف آب است. با انتخاب مناسب ماشین ظرفشویی می توان تا 50٪ در مصرف آب صرفه جویی شود. بنابراین هنگام مقایسه ماشین های ظرفشویی مختلف توجه به این درجه بندی ها ارزش دارد.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ؛ برنامه ها

اینها با توجه به دستگاه متفاوت اند ، اما معمولاً حداقل 3 برنامه متناسب با نیازهای شما وجود خواهد داشت. برخی از برنامه هایی که می توانید انتظار داشته باشید :

 • قابلیت شستشوی عادی 65 درجه سانتیگراد : مخصوصاً برای قابلمه و تابه مناسب است.
 • برنامه های اقتصادی ، سریع یا سبک : مناسب برای شستشوی روزانه.
 • چرخه ظریف یا شیشه ای : برای مواردی که کمی بیشتر به مراقبت نیاز دارند.
 • فقط آبکشی : اگر می خواهید بدون شستشوی ظروف کثیف در دستگاه منتظر کامل شدن بار ماشین ظرفشویی بمانید ، برای پاک کردن مواد غذایی از روی ظروف مفید است.
 • شستشو نیمه بار : هنگامی که بار کامل ندارید راحت و مقرون به صرفه است.
 • عملکرد شستشو و نگهداری: مناسب برای کثیفی بسیار شدید .
 • بعضی از ماشین ها حتی همراه با ویژگی های سنسور دار طراحی شده اند که برای تطبیق برنامه با بار موجود در دستگاه ، حس میزان آلودگی ظروف و کاهش یا افزایش میزان مصرف آب یا شستشوی مورد نیاز هستند.

برنامه های ماشن ظرفشویی

کنترل پنل

صفحه کنترل یا در جلوی ماشین ظرفشویی قرار دارد یا روی لبه بالایی پنهان می شود. دومی به عنوان یک کنترل پنل “کاملاً یکپارچه” نام برده می شود و این مدل ها گران ترند. همانطور که انتظار دارید . کنترل های لمسی گران تر از دکمه های فیزیکی هستند. اگر به این زیبایی ها اهمیت نمی دهید ، به دنبال یک صفحه کنترل جلو با دکمه ها باشید تا بتواند قیمت ماشین ظرفشویی غنی از ویژگی دیگر را پایین نگه دارد.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ؛ نتیجه

اکنون که تمام اطلاعات لازم برای انتخاب ماشین ظرفشویی مناسب برای نیازهای روزمره خود را دارید. چرا شروع به جستجو در انواع ماشین ظرفشویی ما نمی کنید؟ یا اگر می خواهید قبل از خرید دستگاه داخلی در مورد نکاتی بیشتر بدانید ، به راهنمای خرید داخلی ما مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .