مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت تخلیه نشدن آب در لباسشویی ؛ دلایل عدم تخلیه

0 138
زمان مطالعه : 4 دقیقه

علت تخلیه نشدن آب در لباسشویی ؛ دلایل عدم تخلیه ؛ مشکلات تخلیه ماشین لباسشویی در یکی از این دو دسته قرار می گیرد : یا آب از ماشین لباسشویی خارج نمی شود ، یا آب از دستگاه خارج می شود اما نمی تواند به درستی در لوله های تخلیه جریان یابد. تعدادی از مشکلات خاص مختلف می تواند باعث این مسائل کلی شود و تشخیص آن ها می تواند کمی دشوار باشد. برخی از مشکلات را خودتان می توانید برطرف کنید ، در حالی که برخی دیگر احتمالاً نیاز به تماس با یک تکنسین لوازم خانگی دارند.

علت تخلیه نشدن آب در لباسشویی

ابتدا حتماً دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را مطالعه کنید. بخش عیب یابی ممکن است دلایل احتمالی مشکلات تخلیه را به شما پیشنهاد دهد.

برخی از ماشین های لباسشویی مدرن کد های خطایی را نشان می دهند که مشکل را برای شما تشخیص می دهد. اگر این مشکل را شناسایی نکرد ، ماشین لباسشویی شما احتمالاً یکی از مشکلات زیر دا دارد  :

  • مسدود شدن شیلنگ تخلیه که از پشت دستگاه به آب راه وصل شده است
  • گیر کردن چیزی در فیلتر پمپ آب
  • خرابی مکانیکی پمپ آب
  • تسمه درایو گشاد یا پاره
  • سوئیچ درب معیوب
  • گرفتگی و انسداد در سیستم لوله کشی

مشکلات شیلنگ تخلیه

علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی .
اگر صدای پمپ ماشین لباسشویی را می شنوید اما آب از دستگاه خارج نشده است ، به احتمال زیاد شیلنگ تخلیه که از پشت دستگاه به آب راه وصل شده است با پارچه یا هر چیز دیگری بسته شده است. برای این که بدانید مشکل از شیلنگ تخلیه است یا خیر ، شیلنگ تخلیه متصل به ماشین لباسشویی را جدا کرده و مطمئن شوید که مسدود نشده است. یک راه آسان برای بررسی انسداد شلنگ تخلیه ، دمیدن هوا درون آن است. اگر چیزی در شیلنگ تخلیه گیر نکرده باشد ، به احتمال زیاد مشکل در پمپ ماشین لباسشویی است. اگر شیلنگ فرسوده شده باشد ، تعویض شیلنگ ممکن است توانایی دستگاه را در پمپ آب بهبود ببخشد.

علت تخلیه نشدن آب در لباسشویی : مشکلات پمپ تخلیه

علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی .
اگر می توانید صدای پمپ را بشنوید اما به نظر می رسد که به سختی کار می کند ، ممکن است یک تکه پارچه یا هر چیز دیگری وجود داشته باشد که مانع مکانیسم پمپ شود. برای رفع این مشکل ، باید دستگاه را خاموش و تخلیه کنید ، سپس پانل ماشین لباسشویی را بردارید تا پمپ آب را بررسی کنید. بیشتر پمپ ها دارای روکش قابل جابجایی هستند و در داخل لباسشویی شما یک صفحه فیلتر روی پمپ مشاهده می کنید. اگر این صفحه با زباله بسته شده باشد ، تمیز کردن آن و مونتاژ مجدد پمپ احتمالاً مشکل را برطرف خواهد کرد.

در ماشین های لباسشویی های درب از بالا ، پمپ معمولاً در پشت دستگاه قرار دارد. در لودر های درب از جلو معمولاً در قسمت جلوی دستگاه و زیر درب قرار دارد. هر گونه پرز و ضایعات قابل مشاهده را از روی فیلتر برداشته و آن را با آب بشویید. همچنین پروانه ها را روی پمپ بررسی کنید و مطمئن شوید که آن ها به راحتی حرکت می کنند و چیزی در آن گیر نکرده است . اگر پمپ به هیچ وجه صدا ندارد ، و در صورت عدم وجود مانع در پمپ یا شیلنگ تخلیه ، احتمالاً پمپ آب شما خراب بوده و نیاز به تعویض دارد. اگرچه این کار معمولاً کار یک تعمیرکار لوازم خانگی است ، اما برای یک صاحب خانه ماهر نیز امکان سفارش این قسمت و انجام جایگزینی وجود دارد.

علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی

علت تخلیه نشدن آب در لباسشویی : مشکلات تسمه

علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی .
پمپ توسط تسمه محرک کار می کند که در قسمت پایین موتور ماشین لباسشویی قرار می گیرد.
اگر این تسمه خراب شده یا محکم نباشد ، ماشین لباسشویی در تخلیه مشکل پیدا می کند یا ممکن است اصلا تخلیه نشود.

مشکلات سوئیچ درب

علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی .
درست در زیر درب ماشین لباسشویی ، یک سوئیچ پلاستیکی کوچک به منظور اطمینان از بسته بودن درب وجود دارد تا دستگاه بتواند کار کند. اگر این سوئیچ معیوب باشد ، دستگاه ممکن است به درستی تخلیه نشود. درب را در حال کار کردن دستگاه باز کنید ، سوئیچ را با دست فشار داده و به صدای کلیک گوش دهید. اگر آن را نشنیدید ، ممکن است سوئیچ نیاز به تعویض داشته باشد.

مشکلات سیستم لوله کشی

علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی .
اگر آب با موفقیت از دستگاه خارج شود اما از لوله های تخلیه یا فاضلاب عبور نمی کند ، انسداد در لوله کشی یا فاضلاب خانه است . از آنجا که پرز پارچه ها به طور مرتب از سیستم دفع می شوند ، معمولا در لوله های ماشین لباسشویی باعث انسداد می شود . انسداد در این لوله ها باعث می شود آب به عقب برگردد و روی زمین ریخته شود. پاک کردن خط تخلیه مسدود شده معمولاً مشکل را برطرف می کند.


بیشتر بخوانید :

تکنولوژي True Steam در ماشين لباسشویی ال جی LG
ماشین لباسشویی بکو و اشنایی با امکانات ان
شايع ترين ارور هاي ماشين لباسشويي
5تا از مشکلات رايج لباسشويي

« حتما بخوانید  جدیدترین و پرفروش ترین لباسشویی های الجی، ااگ، ویرپول، بوش، سامسونگ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .