مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

مزایای فیلتر آب ماشین ظرفشویی ؛ مزیت و کاربرد تصفیه آب

0 497
زمان مطالعه : 4 دقیقه

مزایای فیلتر آب ماشین ظرفشویی ؛ مزیت و کاربرد تصفیه آب ؛ فیلترهای آب می توانند آب را برای نوشیدن تمیزتر و ایمن تر کنند. با این حال ، آب فیلتر شده و بدون مواد معدنی می تواند فواید دیگری نیز داشته باشند. به ویژه ، استفاده از آب فیلتر شده برای شستن ظروف در ماشین ظرفشویی می تواند نتایج شگفت انگیزی را به همراه داشته باشد. اگر هنوز از فیلتر آب در ماشین ظرفشویی خود استفاده نمی کنید ، مزایای زیر ممکن است تصمیم شما را تغییر دهد :

ظروف شما به نظر تمیزتر می آیند

آب شهری معمولاً حاوی مواد معدنی محلول است . متخصصان این آب غنی از مواد معدنی را ” آب سخت ” می نامند و به طور معمول حاوی غلظت های بالای منیزیم و کلسیم و همچنین سایر آلاینده های شیمیایی است. وقتی ظروف خود را با آب سخت می شوید ، با تبخیر آب ، این مواد معدنی روی سطح شیشه و ظروف نقره خشک می شوند. این رسوبات کلسیم و منیزیم باقی مانده سفید و سفت را تشکیل می دهد که ما اغلب از آن به عنوان لکه های آب سخت یاد می کنیم .
فیلترهای آب می توانند بیشتر مواد معدنی و مواد شیمیایی محلول را از آب سخت خارج کرده و ” آب نرم ” ایجاد کنند. هنگامی که از آب نرم در ماشین ظرفشویی خود استفاده می کنید ، رسوبات معدنی کمتر ایجاد می شود و باعث می شود ظرف های شما برای مدت طولانی تری تمیزتر به نظر برسند.

 

مزایای داشتن فیلتر آب ماشین ظرفشویی

 

مسدود شدن سریعاً کمتر صورت می گیرد یکی از مزایای فیلتر آب ماشین ظرفشویی

همان رسوبات معدنی که روی ظروف جمع می شوند می توانند در لوله ها و اجزای حامل آب موجود در ماشین ظرفشویی شما نیز ایجاد شوند. با گذشت زمان ، این رسوبات ، در لوله ها جمع شده و سفت می شوند و باعث مسدود شدن آن می شوند. در حالی که رفع برخی از این گرفتگی ها با تعویض قطعات ممکن است آسان باشد ، برخی دیگر ممکن است برای دستگاه شما مشکل ایجاد کنند.

اجزای فلزی به سرعت زنگ نمی خورند

رسوبات در حال رشد می تواند چیزی بیش از گرفتگی باشد. هنگامی که روی اجزای فلزی جمع می شود ، می تواند لایه های محافظتی را که به محافظت از این اجزا در برابر زنگ زدگی کمک می کند ، از بین ببرد. از آنجا که این ذرات در تماس نزدیک با اجزای فلزی ماشین ظرفشویی باعث خوردگی می شوند ، می توانند یکپارچگی فلز را از طریق فرایندی به نام خوردگی حفره ای تهدید کنند. خوردگی حفره ای باعث ایجاد سوراخ های کوچک می شود و این سوراخ های کوچک مقدار بیشتری از فلز زیرین را در معرض خوردگی قرار می دهند که می تواند منجر به اثر زنگ زدگی شود.

طول عمر بیشتر اجزای متحرک: رسوب همچنین می تواند در اجزای متحرک مانند پمپ ها ، سوپاپ ها و پره های پروانه جمع شود. هرچه رسوبات ضخیم و ضخیم تر می شوند ، می توانند مانع حرکت این اجزای متحرک شوند. اجزای دارای حرکت سریع نیز می توانند در اثر رسوبات سخت خرد شوند و باعث ضعیف شدن یا از بین رفتن شکل مطلوب خود شوند.

مزایای فیلتر آب ماشین ظرفشویی : ماشین ظرفشویی شما کارایی بیشتری دارد

با مسدود شدن و از بین رفتن اجزای سازنده به دلیل رسوب ، ماشین ظرفشویی شما شروع به استفاده از انرژی بیشتر برای تولید همان اثر تمیز کنندگی می کند. این می تواند هم میزان آب مصرفی و هم مقدار الکتریسیته مورد نیاز برای تکمیل چرخه شستشو را به شدت افزایش دهد. اگر از ماشین ظرفشویی خود گرم شونده استفاده می کنید ، رسوب می تواند روی عناصری که آب را گرم می کنند نیز جمع شود. با ضخیم شدن رسوبات ، یک لایه عایق در اطراف عناصر تشکیل می شود ، که باعث می شود ماشین ظرفشویی انرژی بیشتری برای گرم کردن آب در همان دمای قبلی استفاده کند.

ماشین ظرفشویی شما حتی ممکن است نتواند آب را در دمای مناسب گرم کند ، که این عملکرد تمیز کردن را کاهش می دهد و شما را مجبور به استفاده از چرخه های شستشوی بیشتر یا طولانی تر می کند.کاهش کارایی همچنین می تواند ماشین ظرفشویی شما را مجبور به کار بیشتری کند. این فشار زیاد بر روی دستگاه باعث می شود که اجزای دستگاه زودتر از حد معمول خراب شده و ماشین ظرفشویی شما را خراب کند.

« حتما بخوانید  چه ظروفی را نباید در ماشین ظرفشویی گذاشت ؟

از مواد شوینده کمتری استفاده می کنید

از مزایای فیلتر آب ماشین ظرفشویی می توان به استفاده کتر از مواد شوینده اشاره کرد. عملکرد بهتر ماشین ظرفشویی و رسوب کمتر روی ظروف هر دو به تمیز کردن بهتر کمک می کند. این اثربخشی تمیز کردن بهبود یافته به شما امکان می دهد میزان مواد شوینده خود را تا 50 درصد کاهش دهید. اگرچه استفاده از صابون کمتر ممکن است یک مزیت ناچیز باشد ، اما پس انداز شما در طول عمر ماشین ظرفشویی می تواند زیاد باشد.

مزایای فیلتر آب در ظرفشویی

انتخاب فیلتر آب مناسب 

خانوارها و ماشین های ظرفشویی مختلف به انواع مختلف فیلتراسیون آب نیاز دارند. به عنوان مثال ، اگر ماشین ظرفشویی خود گرم نمی شود و از آب گرم منبع آب خانه شما استفاده می کند . پس احتمالاً می خواهید یک فیلتر آب کل خانه تهیه کنید. فیلترهای آب خانه کامل به آب اصلی خانه شما متصل می شوند و آب کل خانه را نرم می کنند. این فیلترها به ویژه در مناطقی که مواد معدنی محلول در آب بسیار بالاتر از حد نرمال است بسیار مفید هستند. این مزایا علاوه بر این باعث کاهش رسوب در سیستم لوله کشی خانگی شما می شود.

اگر ، در دست ، شما یک ماشین ظرفشویی خود گرم شو داشته باشید. و در منطقه ای زندگی کنید که آب آن نسبتاً نرم است. و شما فقط می خواهید میزان تجمع در دستگاه خود را محدود کنید . در این صورت یک راه حل فیلتراسیون دیگر می تواند برای شما بهتر عمل کند. یک فیلتر آب درون خطی یا فیلتر اسمز معکوس ممکن است در این شرایط به خوبی کار کند .
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع فیلتر ها و کاربرد هایشان به صفحه انواع دستگاه های فیلتر آب خانگی مراجه کنید.


بیشتر بخوانید:

روش بهداشت ماشین ظرفشویی و فواید ؛ مواد شوینده و دمای بالا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .