مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت گرم نکردن آب در لباسشویی ؛ چرا ماشین لباسشویی آب را گرم نمی کند؟

0 403
زمان مطالعه : 4 دقیقه

علت گرم نکردن آب در لباسشویی ؛ چرا ماشین لباسشویی آب را گرم نمی کند؟ برخلاف تصور عامه که بسیاری از مردم بر این باورند ، اگر نتوانید گرما را از درب ماشین لباسشویی حس کنید ، هیچ گرمایشی صورت نمی گیرد. اما تا زمانی که دستگاه خوب کار کند و لباس های تمیز بیرون بیاورد ، هیچ دلیلی برای نگرانی شما وجود ندارد. آب فقط در مدت زمان شستشو درون ماشین لباسشویی داغ است.

همچنین بعضی از ماشین ها دارای روکش عایق هستند که ممکن است از احساس گرمای داخل ماشین لباسشویی شما جلوگیری کند. بسیاری از درب های ماشین لباسشویی دارای یک پوشش عایق پلاستیکی بیرونی نیز هستند ، بنابراین گاهی اوقات احساس آب داغ دشوار است. عامل دیگر این است که ماشین های مدرن آب کمتری استفاده می کنند و ممکن است به طوری که شخص بتواند با لمس کردن درب ، گرمای آن را احساس کند به درب شیشه ای نرسد .

 

دلایل و علت گرم نکردن آب در لباسشویی

 

در زیر برخی از تست های اساسی که می توانید روی دستگاه خود اجرا کنید بیان شده است تا مشکل دستگاه را بفهمید. کار با برق نیاز به مهارت و آموزش حرفه‌ای دارد. اگر این مهارت ها را ندارید ، بنابراین توصیه می کنیم با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید .

  •  صفحه نمایش و شیلنگ های ورودی
  • شیر ورودی آب
  • سوئیچ درب
  • کلید انتخاب
  • سوئیچ فشار

 

ماشین لباسشویی و صفحه شستشوی ورودی آب

ماشین لباسشویی با شیلنگ های پر به منبع آب خانه شما متصل می شود. این لوله در انتها دارای مش سیم است که از ورود گرد و غبار و رسوبات به دستگاه جلوگیری می کند. اگر دستگاه با آب سرد یا گرم پر نشده است ، باید بررسی کنید که آیا شیر ورودی مسدود شده است. در بعضی مواقع ممکن است شیلنگ خاموش شود که می تواند از ورود آب به دستگاه جلوگیری کند. برای بازرسی از شیلنگ ورودی ، باید شیر آب را خاموش کنید. مش سیم را بررسی کرده و در صورت کثیف بودن آن را تمیز کرده یا آن را تعویض کنید.

ماشین لباسشویی شیر آب ورودی

شیر آب آب گرم و سرد را هم برای شستشو و شستشو تأمین می کند. این دریچه معمولاً دارای دو سلونوئید است که ورودی آب های هر دو آب گرم و سرد را به کار می برد. برخی از مؤلفه هایی که شیر را کنترل می کنند شامل انتخاب دمای آب ، کنترل تایمر و سوئیچ فشار آب هستند. اگر واشر در حال پر کردن آب داغ یا سرد نیست و فشارآب کافی به شیرهای ورودی ماشین ها وجود دارد ، باید بررسی کنید که آیا قدرت هر دو solenoids در طی فرایند پر کردن وجود دارد یا خیر. این را می توان با استفاده از تستر ولتاژ یا مولتی متر تست کرد. از آنجا که این یک تست ولتاژ زنده است ، باید توسط تکنسین ماشین لباسشویی انجام شود. شاید یکی از علت گرم نکردن آب در لباسشویی همین مورد باشد.

« حتما بخوانید  اکو درام کلین ECO Drum Clean چیست و کاربرد فناوری در لباسشویی

اگر قدرت در هر دو solenoids موجود باشد ، آنگاه شیر می تواند معیوب باشد و باید تعویض شود. هنگامی که هیچ نیرویی در solenoids وجود ندارد ، باید سایر مدارها را در مدار دریچه بررسی کنید. اگر قادر به بررسی سوپاپ ولتاژ نیستید ، می توانید هر دو سولنوئیدها را برای تداوم با استفاده از چند متر بررسی کنید. اگر solenoids تداوم ندارد ، شما باید مجموعه شیر را جایگزین کنید ، زیرا solenoids به طور جداگانه در دسترس نیست. قبل از انجام این تست ها اطمینان حاصل کنید که منبع تغذیه دستگاه را برداشته اید.

علت گرم نکردن آب در لباسشوییسوئیچ درب

این کامپوننت برای جلوگیری از کار شستن در هنگام باز بودن درب طراحی شده است. اگر سوئیچ درب خراب شود ، نمی تواند منبع تغذیه مدار شیر ورودی را تأمین کند. سوئیچ معمولاً در زیر قسمت اصلی قرار دارد و به پین ​​وصل شده است که هنگام بسته بودن سوئیچ ، سوئیچ را فعال می کند. اطمینان حاصل کنید که سوئیچ به صورت مکانیکی فعال شده است و محرک ها و اهرم ها آسیب نمی بینند. اگر سوئیچ فعال باشد ، اما در مدارهای سوپاپ هیچ نیرویی وجود ندارد ، نشان می دهد سوئیچ ممکن است ناقص باشد. برای بررسی وضعیت سوئیچ ، منبع تغذیه را از دستگاه جدا کرده و تمام سیم های متصل به سوئیچ را جدا کنید. می توانید وضعیت سوئیچ را با استفاده از مولتی متر تست کنید.

علت گرم نکردن آب در لباسشویی : کلید انتخاب

این سوئیچ دمای آب را برای شستشو و شستشوی قسمت چرخه شستشو انتخاب می کند. این مدار برای تأمین برق solenoids شیر ورودی فراهم می کند. اگر در سولنوئیدها نیرویی وجود نداشته باشد ، این گزینه می تواند مقصر باشد. می توانید استمرار سوئیچ را با استفاده از مولتی متر بررسی کنید. لطفاً توجه داشته باشید که بدون قطع اتصال منبع برق به دستگاه ، نباید تعمیر ماشین لباسشویی یا سرویس در خانه را امتحان کنید.

سوئیچ فشار

در بیشتر ماشین ها ، این سوئیچ بخشی از مدار دریچه ورودی است. سوئیچ فشار آب معمولاً در پشت صفحه کنترل واشر قرار دارد. در بعضی از ماشین آلات ، سوئیچ ممکن است در قسمت ریخته گری زیر وان شستشو قرار داشته باشد. می توانید با استفاده از مولتی متر وضعیت سوییچ فشار را بررسی کنید. همچنین ممکن است به نمودار سیم کشی دستگاه نیاز داشته باشید تا دریابید که کدام ترمینال ها برای بررسی سوئیچ فشار استفاده می کنند. قبل از انجام این آزمایش مطمئن شوید که منبع تغذیه را از دستگاه جدا کرده اید.
مواردی که باید بررسی شود تا علت گرم نکردن آب در لباسشویی و مشکلات احتمالی مورد نیاز سرویس تعمیر ماشین لباسشویی را شناسایی کنید

شیرهای ورودی آب
شیلنگهای ورودی
سطح آب ماشین لباسشویی بار بالا
چرخه شستشو
آبرسانی
عنصر گرمایش
پودر شستشو
آب پر می شود
حذف لکه
کنترل های الکترونیکی
نمایشگر ماشین لباسشویی
کدهای خطای ماشین لباسشویی مدرن
فیلتر شستشوی بارگیری بالا گیر کرده است
شستشو با آب پر نمی شود


بیشتر بخوانید :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .