مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

ريست كردن تلويزيون سامسونگ ریست فکتوری یا تنظیمات کارخانه

0 736
زمان مطالعه : 10 دقیقه

ريست كردن تلويزيون سامسونگ ، آموزش ریست فکتوری یا تنظیمات کارخانه

ريست كردن تلويزيون سامسونگ ؛ اغلب اوقات پیش می آید که تلویزیون با مشکلاتی مواجه می شود، که بهترین کار بازگشت به تنظیمات کارخانه یا ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ است. و در این زمان ممکن است سردرگم شوید و بخواهید تنظیمات کارخانه را انجام دهید و از نو شروع کنید. اما این نکته را به یاد داشته باشید که شاید نیازی به انجام این کار نباشد. قطعا تلویزیون شما از ابزارهای مختلفی برخوردار می باشد که توسط تشخیص داخلی و این ابزارها به راحتی می توانید مشکلات را حل و برطرف کنید. یعنی شما به راحتی خواهید توانست مشکلاتی همچون سیگنال شبکه، تصویر و صدا را که ممکن است زیاد با آن ها مواجه شوید را حل نمایید. اما هر مشکلی که برایتان قابل حل نبود اعم از مشکل صوت تنظیمات یا تصویر و … با بازگشت به تنظیمات کارخانه تلویزیون سامسونگ به احتمال 90 درصد حل می شود.

 1. تلویزیون خود را به حالت کارخانه بازنشانی کنید
 2. تست وضعیت شبکه
 3. قابلیت Smart Hub خود را بررسی کنید
 4. قابلیت Smart Hub را باز نشانی کارخانه ای کنید
 5. مشکلات تصویر را توسط تست تصویر تشخیص دهید
 6. تنظیمات تصویر را به حالت کارخانه ای بازنشانی کنید
 7. مشکلات صدا را با استفاده از تست صدا شناسایی کنید
 8. مشکلات صدا را با استفاده از تست صدا شناسایی کنید
 9. تنظیمات صدا را بازنشانی کنید
 10. اطلاعات سیگنال را بررسی کنید

تلویزیون را به حالت کارخانه ریست کنید

برای دوستانی که در مورد ريست كردن كنترل هوشمند تلويزيون سامسونگ باید بگوییم که برای ریست کردن کنترل‌های تلویزیون اسمارت سامسونگ باید دکمه back+home را به طور همزمان فشار دهید. سپس دکمه ok را نگه دارید تا کنترل ریست شود.

در این قسمت می خواهید که یک عمل کلی را انجام دهید، حال می توانید تمام تنظیمات اولیه تلویزیون سامسونگ و ریست تلویزیون سامسونگ بدون کنترل را ( به استثنای تنظیمات شبکه) توسط پیش فرض های کارخانه بازیابی کنید.

در گام اول ریست تلویزیون سامسونگ به قسمت تنظیمات بروید و گزینه ی General را انتخاب کنید. سپس ‌پین کد تلویزیون سامسونگ اسمارت خود را که 0000 است را وارد کنید و پیش فرض Reset را انتخاب نمایید. در این حالت به صورت خودکار و اتوماتیک وار تلویزیون شما به طور تکمیل بازنشانی شده و راه اندازی مجدد خواهد شد.
اما اگر تلویزیون شما با این مراحل ذکر شده مطابقت نداشت می توانید به تنظیمات بروید و گزینه ی Self Diagnosis را برگزینید. تنظیمات مجدد در این قسمت قرار گرفته تا شما بتوانید با بررسی کردن و همچنین تطابق دادن دستورالعمل های دقیق برای انتخاب مدل تلویزیون عملکرد ها را بازنشانی کنید.

ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ

تست وضعیت شبکه هنگام ريست كردن تلويزيون سامسونگ

قطع شدن یهویی اینترنت از معضل‌هایی است که مدام با آن سروکار دارید. اما ما با ارائه ی راه حل و پیشنهادات لازم شما را یاری خواهیم کرد. در ابتدا اگر LED سامسونگ شما به اینترنت متصل نمی شود می توانید یک تست شبکه انجام دهید تا از این طریق مشکل را پیش آمده را جویا شوید‌.
برای ريست كردن تلويزيون سامسونگ به قسمت تنظیمات بروید از طریق Network و انتخاب گزینه ی General وضعیت شبکه را انتخاب نمایید. سپس تست وضعیت شبکه به پایان می رسد و در این هنگام وضعیت اتصال شبکه ی شما را انجام می دهد.

زمانی که یک x میان تلویزیون و روتر وجود داشت به این معناست مشکل از تلویزیون یا شبکه ی داخلی می باشد. بنابراین می توان گفت که ريست كردن تلويزيون سامسونگ هوشمند نیز به سادگی قابل اجراست .

 

ريست كردن تلويزيون سامسونگ

قابلیت Smart Hub اتصال خود را بررسی کنید

در اتصال Smart Hub ممکن است با مشکلاتی روبرو شوید، اما از طریق تست اتصال Smart Hub می توانید مشکل را پیدا کنید‌.
در مرحله ی اول به قسمت تنظیمات بروید و گزینه ی Apps و سرویس lSP را انتخاب کنید. سپس گزینه‌ی Self Diagnosis را انتخاب نمایید.
اما این نکته را به یاد داشته باشید که در بعضی مدل‌ها باید گزینه ی Support را انتخاب نمایید.
در مرحله ی سوم باید Start smart Hub connection test را انتخاب و سپس Close را لمس کنید. در نهایت پس از اتمام تست، به منوی اصلی بازگردید. برای مشاهده انواع تلویزیون سامسونگ در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید : خرید تلویزیون سامسونگ بانه دات کام

بازگشت به تنظیمات کارخانه تلویزیون سامسونگ

بازنشانی کارخانه ای Smart Hub هنگام ريست كردن تلويزيون سامسونگ

اگر با طی کردن مراحل بالا باز هم Smart Hub مشکل دارد می توانید آن را بازنشانی کارخانه ای کنید. همانطور که میدانید با انجام این عملیات تمامی پیش فرض های کارخانه باز می گردند. بدین ترتیب تمامی اطلاعات اسمارت هاب (Smart Hub) اعم از حساب های سامسونگ، حساب های سرویس مرتبط، برنامه های Smart Hub سرویس خواهند شد. شما می توانید در سایت baneh.com از بهترین تلویزیون های سامسونگ دیدن نمایید .

بازنشانی کارخانه ای Smart Hub
مرحله 1 به قسمت تنظیمات بروید
مرحله 2سپس (support) پشتیبانی را انتخاب کنید.
مرحله 3Device care را انتخاب نمایید.
مرحله 4 گزینه ی Self Diagnosis را انتخاب کنید
مرحله 5سپس کد پین 0000 و Ok را پس از تکمیل مجدد برگزینید.
اما این نکته را به یاد داشته باشید که برای ريست كردن تلويزيون سامسونگ هوشمند در بعضی مدلها به جای انتخاب (support) پشتیبانی ، لازم است گزینه Reset Smart Hub را انتخاب نمایید.

 

بازگشت به تنظیمات کارخانه تلویزیون سامسونگ

مشکلات تصویر را توسط تست تصویر در تلویزیون سامسونگ تشخیص دهید

تست تصویر از قابلیت های مهم است که توسط آن می توانید مشکلات تصویر را تشخیص دهید. از طریق این قابلیت تشخیص دهید که مشکل بوجود آمده توسط خود تلویزیون ایجاد شده یا که باعث و بانی آن چیز دیگری می باشد! در واقع تست تصویر یک عکس با کیفیت پرفکت را نمایش می‌دهد تا از این طریق، شما نقص و ایراد را بررسی نمایید. از طریق عواملی که در قسمت پایین بیان می شود می توانید مشکلات تصویر را به راحتی حل و برطرف کنید‌.
برای ريست كردن تلويزيون سامسونگ سری 5 و دیگر مدل ها در ابتدا به قسمت تنظیمات تلویزیون سامسونگ بروید و گزینه ی پشتیبانی را انتخاب کنید؛ سپس گزینه ی Self Diagnosis و Device Care را انتخاب نمایید. اما در بعضی مدل‌ها بعد از پشتیبانی باید گزینه ی Self Diagnosis را بر گزینید. بعد از انجام این مراحل شروع تست تصویر را انتخاب نمایید و مراحل پیشنهاد شده و دستور العمل ها را دنبال کنید تا تست تصویر تکمیل شود.

این نکته را به یاد داشته باشید زمانی که عکس آزمایشی به درستی نمایش داده شود ممکن است ‌مشکل از یک دستگاه خارجی باشد‌. در این صورت باید اتصالات و قدرت سیگنال را بررسی و یا به دفترچه ی راهنما مراجعه کنید.

بازگشت به تنظیمات کارخانه تلویزیون سامسونگ

تنظیمات تصویر را به حالت کارخانه ای باز نشانی کنید

اگر بعد از طی کردن مراحل بالا باز مشکل تصویر تلویزیون برطرف نشد می‌توانید جهت تنظیمات جدید تصویر بازنشانی را انجام دهید.
جهت اجرای بازنشانی و ريست كردن تلويزيون سامسونگ باید مراحلی را انجام دهید، در ابتدا باید به قسمت تنظیمات رجوع کنید و Reset Picture انتخاب نمایید. سپس گزینه ی Expert Settings و گزینه ی بله را لمس کنید. به منظور درک بیشتر ريست كردن تلويزيون سامسونگ ، آموزش ریست فکتوری یا تنظیمات کارخانه یا چگونگی ریست فکتوری تلویزیون هوشمند سامسونگ میتوانید بر روی آموزش ریست تلویزیون سامسونگ و یا برای توضیحاتی کاملتر با جزئیات بیشتر در مورد بازگشت به تنظیمات کارخانه تلویزیون سامسونگ کلیک کنید.

با استفاده از تست صدا مشکلات صدا را تشخیص دهید

هنگام ريست كردن كنترل تلويزيون سامسونگ اغلب اوقات پیش می آید که تلویزیون شما مشکل صوتی دارد جهت اگاهی و اطلاع پیدا کردن از مشکل، کافی است که تست صدا را اجرا نمایید.
برای انجام تست صدا کافی است به قسمت تنظیمات بروید و بعد از انتخاب پشتیبانی، گزینه ی Device Care را انتخاب کنید. اما در بعضی مدل ها به جای گزینه‌ی ذکر شده باید Support را انتخاب نمایید.
سپس گزینه‌ی Self Diagnosis و بعد از آن با انتخاب Start Sound Test تست صدا آغاز خواهد شد. اگر باز هم مشکلی در تست صدا وجود داشت گزینه ی Yas و در غیر اینصورت NO را انتخاب نمایید.

شایان به ذکر است در زمان اجرای تست صدا یک ملودی پخش خواهد شد تا از این طریق مشکل بلندگوهای تلویزیون سامسونگ عیان شود. اما اگر ملودی بدون هیچ گونه مشکلی پخش شد، ممکن است مشکل از دستگاه خارجی باشد. در این صورت اتصالات را بررسی و یا به دفترچه ی راهنما رجوع کنید‌.

ريست کردن تلويزيون سامسونگ

تنظیمات صدا را باز نشانی کنید

حال در این قسمت مجبورید جهت حل شدن مشکل بازنشانی صدا را انجام دهید. ‌در ابتدا به قسمت تنظیمات بروید و گزینه ی صدا و سپس با انتخاب Reset Sound و سپس Expert Settings را برگزینید و در آخر سر برای تایید بله را لمس کنید. در اینجا ما به شما پیشنهاد می کنیم که اگر طرفدار خرید تلویزیون های سامسونگ هستید میتوانید بر روی خرید تلویزیون سامسونگ بانه دات کام کلیک کرده و وارد نتیجه اول شوید .

اطلاعات سیگنال را بررسی کنید
اغلب اوقات تلویزیون شما ممکن است به آنتن هوایی وصل باشد، در این حالت می توانید از اطلاعات سیگنال برای تنظیم آنتن و افزایش قدرت سیگنال و بهبود آن باید مراحل زیر را انجام دهید.
در ابتدا همانند دیگر قسمت های بیان شده در بالا، به بخش تنظیمات بروید و پشتیبانی ‌را انتخاب و بعد از آن گزینه ی Device Care را سپس گزینه ی Signal lnformation و بعد از آن Self Diagnosis را برگزنید‌ تا به منوی اصلی Close دسترسی پیدا کنید.

« حتما بخوانید  نحوه اتصال گوشی به تلویزیون سونی ، آموزش ویدیویی

تلویزیون های سامسونگ که در حال حاضر به عنوان یکی از برندهای معروف و محبوب در میان مردم جهان شناخته شده‌اند. این‌ کمپانی یکی از تولید کننده های شناخته شده در ساخت تلویزیون‌های با کیفیت می‌باشد. که در رده‌های بالایی در بازار فروش قرار گرفته‌ است.

رمز تلویزیون سامسونگ

به طور کلی برای انجام دادن مراحل بازگشت تنظیمات تلویزیون به تنظیمات اولیه یا کارخانه از شما درخواست کد پین تلویزیون سامسونگ را خواهد کرد در این حالت شما باید رمز را وارد کنید. رمز مادر تلویزیون سامسونگ به طور پیش فرض چهار عدد صفر (0000) یا چهار عدد یک می‌باشند. که در صورت تغییر ندادن آن می‌توانید شما رمز مربوطه را وارد کنید. اما در بعضی اوقات ممکن است شما این رمز را تغییر داده باشید و رمز جدید را فراموش کرده باشید، در این شرایط باید رمز را بازنشانی کنید.

هنگام فراموشی رمز تلویزیون سامسونگ ، برای تغییر یا بازنشانی رمز با استفاده از ریموت کنترل عادی مراحل زیر را به ترتیب روی تلویزیون سامسونگ خود اعمال کنید.

 

رمز مادر تلويزيون سامسونگ

تغییر رمز تلویزیون سامسونگ

 1. ابتدا دکمه مربوط به قسمت منوی روی ریموت کنترل را بزنید.
 2. وارد قسمت تنظیمات دستگاه شوید.
 3. گزینه مربوط به تغییر رمز Change Pin را بزنید، سپس کلید Ok را بزنید.
 4. حالا کد پیش فرض 0000 را وارد کنید.

اگر کد را قبول کرد لازم به مراحل بازنشانی نخواهد بود در غیر این‌صورت مراحل مربوط به بازنشانی رمز را انجام دهید.

بازنشانی رمز تلویزیون سامسونگ با یک ریموت استاندارد از راه دور

 • ابتدا تلویزیون سامسونگ خودتان را خاموش کنید تا تلویزیون در حالت ایمن بازنشانی شود.
 • تلویزیون را خاموش کنید.
 • دکمه Mute را روی ریموت کنترل بزنید.
 • عددهای 2،4،8 را بزنید.
 • کلید Power را بزنید منتظر بمانید تلویزیون روشن شود.
 • نباید دکمه‌ها را با فاصله زیاد از هم فشار دهید باید کاملا پشت سرهم به صورت ترکیبی فشار دهده شوند تا به روش درست بازنشانی انجام شود.
 • با استفاده از مراحل بالا به طور خودکار رمز تلویزیون به چهار عدد صفر تغییر خواهد کرد. در صورتی که مایل به تغییر رمز هستید می‌توانید مراحل مربوط به تغییر رمز تلویزیون سامسونگ را انجام دهید.

بازنشانی رمز تلویزیون سامسونگ با استفاده از یک ریموت هوشمند

 1. ابتدا تلویزیونتان را روشن کنید.
 2. دکمه که مربوط به افزایش صدا بر روی ریموت کنترل می‌باشد و به طور کلی با علامت +نشان داده می‌شود را بزنید.
 3. بلافاصله دکمه برگشت را بزنید.
 4. حال دکمه مربوط به کاهش صدا را که با علامت – را بزنید.
 5. سریعا دکمه برگشت را بزنید.
 6. برای بار دوم دکمه مربوط به افزایش صدا + را بزنید.
 7. بلافاصله کیلد برگشت را بزنید.
 8. در نهایت پین را روی عدد چهار صفر تنظیم کنید.

 

شما قبل از انجام مراحل بازنشانی تلویزیون خود باید به این نکته دقت کنید که بازنشانی تمام تغییرات شما را در قسمت تنظیمات به حالت اولیه خود باز خواهد گرداند و کاملا تنظیمات داخلی تلویزیون شما همانند روز اول خواهد شد.

بازنشانی رمز تلويزيون سامسونگ

ریست کردن تلویزیون‌های سامسونگ

سه روش متفاوت به منظور ریست کردن تلویزیون سامسونگ وجود دارد که ما در اینجا هر سه دوش را به طور کلی به شما آموزش خواهیم داد تا بدون نیاز به افراد متخصص تلویزیون خود را در شرایط لازم ریست کنید. اما باید بدانید که روش ریست کردن راه‌ حلی کلی برای برطرف کردن مشکلات موجود در تلویزیون‌ شما نیست بلکه تنها جهت برگرداندن تلویزیون به تنظیمات اولیه به شما کمک خواهد کرد

روش اول مختص تلویزیون‌های نسل قدیم

این تلویزیون‌ها مربوط به قبل از سال 2013 می‌باشند. بعد از روشن شدن تلویزیون سامسونگ خود کلید Exit که روی ریموت کنترل تلویزیون قرار داده شده است را به مدت زمان 12 ثانیه به طور مداوم فشار دهید. در نهایت صفحه‌ایی مربوط به بازگشت تلویزیون به تنظیمات اولیه باز خواهد شد که بعد از زدن گزینه تنظیم مجدد تلویزیون شما خود‌ به خود خاموش خواهد شد.

روش دوم مربوط به ریست تلویزیون‌های جدید سامسونگ

 • در ابتدا دکمه Menu را بزنید.
 • به بخش Support وارد خواهید شد، در این بخش گزینه Ok را بزنید
 • در قسمت بعدی گزینه Self diagnosis را انتخاب کنید.
 • گزینه Rest را بزنید و منتظر بمانید تا صفحه مربوط به وارد کردن رمز باز شود. سپس رمز تلویزیون را وارد کنید تا تلویزیون شما به تنظیمات کارخانه باز گردد.

سومین روش مختص به تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ

این روش تا حدی پیچیده و سخت‌تر از دو روش قبلی می‌باشد. که در حالت عادی ما انجام آن را جهت ریست کردن تلویزیون به شما پیشنهاد نمی‌کنیم. زیرا این روش نیاز به وارد شدن به منوی مخفی تلویزیون دارد که اصلا هیچ نوع تغییراتی در این بخش از طرف افراد مبتدی توصیه نمی‌شود.

 • در مرحله اولیه تلویزیون سامسونگ خود را در حالت استندبای بگذارید.
 • سپس دکمه‌های Menu، Info mute همچنین Power را پشت سرهم بدون هدر دادن زمان بزنید.

ريست تلويزيون سامسونگ

 • بعد از دکمه Power یعنی اخرین دکمه تلویزیون روشن خواهد شد.
 • صفحه‌ای برایتان باز خواهد شد در این صفحه گزینه Option را بزنید و بعد از آن گزینه Factory Rest را بزنید.
 • تلویزیون بعد از انجام مراحل بالا خاموش خواهد شد، شما باید تا روشن شدن آن منتظر بمانید در نهایت بعد از راه‌اندازی دوباره ریست شدن تلویزیون را مشاهده خواهید کرد.

ريست تلويزيون سامسونگ

سخن پایانی ؛ ريست كردن تلويزيون سامسونگ

امیدواریم با ذکر دقیق ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ ، توانسته باشیم در بازگشت به تنظیمات کارخانه تلویزیون و برگرداندن تلویزیون سامسونگ به تنظیمات کارخانه به شما کمک کرده باشیم. و با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را گرفته باشید . در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سامسونگ با قیمت ویژه تخفیفدار هستید. به سایت baneh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

 

 

مطالب مرتبط :

آموزش اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ اسمارت ویو

راه اندازی اولیه تلویزیون سامسونگ ؛ نحوه آموزش نصب و تنظیمات

عیب یابی تلویزیون سامسونگ ؛ آشنایی با کد ارور تلویزیون و رفع مشکل

امکانات تلویزیون سامسونگ ؛ اشنایی با ویژگی ها و تکنولوژی ها

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ ، رفع مشکل


سوالات متداول

ريست كردن تلويزيون سامسونگ بدون کنترل امکان پذیر است ؟

بله! بسته به مدل تلویزیون تان، می‌توانید تلویزیون هوشمند سامسونگ را بدون استفاده از ریموت کنترل ، تنها با فشار دادن دکمه‌های کنترل در جلو یا پشت تلویزیون ریست فکتوری (بازگشت به تنظیمات کارخانه) نمایید.

بازگشت به تنظیمات کارخانه تلویزیون سامسونگ با چه روشی است ؟

تنظیمات را باز کرده و سپس General را انتخاب کرده. گزینه Reset را انتخاب کنید، پین خود را وارد کنید (0000 پیش فرض) و سپس Reset را انتخاب کنید. برای تکمیل تنظیم مجدد، OK را انتخاب کنید. تلویزیون شما به طور خودکار راه اندازی مجدد می شود.

ریست فکتوری و تنظیم مجدد تلویزیون سامسونگ اسمارت چگونه است ؟

ابتدا دکمه Menu را فشار دهید. سپس گزینه Support و سپس Enter را انتخاب کنید. در ادامه Self Diagnosis و سپس Enter را انتخاب کنید. سپس Reset و سپس Enter را انتخاب کنید. در پایان کد امنیتی خود را وارد کنید. صفحه بازنشانی کارخانه یک پیام هشدار نشان می دهد. در طول این فرآیند، تلویزیون ممکن است خاموش و روشن شود.

از طريق راهنمای قیمت خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .