مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ هاله سیاه خطوط افقی

0 481
زمان مطالعه : 13 دقیقه

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ هاله های سیاه خطوط افقی ؛ از تلویزیون سامسونگ با صفحه تخت استفاده می کنید؟ به احتمال زیاد، با مشکلات زیادی مواجه شده اید که برای شما ازار دهنده هستند و در پی ان هستید که یک راه حل دائمی برایش بیابید و با تمام مشکلات خداحافظی کنید. قطعاً پنل تلویزیون یکی از مهمترین قطعات تلویزیون بوده که اغلب با مشکلات فراوانی روبرو می شود. پنل تلویزیون در صورتی که با مشکل روبه رو شود، تعمیر کردن آن تنها راه حل نمی باشد. باید آن را با قطعات جدیدتر جایگزین نمایید. در این مقاله تصمیم گرفتیم که تمامی مشکلاتی که برای صفحه تلویزیون سامسونگ یا هاله های سیاه به وجود می‌آید و سایه افتادن روی صفحه تلویزیون سامسونگ را کامل بررسی نماییم. و برای هر کدام راهنمای رفع آن را ارائه دهیم. برای لیست قیمت روز تلویزیون سامسونگ کلیک کنید.
از جمله مشکلاتی که برای پنل تلویزیون سامسونگ به وجود می‌آیند میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم، که در ادامه کامل توضیح خواهیم داد.

مشکلات رایج صفحه تلویزیون سامسونگ
1آسیب دیدن و سوختن بک لایت تلویزیون سامسونگ
2سیاه شدن تلویزیون سامسونگ
3سیاه و سفید شدن صفحه تلویزیون سامسونگ
4پیدا شدن خطوط افقی بر روی صفحه تلویزیون سامسونگ
5ایجاد لکه سفید برروی تلویزیون در اثر سوختن پیکسل ها

۱_بک لایت چیست؟

علت سیاه شدن تلویزیون سامسونگ هاله های سیاه خط افقی و عمودی ؛ برای آنکه تصاویری که روی پنل دستگاه ساخته میشود برای شما قابل دید باشد، باید منبع نور بسیار قوی برای آن کار گذاشته باشد، تا راحت مشاهده شوند. این منبع نور پس‌زمینه، بک لایت backlighting نامیده می شود. طراحان شرکت سامسونگ قبل از اینکه از نور پس زمینه استفاده کنند، لامپ های فلورسنت را در تلویزیون های ال سی دی خود به کار میبردند. که توان مصرفی بالایی داشتند و حرارت زیادی را ایجاد می کردند. بنابراین زیاد کاربردی نبودند. ولی با جایگزین شدن بک لایت ها نسل جدیدی از تلویزیون ها رونمایی شدند و شبیه نور سفیدی می باشد که پنل تلویزیون را مستقیماً در معرض نور قرار می دهد. با ما همراه باشید تا با تمامی راه حل های خرابی و علت سایه انداختن تلویزیون سامسونگ و علت سفید شدن صفحه تلویزیون سامسونگ آشنا شوید.

 

۲_علت سوختن بک لایت تلویزیون سامسونگ backlighting

به صورت کلی اگر میخواهید از محصولات سامسونگ بهره برداری کنید و تلویزیون های جدید آن را خریداری نمایید. به شما اطمینان می دهیم که این صفحه نمایش ها با وجود آنکه در برابر سوختگی مقاوم هستند. اما کاملاً ضد سوختگی نمی باشند. به همین دلیل به صورت تصادفی یا غیر عمدی ممکن است بک لایت تلویزیون دچار سوختگی شود. معمولاً نوار هایی که نور پس زمینه تولید می کنند برای تعویض آنها باید هزینه‌های زیادی را مصرف کنید. با این وجود که در تلویزیون های قدیمی هزینه های بیشتری نیازمند است و پیدا کردن قطعات جدید آن تا حدی مشکل می باشد. قیمت بک لایت تلویزیون های جدید سامسونگ بالا میباشد ولی برای همیشه از این دردسر ها نجات خواهید یافت.

هاله های سیاه در تلویزیون سامسونگ : با این وجود تعمیر کردن تلویزیون های جدید نیز گران تر بوده و با جایگزین کردن قطعات هزینه زیادی مصرف میشود. هنگامی که بک لایت تلویزیون شما دچار آسیب و سوختگی می شود. باید در نظر بگیرید که شما تا چقدر می توانید برای آن هزینه کنید و آیا این کار با خرید یک تلویزیون جدیدتر کارآمدتر خواهد بود یا نه. بنابراین تمامی این موارد را در نظر بگیرید و بعد به تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ خود بپردازید.

 

۳_نشانه علت سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ و بک لایت

به صورت کلی نشانه هایی که هنگام سوختن بک لایت تلویزیون رخ می دهد چنین مواردی هستند که برای شما ذکر خواهیم کرد. ممکن است تلویزیون شما در حالی که صدا دارد، تصویر آن قطع شده باشد. یا اینکه بخشی از تصاویر تلویزیون تاریک شوند و قابل دیدن نباشند. هنگامی که نقاط تاریک و نورانی بر روی تصویر تلویزیون به وجود بیاید از دلایل خرابی بک لایت تلویزیون می باشد. بعضی مواقع با قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون هم می توان نتیجه گرفت که تلویزیون سامسونگ شما دچار سوختگی و آسیب به شکل شده است

 

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

۴_علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ و سوختن بک لایت

در تلویزیون های LCD و LED سوختن بک لایت آنها شایعترین خرابی حساب شده است که مهمترین علت آنها مربوط به تمام شدن عمر لامپ های ال ای دی و لامپ های فلورسنت میباشد. مطمئناً بدون وجود بک لایت نمی توانیم هیچ تصویری را بر روی صفحه تلویزیون مشاهده کنیم. چون هیچ نوری برای آن وجود نخواهد داشت و این منبع نور است که بک لایت نامیده می شود.
یکی دیگر از دلایلی که به خرابی بک لایت ها مرتبط می شود بالا بودن ولتاژ و آمپر روی لامپ های ان می باشد. در این حالت باعث حداکثر کار کردن لامپ های ال ای دی می شود. بنابراین عمر آن ها کاهش پیدا می‌کند و باعث ایجاد خرابی نور پس زمینه میشود.
همچنین در صورتی که لامپ ها از فلز خنک کننده فاصله گرفته باشند، و چسب مخصوص بین لامپ و صفحه خنک کننده از بین برود در این صورت انتقال گرما با اختلال روبرو می شود. بنابراین باعث گرم شدن لامپ خواهد شد. هرچه لامپ ها گرم تر باشند بک لایت تلویزیون نیز دچار سوختگی بیشتر می شود.

از دلایل دیگر خراب شدن بک لایت می توان به گرم شدن محیط و گرمای بیش از حد آن اشاره کرد. اگر شما تلویزیون را در محیط مناسبی قرار ندهید و به بخاری و شوفاژ نزدیک باشد چنین مشکلاتی احتمال بروز آنها بسیار زیاد است. چون صفحه نمایش تلویزیون دچار آسیب خواهد شد.

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

 

راهنمای رفع مشکل

در صورتی که بخواهید به رفع نور پس زمینه معیوب تان در تلویزیون بپردازید. کار بسیار ساده‌ای است و تنها چیزی که به آن نیاز دارید؛ پیچ گوشتی، نوارهای ال ای دی انعطاف پذیر، آهن و سیم لحیم کاری می باشد. در این صورت ما دو راه حل را برای رفع نور پس زمینه معیوب تلویزیون تان به شما پیشنهاد می کنیم. تعویض کل نوار ال ای دی و تعویض یک LED می‌تواند مشکل شما را برطرف کند. به مراحل پایین با دقت توجه کنید تا مشکل به وجود آمده را برطرف کنید.

_ابتدا پیچ های پشت تلویزیون را با نگاه کردن به قطعات متداول تعمیر تلویزیون، باز کرده.سپس پنل پشتی تلویزیون را بالا ببرید. در این صورت ورقه های فلزی را باز کرده تا قسمت داخلی آن را مشاهده کنید.
_سپس پنل ال ای دی تلویزیون را بردارید و اما مراقب باشید که این صفحه شکننده بوده با دقت کامل این کار را انجام دهید.
_با برداشتن پنل، قابی که دیفیوزر نور پس زمینه را نگه داشته است ،خارج کنید و به نور پس زمینه دسترسی پیدا خواهید کرد.
_در این صورت کار شما چک کردن LED ها می باشد تا مشکل به وجود آمده را شناسایی کنید. بعد از آن که ال ای دی نامناسب را یافتید نوار ال ای دی را جدا کنید و با ال ای دی جدید جایگزین نمایید.
_نکته مهمی که اینجا باید دقت کنید این است که اگر LED ی که جایگزین کرده اید مقادیر متفاوتی داشته باشد. و با ال ای دی بد یکسان نباشد، ممکن است کار نکند. بنابراین به این نکته قبل از تعویض کردن آن خوب دقت نمایید.
_بعد از این کار تلویزیون را دوباره سر هم کنید و پیچ های آن را متصل نمایید. با این کار توانستید مشکل نور پس زمینه خود را برطرف کنید.‌

 

۵_سیاه شدن تلویزیون سامسونگ

سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ یکی دیگر از مشکلاتی است که ممکن است در تلویزیون های سامسونگ به وجود بیاید. مطمئناً با سیاه شدن تصویر تلویزیون، صدای آن به صورت کامل و بدون اشکال شنیده خواهد شد، بنابراین در اکثر مواقع به راحتی می توانید مشکل به وجود آمده را برطرف کنید. تنظیمات اولیه آن این است که به قسمت تنظیمات کیفیت تصویر تلویزیون مراجعه کنید. بعد حالت صرفه جویی انرژی را روی حالت غیر فعال تنظیم نمایید. در صورتی که با انجام دادن این کار باز تلویزیون شما تصویر آن سیاه است، توسط نور چراغ قوه آن را به صفحه تلویزیون بتابانید بعد در صورتی که هاله های سیاه در تلویزیون سامسونگ را مشاهده کردید بک لایت دستگاه شما دچار اختلال شده است و باید در اسرع وقت آن را تعمیر نمایید.

از آن جایی که تلویزیون های سامسونگ در سه سری (f,es,eH) ارائه شده‌اند خرابی هر کدام با توجه به مدل دستگاه علت مختص به خود را دارند. بنابراین در سری تلویزیون های f که بیشتر سیاه شدن صفحه تلویزیون مربوط به خراب شدن مین برد آنها است، به راحتی قابل تعمیر میباشد.

در بعضی مواقع سیاه شدن تلویزیون بر اثر خراب شدن بک لایت صفحه تلویزیون است در این صورت باید LED های بک لایت را تعویض نمایید.

در سری تلویزیون های es از دو سری بک لایت متفاوت برخوردار هستند. که با خراب شدن ال ای دی های یک سری از آنها ممکن است نصف تصویر سیاه شود یا هاله های سیاه در تلویزیون سامسونگ ایجاد می شود . در این صورت باید تمام ال ای دی ها را تعویض کنید.

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ هاله سیاه خط افقی و عمودی

در چه تلویزیون هایی مشکلات سیاه شدن تصویر وجود ندارد؟

تلویزیون های سری eH از بک لایت بسیار روشن و با کیفیتی برخوردار هستند. بنابراین در این مدل تلویزیون ها کمتر چنین مشکلاتی به وجود می آید. ولی در صورتی که تلویزیون شما سیاه شد به راحتی میتوانید با اقدامات اولیه و ساده مانند بررسی کردن پریز برق و خراب شدن برد پاور تلویزیون مشکل به وجود آمده را رفع کنید. در غیر این صورت فقط با تعویض مین برد این مدل تلویزیون رو به رو خواهید شد.

یکی دیگر از علت‌هایی که ممکن است علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ یا هاله های سیاه باشد. قطعات دستگاه شما ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد و طول عمر آنها تمام شده باشد. یکی از این قطعات که بسیار رایج است برد پاور تلویزیون می باشد. چون وظیفه اصلی ولت رسانی به تمام قسمتهای تلویزیون را دارد. در صورتی که اختلالی در کار آن به وجود بیاید، تلویزیون شما سیاه خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر به سایت سامسونگ samsung مراجعه کنید.

 

 

۶_سیاه و سفید شدن صفحه تلویزیون سامسونگ

ممکن است بسیار غیرطبیعی به نظر برسد ولی سیاه و سفید شدن صفحه تلویزیون های سامسونگ یا هاله های سیاه بسیار رایج است. مشکلاتی ناشی از کابل کشی، تنظیمات نادرست رنگ تلویزیون نیز ممکن است باعث آسیب دیدن صفحه نمایش تلویزیون شود. در نتیجه تلویزیون سامسونگ به صورت سیاه و سفید نمایش خواهد شد. یکی از راه حل های بسیار رایج که به حل این مشکل کمک فراوانی می‌کند خاموش کردن برق به مدت 5 دقیقه قبل از روشن کردن دستگاه بسیار عالی می باشد. مشکلات صفحه سیاه و سفید تلویزیون می تواند به دلیل تنظیمات ضعیف تصویر باشد. در این صورت می توانید از طریق منوی تنظیمات تلویزیون رنگ تلویزیون را کالبیره کنید و سعی کنید جهت پر کردن رنگ، تلویزیون را تنظیم نمایید.

 

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

کابل ها و دستگاه های ورودی را چک کنید.

بعضی اوقات هم صفحه سیاه و سفید بر اساس دستگاه ورودی به وجود می آید. به همین خاطر دستگاه های خود را خاموش کنید تا متوجه شوید که مشکل از تلویزیون است یا از دستگاه ورودی. کابل های نادرست نیز ممکن است بر روی صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ تاثیر مستقیم بگذارد و باعث سیاه و سفید شدن صفحه تلویزیون شود. بنابر این باید کابل ورودی خود را محکم جدا کنید و دوباره آن را وصل نماید. در صورتی که از کابل های آسیب دیده بر روی تلویزیون استفاده کرده اید آنها را به خوبی چک کنید. تا در صورت بروز مشکل و آسیب دیدن آنها کابل های جدیدی را استفاده نمایید . چون این گونه مشکلات نیز باعث سیاه و سفید شدن صفحه تلویزیون خواهند شد.

« حتما بخوانید  نحوه ریست فکتوری تلویزیون پاناسونیک چگونه است ؟ تنظیمات کارخانه

نوسانات برق یکی دیگر از دلایل بروز چنین مشکلاتی است؛ هنگامی که برق تلویزیون شما قطع میشود. کیفیت تصویر را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و باعث ایجاد تصویر سیاه و سفید خواهد شد. در صورتی که از تلویزیون هوشمند استفاده می کنید با اجرا شدن نرم افزار و سخت افزار مطمئناً با مشکلات وضوح تلویزیون روبرو خواهید شد، بنابراین شما باید آخرین نرم افزار را بر روی تلویزیون اجرا و نصب کنید.

در صورتی که تمام این مراحل را بررسی کرده‌اید ولی باز تلویزیون شما با سیاه و سفید شدن صفحه همراه است. ممکن است آسیب سخت افزاری داشته باشد که باید به صورت حرفه ای آن را تعمیر کن

 

۷_علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون سامسونگ

به وجود آمدن خط های افقی بر روی تلویزیون بدون شک یکی از اتفاق های بسیار آزار دهنده است و مشکلات متفاوتی در تلویزیون باعث ایجاد چنین خطوطی می شود. بنابراین در ادامه این مقاله با ما باشید تا به علت و چگونگی برطرف کردن آنها بپردازیم.

علت خط افقی در تلویزیون سامسونگ

آسیب دیدن قسمتی از نمایشگر تلویزیون و خراب شدن آن ممکن است باعث ایجاد خطوط افقی بر روی صفحه تلویزیون شود. روی پنل LCD و برد T-Con و همچنین درایوهای ردیف خطوط افقی امکان ظاهر شدن آنها بیشتر است.

با قطع شدن اتصالات بین قطعات تلویزیون نیز خطوط افقی بر روی صفحه نمایش تلویزیون ایجاد خواهد شد. در صورتی که خطوط افقی به صورت رنگی مشاهده شوند، مربوط به برد T-Con می باشد.

با ضربه دیدن تلویزیون ممکن است خط افقی روی صفحه نمایش شوند.
در هنگام پاک کردن تلویزیون اگر آب را به صفحه بپاشانید ممکن است قطره های آب یا رطوبت باعث ایجاد خط افقی روی تلویزیون گردد.

شل شدن کابل ها و سیم ها و همچنین روشن ماندن تلویزیون برای مدت زمان زیاد می تواند باعث ایجاد خطوط عمودی بر روی صفحه نمایش تلویزیون شود.
حرارت و گرمای بیش از حد نیز ممکن است باعث کنده شدن نوار های نور پس زمینه شود در واقع باعث بروز خطوط افقی بر روی صفحه تلویزیون خواهد شد.

علت پیدا شدن خطوط افقی

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ و خط افتادن روی صفحه

یکی دیگر از مواردی که لازم به ذکر است بدانید در صورتی که برای جعبه کابل و آنتن مشکل به وجود بیاید تلویزیون شما خط های افقی و عمودی نمایش خواهد داد. یعنی اگر دریافت آنتن شما ضعیف شده باشد، باعث تحت تاثیر قرار گرفتن نمایشگر تلویزیون میشود.

بعضی اوقات از تصاویری ناسازگار و ویدیو هایی استفاده میکنید که بر روی تلویزیون شما مطابقت ندارد. بنابراین این ناسازگاری باعث ایجاد خطوط افقی روی صفحه نمایش تلویزیون می شود.

با سیم کشی معیوب برق نیز ممکن است با چنین مشکلاتی روبه رو شوید و برق کافی به تلویزیون نرسد. یعنی در صورتی که تلویزیون شما مثلاً به 220 ولت برق نیاز داشته باشد ولی پریزی که از آن استفاده می کنید ولتاژ 150 تا 180 ولت را تأمین کند. در این صورت مشکلات جدی تری را به وجود می‌آورد. و ممکن است تلویزیون شما اصلا روشن نشود و خطاهایی بر روی صفحه نمایش خود مشاهده کنید. در برخی موارد نیز ممکن است خط های عمودی هم بر روی تلویزیون مشاهده نمایید.

ممکن است کاربران از فایل ها و رسانه هایی بر روی تلویزیون سامسونگ خود استفاده کنند که دارای خرابی هستند و منقضی شده اند. بنابراین تلویزیون‌ به صورت مدام خاموش می شود. این خطا های پی در پی باعث بروز خطوط افقی و عمودی خواهد شد. و برنامه هایی مانند نتفیلیکس یوتیوب شبکه های جهانی قابل اجرا نخواهد بود. پس نباید از فایل های خراب مانند ویروس های استروئیدی استفاده کنید . چون به معنای واقعی به تلویزیون شما آسیب وارد می کند. برای خرید تلویزیون سامسونگ در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید = قیمت تلویزیون سامسونگ خرید از بانه دات کام

 

راهنمای رفع مشکل

اکنون برای رفع مشکلات علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ احتمالی که ذکر کردیم موارد زیر را انجام دهید:

1_در صورتی که خطوط افقی بر روی صفحه تلویزیون سامسونگ ایجاد شده باشد. کابل های متفاوت و دستگاه های خارجی را امتحان نمایید. اگر دلیل آن شل بودن یا آسیب دیدن کابل هاست. می‌توانید از کابل hdmi یا کواکسیال جدید استفاده کنید. و آن را به پورت تلویزیون متصل نمایید. در صورتی که هارد یدکی دارید آن را به پورت تلویزیون متصل کرده و تست کنید. انجام دادن این موارد برای این است که اگر علت اصلی کابل آسیب دیده باشد این موارد می توانند خطوط افقی را به راحتی پاک کنند.

2_از میان ورودی های متفاوت تلویزیون سوئیچ بفرمایید. از آنجایی که تلویزیون های هوشمند امروزه پورت های گوناگونی در پشت پنل دارند؛ هر پورت با ورودی خاصی مطابقت پیدا خواهد کرد.

3_روش بعدی انجام دادن تست تصویریست، این یک آزمایش خاص برای تشخیص و عیب یابی مشکلات نرم افزاری می باشد. تست تصویر برای بیشتر تلویزیون ها در منوی پشتیبانی شده قرار دارد که می‌توانید آن را دنبال کنید و سپس مراقبت از دستگاه را مشاهده می کنید.

4_تلویزیون خود را به تنظیمات پیش فرض باز نشانی نمایید، ریست فکتوری انجام دهید. با انجام این کار مشکلات نرم افزاری تلویزیون پاک شده و فایل های خراب، خطاها و اشکالات سیستم به کلی برطرف می شوند. تمام داده های تلویزیون حذف شده و به تنظیمات اولیه باز گردانده می شوند.

5_اکنون اگر هارد ریست را انجام دادید ولی باز با شکست روبرو شده‌اید و همچنان تلویزیون شما خطوط افقی ارائه می دهد. راه حل این است که مطمئنا تلویزیون شما قطعه سخت افزاری آن دچار خرابی شده است و نیاز به تشخیص های حرفه‌ای دارد. باید با تعمیرکار کمپانی تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید و درخواست تعمیر نمایید.

۸_ایجاد لکه سفید بر روی تلویزیون در اثر سوختن پیکسل ها

از نشانه های دیگر علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ مربوط به نمایش نقاط نورانی و لکه سفید و لکه های سیاه روی تلویزیون سامسونگ می باشد. این مشکل به صورت کل در اثر سوختن پیکسل ها در تلویزیون ایجاد می‌شود. به صورت کلی تولید رنگ های سبز، آبی و قرمز توسط پیکسل ها انجام خواهد شد. در این صورت اگر پیکسل های تلویزیون دچار سوختگی شود، قسمت رنگی نیز تولید نخواهد شد و فقط نوری سفید از بک لایت تلویزیون منتشر میشود.

سوخته شدن پیکسل ها جز مواردی می‌باشند که قابل تعمیر نیست. و تنها راه حل آن این است که شما باید پنل تلویزیون را تعویض کنید. چون اگر یکی از پیکسل ها سوخته شده باشد با سرعت زیادی به تمام پیکسل ها سرایت پیدا می کند.

 

ایجاد لکه سفید

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ و رفع مشکلات ایجاد لکه سفید

یکی از شایعترین علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ ایجاد نقاط سفید بر روی صفحه تلویزیون مربوط به خرابی یا جابجایی باز تابنده می باشد که می توان آن را با چند ضربه ساده رفع کرد. ولی مسائل شدیدتری هم وجود دارند که به تشخیص حرفه ای نیازمندند و ممکن است هزینه های بیشتری به دنبال داشته باشند. هنگام به وجود آمدن مشکلات لکه های سفید، باید ابتدا علت بروز آنها را بررسی کنید. یکی از دلایلی که ممکن است به خازن تلویزیون آسیب وارد کند و باعث ایجاد لکه های سفید شود، گرمای بیش از حد یا دمای سردتر محیط اطراف تلویزیون است.برای خرید تلویزیون سامسونگ روی لینک قیمت تلویزیون سامسونگ کلیک کنید.

علت لکه سفید شدن صفحه تلویزیون سامسونگ

در صورتیکه صفحه تلویزیون دچار آسیب شود می توانید با یک صفحه جدید آن را تعمیر کنید. در صورتی که بر روی تلویزیونتان نقطه سفید به وجود آمد، بلندگو و باز تابنده تلویزیون را بردارید و پیچ های پشت تلویزیون را باز کنید . چسب را به رفلکتور بزنید و آن را جای خود نگه دارید تا فشرده شود و تلویزیون را دوباره جمع کنید. یکی از شایع ترین علت های بروز لکه سفید در تلویزیون می توان به پردازنده معیوب اشاره کرد. با تغییر تنظیمات روشنایی تلویزیون این مشکل برطرف خواهد شد.
اگر در پنل تلویزیون، نقصی به وجود بیاید به سختی قابل تشخیص می باشد. چون فقط در تصاویری ظاهر می شود که دارای رنگ روشن باشند. بنابراین در چنین مواقعی باید از روش های زیر استفاده کنید: نور پس زمینه را کاهش دهید و تنظیمات خودکار روشنایی را غیرفعال کنید. این مراحل را مجددا تکرار کنید تا لکه سفید روی تلویزیون ناپدید شود. ممکن است تلویزیونتان دارای پیکسل سوخته باشد. در صورتی که با انجام چنین مراحلی باز از هاله های سیاه در تلویزیون سامسونگ یا لکه سفید برخوردار بود باید دستگاه خود را تعویض نمایید. 

 

جمع بندی

اگر هنوز سوالی مانده که پاسخ ان را نیافتید لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند.

 

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را گرفته باشید در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سامسونگ اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت baneeh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید . 

 

 

مطالب مرتبط:

چگونه زیرنویس تلویزیون سامسونگ را فعال کنیم ؟

نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار ، آموزش نصب پایه دیواری

علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ رفع مشکل و تنظیم صدا

آموزش اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ ، نحوه وصل شدن

آموزش نصب فیلتر شکن روی تلویزیون سامسونگ اتصال به VPN

 


سوالات متداول

هاله های سیاه در تلویزیون سامسونگ به چه دلیل است ؟

سه دلیل احتمالی در صورت وجود هاله های سیاه در تلویزیون سامسونگ وجود دارد: ایراد در پیکسل های تلویزیون- خراب بودن پنل- خراب شدن بک لایت

علت سوختن بک لایت تلویزیون سامسونگ چیست؟

استفاده از بک لایت با کیفیت متوسط و حتی پایین-بالا بودن ولتاژ و آمپر لامپ های ال ای دی. بنابراین قبل از خرید تلویزیون مدل باکیفیتی را انتخاب کنید تا با این مشکل مواجه نشوید.

علت تاریک و روشن شدن صفحه تلویزیون چیست؟

ما در این مطلب برای شما توضیح دادیم که چرا و چگونه ممکن است بخشهایی از تصویر تاری یا روشن شود و آیا می شود و چگونه مشکل را رفع کنیم.

از طريق راهنمای قیمت خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .