مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

راهنمای کنترل جادویی تلویزیون ال جی ، آموزش استفاده

1 313
زمان مطالعه : 6 دقیقه

راهنمای کنترل جادویی تلویزیون ال جی ، آموزش استفاده

راهنمای کنترل جادویی تلویزیون ال جی ، آموزش استفاده ؛ کنترل جادویی یا Magic Control از نوع کنترل های موسی می باشند که به صورت وایرلس با تلویزیون ارتباط برقرار می کنند. از آنجایی که دارای ارتباط رادیویی میباشند مسیر اطلاعات را در کمترین زمان ممکن به تلویزیون ارسال خواهند کرد.

به همین دلیل می توان گفت که نسبت به کنترل های معمولی باتری این کنترل زودتر تمام میشود. پس سعی کنید از باتری های قابل شارژ استفاده کنید. به صورت کلی راهنمای کنترل جادویی تلویزیون ال جی و دلیل ریست نشدن آن، شامل چندین نکته است که ما برای شما ذکر خواهیم کرد. تا با قابلیت های ریموت کنترل تلویزیون های ال جی و همچنین شیوه استفاده از آن آشنا شوید.

جهت استفاده کردن از ریموت کنترل جادویی تلویزیون ال جی باید بعد از آن که تلویزیون را روشن کردید؛ ریموت کنترل را نگه داشته و سپس دکمه وسط یا OK را فشار دهید تا ریموت کنترل جادویی شما آماده استفاده بشود. ریموت کنترل جادویی تلویزیون های ال جی به صورت خودکار می توانند از طریق بلوتوث به تلویزیون های هوشمند دیگر جفت شوند. و نیازی به دستکاری شما کاربران ندارد. دو دکمه پاور بر روی ریموت جادویی ال جی مشاهده می شود. که قسمت سمت چپ آن با رنگ قرمز برای خاموش و روشن کردن تلویزیون طراحی شده است. ولی دکمه سمت راست آن برای خاموش و روشن کردن دستگاه های دیگر همانند گیرنده های دیجیتالی که به تلویزیون متصل هستند، طراحی شده است. که با رنگ سیاه شناخته می شود.

با فشار دادن هر دکمه ی ریموت کنترل جادویی ال جی، چراغ دکمه پاور آن هم روشن خواهد شد. پس هر موقع چراغ این ریموت کنترل روشن نشد؛ مطمئن باشید که برای آن مشکلی به وجود آمده و یا ان که باتری کنترل دچار اختلال شده است. در ضمن لازم است بدانید که برای تمام دستگاه های ال جی یک نوع ریموت کنترل هوشمند تعیین شده است.

راهنمای کنترل جادویی تلویزیون ال جی

ریست کنترل جادویی ال جی

بدون شک تا الان با مشکلاتی نظیر کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی روبه‌رو شده‌اید. و شاید با ضربه زدن به کنترل تلویزیون سعی در حل کردن این مشکل داشته باشید. به صورت کلی کار نکردن و مشکلات کنترل جادویی تلویزیون ال جی تقریبا برای همه کاربران پیش آمده است. راه حل رفع این مشکلات را در ادامه برایتان شرح می دهیم و دلایل کار نکردن ریموت کنترل جادویی را خواهیم گفت.
در مرحله اول: جهت ریست کردن کنترل در ابتدا باید دکمه های Mute و Ok را با یکدیگر در مدت زمان 10 ثانیه نگه دارید. و فشار دهید.

مرحله دوم: سعی کنید که کنترل جادویی ال جی را رو به تلویزیون قرار دهید. و دکمه اوکی را بزنید تا دکمه را دوباره با تلویزیون جفت نمایید.

ریست کنترل جادویی ال جی

مرحله سوم: در این صورت منتظر باشید تا چراغ ریموت کنترل چشمک بزند و نشانگر چراغ پاور برای شما فعال شود. بعد از آنکه ال ای دی ریموت کنترل چشمک زد، کنترل شما ریست شده است و آماده ریجستر است. بعد برای ریجستر کردن کنترل با تلویزیون، باید دکمه OK را کلیک کنید. تا تلویزیون شما بتواند به صورت اتوماتیک و خودکار ریجستری کنترل را به انجام برساند. برای خرید تلویزیون های باکیفیت ال جی بر روی خرید تلویزیون ال جی کلیک کنید و وارد اولین مورد شوید.

یک روش دیگر نیز برای ریجستر کردن ریموت کنترل جادویی الجی وجود دارد . در این روش اگر قبلاً ریموت با تلویزیون جفت شده‌، کنترل از راه دور جادویی را لغو ثبت کنید. با نگه داشتن همزمان دکمه HOME و BACK به مدت 5 ثانیه . سپس دکمه OK را روی کنترل از راه دور جادویی فشار دهید تا دوباره آن را در تلویزیون LG ثبت کنید.

ریست کنترل جادویی ال جی

ریست نشدن کنترل جادویی ال جی

در صورتی که کنترل تلویزیون ال جی ریست نشود؛ ممکن است مشکلات پایین به وجود آمده باشد:

  1. در ابتدا باتری های ریموت کنترل را بررسی کنید. چون اولین درگاه تماس در یک ریموت کنترل از راه دور با باتری می باشد و در صورتی که قدرت کافی نداشته باشند. کنترل از راه دور جفت نخواهد شد. سعی کنید با چند باتری جدید آنها را تعویض نمایید با فرایند جفت شدن را دوباره امتحان کنید.
  2. در مرحله دوم سعی کنید از خط دید واضحی اطمینان حاصل نمایید و جهت جفت کردن با تلویزیون ال جی کنترل جادوی باید از دید واضح ای نسبت به تلویزیون برخوردار باشد. یعنی هیچ مانعی وجود نداشته باشد که باعث مسدود شدن سیگنال های مادون قرمز و بلوتوث شود. در صورتی که خط دیده شما واضح می باشد. به شما پیشنهاد می کنیم که کنترل از راه دور را بررسی نمایید به صورتی که از وجود فلش مطمئن باشید. که این به معنی ارسال شدن دستورالعمل به تلویزیون می باشد.
  3. در گام بعدی ریموت تلویزیون ال جی را ریست کنید که در بالا برای شما توضیح دادیم.
  4. گام بعدی تلویزیون را ریست نمایید چون ممکن است دلیل کار نکردن کنترل از راه دور ال جی ، تلویزیون شما باشد. برای انجام این مرحله بایستی تلویزیون را از دو شاخه خاموش نمایید و برای یک دقیقه دوشاخه را از آن جدا کنید. سپس باتری ها را نیز از داخل کنترل خارج نماید. بعد از آنکه یک دقیقه تمام شد باتری ها را به کنترل وارد کنید و تلویزیون را نیز به برق متصل نمایید.
« حتما بخوانید  معرفی بهترین تلویزیون 55 اینچ سال 1395 ؛ مقایسه، ویژگی ها و امکانات
حالا در صورتی که با انجام موارد بالا باز ریموت کنترل شما مشکل داشت نشانه این است که کنترل خراب شده است. و معیوب می باشد، پس باید آن را تعویض نمایید.

راهنمای کنترل جادویی تلویزیون ال جی

در جدول زیر می توانید راهنمای استفاده از دکمه های ریموت کنترل جادویی الجی تی وی را در یک نگاه ببینید :
دکمه هاراهنمای کنترل جادویی تلویزیون ال جی
POWER

تلویزیون هوشمند شما را روشن یا خاموش می کند.
Smart Home
صفحه اصلی تلویزیون هوشمند شما را باز می کند.
BACK
به صفحه یا عملکرد قبلی برمی گردد.
Wheel (OK)چرخاندن چرخ (Wheel ) دکمه جلو یا عقب: صفحه را به بالا یا پایین پیمایش می کند یا کانال را تغییر می دهد.

فشار دادن چرخ (OK) دکمه: مورد انتخاب شده را اجرا می کند.
Q. Menu (1 2 3) منوی سریع برای دسترسی به فایل ها
Channelکانال‌های تلویزیون و دستگاه‌های خارجی را تغییر می‌دهد.

کنترل سرویس تلويزيون ال ج

کنترل سرویس تلویزیون ال جی ، جهت ورود به منوی مخفی یا منوی سرویس تلويزيون ال جي کاربرد دارد. خوب است بدانید که کنترل سرویس ال جی چینی کپی شده از روی کنترل سرویس فابریک است. قیمت این کنترل بسیار به صرفه بوده و تنظیمات بسیار آسانی دارد. همچنین دارای قابلیت افزودن کنترل های دیگر به خود است.

نحوه استفاده از این ریموت کنترل به صورتی است که باید دکمه قرمز را بزنید. تا وارد منوی آپشن و تنظیمات آن بشوید و اطلاعات مربوط به تلویزیون را در اختیار داشته باشید. با دکمه سبز نیز می‌توانید هر تنظیماتی که تمایل داشته باشید را انجام دهید. مثلا به تغییر زبان فارسی مشغول شوید. یا انکه USB را فعال و غیر فعال نمایید و… با زدن دکمه زرد رنگ و همچنین زدن کد 0413 ریست فکتوری کردن تلویزیون ال جی بپردازید. و آن را به حالت اولیه برسانید.

کنترل سرویس تلويزيون ال جي

بعضی مواقع پیش می‌آید که برای تعویض کردن مین برد تلویزیون و همچنین همسان سازی کردن مین برد جدید با سیستم تلویزیون به چنین کنترل سرویس نیاز دارید. پس می‌توان گفت این نوع کنترل نیاز هر تعمیر کاری است. شما برای آنکه از این کنترل استفاده کنید تنها کافیست بر روی دکمه TV کلیک نمایید تا وارد حالت کنترل سرویس ال جی شود.

اگر طرفدار تلویزیون های اصلی ال جی با سیستم عامل بروزرسانی شده هستید. می توانید در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید : خرید تلویزیون ال جی جدید بانه دات کام

کنترل سرویس تلويزيون ال جي

سخن پایانی 

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را از راهنمای ریموت کنترل ال جی و علت ریست نشدن کنترل جادویی ال جی گرفته باشید. در صورتی که مایل به خرید تلویزیون ال جی اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت baneeh.com مراجعه کنید. مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

اگر هنوز سوالی مانده که پاسخ ان را نیافتید لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید. در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

مطالب مرتبط :

تفاوت سری های تلویزیون ال جی ، مقایسه مشخصات و امکانات 

آموزش نصب برنامه روی تلویزیون ال جی ، نرم افزار و بازی

ریست تنظیمات کارخانه تلویزیون ال جی ، بازگردانی رمز و پسورد

نحوه کانال یابی تلویزیون ال جی ، آموزش ویدیویی نصب

علت روشن خاموش شدن تلویزیون ال جی ، دلیل مشکل و عیب یابی


سوالات متداول

علت از کار افتادن موس کنترل تلویزیون ال جی چیست ؟

برای پافتن علت از کار افتادن موس کنترل تلویزیون ال جی قبل از هر چیز باید باتری را چک کنید که جابجا نشده باشد و یا شارژ باتری تمام شده یا نه . اگر کنترل تلویزیون الجی شارژی است آن را شارژ نمایید در غیر اینصورت باتری ها را باید تعویض نمایید . سپس چک کنید که آیا فاصله مناسب ریموت تا تلویزیون رعایت شده. و یا هیچ مانعی بین ریموت و تلویزیون نباشد.

نحوه اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون ال جی چگونه است ؟

یکی از روش های وصل کردن گوشی سامسونگ به تلویزیون ال جی توسط کابل HDMI است . ابتدا یک سر کابل HDMI را به پورت HDMI در پشت تلویزیونتان وصل کنید . سپس سر دیگر کابل را به ورودی HDMI روی آداپتور متصل کنید. در این مرحله کابل آداپتور را به قسمت پورت شارژ گوشی تان وصل کنید.

از طريق راهنمای قیمت خرید
1 نظر
  1. روزبه دوستی می گوید

    با تشکر از مطالبی که نوشتین من تونستم به سادگی مجیک ریموت رو با تی وی مچ کنم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .