مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

آموزش نصب برنامه روی تلویزیون ال جی ، نرم افزار و بازی

2 3,244
زمان مطالعه : 11 دقیقه

آموزش نصب برنامه روی تلویزیون ال جی ، نرم افزار و بازی

آموزش نصب برنامه روی تلویزیون ال جی ، نرم افزار و بازی ؛ با توجه به پیشرفت تکنولوژی امروزه در تلویزیون های الجی امکانات و قابلیت های فراوانی پشتیبانی شده اند که تنها جهت تماشای کانالهای تلویزیونی استفاده نمی گردند؛ بلکه کاربران می‌توانند برنامه ها و نرم افزار های متنوع را بر روی تلویزیون الجی نصب کنند. بر این اساس قابلیت اتصال به اینترنت و داشتن دستیارهای صوتی جهت کنترل هوشمند تلویزیون در زندگی روزمره بسیار پرطرفدار واقع شده است. بنابراین به عنوان یک ویژگی هوشمند و بسیار کاربردی در تلویزیون الجی میتوان به قابلیت نصب برنامه های مفید و متنوع اشاره کرد. تلویزیون های ال جی با توجه به امکانات زیادی که دارند، قابلیت نصب برنامه های متنوعی و  VPN (فیلتر شکن) را دارد.

سیستم عامل تلویزیون ال جی Webos است. ال جی برای نامگذاری، افزودن و حذف برنامه ها از سیستم منوی متفاوتی استفاده می کند. برای دانلود کردن میتوانید وارد فروشگاه شوید.

اگر تمایل به نصب نرم افزار روی تلویزیون ال جی خود هستید و به پخش فیلم ها و نمایش های متفاوت مسابقات ورزشی و بازی ها و همچنین موسیقی، به برنامه های خاص (از جمله Netflix ،You Tube ،Pandora ، Twitter، eBay، Facebook و هزاران برنامه دیگر) نیاز دارید. ادامه این مطالب را با ما همراهی کنید تا روشهای نصب نرم افزار روی تلویزیون ال جی هوشمند را در اختیارتان بگذاریم .

 

نصب برنامه تلویزیون ال جی

نصب نرم افزار روی تلویزیون ال جی و افزودن برنامه

با توجه به آنکه تلویزیون ال جی اندرویدی نیست و تلویزیون های هوشمندش فاقد سیستم‌عامل اندروید هستند. بنابراین بعضی مواقع کاربران هنگام دانلود و نصب برنامه های تلویزیون ال جی و نرم افزار ، با مشکل روبرو خواهند شد. و ممکن است به اشتباه در جستجوی تلویزیون اندروید ال جی باشند .در این قسمت ما به صورت کامل شما را راهنمایی خواهیم کرد تا هر نرم افزاری را روی تلویزیون الجی نصب و استفاده کنید:

روش اول: در روش اول می توانید برنامه ها را داخل فروشگاه ال جی نصب کنید، فروشگاه ال جی هم به عنوان یک پلی استور در تمام تلویزیون های ال جی مشاهده می گردد و طیف گسترده‌ای از برنامه های تلویزیون ال جی را در اختیار دارد:

 1. در ابتدا مطمئن شوید که تلویزیون ال جی به اینترنت متصل شده است.
 2. سپس روی ریموت کنترل دکمه home را فشار دهید.
 3. بعد روی صفحه اصلی تلویزیون الجی روی آیکون پروفایل کلیک کنید و سپس وارد حساب کاربری خود شوید. بعد گزینه Sign In را انتخاب کنید.
 4. در مرحله بعدی شما فروشگاه محتوای ال جی را مشاهده خواهید کرد که در بالای آن برنامه ها به صورت دسته ای قرار گرفته اند و یک لیست کامل را برای شما نشان می دهد.
 5. هر برنامه برای تلویزیون ال جی که مد نظرتان است را اضافه نمایید و آن را انتخاب کنید تا نصب شود‌.
 6. بعد از آن بایستی برنامه و نرم افزار را بر روی تلویزیون ال جی نصب نمایید.
مراحلنصب اپلیکیشن روی تلویزیون ال جی
1دکمه Home را روی ریموت کنترل فشار دهید.
2فروشگاه محتوای ال جی راه اندازی می شود.
3دسته APPS نشان داده شده در بالای صفحه نمایش را انتخاب کنید.
4 لیست برنامه های موجود در دسته انتخابی نشان داده می شود.
5اکنون یک برنامه را از لیست انتخاب کنید.

روش دوم نحوه اضافه کردن برنامه

بعضی اوقات پیش می آید که شما نمی توانید، بعضی از برنامه ها را به همین راحتی بر روی تلویزیون الجی نصب کنید. چون در کشور ما در دسترس نخواهد بود در این صورت نیز برای شما راهکار داریم. جهت نصب برنامه تلویزیون ال جی ، بایستی خدمات کشور در تلویزیون را تغییر دهید.

 1. به بخش تنظیمات تلویزیون الجی وارد شوید.
 2. بعد از آن به «همه تنظیمات» و سپس به «قسمت عمومی » وارد شوید.
 3. در اینجا باید موقعیت و LG services country را انتخاب نمایید و کشور مورد نظرتان را برگزینید.
 4. با انتخاب کردن کشور تان اکنون باید موافقتنامه را قبول کنید و سپس روی yes کلیک کنید. با این تعاریف تلویزیون شما راه اندازی می گردد و تغییرات بر روی آن به وجود می آید.
 5. از این به بعد می توانید وارد فروشگاه محتوای ال جی شوید و برنامه های جدیدی را مشاهده خواهید کرد که به راحتی به تلویزیون شما اضافه می شوند.

نرم افزار تلویزیون ال جی Netcast

مراحل نصب نرم افزار در تلویزیون الجی Netcast به شرح زیر است:

۱. دکمه Home را فشار دهید.
۲. سپس دکمه مربوط به جهت نمای بالا را فشار دهید و وارد کادر بیشتر بالای صفحه شوید.
۳. بعد از آن نرم افزار دلخواه تان را انتخاب نمایید و دکمه ok را بزنید.
۴. سپس اکانت خودتان را باز کنید و برنامه مورد نظر را نصب نمایید. (نسخه های پولی و رایگان زیادی موجود است که به دلخواه می‌توانید انتخاب نمایید.)

 

نصب برنامه اندروید روی تلویزیون ال جی

نصب اندروید روی تلویزیون ال جی ممکن نیست. تنها در صورتی نصب نرم افزار ها و برنامه ها روی تلویزیون ال جی ممکن است که برنامه توسط سرور ال جی ارائه گردیده باشد.

روش نصب فیلتر شکن روی تلویزیون ال جی

متاسفانه هیچ راهی برای نصب فیلتر شکن روی تلویزیون ال جی به صورت مستقیم تاکنون وجود نداشته است. برنامه های VPN برای کار کردن روی دستگاه هایی که مبتنی بر Mac، windows، iOS، android هستند؛ بیشتر طراحی شده اند. بنابراین در صورتیکه تمایل به دسترسی پیدا کردن به برنامه های مسدود شده جغرافیایی در تلویزیون الجی هستید دو راه حل جهت نصب فیلتر شکن برای تلویزیون ال جی وجود دارد که کارساز میباشند. بهترین تلویزیونهای الجی به صورت پیش فرض تعداد زیادی از بازیهای هیجان انگیز را بر روی خود دارند. برای تهیه این تلویزیونها می توانید روی خرید بهترین تلویزیون ال جی بانه دات کام کلیک کنید و وارد اولین مورد شوید.

نصب vpn روی تلویزیون ال جی

1 ) نصب vpn روی تلویزیون ال جی روی روتر

مراحل تنظیم vpn در روتر برای نصب فیلتر شکن روی تلویزیون ال جی

 1. در ابتدا با مرورگر به مودم تان وصل شوید سپس به آدرس ۱۹۸.۱۶۱.۱.۱ بروید.
 2. نام کاربری و رمز عبور تان را وارد کنید. معمولا هر دو گزینه admin میباشد.
 3. در این قسمت ADVANCED > Advanced Setup > VPN Service را انتخاب نمایید.
 4.  تیک گزینه Enable VPN Service را انتخاب و روی Apply کلیک نمایید.

 

2 ) از سرویس پروکسی Smart DNS استفاده نمایید

جهت نصب VPN بر روی روتر خود باید روتر شما از vpn تلویزیون ال جی پشتیبانی نماید. همچنین در مورد قابلیت smart DNS باید آدرس های سرور DNS تلویزیون ال جی را به آدرس های سرویس پروکسی smart DNS تغییر دهید. ولی اگر به دنبال راه حلی امن می گردید؛ به صورتی که حریم خصوصی شما حفظ گردد. VPN راه حلی درست تر است. چون راه حل smart DNS ترافیک ها را رمز گذاری نخواهد کرد و آدرس IP تان را مخفی میکند.

برنامه های فارسی تلویزیون ال جی

نحوه نصب Smart DNS

 1. نصب vpn روی تلویزیون ال جی ؛ در ابتدا تلویزیون هوشمند را روشن کنید و دکمه Home را بر روی ریموت کنترل فشار دهید.
 2. در مرحله بعدی تنظیمات را در بالا سمت راست انتخاب نمایید.
 3. بعد از آن وارد بخش Wi-Fi Connection و سپس Network شوید.
 4. با انتخاب تنظیمات پیشرفته، Edit را انتخاب بفرمایید.
 5. بعد از آن آدرس های سرور DNS را وارد نموده در این صورت DNS و یا سرویس DNS هوشمندتان که ثبت نام کرده اید را برای شما ارائه می دهد.
 6. بعد از آن وارد قسمت Connect شوید. بعد منتظر باشید تا تست اتصال به اینترنت کامل گردد و تلویزیون ال جی خود را باید مجددا راه اندازی نمایید. در این صورت برای نصب برنامه های فارسی تلویزیون ال جی و پخش جریانی از مناطق دیگر، بایستی منطقه تلویزیون خود را تغییر دهید. در ضمن برای دسترسی به برنامه های آمریکایی آمازون پرایم و یا HBO ، Huluباید منطقه تلویزیون را به ایالات متحده تغییر دهید.

وی پی ان تلویزیون ال جی

چگونگی تغییر منطقه WebOS در تلویزیون ال جی

 • بر روی ریموت کنترل ال جی وارد قسمت تنظیمات شوید و سپس general را انتخاب کنید.

نصب فیلتر شکن روی تلویزیون ال جی

 

 • بعد از آن «مکان» را منتخب کرده و وارد قسمت «کشور خدمات ال جی» شوید.

vpn تلويزيون ال جي

 

 • بعد از آن علامت «تنظیم خودکار» را بردارید و کشوری که مد نظرتان است را انتخاب نمایید.

برنامه تلويزيون ال جي

-در مرحله بعد روی گزینه «بله» کلیک کنید و تلویزیون را مجددا راه اندازی نمایید.

درضمن تمام روترهای VPN با VPN سازگار نمی‌باشند. همچنین نصب وی پی ان روی تلویزیون ال جی بر روی روتر به دانش فنی نیازمند است و برای همه مناسب نمی باشد.‌

طریقه فعال کردن فیلتر شکن در تلویزیون ال جی توسط اشتراک گذاری اتصال شبکه

مطالب مرتبط
« حتما بخوانید  لیست قیمت سینما خانگی فیلیپس در تاخرید

نصب vpn روی تلویزیون ال جی ؛ اتصال فیلتر شکن خود را در رایانه شخصی Mac ، windows می توانید تنظیم نمایید و اتصال اینترنت آن رایانه را توسط تلویزیون هوشمند خود اشتراک گذاری کنید. به همین خاطر تلویزیون ال جی از نصب vpn بهره‌مند خواهد بود.

این راه حل می تواند برای افرادی که به دنبال روش، جهت نصب وی پی ان تلویزیون ال جی می گردند راه حلی خوب می باشد. اگر شما نیز از دوستداران تلویزیون های ال جی جدید و باکیفیت هستید . برای خرید آن تنها کافیست در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک نمایید : خرید تلویزیون الجی جدید بانه دات کام

 

آموزش نصب بازی روی تلویزیون ال جی

 1. پیش از آنکه برنامه ی بازی را روی تلویزیون الجی نصب کنید از متصل شدن آن به اینترنت خاطر جمع باشید.
 2. پس از آن دکمه smart را بر روی کنترل فشار بدهید.
 3. بعد وارد صفحه اصلی شوید و در گوشه بالا سمت راست آیکونی که به پروفایل مربوط است را برگزینید.
 4. در مرحله بعد شما باید اطلاعاتی که مربوط به حساب کاربری تان است، را وارد کنید و سپس sign ln را انتخاب کنید.
 5. سپس وارد قسمت بالای صفحه تلویزیون شوید و دسته های متفاوت را بررسی کنید تا دسته مورد نظر تان را مربوط به برنامه بازی انتخاب نمایید.
 6. روی برنامه موردنظرتان کلیک کرده و با باز شدن صفحه جدید، گزینه Install را انتخاب نمایید. تا برنامه مورد نظر شما نصب گردد.

نصب برنامه روی تلويزيون الجی

راه اندازی گوگل پلی روی تلويزیون ال جي

نصب گوگل پلی روی تلویزیون ال جی ؛ نصب کردن فروشگاه گوگل در تلویزیون ال جی، یک منبع عالی جهت سرگرمی و ارتباطات بسیار مفید می باشد. به صورتی که برنامه های گسترده ای را برای شما به همراه می آورد. اکنون اگر تمایل به نصب Google Play بر روی تلویزیون الجی دارید در ادامه روش های زیر را دنبال کنید.

روش اول: با استفاده از نماد برنامه ها

از طریق صفحه اصلی ال جی وارد بخش Apps شوید و سپس آن را انتخاب نمایید. در صورت عدم مشاهده نماد Apps ابتدا

 1. وارد قسمت «تنظیمات» شوید سپس «About this tv» را انتخاب کنید و «App info» را فشار دهید. بعد از آن وارد «بخش مدیریت برنامه ها» شوید و آن را روشن نمایید.
 2. در مرحله دوم فروشگاه محتوای الجی را برگزینید.
 3. بعد از ان باید گزینه More را بزنید.
 4. اکنون Install را فشار دهید.
 5. با ظاهر شدن پیامی جهت تغییر تنظیمات برنامه Play Store پذیرشش نمایید. تا دانلود تکمیل شود.
 6. اکنون برنامه Google Play Store روی تلویزیون الجی نصب است.

نصب برنامه اندروید روی تلویزیون ال جی

 

روش دوم: توسط USB

 1. اگر تلویزیون ال جی شما پلی استور ندارد، پس باید از یک درایو USB استفاده نمایید و درایو USB را به رایانه خود وصل کرده بعد از آن فایل APK فروشگاه Google play را بر روی درایو کپی کنید.
 2. در مرحله دوم باید درایو USB را به تلویزیون ال جی وصل کنید و بعد از آن وارد برنامه File Manager شوید.‌
 3. بعد از آن در مرحله سوم فایل APK را که در درایوتان دارید پیدا کرده و آن را انتخاب نمایید.
 4. اکنون گزینه Install را برگزینید و دستورالعمل ها را دنبال نمایید‌.

 

نصب فیلیمو روی تلویزیون ال جی

بعضی از کاربران تمایل به استفاده از برنامه هایی نظیر فیلیمو برای تلویزیون ال جی را دارند . و می‌خواهند آن را بر روی تلویزیون الجی داشته باشند تا به تماشای فیلم های آنلاین بپردازند. برای تلویزیون ال جی که از مدل WebOS هست، شما میتوانید جهت نصب فیلیمو در تلویزیون ال جی ، در قسمت LG Content Store اقدام به نصب کنید . در صورتی که این برنامه در آن وجود داشته باشد.
اگر تلویزیون ال جی شما قدیمی با سیستم عامل Netcast است. امکان دانلود این اپلیکیشن وجود ندارد. در این صورت باید روی مرورگر تلویزیون ال جی، سایت مربوطه را باز و بعد فیلم ها را بر روی وب مشاهده کنید.
اما اگر باز تلویزیونی شما قادر به نمایش فیلم های آنلاین بر روی وبسایت نمیباشد. باید تلویزیون ال جی خود را به روز رسانی کنید.
در این صورت ممکن است که نسخه جدید نرم افزار تلویزیون شما در دسترس نباشد حالا بهترین روش این است که از اندروید باکس استفاده نمایید.

نصب فیلیمو در تلویزیون ال جی

راه اندازي واتساپ روي تلويزيون ال جي

جهت نصب واتساپ روی تلویزیون ال جی اقدامات زیر را انجام دهید:
1. برای نصب واتساپ بر روی تلویزیون الجی چندین گزینه خواهید داشت. اگر تلویزیون ال جی دارای اپ استور است، می توانید به راحتی برنامه را نصب کنید. ولی در صورتی که تلویزیون ال جی از گوگل پلی استور برخوردار نباشد، همانند روش بالا بایستی فروشگاه گوگل پلی را بر روی تلویزیون ال جی نصب کنید.

2. در مرحله دوم بالای فروشگاه گوگل پلی استور، موتور جستجو را مشاهده خواهید کرد که باید روی آن کلیک کنید و کلمه “WhatsApp” را تایپ نمایید.

3. مرحله سوم “WhatsApp messenger”روی صفحه ظاهر می‌شود که باید شما آن را انتخاب کنید.

4. در مرحله چهارم با مطمئن شدن تان در مورد متعلق بودن نسخه قانونی واتساپ به شرکت LLC کلمه install را مشاهده خواهید کرد که باید روی آن کلیک نمایید در صورتی که به اینترنت متصل نیستید باید دسترسی به شبکه اینترنت خود را بررسی کرده و آن را وصل نمایید تا برنامه مورد نظر شما نصب گردد.

نصب واتساپ روی تلویزیون ال جی

 

نصب تلگرام روی تلویزیون ال جی

به صورت رسمی اگر بخواهید برنامه‌ تلگرام را در تلویزیون ال جی نصب کنید، باید بگوییم که این کار در دسترس نیست و باید برنامه تلگرام را توسط تلفن های هوشمند اندروید و IOS به تلویزیون پخش کنید. یعنی قادر به نصب رسمی آن نخواهید شد.

اکنون روش اسکرین میرورینگ تلگرام به تلویزیون هوشمند ال جی از اندروید را توضیح می دهیم:

 1. در ابتدا تلفن اندروید و تلویزیون ال جی را به وای فای متصل نمایید.
 2. گوگل پلی استور را بر روی گوشی اندروید راه اندازی نمایید و سپس برنامه تلگرام را سرچ کنید.
 3. بعد از اینکه برنامه تلگرام را یافتید آن را روی گوشی نصب کنید.
 4. سپس به پنل اطلاع رسانی وارد شوید و گزینه cast را بزنید.
 5.  اکنون در مرحله بعدی نام تلویزیون ال جی خود را پیدا کنید.
 6. بعد از آن برنامه تلگرام را اجرا نمایید و تمام چت های داخل آن را بر روی تلویزیون الجی مشاهده نمایید.

اسکرین میرور تلگرام از گوشی آیفون

برای آنکه تلگرام را از گوشی آیفون به تلویزیون ال جی آینه کنید، با استفاده از قابلیت Airplay داخلی به راحتی این کار انجام می شود.

 1. در ابتدا آیفون خود را و همچنین تلویزیون ال جی را به وای فای متصل نمایید.
 2. سپس برنامه تلگرام را در آیفون از طریق اپ استور دانلود نصب کنید.
 3. در مرحله سوم وارد control center در آیفون شوید.
 4. اکنون از منوی نمایش شده گزینه screen mirroring را برگزینید.
 5. با مشاهده کردن دستگاه های موجود نام تلویزیونی آسیا خود را انتخاب نمایید.
 6. در این صورت به راحتی تلگرام در تلویزیون ال جی شما نمایش داده میشود.

سخن پایانی 

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را گرفته باشید. در صورتی که مایل به خرید تلویزیون ال جی اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید. به سایت baneh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

اگر هنوز سوالی مانده که پاسخ ان را نیافتید لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

 

مطالب مرتبط :

ابعاد و سایز تلویزیون های سامسونگ به سانتی متر و اینچ

علت روشن خاموش شدن تلویزیون ال جی ، دلیل مشکل و عیب یابی

مقایسه تلویزیون سونی با فیلیپس ،تفاوت ها

بررسی تلویزیون های جدید شیائومی

نحوه کانال یابی تلویزیون ال جی ، آموزش ویدیویی نصب


سوالات متداول

نصب روبیکا روی تلویزیون ال جی چگونه انجام می شود ؟

برای نصب روبیکا روی تلویزیون ال جی اسمارت لازم است ابتدا در قسمت LG content store اقدام به نصب کنید و از برنامه مورد نظرتان بهره مند شوید .

روش های نصب برنامه روی تلویزیون ال جی webos کدامند ؟

در متن بالا و مطالبی که ذکر شد روش های نصب برنامه روی تلویزیون ال جی webos به طور مفصل بررسی شده لطفا به متن مرجعه کنید .

از طريق راهنمای قیمت خرید
2 نظرات
 1. امین دهنوی می گوید

  با سلام من چند وقتیه ال جی نانوسل گرفتم بنظرم اپشن هایی از این تی وی برای ما ایرانی ها حذف شده من با تکنولوژی نانوسل تهیه کردم اپشن های زیادی هم داره که ساده میشه ازش استفاده کرد

 2. عباس می گوید

  به عنوان کسی که تلویزیون اولد اسمارت ال جی داره میخام نظر بدم این تلویزیون ها با امکانات خوبی که دارند ارزش داره براش هزینه کنی هم کیفیت خوب صدا و تصویر داره و از قدرت عالیی سخت افزار برخورداره اما قیمت زیادی برای خرید این کالا برای کاربر وجود داره اما بازم میگم ارزش خریدش بالاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .