مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت وارد نشدن آب ماشین ظرفشویی ؛ چرا آبگیری نمی کند

0 82
زمان مطالعه : 4 دقیقه

علت وارد نشدن آب ماشین ظرفشویی ؛ چرا آبگیری نمی کند یک مشکل نسبتاً معمول است و می تواند در اثر دلایل مختلفی ایجاد شود. در حالی که ممکن است شما به تعمیر حرفه ای احتیاج داشته باشید به احتمال زیاد خودتان می توانید این مشکل را برطرف کنید. در مرحله اول باید با شروع برخی از مراحل عیب یابی ساده ، علت مشکل را مشخص کنید. آیا به هیچ وجه آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود یا به دلیل انسداد از توزیع صحیح جلوگیری می شود ؟ در زیر برخی از دلایل اصلی عدم پر کردن ماشین ظرفشویی ، قسمت های درگیر و برخی از مشاوره در مورد چگونگی رفع مشکل خود را مطالعه خواهید کرد.

 


علت وارد نشدن آب ماشین ظرفشویی ؛ چرا آبگیری نمی کند

منبع آب

اگر آب اصلا وارد ماشین ظرفشویی شما نمی شود ، اولین دلیل آشکار برای مشکل تأمین آب ، منبع آب است.
نگاهی به شلنگ ورودی آب زیر سینک خود بیندازید و مطمئن شوید که به طور صحیح و بدون هیچ گونه مشکلی وصل شده است. همچنین اطمینان حاصل کنید که شیر شیلنگ ورودی در حالت باز قرار دارد . اگر مطمئن نیستید که کدام شیر باز است و کدام بسته است ، کافیست آن ها را بچرخانید و ماشین ظرفشویی را روشن کنید تا ببینید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر . اگر مطمئن هستید مشکلی در مورد منبع آبرسانی ندارید ، دو بخش وجود دارد که معمولاً مقصر هستند .

شیر ورودی آب

علت وارد نشدن آب ماشین ظرفشویی اگر به هیچ وجه آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود ، شیر ورودی آب را بررسی کنید .
شیر ورودی آب را در زیر درب ماشین ظرفشویی خود پیدا خواهید کرد.
کار شیر های ورودی ، پر کردن ماشین ظرفشویی با مقدار صحیح آب است و معمولاً توسط یک تایمر که در حین برنامه شستشو و سوئیچ شناور ( float switch ) فعال می شود کنترل می شود. اگر شیر ورودی مشکل دارد ، خبر خوب این است که شیر ورودی آب نسبتاً ارزان است و اگر کمی در کار تعمیر تجربه دارید می توانید آن را تعویض کنید. قبل از تعویض سوپاپ ، ارزش این را دارد که آن را جدا کرده و داخل آن را برای هرگونه زباله یا انسداد بررسی کنید.

 

سوئیچ شناور ( float switch )

ماشین ظرفشویی شما با استفاده از float switch سطح آب آن را کنترل می کند.  با پر شدن ماشین ظرفشویی ، شناور با آب بالا می رود. علت وارد نشدن آب ماشین ظرفشویی چیست ؟ هنگامی که شناور به حد مطلوب می رسد ، سوئیچ شناور را فعال می کند که به نوبه خود مانع از ورود آب به داخل ماشین ظرفشویی می شود. اگر شناور گیر کرده است و یا توسط زباله مسدود شده است ، پس از تخلیه آب ، پایین نمی افتد. در نتیجه سوئیچ شناور مانع از باز شدن دریچه ورودی و اجازه ورود آب در ماشین ظرفشویی می شود. شناور را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به دلیل وجود زباله یا انسداد در جای خود گیر نکرده است.

همچنین شما باید سوئیچ ( که در زیر شناور قرار دارد ) را بررسی کنید و از تعامل صحیح با شناور اطمینان حاصل کنید . می توانید دستگاه شناور را در حوضچه ماشین ظرفشویی خود پیدا کنید. معمولاً پلاستیکی است و باید شبیه گنبد یا لوله باشد.

 

« حتما بخوانید  شستشو با آب سرد لباسشویی ColdWash الجی چیست ؟

ماشین ظرفشویی پر سر و صدا

خط تخلیه « علت وارد نشدن آب ماشین ظرفشویی » 

بسیاری از ماشین های ظرفشویی هنگام گرفتگی خط تخلیه آن ها ، از پر شدن آب جلوگیری می شود.
دستگاه دارای سنسورهایی است که بررسی می کند که آیا آب در مخزن تخلیه وجود دارد و در صورت وجود از ورود آب جلوگیری می کند . سعی کنید هرگونه زباله را از روی مخزن تخلیه ماشین ظرفشویی خود تمیز کنید تا آب مجدداً جاری شود . شاید لازم باشد از مواد تمیز کننده تخصصی استفاده کنید.

دلایل دیگری از علت وارد نشدن آب ماشین ظرفشویی ؛ چرا آبگیری نمی کند

ممکن است منبع تغذیه ، شیر ورودی و سوئیچ شناور به طور عادی کار کنند و ماشین ظرفشویی مشکل دیگری داشته باشد.

  • اگر ماشین ظرفشویی شما دارای نشتی باشد ، محافظ ضد سیل فعال می شود که از باز شدن دریچه ورودی آب جلوگیری می کند. قسمت زیر درب ماشین ظرفشویی را برداشته و آب موجود در پایه را بررسی کنید. ممکن است چیزی بین پمپ و بازو های اسپری وجود داشته باشد یا ممکن است خود بازوی اسپری مسدود شده باشد. سعی کنید بازو های اسپری را جدا کنید و در حالی که آن ها را تمیز می کنید ، ماشین ظرفشویی را بدون بازو اسپری روشن کنید تا هرگونه انسداد را پاک کند.
  • ماشین ظرفشویی شما سوئیچ دارد تا بتوانید در را باز کنید ( به این صورت که اگر در حین چرخه در را باز کنید ورود آب به طور خودکار متوقف می شود ) اگر سوئیچ معیوب باشد یا به درستی کار نکند ، ماشین ظرفشویی پر نمی شود. اگر به مشکلی در سوئیچ درب مشکوک هستید ، برای دستیابی به آن معمولاً باید پانل درب داخلی را بردارید.

 

متشکرم که تا اینجای متن علت وارد نشدن آب ماشین ظرفشویی با ما همراه بودید در صورتی که دوست دارید ماشین ظزفشویی خودتان را عوض نمایید پیسنهاد می کنیم با کلیک روی خرید ماشین ظرفشویی را ببینید

بیشتر بخوانید :

علت نشت آب از ماشین ظرفشویی
 10 نکته برای افزایش کارایی ماشین ظرفشویی
ماشین ظرفشویی ال جی و آشنایی با امکاناتش
ماشین ظرفشویی سامسونگ و اشنایی با امکانات ان
نکات مهم در هنگام خرید ماشین ظرفشویی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .