مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

جوزفین کاکرن و اختراع ماشین ظرفشویی ؛ اولین ماشین ظرفشویی اختراع شد

0 269
زمان مطالعه : 3 دقیقه

جوزفین کاکرن و اختراع ماشین ظرفشویی ؛ اولین ماشین ظرفشویی اختراع شد ، مخترع ماشین ظرفشویی ؛ جوزفین کوکران ، که پدربزرگ او نیز مخترع بود و به او حق ثبت اختراع قایق بخار داده شد ، بیشتر به عنوان مخترع ماشین ظرفشویی شناخته می شود. اما تاریخچه دستگاه به کمی پیشتر برمی گردد. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه تولید ماشین ظرفشویی و نقش جوزفین کوکران در توسعه آن کسب کنید.

جوزفین کاکرن و اختراع ماشین ظرفشویی ؛ اولین ماشین ظرفشویی اختراع شد

در سال 1850 ، « جوئل هاوتون » یک ماشین چوبی را با چرخ دستی که به ظروف آب می پاشید ، اختراع کرد. این ماشین به سختی کارآمد بود ، اما اولین ثبت اختراع بود. سپس ، در دهه 1860 ، « ال. الكساندر » دستگاه را با مکانیسم چرخ دنده بهبود بخشید كه به کاربر اجازه می داد ظرف ها را در وان آب بچرخاند. هیچکدام از این دستگاه ها کاربردی نبودند. در سال 1886 ، كوكران با انزجار اعلام كرد ، ” اگر كسی دیگر قصد ندارد ماشین ظرفشویی را اختراع كند ، من خودم این كار را خواهم كرد. کوکران اولین ماشین ظرفشویی عملی را اختراع کرد. او اولین مدل را در پشت خانه خود در ( Shelbyville ) ، طراحی کرد. ماشین ظرفشویی او اولین ماشینی بود که به جای اسکرابر برای تمیز کردن ظروف از فشار آب استفاده می کرد. وی در 28 دسامبر 1886 حق ثبت اختراع دریافت کرد.

کوکران انتظار داشت که مردم از این اختراع جدید که او در نمایشگاه جهانی 1893 رونمایی کرده استقبال کند ، اما فقط هتل ها و رستوران های بزرگ در حال خرید ایده های او بودند. تا دهه 1950 ماشین های ظرفشویی مورد استفاده ی عموم مردم نبودند. او شرکتی برای ساخت این ماشین های ظرفشویی تأسیس کرد که در نهایت تبدیل به ( KitchenAid ) شد.

ثبت اختراع اولین ماشین لباسشویی ظرف عملی صادر شده در تاریخ 28 دسامبر 1886

جوزفین کوکران ، مخترع ماشین ظرفشویی ؛ جوزفین گاریس کوکران اولین ماشین ظرفشویی کارآمد را در « شلبیویل » ، ایالت « ایلینویز » اختراع کرد و در 28 دسامبر 1886 حق ثبت آن را دریافت کرد. کوکران ، یک زن ثروتمند بود که می خواست ماشینی داشته باشد که بتواند ظروف را سریعتر از خدمتکارانش بشوید ، بدون اینکه آن ها را بشکند. کوکران وقتی نتوانست چنین ماشینی را پیدا کند ، خودش آن را ساخت.

او ابتدا ظروف را اندازه گیری می کرد ، سپس محفظه هایی را ساخت که هر کدام برای قرار دادن بشقاب ها یا فنجان ها طراحی شده بودند. محفظه ها در یک چرخ تسمه‌دار قرار می گرفتند که درون یک دیگ مس مسطح بود و آب گرم و مواد شوینده از پایین دیگ بخار می شد و روی ظروف آب ریخته می شد. اختراع او کار کرد ! او ماشین ظرفشویی را در نمایشگاه جهانی شیکاگو 1893 به نمایش گذاشت ، اما فقط رستوران ها و هتل ها به آن علاقه نشان دادند. کوکران شرکت ( KitchenAid® ) را برای تولید ماشین ظرفشویی خود تأسیس کرد . با این حال ، در دهه 1950 بود که ماشین های ظرفشویی تبدیل به یک لوازم خانگی استاندارد آشپزخانه شدند.

بیوگرافی جوزفین کوکران ، مخترع ماشین ظرفشویی

جوزفین کوکران ، مخترع ماشین ظرفشویی
کوکران متولد « جان گاریس » ، مهندس عمران بود . او یک خواهر داشت ، « ایرین گاریس رانسوم » . همانطور که در بالا ذکر شد ، پدربزرگش « جان فیچ »  مخترعی بود که حق اختراع قایق بخار به وی اعطا شد. او در « والپارایزو ، ایندیانا » بزرگ شد ، جایی که به مدرسه خصوصی رفت تا اینکه مدرسه سوخته شد. وی پس از اقامت در شلبیویل با خواهرش ، در 13 اکتبر 1858 با « ویلیام کوکران » ازدواج کرد . آن ها دو فرزند داشتند ، یک پسر « هالی کوکران » که در 2 سالگی درگذشت و یک دختر « کاترین کوکران ».

در سال 1870 ، آنها به یک عمارت نقل مکان کردند و با استفاده از ظرف های چینی که ظاهراً از دهه 1600 قدمت داشتند ، مهمانی های شام برگذار می کردند. پس از یک اتفاق ، خادمان با بی احتیاطی بعضی از ظروف را شکستند کردند و باعث شدند جوزفین کوکران جایگزین بهتری پیدا کند. وی همچنین می خواست زنان خانه دار خسته را از وظیفه شستن ظرف ها پس از صرف غذا خلاص کند. شوهر وی در سال 1883 در حالی که 45 سال داشت درگذشت ، وی را با بدهی های بیشمار و پول بسیار اندکی رها کرد و همین امر او را تحریک کرد که تولید ماشین ظرفشویی را توسعه دهد.

 

« حتما بخوانید  تاریخچه تولید زود پز و مخترع های زودپز ؛ دانستنی های بیشتر

 

دوستان وی عاشق اختراع او بودند و او را مجبور كردند ماشین های ظرفشویی را برای آن ها بسازد و آن را ” ماشین ظرفشویی كوكران ” نامیدند و بعداً شركت تولیدی ( Garis-Cochran ) را تأسیس كرد.


بیشتر بخوانید : 10 نکته برای افزایش کارایی ماشین ظرفشویی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .