مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

آموزش نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ؛ نحوه تراز کردن

0 138
زمان مطالعه : 6 دقیقه

آموزش نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ؛ نحوه تراز کردن ؛ داشتن ماشین لباسشویی یک روش عالی برای صرفه جویی در وقت و هزینه در لباس شستن است . چه صاحب خانه خودتان باشید و یا یک آپارتمان را اجاره کرده باشید ، ممکن است موقعیتی پیش بیاید که نیاز به نصب ماشین لباسشویی داشته باشید. با این وجود ، نصب ماشین لباسشویی می تواند برای شما دشوار باشد. ما در این مطلب نحوه نصب ماشین لباسشویی را برای شما شرح داده ایم ؛ امید است بعد از خواندن این مطلب ، بتوانید هر زمان که خواستید لباسشویی خود را نصب کنید.

آموزش نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ؛ نحوه تراز کردن

مرحله 1 : ماشین لباسشویی خود را تنظیم کنید .

 • محل مناسب برای نصب ماشین لباسشویی را انتخاب کنید .

  بسته به وضعیت زندگی شما ، ممکن است در انتخاب مکان برای قرار دادن ماشین لباسشویی محدود باشید. با این حال ، شما باید سعی کنید مکانی پیدا کنید که خطر نشت و آسیب های احتمالی به دستگاه یا خانه شما را کاهش دهد. همچنین دسترسی به آب گرم و سرد ، آب راه و پریز برق نیز مهم است. سطح صاف و سفت یک محل ایده آل برای ماشین لباسشویی است. اطمینان حاصل کنید که دمای اتاق از 32 درجه فارنهایت ( 0 درجه سانتیگراد ) پایین تر نمی آید.

  خود ماشین لباسشویی نیز باید از منبع گرما مانند کوره ، رادیاتور یا شومینه دور باشد. به دلیل نیاز به ابزار ، بیشتر خانه ها و آپارتمان ها دارای مکان مشخص هستند که برای استفاده لباسشویی و خشک کن در نظر گرفته شده اند.

 • مکان را اندازه گیری کنید تا از تناسب مکان و لباسشویی اطمینان حاصل شود .

  ماشین های لباسشویی به اشکال و اندازه های مختلفی ساخته می شوند ، بنابراین ممکن است شما نیاز به اندازه گیری وسایل خود داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید برای فضایی که قصد نصب در آن را دارید متناسب خواهد بود.

  بخاطر داشته باشید که برای اطمینان از تناسب مکان ، باید عرض و همچنین عمق ماشین لباسشویی و فضایی را که در آن قرار داده اید ، اندازه گیری کنید. اطمینان حاصل کنید که ابعاد داخلی مکان مشخص شده از ماشین لباسشویی گسترده تر است.

 • نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ؛ تنظیم پایه ها .

  پایه های کوچکی در زیر دستگاه وجود دارد .
  این پایه ها قابل تنظیم هستند و باید کالیبره شوند تا ماشین لباسشویی شما تراز باشد.
  چرخش سطح پایه ها در جهت عقربه های ساعت آن گوشه از لباسشویی را پایین می آورد و چرخاندن آن ها را در جهت مخالف عقربه های ساعت ، آن را بالا می برد. تراز را در بالای دستگاه قرار دهید ، سپس پایه ها را که در پایین هر گوشه قرار دارد ، در صورت لزوم بپیچید تا سطح لباسشویی طراز شود. هنگامی که ارتفاع مناسب برای هر گوشه تنظیم شده باشد 

  یک مهره در اطراف هر پایه از چرخش آن ها جلوگیری می کند. با چرخاندن آن ها در خلاف جهت عقربه های ساعت مستقل از خود پا ، مهره های قفل را شل کنید. هنگامی که دستگاه را تراز کردید ، مهره ها را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا سفت شوند تا پایه ها در محل خود قفل شوند.

راهنمای عیب یابی مشکلات رايج لباسشويي

مرحله 2 : لوله کشی

 • لباسشویی قدیمی را بردارید.

  اگر در حال تعویض ماشین لباسشویی موجود هستید ، قبل از وارد کردن ماشین جدید باید آن را کاملا جدا کنید. اطمینان حاصل کنید که قبل از جدا کردن آن ، آب منتهی به دستگاه قدیمی را قطع کرده و یک سطل در اختیار داشته باشید تا پس از جدا کردن لوله ها ، باقی مانده آب در سطل تخلیه شود. مراقب باشید که آب تخلیه اصلا با پریز برق لباسشویی و خشک کن در تماس نباشد. اطمینان حاصل کنید که قبل از جدا کردن آن ، هم آب گرم و هم سرد منتهی به دستگاه قدیمی را قطع کرده باشید . باید بدانید که برای جدا کردن اتصالات شیلنگ متصل به ماشین لباسشویی قدیمی ، به انبردست یا آچار نیاز پیدا می کنید .

 • نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ؛ شیلنگ منبع آب را وصل کنید .

  شلنگ آبرسانی همان چیزی است که هنگام کار لباسشویی ، آب را به ماشین لباسشویی شما می رساند . اگر لوله هایی در نزدیکی لباسشویی دارید ، می توانید به راحتی شیلنگ ها را به آن ها وصل کنید. برای جلوگیری از بروز نشت ، حتما اتصالات آب خود را محکم ببندید ، اما زیاد محکم نباشند. معمولاً می توانید این اتصالات را با استفاده از دستان خود به اندازه کافی محکم کنید. اگر شیلنگ خیلی کوتاه باشد می توانید شیلنگ های بلند تری را برای تحمل فشار بیشتر خریداری کنید. شیلنگ های گرم و سرد را به لوله های آب مربوطه وصل کنید.  بسیاری از اتصالات دارای واشر لاستیکی هستند تا اطمینان حاصل شود که پس از اتصال ، آب نمی تواند نشت کند . اگر مال شما اینطور نیست ، باید از نوار تفلون استفاده کنید.

 • شیلنگ تخلیه را تنظیم کنید .

  برای جلوگیری از نشت ، لازم است شیلنگ تخلیه به درستی نصب شود.
  شیلنگ تخلیه را داخل آب راه قرار دهید . اطمینان حاصل کنید که لوله سالم باشد زیرا با گذشت زمان شل می شود و باعث جاری شدن آب می شود.

 • لباسشویی را یک دور آزمایشی روشن کنید .

  هنگامی که ماشین لباسشویی شما نصب شد ، آماده شستشوی لباس های شما است .
  اما به جای اینکه ماشین لباسشویی خود را بارگیری کنید و آن را بدون مراقبت رها کنید ، بهتر است در چند بار اول ، ماشین لباسشویی خود را از نزدیک کنترل کنید تا از عدم وجود نشتی اطمینان حاصل شود.
  منتظر شستشو باشید و اطراف ، زیر و پشت دستگاه را بررسی کنید. اگر علائمی از نشت مشاهده کردید ، تمام اتصالات اطراف آن نشت را محکم کنید ، مواظب باشید که بیش از حد محکم نکنید. اگر نشت لباسشویی متوقف نشد ، آن را خاموش کنید و با یک لوله کش حرفه ای تماس بگیرید تا لوله ها و اتصالات را بازرسی کنید.

مرحله 3 : جلوگیری از خسارت .

 • شیلنگ های خود را بررسی کنید.

  آموزش نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی .
  شیلنگ های قدیمی که ترک خورده یا فرسوده هستند ممکن است در آینده مشکلات زیادی ایجاد کنند.
  باید شیلنگ ها را بطور دوره ای بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که سالم هستند. سعی کنید در صورت امکان هر چند ماه یکبار شیلنگ ها را بررسی کنید.
  در صورت مشاهده هر گونه ترک و یا علائم دیگر ، باید هر چه سریعتر شیلنگ های خود را تعویض کنید.

 • شیر آب ماشین لباسشویی خود را قطع کنید.

  آموزش نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ؛ نحوه تراز کردن

 • هر زمان که قصد استفاده از ماشین لباسشویی را برای مدت طولانی نداشتید لوله ای که به ماشین لباسشویی وصل است را ببندید . بسته به نوع سخت افزار ، شیر را با چرخاندن آن یا حرکت دادن اهرم از یک طرف به طرف دیگر ببندید.
 • از این شیر معمولا برای جلوگیری از عبور آب در داخل لوله ها استفاده می شود. بستن شیر هنگامی که از ماشین لباسشویی استفاده نمی کنید ، کمک می کند تا فشار لوله ای که به ماشین لباسشویی وصل است را کم کند . این کار به حفظ شیلنگ ها کمک کند و احتمال بروز نشتی را کاهش می دهد.
 • نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ؛ از سینی تخلیه استفاده کنید.

  اگر شیلنگ ماشین لباسشویی شما بترکد آب زیادی نشت می کند و می تواند هزاران دلار خسارت به خانه شما وارد کند. یك راه آسان برای كاهش خطر بروز این اتفاق ، استفاده از یك سینی تخلیه ماشین لباسشویی در زیر دستگاه است.

 • به خصوص اگر خانه شما بالای طبقه ای دیگر است ، توصیه می شود که از یک سینی تخلیه استفاده کنید. برای نصب مخزن تخلیه ، کافی است ماشین لباسشویی خود را مجدداً جابجا کرده و سینی را زیر آن قرار دهید .
اگر مخزن تخلیه شما دارای سوراخ از پیش بریده شده است. شما فقط یک پی وی سی یک اینچ را نصب کرده و سینی را به لوله تخلیه کف وصل می کنید. اگر این سوراخ از پیش بریده نشده باشد . باید خودتان آن را حفر کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه قابلمه تخلیه خود را به لوله فاضلاب کف اتاق متصل کنید ، لازم است با یک لوله کش حرفه ای تماس بگیرید تا مطمئن شوید خانه شما در برابر نشت و آسیب آب محافظت می شود.

بیشتر بخوانید :

نکات مهم در خرید ماشین لباسشویی
تکنولوژي True Steam در ماشين لباسشویی ال جی LG
جدیدترین و پرفروش ترین لباسشویی های الجی، ااگ، ویرپول، بوش، سامسونگ
ماشین لباسشویی بوش و آشنایی با امکاناتش

« حتما بخوانید  ویژگی StormWash در ماشین ظرفشویی سامسونگ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .