مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

کلیدهای صوتی روی فرمان خودرو ؛ نرم افزار تشخیص صدا و کنترل صوتی

0 527
زمان مطالعه : 4 دقیقه

کلیدهای صوتی روی فرمان خودرو ؛ نرم افزار تشخیص صدا و کنترل صوتی ؛ شما ممکن است نتوانید با استفاده از دستورات صوتی رانندگی کنید اما می توانید بسیاری از سیستم های داخل اتومبیل را با صدای خود کنترل کنید. به خواندن این مطلب ادامه دهید تا از چگونگی آن مطلع شوید.

این روزها ، شما محدود به مکالمه با دوستان و خانواده خود نیستید. شما می توانید با تلفن یا رایانه خود صحبت کنید ، در حالی که بسیاری از ما از الکسا و موارد مشابه در خانه هایمان نیز استقبال کرده ایم در سال های اخیر ایده کنترل صدا بسیار رایج شده و استفاده از آن بسیار راحت شده است .  دستورات صوتی تنها برای تلفن ها نیست ، بلکه این فناوری در اتومبیل ها نیز ظاهر شده و ایده خوبی به نظر می رسد.

درخواست از سیری برای کمک به لیست کارهای روزانه شما راحت است ، درخواست از ماشین برای افزایش صدا یا خنک کردن دما نیز تأثیر زیادی در ایمنی جاده خواهد داشت. با voice control دیگر لازم نیست چشم خود را از جاده به سمت داشبورد بردارید. همه این کارها فقط با صدای شما به صورت خودکار انجام می شود.

کلیدهای صوتی روی فرمان خودرو : برای چه چیزی می توانید از کنترل صوتی داخل ماشین استفاده کنید ؟

این که شما می توانید با کنترل صوتی داخل اتومبیل کار کنید به اتومبیلی که با آن رانندگی می کنید بستگی دارد. به طور کلی ، عملکردهای اصلی که می توانند از طریق کنترل صوتی تنظیم شوند ، در اطراف سیستم رسانه متمرکز هستند . به طور معمول میزان صدا را تغییر می دهند ، آهنگ ها را رد می کند یا یک ایستگاه رادیویی را انتخاب می کنند. در بعضی موارد همچنین می توانید تماس تلفنی برقرار و دریافت کنید و همچنین سیستم کولر و بخاری را برنامه ریزی کنید.

اتومبیل های واقعاً پیشرفته با اتصال به اینترنت خاص خود می توانند عملکردهای کنترل صدای پیچیده تری را نیز ارائه دهند ، به شما این امکان را می دهد که آب و هوا را بررسی کنید ، یک مکان پارک را جستجو کنید یا حتی در یک رستوران میز رزرو کنید. شما همچنین می توانید اغلب پیام های متنی را دیکته کنید یا از سیستم بخواهید پیام های متنی یا ایمیل ها را برای شما بخواند .

کاری که نمی توانید انجام دهید این است که به دلایل ایمنی ، عملکردهای اصلی اتومبیل مانند شتاب یا فرمان را با صدای خود نمی توانید کنترل کنید. این بدان معناست که شما نمی توانید دنده را عوض کنید ، از کروز کنترل استفاده کنید یا عملکردهای پیشرفته رانندگی خودکار مانند Volvo’s Pilot Assist یا Tesla’s Autopilot را از طریق عملکرد صوتی فعال کنید. به طور کلی ، ایده کنترل صوتی داخل اتومبیل این است که حواس پرتی های رانندگی را از بین ببرد تا نیازی به منحرف کردن توجه شما از جاده نباشد.

کلیدهای صوتی روی فرمان خودرو

استفاده از نرم افزار تشخیص صدا چقدر آسان است؟

کلیدهای صوتی روی فرمان خودرو و نرم افزار تشخیص صدا و کنترل صوتی ؛ نرم افزار تشخیص صدا در اتومبیل برای مدت زمان طولانی وجود داشته است. ( از سال 2000 در بعضی از اتومبیل ها ) ، اما تا همین اواخر یک تجربه کاملاً ناجور بود. این سیستم ها اغلب حتی از ابتدایی ترین دستورات صوتی نیز سر در نمی آوردند. اکنون ، اگرچه ، بسیاری از تولیدکنندگان اتومبیل از نرم افزار بسیار پیچیده تری استفاده می کنند. که دستورات صوتی مکالمه ای بسیار طبیعی و روان را تشخیص می دهد. برخی از آن ها ، مانند سیستم MBUX مرسدس ، حتی شروع به یادگیری الگوهای گفتاری می کنند . بنابراین با ارائه پیش بینی آب و هوا می توانید سوالی مانند ” آیا این آخر هفته تی شرت است؟ ” از آن بپرسید.

« حتما بخوانید  چگونه دزدگیر خودرو کار می کند ؟ نحوه کارکرد سیستم دزدگیر ماشین

کنترل صوتی داخل ماشین

تشخیص صدا در اتومبیل ها و کلیدهای صوتی روی فرمان خودرو

به طور معمول می بینید که یک دکمه بر روی فرمان وجود دارد تا سیستم های تشخیص صدا را در صورت وجود فعال کند. سیستم های قدیمی معمولاً برای کارکرد برخی از ویژگی ها به یک فرمان فرمان خاص نیاز دارند. و معمولاً یک دستورالعمل صوتی یا کتبی در مورد اینکه کدام اصطلاحات باعث عملکرد سیستم می شوند از شما خواسته می شود.

نرم افزار مدرن تر به طور فعال یاد می گیرد که چگونه یک راننده صحبت می کند . و واژگان خاصی را انتخاب می کند که استفاده از آن را بسیار آسان تر می کند. بهترین سیستم ها می توانند به درخواست های ساده مانند “برای من یک رستوران نزدیک پیدا کن” پاسخ دهند. جدیدترین سیستم ها به جای دکمه ، به کلمه یا عبارت مشخص پاسخ می دهند ، دقیقاً مانند الکسا یا سیری.

کنترل صوتی Android و iPhone

کلیدهای صوتی روی فرمان خودرو و نرم افزار تشخیص صدا و کنترل صوتی ؛ اکثر اتومبیل های جدید ساخته شده از اواسط سال 2010 با Android Auto و Apple CarPlay سازگار هستند . این توابع screen mirroring هستند که نسخه های ساده شده سیستم عامل تلفن هوشمند شما را به صفحه داشبورد خودرو منتقل می کنند. هر دو نسخه گوگل و اپل دارای قابلیت تشخیص صدا هستند. که به شما امکان می دهد هنگام رانندگی از طریق گفتار ساده به برنامه های متنوعی دسترسی داشته باشید و از آن ها استفاده کنید .

به طور کلی با فشار دادن دکمه ” call ” در اتومبیل خود (که به طور معمول روی فرمان مشاهده می شود. ) می توانید از آن ها استفاده کنید . با این حال به یاد داشته باشید که این سیستم ها فقط برنامه ها و سیستم های موجود در تلفن شما را کنترل می کنند . بنابراین اگر از Android Auto یا CarPlay استفاده کنید ، ممکن است در نهایت ناخواسته از داده های تلفن خود استفاده کنید.
What is Android Auto?
What is cruise control?


بیشتر بخوانید:

میرورلینک MirrorLink چیست؟ طرز کار در خودرو و گوشی موبایل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .