مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

دوربین دنده عقب یا سنسور پارکینگ ؛ مقایسه، تفاوت و مزایا و معایب

0 823
زمان مطالعه : 3 دقیقه

دوربین دنده عقب یا سنسور پارکینگ ؛ مقایسه، تفاوت و مزایا و معایب ؛ دوربین های عقب در مقابل سنسورهای پارکینگ: کدام یک برای شما مناسب است؟

در حالی که تصادفات در پارکینگ نادر است و معمولاً به جراحات ختم نمی شود ، اما میزان قابل توجهی از سوانح رانندگی را به خود اختصاص می دهد. اتومبیل ها و به خصوص کامیون ها نقاط کوری دارند که راننده در هنگام حرکت به عقب نمی تواند آن را ببیند . نقاط کور را می توان با ابزارهای مختلفی مانند آینه های نقطه کور و همچنین دوربین های دنده عقب و سنسورهایی که در مورد هرگونه اجسام نزدیک به سپر واقعی به راننده هشدار می دهند ، تشخیص داد. با انتخاب سنسور و دوربین های دنده عقب ، تصمیم گیری برای راه حل بهتر دشوار است. ما سعی خواهیم کرد با سنجش جوانب مثبت و منفی هر سیستم ، در تصمیم گیری به شما کمک کنیم.

دوربین دنده عقب یا سنسور پارکینگ : سنسورهای پارکینگ

سنسور پارکینگ وسیله ای است که به سپر عقب متصل می شود و در صورت وجود شیئی نزدیک به عقب ماشین ، راننده را با بوق مطلع می کند. هرچه شی نزدیک تر باشد ، بوق سریعتر می زند . برخی از سنسورها با سیستم های پارکینگ خودرو سازگار هستند. هزینه سنسورهای پارک به طور کلی بسیار ارزان تر از دوربین های دنده عقب است زیرا قطعات کمتری لازم دارد.

مزایا :

در هر شرایط آب و هوایی عملکرد خوبی دارد.
معایب :

  • نصب آن پرهزینه و کاملاً دشوار است.
  • استفاده محدود هنگام دنده عقب وسایل نقلیه بزرگ .

سنسور پارکینگ خودرو

دوربین دنده عقب یا سنسور پارکینگ : دوربین دنده عقب

این دوربین ها معمولاً در اطراف پلاک خودرو نصب می شوند. دوربین های عقب نمایشگرهایی را که در دید راننده هستند تغذیه می کنند. برخی از آن ها با رادیوی درون داشبورد ادغام می شوند در حالی که دیگران دقیقاً در آینه دید عقب نمایش داده می شوند. مشابه حسگرها ، دوربین ها همچنین می توانند میزان نزدیک بودن شما به جسم را نشان دهند. با استفاده از همپوشانی صفحه که وقتی فاصله دارید سبز می شود یا وقتی نزدیک هستید قرمز می شود.

 مزایا :

  • استفاده بهتر برای وسایل نقلیه بزرگتر هنگام دنده عقب.
  • نمایش بهتر منطقه پشت وسیله نقلیه هنگام دنده عقب.
  • برای کسانی که تحرک محدود دارند مفید است.
« حتما بخوانید  خودرو ها در رنج قیمت 60 تا 75 میلیون تومان در سال 1396

معایب :

  • توجه راننده را به داشبورد محدود می کند.
  • به نمایشگر نیاز دارد.
  • در شرایط بد آب و هوایی ، استفاده از دوربین می تواند محدود باشد.

 

دوربین های دنده عقب در مقابل سنسورهای پارکینگ

سنسورهای پارکینگ یا دوربین دنده عقب ؟

در حالی که هر دو سیستم مفید هستند ، اما معایبی نیز دارند که می تواند انتخاب بین این دو را دشوار کند. در بیشتر موارد ، می توانید هر دو را نصب کنید اما انتخاب یکی از آن ها به اولویت و نوع خودرو بستگی دارد. هزینه های دوربین دنده عقب می تواند برای هر وسیله نقلیه و نوع سیستم نمایشگری که استفاده می کنید متفاوت باشد. تردیدی نیست که دوربین دنده عقب به خصوص هنگامی که به عنوان سیستم کارخانه در واحد نصب شود بسیار عالی به نظر می رسد .

نتیجه گیری دوربین دنده عقب یا سنسور پارکینگ بهتر است

نصب سنسورهای پارکینگ فاصله بسیار دقیقی از وسیله نقلیه تا جسم پشت یا جلو شما را نشان می دهد. با استفاده از سنسورهای جلو بهتر می توانید از ماشین یا شیئی که روبرو آن هستید فاصله بگیرید تا اینکه فاصله را تصور کنید.

دوربین های دنده عقبی به شما کمک می کنند تا به وضوح ببینید چه چیزی در پشت شماست ، که به خصوص برای وسایل نقلیه بزرگتر مانند وانت بسیار مناسب است. حتی می توانید دستورالعمل هایی در صفحه نمایش خود داشته باشید که به شما در پارک راحت کمک کند. این برای زمانی که ممکن است وسیله نقلیه یا شخصی هنگام دنده عقب به شما نزدیک شود بسیار مناسب است.با این حال سنسورهای پارکینگ در اندازه گیری فاصله شما از جسم موثرتر هستند تا اینکه این کار را با چشم یا از طریق نمایشگر دوربین انجام دهید.

 

سنسورهای پارکینگ ما کاملاً رنگی و متناسب با رنگ وسایل نقلیه شما تهیه می شوند و همچنین می توانند با بدنه وسایل نقلیه شما متناسب باشند ، بنابراین به سختی متوجه آن ها خواهید شد.

بیشتر بخوانید:

کاربرد و مزایای دوربین دنده عقب خودرو ؛ چرا بهتره بخرید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .