مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

مزایای مانیتور ماشین ؛ چرا باید روی خودرو مانیتور نصب کرد؟

0 1,243
زمان مطالعه : 3 دقیقه

مزایای مانیتور ماشین ؛ چرا باید روی خودرو مانیتور نصب کرد؟ تصور زندگی ما بدون تلویزیون اکنون دشوار است ، اگرچه در اواسط قرن گذشته مردم باور نمی کردند که چنین چیزی همیشه امکان پذیر باشد. از تلویزیون های تک رنگ و بزرگ و تار گرفته تا صفحه های LCD با وضوح بالا که در آن همه اشیا واقعی به نظر می رسند ، تلویزیون شاهد یک سری پیشرفت های اساسی است. اکنون ، همه حتی در حال حرکت تلویزیون تماشا می کنند. در چند سال گذشته ، تعداد کمی از دارندگان اتومبیل شروع به نصب تلویزیون در وسایل نقلیه خود کردند. یکی از دلایل آن این است که قیمت تلویزیون و مانیتور داخلی کاهش یافته است و اکنون افراد بیشتری پول خرید آن ها را دارند. دلایل دیگری نیز وجود دارد. در زیر ، مزایای اصلی داشتن تلویزیون در ماشین شما را خلاصه کرده ایم.

تلویزیون داخلی سرگرمی را در طول سفرهای طولانی فراهم می کند

مزایای مانیتور ماشین ؛ اغلب ما مجبوریم ساعت ها یا حتی روزها در جاده باشیم تا به مقصد برسیم. برای مسافران در صندلی عقب ممکن است که در تمام این مدت در یک مکان نشسته و خسته شوند. در بحث تماشای تلویزیون در اتومبیل گزینه های زیادی وجود دارد. این موارد شامل کانال های ماهواره ای ، تلویزیون پخش محلی ، DVD / Blu-Ray  یا سرویس هایی مانند Slingbox است. بنابراین ، سرگرمی در طول یک سفر طولانی اتومبیل تضمین شده است.

مزایای مانیتور ماشین : حواس پرتی در کودکان وجود ندارد 

اکثر بچه های فعال ، بی قرار و به راحتی خسته می شوند. غیرممکن است آن ها بیش از چند دقیقه ساکت بنشینند. در عین حال ، طبق آمار تصادفات رانندگی ، بسیاری از آن ها باعث حواس پرتی رانندگان در جاده می شوند . غالباً ، کودکان نقش عوامل منحرف کننده توجه را دارند. در طول حرکت وسیله نقلیه ، برای مثال والدین راننده ممکن است مجبور شوند مرتباً برگردند تا درگیری بین پسر و دختر کوچکشان را متوقف کنند. این می تواند زندگی خود ، فرزندان و سایر رانندگان جاده را به خطر بیندازد. وقتی تلویزیون داخل ماشین تعبیه شده باشد ، کودکان می توانند فیلم ها یا کارتون های مورد علاقه خود را تماشا کنند. این باعث جلوگیری کنند از شیطنت و حواس پرتی آن ها می شود.

مزایای مانیتور ماشین

کمی مکالمه کمتر حتی وقتی راننده تمام توجه خود را به جاده جلو معطوف می کند

مکالمه با یک مسافر در اتومبیل ممکن است لحظه ای باعث شود تمرکز خود را از دست داده و با اتفاق ناخوشایندی روبرو شوند. راننده به بخشی از مغز که مسئول زبان است نیاز دارد تا بتواند به سرعت در برابر هر اتفاقی که هنگام حرکت ماشین رخ می دهد واکنش نشان دهد. حتی دستگاه های موبایل بلوتوث نیز همیشه مفید نیستند ، زیرا ممکن است شخصی که پشت تلفن است چیزی را بیان کند که باعث می شود راننده برای یک ثانیه منحرف شود. این برای وقوع یک حادثه جاده ای کافی خواهد بود. تلویزیون داخلی روش خوبی برای به حداقل رساندن مکالمه است تا تمرکز راننده در تمام مدت در اوج باشد.

« حتما بخوانید  دوربین دنده عقب یا سنسور پارکینگ ؛ مقایسه، تفاوت و مزایا و معایب

مسیریابی با یک مانیتور داشبوردی ( dash-in ) از دیگر مزایای مانیتور ماشین

این امر خصوصاً در مواردی که ترافیک سنگین است و شما در حال عبور از آزادراه هستید ، بسیار صادق است. مانیتور به شما کمک می کند قبل از این که واقعاً به آن فکر کنید ، خروجی را ببینید. برخی از نرم افزارها ، به عنوان مثال Google Maps ، اطلاعاتی را در مورد خروج راننده نیم مایل قبل از آن ارائه می دهند. با این حال ، هنگامی که ماشین در یک جریان ترافیکی متراکم با سرعت بالایی در حال حرکت است ، ممکن است این فاصله خیلی کم باشد تا بتواند از کنار ماشین های دیگر با آمادگی برای خروج ، مانور دهد. از طرف دیگر ، وقتی مانیتور داشبوردی دارید ، قسمت بیشتری از نقشه را روی صفحه مشاهده خواهید کرد. بنابراین ، زمان بیشتری برای آماده شدن برای حرکت بعدی خواهید داشت.

بدون نقاط کور

شما می توانید یک دوربین دنده عقب در ماشین خود نصب کنید. سپس ، بر روی مانیتور خود آنچه درست در پشت وسیله نقلیه شما اتفاق می افتد را خواهید دید که بسیار بهتر از آینه دید عقب است. این امر به ویژه هنگامی که از یک پارکینگ خارج می شوید بسیار مهم است. به این ترتیب می توان گفت از مزایای مانیتور ماشین می توان به حداقل رساندن خطر تصادف اشاره کرد . وجود یک تلویزیون داخلی در اتومبیل شما نه تنها مسافران شما را سرگرم خواهد کرد ، بلکه می تواند با حذف بسیاری از عوامل حواس پرتی ، به رانندگی ایمن کمک کند.

بیشتر بخوانید:

معرفی انواع مانیتور ماشین پشت سری و آینه ای و داشبوردی خودرو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .