مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

مقایسه تلویزیون سونی با سامسونگ ، تفاوت سونی و سامسونگ کدام بهتر ؟

0 1,662
زمان مطالعه : 15 دقیقه

مقایسه تلویزیون سونی با سامسونگ ، تفاوت سونی و سامسونگ کدام بهتر ؟

مقایسه تلویزیون سونی با سامسونگ ؛ خرید تلویزیون یکی از انتخاب‌های بسیار مهم است که در انتخاب آن، هر دو دسته ویژگی‌های ظاهری و فنی تأثیر‌گذار هستند. امروزه در بازار فروش و مصرف تلویزیون، مارک‌ها و مدل‌های متنوع تلویزیون عرضه می‌شوند که انتخاب را از میان انبوه مدل‌ها برای ما دشوار می‌کنند. از برترین مارک‌های فراوان تلویزیون می‌توان به دو مارک سونی و سامسونگ اشاره کرد که از عالی‌ترین تلویزیون‌ها هستند. تفاوت تلویزیون سونی و سامسونگ که هر دو طرفداران زیادی دارند؛ اما کدام یک از مارک های سونی و سامسونگ لیاقت انتخاب شما را دارند؟

در این مقاله با مقایسه تلویزیون‌ سامسونگ و سونی سعی در کمک به شما در انتخاب و خرید تلویزیون مناسب داریم. با مقایسه و بررسی مشخصات تلویزیون سامسونگ و تلویزیون سونی، مزایا و معایب این تلویزیون‌ها را ذکر می‌نمائیم.

به نظر شما در مقایسه تلویزیون سونی و سامسونگ کدام یک بهتر هستند و انتخاب مطلوب شما کدام برند است؟ تا آخر با ما همراه باشید تا به نتیجه مطلوب برسید.

تلویزیون سونی یا سامسونگ

برند سونی و سامسونگ کدام بهتر است؟

در دنیای مدرن امروزی، هنگام انتخاب و خرید برند‌ها حرف اول را می‌زنند. به گونه‌ای که انتخاب برند، اولین و مهم‌ترین مراحل خرید است. در این میان همه برند‌ها هر ساله با رونمایی از محصولات جدید خود به رقابت با دیگر برند‌ها می‌پردازند و سعی در کسب جایگاه اول در لیست سازندگان کالای الکترونیک دارند. برند سونی و برند سامسونگ دو پرچم دار بزرگ سازندگان کالای الکترونیک هستند که هر ساله عالی‌ترین محصولات را تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند. شرکت سونی و سامسونگ از بزرگ‌ترین رقیب‌های همدیگر هستند که در این میان کمپانی سونی قدمت و سابقه بیشتری دارد.

کمپانی سونی

کمپانی سونی ژاپنی چند ملیتی است که در سال ۱۹۴۶ بنیان‌گذاری شده است و در زمینه‌های مختلف همچون تولید لوازم خانگی الکترونیک، کنسول‌های بازی، سخت‌افزار، دوربین، حسگر‌ها و همچنین گوشی‌های آندرویدی، فغالیت می‌کند. در میان لوازم خانگی سونی از عالی‌ترین و با کیفیت‌ترین محصولات سونی می‌توان به تلویزیون‌های سونی اشاره کرد. شرکت سونی اولین تلویزیون سونی را در سال ۱۹۶۰ تولید کرد که تلویزیون سیاه و سفید بود. همچنین این شرکت تلویزیون‌های رنگی را از سال ۱۹۶۸ اولین تلویزیون رنگی خود را تولید و روانه بازار مصرف کرد.

تلویزیون‌های صفحه تخت، که از اختراعات اواخر قرن ۲۰ بود نیز برای اولین بار توسط سونی و شارپ تولید و عرضه شد. پس می‌دانیم که تلویزیون‌های سونی از اولین تلویزیون‌های عرضه شده در بازار بوده است اما به مرور زمان و ظهور تلویزیون‌های مارک‌های دیگر به تلویزیون‌های سطح متوسط تبدیل شدند. اما شرکت سونی همان طور که توانست اولین تلویزیون‌ها را تولید کند، توانست بار دیگر تلویزیون‌هایی را تولید کند که از تلویزیون‌های میان رده بالاتر و عالی‌تر باشند. تلویزیون سری جدید سونی از ویژگی‌های هوشمند جدید برخوردار هستند. مارک تلویزیون سونی یکی از برندهای محبوب دنیا است که طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد .

کمپانی سامسونگ

و اما به شرح کلیات از کمپانی سامسونگ می‌رسیم. شرکت سامسونگ اصالت کره‌ای دارد و چند ملیتی نیز است اما برخلاف شرکت سونی از ابتدا فعالیت فنی و صنعتی نداشته است و در زمینه تره بار و سبزی فروشی فعالیت داشته است. کمپانی سامسونگ در سال ۱۹۳۸ تأسیس شد و در سال ۱۹۶۹ فعالیت تولید الکترونیک را شروع کرده است. شرکت سامسونگ در زمینه‌های صنعتی زیاد و متنوع از جمله تجهیزات الکترونیکی، تجهیزات پزشکی، لوازم خانگی، گوشی‌های هوشمند، دوربین و… فعالیت دارد. یکی از مهم‌ترین بخش‌های فعالیت شرکت سامسونگ لوازم خانگی است که سالانه درآمدی بالایی از طریق این بخش به دست می‌آورد.

شرکت سامسونگ اولین تلویزیون سیاه و سفید خود را در سال ۱۹۷۰ تولید و عرضه کرد که معروف به مدل P-3202 بود. شرکت سامسونگ با ظهور تلویزیون‌های رنگی شروع به تولیدات تلویزیون‌های رنگی کرد و در سال ۱۹۷۷ اولین تلویزیون رنگی خود را تولید کرد و صادرات تلویزیون‌های رنگی را در سراسر آسیا انجام داد.

کمپانی سامسونگ هر ساله با رونمایی از بالاترین محصولات الکترونیک خود به خصوص لوازم خانگی و گوشی‌های اندرویدی که بیشتر در میان مردم معروف هستند، به ارتقاء جایگاه و شهرت خود می‌پردازند. لازم به ذکر است که محصولات برند سامسونگ از محبوبیت بالایی میان مردم برخوردار هستند و از طرف مردم بسیار انتخاب می‌شود. اما موردی که در این میان برای ما مهم است تلویزیون‌های برند سامسونگ و برند سونی است که آن‌ها را با هم مقایسه کنیم. تلویزیون سامسونگ یا سونی هر دو از محصولات محبوب میان مردم هستند. اما حال از اعداد ، ارقام ، تاریخچه و تفاوت تلویزیون سونی و سامسونگ بگذریم و وارد بخش کیفیت و چگونگی عملکرد این دو مارک تلویزیون شویم.

کمپانی سامسونگ هر ساله با رونمایی از بالاترین محصولات الکترونیک خود به خصوص لوازم خانگی و گوشی‌های اندرویدی که بیشتر در میان مردم معروف هستند، به ارتقاء جایگاه و شهرت خود می‌پردازند. لازم به ذکر است که محصولات برند سامسونگ از محبوبیت بالایی میان مردم برخوردار هستند و از طرف مردم بسیار انتخاب می‌شود. اما موردی که در این میان برای ما مهم است تلویزیون‌های برند سامسونگ و برند سونی است که آن‌ها را با هم مقایسه کنیم. تلویزیون سامسونگ یا سونی هر دو از محصولات محبوب میان مردم هستند. اما حال از اعداد ، ارقام ، تاریخچه و تفاوت تلویزیون سونی و سامسونگ بگذریم و وارد بخش کیفیت و چگونگی عملکرد این دو مارک تلویزیون شویم.

مقایسه تلویزیون سونی با سامسونگ

مقایسه تلویزیون سونی با سامسونگ

سیستم عامل Tizen یا Android TV بهتر است؟

سیستم عامل یا OS مهم‌ترین بخش تلویزیون و یا هر وسیله هوشمند است. انواع سیستم عامل‌ها ابتدا فقط در کامپیوتر‌ها و سخت‌افزار‌ها مورد استفاده بود اما با گذشت زمان و پیشرفت تلویزیون‌ها، سیستم عامل‌ها به دنیای تلویزیون‌ها وارد شدند و قابلیت‌های جدیدی به آن‌ها اضافه شد. سیستم عامل ویژگی‌های هوشمند تلویزیون را پشتیبانی می‌کند. سیستم عامل‌ها به طور کلی از سال ۲۰۱۳ در تلویزیون‌ها مورد استفاده قرار گرفتند. اما سیستم عامل تلویزیون دارای انواع Android ، webOS ، Tizen ، Vidaa ، Roku و … هستند که در تلویزیون برند‌های مختلف از انواع گوناگون استفاده می‌شود و هر برند برای اجرای برنامه‌های هوشمند بر روی تلویزیون‌های خود از OSهای متفاوت بهره می‌برد. خوب حالا این سوال مطرح است که سیستم عامل تلویزیون سامسونگ بهتره یا سونی ؟

در تلویزیون‌های دو برند سامسونگ و سونی عمدتاً از دو نوع تایزن و اندروید استفاده می‌شود. ابتدا بگوییم در مقایسه تلویزیون سامسونگ و سونی، هر دو پلتفرم‌های هوشمند را با کاربرد آسان در تلویزیون‌های خود ارائه می‌کنند و امکان دسترسی به چندین برنامه، فیلم، وب، بازی و… را به کاربران می‌دهند که برای آنان بسیار لذت بخش و مطلوب است. حال نکته اینجاست که این دو نوع تلویزیون در نگاه کلی به هم نزدیک هستند اما هنگامی که ویژگی‌ها را جزء به جزء بررسی کنیم به تفاوت‌های تلویزیون سونی و تلویزیون سامسونگ پی می‌بریم. همچنین میتوان سریع تر تشخیص داد که تلویزیون سونی بهتر است یا سامسونگ .

مقایسه تلویزیون سونی و سامسونگ

سیستم عامل تایزن سامسونگ

ما مقایسه را از سیستم عامل سامسونگ شروع می‌کنیم. سامسونگ همیشه سعی کرده است که از آخرین ورژن فناوری‌ها استفاده کند و به قولی فناوری‌های آن به روز و جدید هستند. اخیراً سامسونگ در تلویزیون‌های جدید خود از آخرین و جدید‌ترین نوع سیستم عامل اختصاصی، یعنی تایزن ۶. ۰ استفاده می‌کند که عالی‌ترین و جدید‌ترین ویژگی‌های هوشمند را در اختیار تلویزیون قرار می‌دهد. تم جدید که در سیستم عامل تایزن اجراء می‌شود Eden نام دارد که به وسیله نوار در پایین صفحه تلویزیون، برنامه‌ها و دسترسی‌های مختلف تلویزیون از جمله YouTube ، Netflix ، Vimeo Facebook ، Hulu و Amazon prime  را نمایش می‌دهد.

البته علاوه بر این برنامه‌ها تلویزیون اسمارت سامسونگ برنامه‌های دیگری را نیز پشتیبانی می‌کند که می‌توان از طریق حساب کاربری، برنامه‌های بیشتر سامسونگ را دانلود کرد. اما می‌توان گفت که سیستم عامل Tizen در جهت‌یابی‌های کلی و سریع، بی‌نظم است. ویژگی تازه‌سازی دائمی، یکی از دسترسی‌های جدید افزوده شده به این OS است که امکان پیگیری برنامه‌های پرکاربرد را به کاربران خود می‌دهد.

تلویزیون سامسونگ یا سونی

سیستم عامل اندروید سونی

و اما به بررسی سیستم عامل مورد استفاده در تلویزیون‌ سونی می‌رسیم. تلویزیون‌های هوشمند سونی عمدتاً از سیستم عامل‌های Android tv بهره می‌برند؛ ولی سیستم عامل Google tv نیز در بعضی از تلویزیون‌های سونی وجود دارد. اما در آینده نزدیک سیستم عامل جدید گوگل به طور کلی در تلویزیون‌های سونی مورد استفاده قرار می‌گیرد و جای سیستم عامل آندروید را می‌گیرد. اگر چه سیستم عامل آندروید بسیار عالی و کاربردی است و لذت استفاده از تلویزیون‌های سونی را بیشتر می‌کند، اما نسل جدید Google tv از ویژگی‌های جدید‌تری برخوردار است.

با سیستم عامل جدید گوگل ویژگی‌های بسیار جدید تلویزیون‌های هوشمند در تلویزیون‌های سونی پشتیبانی می‌شود؛ از جمله این دسترسی‌ها از صفحه اصلی بازسازی شده بر اساس سابقه تماشا، سرویس‌های محبوب پخش، بازی‌ها، دستیار Google و ارسال محتوا به وسیله Chromecast نام می‌بریم. و این به این معنی است که گزینه‌های بیشتری برای انتخاب و تماشا، در دسترس شما است. حال با توجه به ویژگی‌های کلیدی سیستم عامل‌های دو تلویزیون سونی و سامسونگ، می‌توان دریافت که این دو تلویزیون در حال حاضر از نظر OS در یک سطح هستند و به طور تقریبی تلویزیون‌های این دو برند دارای کیفیت همسان برای سیستم عامل هستند.

تفاوت تلویزیون سونی و سامسونگ

رزولوشن و وضوح تصویر سامسونگ بهتر است یا سونی؟

Resolution که در زبان فارسی به معنای دقت با وضوح است یکی از فاکتور های بسیار مهم کیفیت تصویر است که با کوچک ترین واحد تصویر یعنی Pixel (پیکسل) اندازه گیری می شود. رزولوشن تصویر نشان دهنده مقدار بیشترین پیکسل است که در تصویر نمایان می شود. رزولوشن تصویر ترکیبی در دو جهت عمودی و افقی صفحه نمایش می باشد. قابل ذکر است که رزولوشن مهم ترین عامل کیفیت تصویر است اما تنها این عامل نیست و عواملی دیگر همچون HDR ، پنل ، کیفیت رنگ و … نیز روی کیفیت تصویر خروجی مؤثر هستند که در ادامه توضیح می دهیم.

هنگام مقایسه تلویزیون سونی با سامسونگ عمدتاً نباید از کیفیت تصویر عالی هر دو برند غافل شد . در عین حال شامل تمام سایز های این دو برند تلویزیون می شود. اما تلویزیون های سونی و سامسونگ در مقایسه با هم کیفیت تصویر بهتری دارند که بر طبق سایز با هم فرق دارند. تلویزیون های 32 اینچ و 40 اینچ از رزولوشن تصویر HD برخوردار هستند و سایز های 40 تا 50 رزولوشن FHD را دارند اما این سایز ها در رزولوشن های دیگر هم تولید می شوند.

تلویزیون های 4K دارای کیفیت عالی هستند که تمام زیر و بم تصویر را به وضوح می رساند و در هر تلویزیون های هر دو برند بسیار استفاده می شود; اما رزولوشن بالاتر از 4K کدام است؟ آخرین مدل و بالاترین تلویزیون های روز دنیا از رزولوشن تصویر 8K برخوردار هستند که دارای وضوح و کیفیت کامل است وهنوز بالا دستی ندارد. تلویزیون های 8K در حال حاضر فقط توسط کمپانی های سامسونگ، سونی و ال جی تولید و عرضه می شود. اما کمپانی سامسونگ در ساخت تلویزیون های 8K پیشرو بوده است و تا کنون مدل های زیادی از این رزولوشن عرضه کرده است.

 

ResolutionOther NamesPixel WidthPixel Heigh
720PHD Ready or HD1280720
1080PFull HD or FHD19201080
4K2160P، UHD، or Ultra HD34802160
8KUHD-2 or 8K UHD76804320

فناوری  HDR: Dolby Vision در مقایسه با +HDR10 کدام بهتر است؟

فناوری HDR یکی از جدید‌ترین فناوری‌های تصویر روز دنیا است که نام آن مخفف High Dynamic Range به معنای محدوده داینامیک پویا است.  HDR در دو نوع صحنه بسیار تاریک و روشن، جزئیات تصویر را بیان می‌کند و به وضوح می‌رساند که باعث خلق تصویر طبیعی‌تر و واقعی‌تر می‌شود. برای مثال در صحنه غروب آفتاب بر روی دریا، به لطف فناوری HDR تمامی پرتو‌های خورشید در هر طیف رنگی و تاریکی نقاط دریا با وضوح کامل و رنگ پویا به تصویر کشیده می‌شوند. فناوری HDR در چندین استاندار مختلف وجود دارد که از متداول‌ترین آن‌ها به  +HDR10 و HDR10 اشاره می‌کنیم. از نظر کیفیت نور فرمت HDR اچ دی آر،  +HDR10 و HDR10 قطعاً تصویر  +HDR10  زیبا‌تر و با کیفیت‌تر است چرا که +HDR10  از ابرداده استاتیک بهره می‌برد.

حال انتظار می‌رود تلویزیون‌های سونی و تلویزیون‌های سامسونگ از فناوری‌های تنظیم شده HDR بهرمند باشند. فناوری Dolby Vision آخرین و بالاترین نوع فناوری HDR است که کیفیت عالی را به تصویر و نمایش تلویزیون می بخشد که به کمک آن می توانید جزئیات بیشتری را در هر دو صحنه تاریک و روشن کشف کنید. فناوری Dolby Vision با دامنه دینامیکی بالا در هر صحنه کنتراست و رنگ عالی را ارئه می دهد.

مقایسه تلویزیون سونی و سامسونگ

نقش فناوری HDR 

در تلویزیون‌های میان رده هر دو برند سامسونگ و سونی، فناوری HDR به شیوه مطلوب عمل می‌کند و تفاوت چندانی ندارند. اما در تلویزیون آخرین مدل و درجه یک سونی و سامسونگ، تفاوت‌هایی حس می‌شود که می‌توان گفت نتیجه این تفاوت به نفع سامسونگ است؛ چرا که سامسونگ در فناوری‌های جدید و نو ظهور دست بالاتری دارد و پیشرفت بهتری دارد. به گونه‌ای که فناوری HDR در تلویزیون‌های مدل بالای سونی بسیار عالی عمل می‌کند و از آخرین مدل‌های تلویزیون سونی پیشی می‌گیرد.

« حتما بخوانید  ریست تلویزیون فیلیپس بازگشت به تنظیمات کارخانه ؛ آموزش ریست فکتوری

 

مقایسه تلویزیون سامسونگ و سونی

 

در پاسخ به این سوال که تلویزیون سامسونگ بهتره یا سونی ؟ در اینجا برای نمونه دو مدل جدید و با کیفیت تلویزیون سونی یا سامسونگ را مقایسه می‌کنیم. مدل X950 سونی و مدل Q90t سامسونگ دو مدل عالی این دو برند هستند که هر دو دارای HDR عالی و تنظیم شده هستند اما ببینیم کدام یک بهتر هستند. حداکثر روشنایی صحنه واقعی HDR در X950  سونی کمتر از ۱۰۰۰ واحد است و Q90t سامسونگ حدود ۱۱۶۰ واحد و پنجره HDR ۱۰۰% پایدار در مدل سونی ۶۸۵ واحد و در تلویزیون سامسونگ ۶۳۰ واحد است. نتیجه می‌گیریم فناوری HDR در تلویزیون سامسونگ بالاتر و قوی‌تر است. برای مشاهده انواع تلویزیون های سامسونگ می توانید بر روی لینک تلویزیون سامسونگ کلیک نمایید . https://baneeh.com/video-audio-devices/tv-brands/samsung

 

فناوری HDR: Dolby Vision در مقایسه با +HDR10 کدام بهتر است؟

 

زاویه دید Ultra Viewing Angle در تلویزیون سامسونگ بهتر است یا X-Wide Angle در تلویزیون سونی؟

زاویه دید تلویزیون بسیار در جذابیت تصویر تأثیر دارد در حالی که برای اکثریت مردم جزء فاکتور‌های خرید نیست. اگر چه زاویه دید هیچ کدام از تلویزیون‌های سامسونگ و سونی استثنایی نیست، اما هر دو سازنده در تلاش بوده‌اند تا بهترین نوع زاویه صفحه را در تلویزیون‌های تنظیم کنند و به بهبود آن بپردازند. عملکرد تنظیم زاویه دید در تلویزیون‌های سونی توسط یک لایه به نام X-Wide Angle انجام می‌شود که به نحوی عالی عمل می‌کند. و در اکثر تلویزیون‌های سامسونگ تنظیم زاویه دید به وسیله Ultra Viewing Angle تنظیم می‌شود که این سطح یکنواخت، نور را در سطح صفحه نمایش می‌پیماید و بهبود تصویر می‌پردازد. هر دو این فناوری‌ها در تلویزوین‌های سامسونگ و سونی سعی در جلوگیری از تغییر گاما و کاهش از دست دادن نور دارند.

تلویزیون سامسونگ بهتره یا سونی

فناوری surface Acoustic در تلویزیون سونی و فناوری Symphony Sound در تلویزیون سامسونگ کدام یک بهتر است؟

در مورد تفاوت تلویزیون سونی و سامسونگ باید گفت که سونی و سامسونگ همواره در فناوری‌های صوتی با هم رقابت داشته‌اند و در تلاش برای پیدا کردن روشی بهتر برای ارتقاء کیفیت صدا بوده‌اند. شرکت سونی در چندین سال گذشته در تلویزیون‌های نسل آخر خود، علاوه بر استفاده از فناوری جدید نحوه عمل آن‌ها را تغییر می‌دهد. امروزه تلویزیون‌های سونی از فناوری سطح آکوستیک استفاده می‌کنند که از عالی‌ترین فناوری‌های عرصه تلویزیون است. عملکرد فناوری سطح آکوستیک به گونه‌ای است که صدا را نه در یک نقطه بلکه در تمام سطح صفحه نمایش پخش می‌کند. و صدایی استاندارد را طنین انداز می‌کند. به گونه‌ای که فناوری surface Acoustic صفحه نمایش را به یک بلندگو بزرگ تبدیل می‌کند.

در مقابل تلویزیون‌های سامسونگ از فناوری OTS استفاده می‌کنند که همچون فناوری آکوستیک جهت حرکت را روی سطح تلویزیون می‌آورد و حس دنبال کردن صدا را در شنونده زنده می‌کند. پیکربندی صوتی تلویزیون‌های سامسونگ دارای بلندگو‌های 4.2.2 است که در پشت و کناره‌های تلویزیون راه‌اندازی شده‌اند و صدای فراگیر غالب را در سالن پخش می‌کنند. اما از مهم‌ترین ابتکار‌های تلویزیون سامسونگ ، Symphony Sound  است به گونه‌ای که وظایف صوتی تلویزیون را با نوار صوتی ادغام می‌کند.

برای مشاهده تلویزیون سامسونگ و سونی در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید = خرید تلویزیون از بانه دات کام

Is Sony TV or Samsung better

طراحی و دیزاین تلویزیون سونی بهتر است یا سامسونگ ؟

تلویزیون یکی از وسائلی است که بسیار در دیزاین و زیبایی سالن مؤثر است پس علاوه بر ویژگی‌های فنی تلویزیون، طراحی آن نیز ویژگی حائز اهمیت است. می‌توان گفت سامسونگ در نازکی و قطر تلویزیون‌های خود حساسیت بسیار زیادی به خرج می‌دهد و این ویژگی یکی از شاخص‌های تلویزیون سامسونگ فورکی است. تلویزیون‌های سامسونگ دارای قاب بسیار نازک و ظریف هستند که تصویر را به حالت آزاد در می‌آورند و حاشیه را از بین می‌برند. شرکت سونی نیز تلویزیون‌ها را با دیزاین زیبا و خاص تولید می‌کند که از مقاومت بسیار بالایی نیز برخوردار هستند.

با توجه به اینکه تلویزیون های OLED سونی دارای قطر کمتر از تلویزیون های QLED سامسونگ هستند، می توان گفت تلویزیون سونی دارای قاب نازکتر هستند. اما هر دو تلویزیون‌های سامسونگ و سونی از پایه‌های پلاستیکی کروم شده استفاده می‌کنند که هم استحکام بالایی دارد و هم ظاهر زیبایی به تلویزیون می‌دهند.

Sony or Samsung TV is better

ریموت کنترل تلویزیون سونی بهتره یا سامسونگ ؟

در مقایسه تلویزیون سونی با سامسونگ که از نظر ویژگی های ریموت کنترل در یک حد هستند. ریموت های هوشمند تلویزیون های سونی از ناحیه پد لمسی که از ویژگی های بروز ریموت است، برخوردار هستند و نیاز به هدف گیری مستقیم از راه دور ندارند. همچنین برای فواصل دور از دکمه های فیزیکی نیز برخوردار هستند. همانطور که گفتیم کنترل تلویزیون های سامسونگ نیز از کیفیت بسیار عالی برخوردار هستند; کنترل تلویزیون های سامسونگ از فناوری تشخیص خودکار منبع بهره مند هستند که بسیار عالی است. این ویژگی ریموت های سامسونگ دسترسی به دستگاه های شناسایی شده را آسان تر می کند.

تی وی Sony یا Samsung

اتصالات، ورودی و خروجی های تلویزیون سامسونگ در مقایسه با تلویزیون سونی

امروزه اتصالات تلویزیون‌های هوشمند بسیار زیاد است و به نحو‌های مختلفی صورت می‌گیرد. عمدتاً اتصالات تلویزیون‌های نسل جدید از طریق پورت‌های  HDMI ، پورت  USB ، خروجی صوتی اپتیکال و درگاه اترنت صورت می‌گیرد. هنگام مقایسه تلویزیون سونی با سامسونگ که هر دو به بهترین نحو از این خدمات بهره می‌برند و اتصالات را تنظیم می‌کنند. تفاوت تلویزیون سونی و سامسونگ که از تأخیر ورودی بسیار کم برخوردار هستند و از این نظر بسیار می‌باشند. به طور کلی مقایسه بین اتصالات و ورودی برای دو مارک مختلف سخت است و نتیجه قابل اعتمادی به ارمغان نمی‌آورد.

Samsung QN90ASony A90JInput Ports
4HDMI 2.0Ports4HDMI 2.0PortsHDMI Ports
2USB 2.0Ports3USB 2.0PortsUSB Ports
1Port1PortDigital Optical Audio Out
YESYesEthernet Port

 

تکنولوژی Wifi و دستیار صوتی تلویزیون سامسونگ بهتر است یا سونی ؟

تلویزیون های سونی و سامسونگ به طرز عالی توانایی جمع آوری همه اطلاعات سایر دستگاه های متصل به تلویزیون شما را دارد. و سپس آنها را تجزیه و تحلیل می کند. و محتوا های شخصی شده را در اختیار کاربر قرار می دهد . که می توانند این اطلاعات را از طریق دستیار های صوتی کنترل کنند و یا از طریق وای فای منتقل کنند. به کمک دستیار صوتی با تنظیم زبان و گفتن دستورات خود به صورت صوتی می توانید اعمال تلویزیون را کنترل کنید. دستیار صوتی Bibxy در سال 2018 برای اولین بار در تلویزیون های هوشمند در دسترس قرار گرفت. اما این دستیار هوشمند دارای کم و کاستی هایی نسبت به نسخه های جدید و انواع متفاوت دستیار صوتی است.

از سال 2020 به بعد انواع دیگر دستیار صوتی همچون Amazon Alexa و Google Assistant در تلویزیون های هوشمند به کار رفت که بسیار عالی عمل کرده اند. تلویزیون های سامسونگ اکنون از دستیار صوتی Google Assistant بهره می برند و از ویژگی های عالی این فناوری برخوردار هستند. همچنین تلویزیون های سونی از نوع دستیار صوتی Amazon Alexa در تلویزیون های هوشمند خود استفاده می کند.

تلویزیون سونی یا سامسونگ هر دو از نسخه استاندار Wifi یعنی 2.2 و 5 گیگاهرتز پشتیبانی می کنند. همچنین تلویزیون های هر دو برند از ویژگی بلوتوث نیز برخودار هستند. قابل ذکر است که ویژگی هایی همچون وای فای و دستیار صوتی هر دو برند سامسونگ و سونی تقریباً از یک کیفیت برخوردار هستند. و در این موضوع هر دو برنده هستند.

مقایسه تی وی sony با samsung

مقایسه تلویزیون QN90A سامسونگ و تلویزیون A90J سونی

تلویزیون های OLED، نسل جدید تلویزیون های موجود در بازار هستند که دارای تکنولوژی های عالی و فناوری روز دنیای تکنولوژی هستند. همانطور که می دانید کمپانی سونی و سامسونگ نیز این نوع تلویزِیون ها را عرضه می کنند. از میان انواع مدل های تلویزیون OLED سامسونگ و سونی، مدل تلویزیون QN90A سامسونگ و تلویزیون A90J سونی را بر می گزینیم تا با هم مقایسه کنیم. این دو تلویزیون هر دو از محبوبیت عالی میان مردم برخوردار هستند و ویژگی های هوشمند و بروز را پشتیانی می کند. تفاوت تلویزیون سونی و سامسونگ
شاید در نگاه اول در یک سطح باشند اما از نظر ویژگی های مختلف با هم فرق دارند. تلویزیون A90J می توان گفت بر طبق فاکتور های مذکور در جدول، امتیاز بیشتری از تلویزیون QN90A گرفته است. و تلویزیون A90J قیمت بیشتری از تلویزیون QN90A دارد و گران تر می باشد.

قیمت تلویزیون سامسونگ بهتر است یا سونی ؟

قیمت یکی از عامل‌های اصلی خرید است که اکثراً به آن توجه زیادی می‌شود. تفاوت تلویزیون سونی و سامسونگ اگر چه عمدتاً از تلویزیون‌های متوسط و به صرفه هستند. اما در مقایسه سونی و سامسونگ انتخاب مقرون به صرفه‌تر تلویزوین سامسونگ است. بدیهی است که قیمت هر مدل در هر برند بسته به نوع و کیفیت آن است اما به طور کلی تلویزیون‌های سامسونگ کم قیمت‌تر هستند. سیستم صوتی‌های ارزان‌تر در تلویزیون‌های سامسونگ از عوامل اختلاف قیمت هستند. اما اگر در انتخاب خود بودجه محدود ندارید، تلویزیون‌های سونی ارزش قیمت خود را دارند. بنابراین برای خرید تلویزیون های جدید سونی 2022 میتوانید بر روی جدیدترین تلویزیون سونی و سامسونگ بانه دات کام کلیک کنید.

 

مقایسه تلویزیون سونی با سامسونگ ؛ نتیجه‌گیری

با خواندن این مقاله در می‌یابید که هر کدام از تلویزیون سونی و سامسونگ نقاط ضعف و قوتی دارند. به گونه‌ای که در یکی از ویژگی‌ها سونی بهتر است اما در ویژگی دیگر هیچ برتری نسبت به سامسونگ ندارد. پس بهتر است برای انتخاب موفق، بدانید که تلویزیون را برای چه کاری می‌خواهید و هدف شما از خرید تلویزیون چیست؟ تفاوت تلویزیون سونی و سامسونگ ؛ تلویزیون‌های سونی از نظر توانایی‌های تصویری عالی، حرکت سریع و عالی و همچنین در بسیاری از موارد از نظر کیفیت صوتی، بی‌شک انتخاب بهتری هستند. و اکثر تلویزیون‌های سامسونگ به دلیل پشتیبانی و سازگاری با Free Sync VRR و G-sync انتخابی بسیار قوی و عالی برای گیمر‌ها هستند.

همچنین تلویزیون‌های سامسونگ به دلیل دارا بودن زاویه دید فوق‌العاده عالی، طرفداران بسیار زیادی دارند. پس با انتخاب ویزگی های مورد نظر و توجه به قیمت و طراحی تلویزیون می توانید عالی ترین انتخاب را بکنید.

امیدواریم با ذکر دقیق ویژگی‌های تفاوت تلویزیون سونی و سامسونگ ، توانسته باشیم در انتخاب به شما کمک کرده باشیم. و با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را گرفته باشید . در صورتی که مایل به خرید تلویزیون سامسونگ و سونی با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت baneeh.com مراجعه کنید. مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید.

 

 

مطالب مرتبط :

سه روش پیدا کردن مدل و شماره سریال تلویزیون سونی Sony

برنامه SmartThings سامسونگ چیست و چگونه کار می‌کند؟

نحوه اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون سونی

راه اندازی اولیه تلویزیون سامسونگ ؛ نحوه آموزش نصب و تنظیمات

راهنمای ورود به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ ؛روش دسترسی به تنظیمات


سوالات متداول

تلویزیون سامسونگ بهتر است یا سونی ؟

تلویزیون سونی و سامسونگ هرکدام از بهترین برندها هستند اما برای افرادی که طرفدار کیفیت تصویر واقعی و سخت افزار قدرتمند هستند سونی بهتر است و در مقابل نیز سامسونگ با داشتن فناوری های جدید بر روی نمایشگر و قیمت های به صرفه تر ، قسمت عمده ای از بازار را به خود اختصاص داده

آیا تلویزیون سونی نسبت به سامسونگ ارزش خرید دارد؟

تلویزیون سونی سطح روشنایی و کنتراست خوبی را ارائه می دهد و نمایشگر آن را در مقایسه با تلویزیون های سامسونگ از نظر بصری میتواند به خوبی عمل کند . هر چند سامسونگ گزینه خوب و بصرفه است.

تفاوت تلویزیون سونی و سامسونگ چیست؟

تلویزیون سونی از اندروید پشتیبانی می کند و از برند سامسونگ گرانتر است و سخت افزار خوبی دارد و سامسونگ نیز از تایزن پشتیبانی کرده که اپلیکیشن های اندروییدی را می تواند بر روی خود پشتیبانی کند . و سامسونگ کیفیت تصویر طبیعی دارد و ارزانتر است.

از طريق راهنمای قیمت خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .