مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال فریزر ؛ راهکارهای یخ زدن وسایل

0 72
زمان مطالعه : 5 دقیقه

علت یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال فریزر ؛ راهکارهای یخ زدن وسایل . اگر یخچال خود را باز كنید و متوجه شوید كه مواد غدایی موجود در آن کاملا یخ زده اند ، احتمالاً نگران خواهید شد. این یکی از رایج ترین مشکلات یخچال فریزر ها است. اگرچه قرار است مواد غذایی موجود در یخچال شما سرد نگه داشته شود ، اما علت یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال فریزر ممکن است باعث تغییر بافت ، طعم و ماندگاری غذای شما شود ، بنابراین نباید آن ها را خیلی سرد نگه دارید !

بعلاوه ، مواد غذایی منجمد در یخچال شما ممکن است نشانگر خراب شدن یخچال شما باشد .
قبل از اینکه تلفن را بردارید و خواستار تعمیر یخچال فریزر توسط تکنسین شوید ، می توانید برخی از نکات عیب یابی را امتحان کنید تا ببینید آیا این مشکل به راحتی برطرف می شود یا خیر . بعضی مواقع فقط تنظیم دما یا تمیز کردن کویل های یخچال برای حل مشکل یخچال شما کافی است.


چرا این اتفاق می افتد؟

پاسخ سریع : اگر یخچال و فریزر شما ” به طور ناگهانی ” مواد غذایی و نوشیدنی های شما را منجمد می کند ، شاید تنظیم دمای یخچال سهواً تنظیم شده است. سعی کنید بخش یخچال و فریزر را روی متوسط یا عدد 5 تنظیم کنید. اگر یخچال شما اجازه می دهد دمای دقیق را تنظیم کنید ، آن را روی 40 درجه فارنهایت یا کمی پایین تر تنظیم کنید. این ممکن است در یخچال فریزر هایی که فریزر در پایین قرار دارد نیز اتفاق بیفتد .

 

علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال و فریزر


نحوه عملکرد یخچال و فریزر

عملکرد اساسی یخچال فریزر به گونه ای است که ما اواپراتور را داریم ، که قسمت خنک کننده سیستم است و در یخچال و فریزر قرار خواهد گرفت ، خواه یک ساید بای ساید باشد ، خواه یخچال و فریزر بالا پایین باشد . سپس هوا از فریزر وارد محفظه یخچال شده و در گردش مداوم به درون فریزر باز می گردد. به طور معمول ، حدود 80٪ هوا در داخل فریزر و حدود 20٪ به محفظه یخچال می رود. با این نسبت ، ما به طور معمول محدوده دمایی در حدود 0 تا +5 فارنهایت را در فریزر و حدود 36 تا 38 درجه فارنهایت در بخش یخچال خواهیم داشت .

علت یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال فریزر ؛ راهکارهای یخ زدن وسایل

شماره 1 : ترموستات روی دمای خیلی پایین تنظیم شده است

این اتفاق اغلب می افتد. 
برخی یخچال فریزر ها دارای علامتی هستند که روی دستگیره تنظیم ترموستات حک شده است.


با گذشت زمان ، این علامت ممکن است پاک شود. در نتیجه ، مصرف کنندگان در شناسایی دقیق دمای نشانگر ناکام هستند. آن ها احساس می کنند که ترموستات را در دمای مطلوب تنظیم کرده اند ، در حالی که در واقع آن ها آن را روی دمای خیلی پایین تنظیم کرده اند. برای حل این مشکل دمای یخچال را به درستی تنظیم کنید.

 

شماره 2 : کویل ها کثیف هستند

در خارج از یخچال فریزر شما کویل ( کویل کندانسور ) و همچنین در داخل آن ( کویل های تبخیر کننده ) وجود دارد. کویل های یخچال به عنوان یک مبدل حرارتی بین مایع مبرد و محیط اطراف آن عمل می کنند. اگر آن ها کثیف شوند و گرد و غبار روی آن ها رسوب کند ، یخچال و فریزر برای حفظ دمای انجماد تنظیم شده باید سخت تر کار کند. در برخی مدل ها ، این می تواند منجر به ( overcooling ) شود. برای جلو گیری از ایجاد این مشکل ، کویل های یخچال خود را تمیز کنید ، یخچال و فریزر را از دیوار دور کنید و از یک دستگاه پمپ باد استفاده کنید تا گرد و غبار را از سیم پیچ ها جدا کنید .

 

« حتما بخوانید  راهنمای خرید لوازم خانگی بزرگ ؛ بررسی نکات مهم هنگام خرید

شماره 3 : علت یخ زدن مواد غذایی فرسوده بودن واشر درب یخچال است!

واشر داخل درب ، یخچال شما را عایق می کند و محفظه را آب بندی می کند تا از تبادل گرما بین قسمت داخلی یخچال فریزر و اتاق جلوگیری شود. اگر واشر در حال نشت هوا باشد ، یخچال به طور مداوم کار می کند و باعث می شود هر چیزی که در آن نگهداری می شود منجمد شود. مهر و موم روی درب فریزر را بررسی کنید . اگر ترک خورده ، پاره شده یا فرسوده باشد ، آن را با یک واشر درب فریزر جدید جایگزین کنید .

 

علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال و فریزر

 

شماره 4 : ترموستات معیوب یکی از علت یخ زدن مواد غذایی !

ترموستات دستگاهی است که کمپرسور را روشن و خاموش می کند.


یک ترموستات به گونه ای طراحی شده است که به محض رسیدن یخچال و فریزر به دمای تنظیم شده ، عملکرد خود را به طور خودکار متوقف می کند. این به حفظ دمای ثابت کمک می کند. اگر ترموستات شما معیوب باشد ، قادر به خاموش شدن و ادامه کار نیست ، و باعث می شود یخچال شما هر آنچه که در داخل آن قرار دارد را منجمد کند.

 

اگر ترموستات یخچال شما خراب است آن را تعویض کنید .
اما قبل از تعویض ترموستات ، مطمئن شوید که کسی سهواً درجه حرارت را بیش از حد سرد نکرده است.
آن را به تنظیمات پیشنهادی سازنده برگردانید و اجازه دهید حدود 24 ساعت درجه حرارت در یخچال شما تثبیت شود. اگر این کار مشکل شما را حل نکرد ، باید آن را جایگزین کنید.

شماره 5 : خراب شدن دمپر

اگر صاحب یک واحد یخچال فریزر هستید ، به احتمال زیاد می دانید که دمپر چیست.

برای کسانی که نمی دانند ، دمپر مجموعه ای است که میزان هوای خنک ورودی از فریزر به یخچال شما را تنظیم می کند. دمپر باز و بسته می شود تا مقدار مناسب هوای سرد ، داخل محفظه یخچال قرار گیرد. اگر دمپر باز شود ، هوای سرد زیادی را وارد یخچال می کند . در نتیجه یخچال خیلی سرد خواهد شد . دمپر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سالم است . یک دمپر ناقص می تواند باعث ورود بیش از حد هوای سرد شود و باعث شود درجه حرارت به تدریج کاهش یابد.

 

اگر یخچال شما هنوز درست کار نمی کند ، احتمالاً مشکل مکانیکی است و ترموستات کنترل دما ، برد کنترل یا ترمیستور ممکن است معیوب باشد که تعمیر آن نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای دارد. در صورت رفع نشدن مشکا یخچال ، بهتر است یخچال جدیدی خریداری کنید . روی خرید یخچال فریزر کلیک کنید و بهترین ها را از سایت از خرید بخرید.

بیشتر بخوانید :

خرید یخچال فریزر و استفاده ی صحیح از آن

دلایل ایجاد سر و صدای یخچال و فریزر

سیستم خنک کننده 3 گانه Triple Cooling یخچال سامسونگ

راهنمای خرید بهترین یخچالهای ساید بای ساید ال جی«LG»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .