مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت سرد نکردن یخچال ؛ دلایل خنک نکردن چیست ؟

0 70
زمان مطالعه : 5 دقیقه

علت سرد نکردن یخچال ؛ دلایل خنک نکردن چیست ؟ وقتی یخچال و فریزر شما به اندازه ای که باید سرد نباشد ، می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند. در حالی که برخی از مشکلات یخچال و فریزر به کمک حرفه ای نیاز دارند ، ممکن است شما خودتان بتوانید بسیاری از مشکلات را برطرف کنید. در اینجا نکاتی برای عیب یابی یخچال و فریزر برای کمک به شما در رفع مشکل در صورت خنک شدن یخچال شما ذکر شده است. بیایید به چند روش آسان برای بررسی دلایل سرد نکردن یخچال نگاهی بیاندازیم.

علت سرد نکردن یخچال ؛ دلایل خنک نکردن چیست ؟


اطمینان حاصل کنید که یخچال شما به برق وصل است

این ممکن است برای پاسخ خیلی ساده به نظر برسد ، اما یک دو شاخه شل ، می تواند تمام یخچال را خاموش کند. در را باز کنید . اگر چراغ روشن شد ، یخچال همچنان به برق وصل است و می توانید به مجموعه راه حل های احتمالی بعدی بروید. اگر چراغ روشن نمی شود ، اطمینان حاصل کنید که سیم برق محکم وصل شده است و دوباره بررسی کنید.

ترموستات یخچال را به منظور علت سرد نکردن یخچال بررسی کنید

یخچال و فریزر های جدید معمولاً در دمای متوسط ​​، بین 35 تا 37 درجه فارنهایت تنظیم می شوند زیرا این محدوده دمای بهینه برای یخچال به منظور سالم نگه داشتن غذا های قابل خراب شدن است. درجه ترموستات در داخل یخچال می تواند توسط کارتن های شیر یا موارد دیگر ، تغییر کند. حتی ترموستات های دیجیتال خارجی نیز می توانند توسط بچه ها تغییر ناخواسته ایجاد کنند یا اگر کسی به صفحه کنترل تکیه دهد ، نا آگاهانه دما را تغییر دهد. به همین دلیل بسیاری از پنل های دیجیتالی امکان قفل تنظیمات را دارند. در صورت لزوم دما را به موقعیت درست برگردانید.

واشر های روی درب یخچال را تست کنید

ممکن است یکی از دلایل سرد نکردن یخچال واشر درب آن باشد . حتی اگر همه اجزای یخچال شما خوب کار کند ، اگر واشر های مغناطیسی روی درها که به آن ها ” واشر درب ” نیز گفته می شود ناقص باشد ، هوای خنک از داخل یخچال می تواند فرار کند. واشر در ها می توانند به مرور زمان شکننده شوند و این باعث کاهش توانایی آن ها در ایجاد یک عایق محکم شود. واشر را با قرار دادن یک کاغذ بین درب تست کنید و سپس درب را ببندید. اگر هنگام بیرون کشیدن آن احساس مقاومت می کنید ، واشر هنوز کار می کند ، اما اگر کاغذ به راحتی بیرون کشیده شود ، باید واشر درب را تعویض کنید.

تعویض واشرها کار بسیار آسانی است .
برای تعیین صحیح واشرهای جایگزین ، دفترچه راهنمای مالک خود را بررسی کنید.
دستورالعمل های دقیق تعویض را می توانید در دفترچه راهنمای مالک و یا در بسته واشر جدید پیدا کنید.

 

سیم پیچ های کندانسور را تمیز کنید

یخچال شما دارای سیم پیچ های کندانسور پر شده از مبرد است.
با گذشت زمان ، سیم پیچ ها که در یک واحد سر پوشیده نیستند می توانند با گرد و غبار ، مو یا خز حیوان خانگی پوشانده شوند و این باعث کاهش توانایی آن ها در سرد نگه داشتن هوا در یخچال می شود. خوشبختانه تمیز کردن کویل های یخچال و فریزر یک فرآیند نسبتاً ساده است و تنها به یک برس کویل کندانسور و دستگاه پمپ باد برای برداشتن گرد و غبار های سست نیاز دارد. اگر بر روی کویل ها گرد و غبار زیادی نشسته است ، سالانه یک یا دو بار آن ها را تمیز کنید تا یخچال و فریزر شما به درستی خنک شود.
دلایل سرد نکردن یخچال چیست
منافذ هوا را بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ چیزی مانع آن نمی شود

هوای سرد از طریق دریچه هایی که بین محفظه فریزر و یخچال قرار دارد ، گردش می کند.
اگر چیزی جریان هوا را مسدود کند ، می تواند منجر به افزایش دما در محفظه یخچال شود. همچنین جمع شدن یخ در فریزر می تواند این منافذ را مسدود کند ، و یا از رسیدن هوای سرد به محفظه یخچال جلوگیری کند. اگر محفظه فریزر به شدت یخ زده است ، یخچال را از برق بکشید و درب فریزر را باز کنید تا یخ ها ذوب شود. پس از ذوب شدن ، یخچال را دوباره وصل کنید . این کار می تواند یک روز کامل برای یخ زدایی یک فریزر یخ زده طول بکشد ، بنابراین آمادگی لازم را داشتخ باشید و در صورت امکان اقلام مواد غذایی قابل فساد خود را در یخچالی دیگر نگهداری کنید.

اطمینان حاصل کنید که هیچ چیز در فن کندانسور گیر نکرده است

فن کندانسور را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ چیز در فن کندانسور گیر نکرده است و به راحتی می چرخد ​​( مدل هایی که سیم پیچ های پشتی دارند فن ندارند ). برای این کار یخچال را از برق بکشید. تیغه های فن را تمیز کرده و فن را با دست بچرخانید تا ببینید که آیا گیر کرده است یا خیر . یخچال را به برق وصل کنید و مطمئن شوید که فن هنگام کار کمپرسور کار می کند.

اگر می توانید صدای کمپرسور را بشنوید اما یخچال خنک نمی شود ، مشکل به احتمال زیاد یا کویل های تبخیر کننده یخ زده اند یا فن تبخیر به چیزی گیر کرده یا شکسته است. فن اواپراتور معمولاً وقتی شروع به خراب شدن می کنند ، صدای جیر جیر می دهد. اگر در هنگام باز کردن درب فریزر ، سر و صدا بلندتر شود ، مشکل فن تبخیر کننده است. کویل ها و فن های تبخیر کننده در پشت یک پوشش در محفظه فریزر قرار دارند .

اگر علت سرد نکردن یخچال هیچ کدام از این موارد نبود ، با تعمیرکار تماس بگیرید

در این مرحله ، دلایل سرد نکردن یخچال ممکن است یک جزء مکانیکی معیوب باشد. در حالی که تعویض برخی از قطعات در یخچال خیلی دشوار نیست ، اما دانستن دقیق دلیل مشکل می تواند مشکل باشد و نیاز به استفاده از تجهیزات تست الکتریکی دارد. ممکن است کمپرسور ، فن کمپرسور یا ترموستات یخ زدایی تعویض شود که باید توسط یک متخصص دارای مجوز انجام شود. اگر یخچال شما همچنان تحت ضمانت است ، توجه داشته باشید که جایگزین کردن اجزای یخچال ممکن است ضمانت آن را باطل کند.
دلایل سرد نکردن یخچال چیست

 اگر بار ها یخچال خود را تعمیر کرده اید اما باز هم سرد نمی شود ، بهتر است بجای صرف هزینه های بیشتر تعمیر ، یخچال جدیدی بخرید . روی خرید یخچال و آبسردکن کلیک کنید تا به صفحه خرید و مشاهده انواع یخچال های سایت از خرید منتقل شوید .

بیشتر بخوانید :

دلایل ایجاد سر و صدای یخچال و فریزر
سیستم خنک کننده 3 گانه Triple Cooling یخچال سامسونگ
راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید
« حتما بخوانید  لیست قیمت یخچال ساید بای ساید هایسنس هیتاچی و بکو قیمت روز
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .