مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تاریخچه سشوار

0 259
زمان مطالعه : 3 دقیقه

تاریخچه سشوار

 

تاریخچه سشوار ؛ زندگی مردان و زنان در همه جا با اختراع سشوار در سال 1920 راحت تر شد. در طی سال های پس از اختراع آن ، تغییرات و بهبودهای زیادی در سشوار ایجاد شده است تا به این اختراع مدرن برسد که امروزه بسیاری از ما از آن استفاده می کنیم .

قبل از سشوار

قبل از اختراع سشوار در دهه 1920 زنان و مردان هنگام خشک کردن مو های خود خلاق بودند. یکی از اولین دستگاه هایی که به عنوان سشوار استفاده می شد در واقع جارو برقی بود. جاروبرقی های چرخش قرن از طریق جلو هوا را مکیده و از پشت خارج می کنند. جارو برقی با یک شلنگ همراه بود که می تواند به انتهای جلو یا عقب جارو متصل شود. زنان اغلب شلنگ را به انتهای خلأ وصل می کردند ، آن را روشن و از هوای موجود در جارو برای خشک کردن مو های خود استفاده می کردند.

اولین سشوار دستی در تاریخچه سشوار ثبت شد!

اولین سشوار دستی در سال 1920 به بازار عرضه شد. بر خلاف سشوار های مدرن ، اولین سشوار دستی بزرگ و زیادی داغ بود. اولین سشوار دستی که قادر به تولید تنها 100 وات گرما بود ، قادر به خشک کردن مو به صورت خیلی سریع نبود. استفاده از سشوارهای دستی اولیه هنوز دشوار بود. محفظه های فلزی ( اغلب آلومینیومی ) آن ها کار را سخت می کرد. همچنین زمان خشک شدن بسیار بیشتر از حد معمول بود ، زیرا دستگاه ها فقط 100 وات برق در مقایسه با 2000 وات نسخه های مدرن مصرف می کردند. این باعث می شد که آن ها برای استفاده در دوره های طولانی مدت خشک شدن طاقت فرسا شوند.

برخی از نسخه های اولیه دارای پایه هایی بودند تا به بازو های خسته استراحت دهند. با این وجود ، این سشوار ها به عنوان یک معجزه راحتی در نظر گرفته می شدند.

سشوار کلاه دار

در سال 1951 ، نوع جدیدی از سشوار منتشر شد. این نوع جدید سشوار از سشوار دستی سبک تری تشکیل شده بود که از طریق یک لوله به یک کلاه محافظ که روی سر پوشیده می شد متصل می شد. وقتی سشوار روشن می شد ، هوا از طریق لوله جریان می یافت و از سوراخ های کلاه بیرون می آمد. این سشوار کلاه دار قادر به تولید حدود 300 وات گرما بود ، بیشتر از اولین سشوار دستی ، اما بسیار کمتر از سشوارهای مدرن ما. سشوار های کلاه دار هنوز هم در برخی از سالن های امروزی وجود دارد که دارای قدرت قابل توجه 1600-2400 وات هستند.

« حتما بخوانید  زندگینامه بیل گیتس موسس مایکروسافت ؛ نابغه ثروتمند Bill Gates

سشوارهای دهه 1960

در دهه 1960 فناوری سشوار به طرز چشمگیری بهبود یافته بود. سشوارهای دهه 1960 از مواد سبک تری نسبت به نمونه های قبلی ساخته شده بودند و قادر به تولید حداکثر 500 وات گرما بودند. پیشرفت های صورت گرفته در فناوری سشوار به دلیل پیشرفت های صورت گرفته در موتورهای الکتریکی مورد استفاده در سشوارها بود.

مقررات ایمنی برای سشوارها

سشوارها به طور قابل توجهی در زمینه ایمنی تکامل یافته اند. سشوار با وجود ظاهر بی خطر آن در خانه ها ، گذشته تیره ای دارد. در بیشتر تاریخ خود ، این ابزار تنظیم نشده بود و استفاده از آن می توانست منجر به برق گرفتگی های جدی و گاه مهلک شود. از این نظر ، سشوارها تفاوت چندانی با پودرهای آرسنیک و سایر محلول های آرایشی با عواقب وخیم ، حتی کشنده نداشتند.

سشوارهای اولیه در صورت برخورد تصادفی با آب ، مستعد ایجاد شوک های الکتریکی خطرناک بودند. در دهه 1970 ، کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی دستورالعمل هایی را برای تولیدکنندگان سشوار تهیه کرد تا از آن ها برای افزایش ایمنی محصولات خود پیروی کنند. ویژگی های ایمنی موجود در سشوار های مدرن مانند سوئیچ های قطع دما و قطع کننده اتصال زمین ، تا حدودی به دلیل توصیه های کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایجاد شد.

سشوار یونی و سرامیکی

سشوار مدرن

سشوارها از زمان اختراع اولین سشوار دستی در دهه 1920 تاکنون مسیری طولانی را طی کرده اند. بسیاری از مدل های سشوار امروزی با وزنی کمتر از یک پوند و همچنین زیبا و شیک به نظر می رسند. آن ها همچنین قادر به تولید برق بسیار بیشتر از مدل های قبلی سشوار هستند. با استفاده از سشوارهای مدرن تا 2000 وات نیرو ، کاربران می توانند سریعتر از گذشته موهای خود را خشک کنند. اکنون سشوار ها از فناوری های پیشرفته ای در جهت جلوگیری از آسیب رساندن به مو استفاده می کنند . فناوری یونی اکنون نوید مبارزه با موخوره را می دهد و به ایجاد ظاهری براق و صاف کمک می کنند. کنترل های حساس لمسی و چندین تنظیمات دیگر همه باعث کنترل بیشتر شما برای خشک شدن سریع مو ها می شوند.

اختراعات جدید و تولید محصولات بهتر و بهینه تر هیچ گاه متوقف نمی شود . تولید کنندگان همواره به دنبال تولید محصولات با امکانات بیشتر هستند تا راحتی هرچه بیشتر کاربران را تضمین کنند .

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .