مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تفاوت دریل ضربه ای و دریل ایمپکت درایو impact Drive مقایسه و فرق

0 621
زمان مطالعه : 8 دقیقه

تفاوت دریل ضربه ای و دریل ایمپکت درایو

 

تفاوت دریل ضربه ای و دریل ایمپکت درایو impact Drive مقایسه و فرق در چیست؟ چگونه یک راننده تأثیرگذاری کار می کند:

آموزش کارآموز درایور ضربه یک ابزار اساسی برای هر حرفه ای است. آنها به شما این توانایی را می دهند که از نیروی مته بیشتر استفاده کنید. در گذشته از آن استفاده می شود ، یک دریل بی سیم کار ساخت سوراخ را انجام می دهد و یک درایور ضربه ای اتصال دهنده ها را تنظیم می کند. برای پیچ گوشتی اساسی ، درایور ضربه ای تنها ابزار مورد نیاز شماست. بنابراین بیایید در مورد چگونگی عملکرد یک راننده ضربه صحبت کنیم.

آیا درایور ضربه و چکش مته یکسان هستند؟
برخی افراد رانندگان ضربه را با مته های چکش اشتباه می گیرند. مانند دریل های معمولی ، دریل های چکش از رانندگان ضربه متمایز هستند و برای هدف دیگری ساخته شده اند. آنها در اصل مته های منظم و قابلیت اضافه شده در سرعت چرخش بیت ها به جلو و عقب هستند. این امر باعث می شود حفاری بسیار سریعتر در بتن ، آجر ، سنگ یا بلوک انجام شود. این لرزش است (نوعی چکش سریع) که به چکش نام آنها را می دهد.

انتخاب یک دریل ضربه ای

اکثر دریل های ضربه ای مدرن دارای باتری هستند و باتری های آن ها به طور معمول در سه اندازه 12 ، 18 و 20 ولت عرضه می شوند. ولتاژ بالاتر به معنای قدرت و گشتاور بیشتر است ، اما تفاوت بین 18 تا 20 ولت فقط در نام است آن ها است .
بخاطر داشته باشید که ولتاژ بالاتر نیز به معنای باتری های بزرگتر ، سنگین تر و یک دریل ضربه ای است که استفاده از آن برای شما سخت تر است.

تفاوت عمده ، در مقایسه با یک مته استانداردیا دریل استاندارد ، این است که یک مکانیسم رانندگی با ضربه ویژه ای دارد که در صورت لزوم وارد می شود ، هنگامی که نیروی اعمال شده توسط موتور کافی نباشد. تفاوت مهم دیگر این است که درایورهای ضربه ای به جای یک چاک 3 فک سنتی دارای کلک های شش ضلعی هستند.

 

سوکت درایور ضربه

همچنین می توانید از مته ضربه / درایور ضربه برای سوراخ های حفاری استفاده کنید.
دانستن چگونگی عملکرد یک راننده ضربه نیز به شما کمک می کند تا درک کنید چه زمان و کجا آن را انتخاب کنید.

تفاوت دریل ضربه ای و دریل ایمپکت درایو : موارد استفاده از رانندگان ضربه

آنها می توانند در طیف وسیعی از مشاغل مورد استفاده قرار گیرند. همه چیز از عرشه های ساختمانی تا سفت کردن پیچ های اطراف خانه با داشتن درایور ضربه ای آسان تر می شود. اما مواردی وجود دارد که راننده ضربه عملکرد فوق العاده خوبی دارد.
برای پیچاندن پیچ های خودکار

پیچ ها ، پیچ ها و آجیل های بیش از حد مضر و فرسوده را شل کنید.
بستن اتصال دهنده های بلند و ضخیم به مواد سخت
درامهای اتومبیل را بردارید.
درایور ضربه برای کارگران ساختمانی ، سازندگان کابینت و مشاغلی که نیاز به استفاده تعداد زیادی از بست ها دارند ، بسیار مفید است.

 

طرفداران

گشتاور بالاتر: همانطور که قبلاً بحث شد ، درایورهای ضربه ای بسیار قوی تر (حدود 5 برابر قدرت) در مقایسه با مته / درایور بی سیم هستند. بنابراین ، در صورت نیاز به پیچ درایو در مواد سخت ، شما قادر خواهید بود آنها را سریعتر و بهتر با یک درایور ضربه انجام دهید.

در فضاهای تنگ قرار می گیرد: درایور ضربه ضربه کمتری دارد و نگهداری آنها برای مدت طولانی آسانتر است. اگر قبلاً درایور ضربه ای دیده اید ، می دانید که طول سر کوتاه تر از مته متوسط ​​سیم بی سیم است. این بدان معنی است که از درایور ضربه می توان برای فشردن در فضاهای تنگ استفاده کرد که شاید نتوانید آن را به راحتی مانع یک دریل بی سیم کنید.

پیچ های خودران:

این ابزار قدرت هنگام استفاده از پیچ های خود رانندگی که نیازی به شما برای سوراخ کردن ندارید بسیار مناسب است. چنین عملیاتی نیاز به گشتاور بالاتر از یک دریل / درایور معمولی دارد.

بازپخش کمتر و احتمال کمتری پیچ خوردگی پیچ ها وجود دارد: در هنگام استفاده از درایور ضربه ای ، هیچ ضربه ای یا عقب نشینی وجود ندارد. هرکسی که از مته بی سیم استفاده کرده است ، می تواند شهادت دهد که ضربات برگشتی آزار دهنده می تواند باشد. هیچ چیز بدتر از حفر کردن در چیزی نیست ، فقط از دست دادن کنترل دریل به دلیل مقاومت غیرمنتظره ای که باعث شد مته مجدداً دچار ضربه شود. به دلیل قدرت بی حد و حصر آنها ، رانندگان ضربه تقریباً هرگز ضربه ای را تجربه نمی کنند.

آسان روی مچ دست شما: از آنجا که آنها مقاومت خاصی را تجربه نمی کنند و به دلیل اینکه سبک تر هستند ، رانندگان ضربه ای مچ دست شما را به همان سرعت مته های بی سیم نمی پوشند. برای یک روز از یک درایور ضربه استفاده کنید و سپس از یک مته بی سیم برای یک روز استفاده کنید. مچ دست شما بعد از یک روز با یک راننده ضربه ، احساس بهتری خواهد داشت ، به من اعتماد کنید.

منفی

آن ها ارزان نیستند. علیرغم طراحی کم حجم ، درایورهای ضربه ای ممکن است برای شما یک سکه زیبا هزینه کنند ، به خصوص اگر می خواهید لوازم جانبی مانند باتری های بیشتر باشد.
شما به بیت های سازگار با درایور نیاز خواهید داشت. درایور ضربه ای فاقد چک های 3 نظام است. اساساً ، این بدان معناست که درایور ضربه شما ممکن است نتواند بیشتر قسمتهای مته شما را نگه دارد. از آنجا که آنها معمولاً دارای سر سوکت شش ضلعی ¼ اینچ هستند. بنابراین ممکن است بخواهید بیت های شش ضلعی ساق پا را خریداری کنید که به طور خاص با درایور ضربه کار می کنند.

درایور ضربه ای فاقد کنترل گشتاور است. کنترل گشتاور ویژگی در اکثر دریل های بی سیم است که به شما امکان می دهد هنگام فشار دادن ماشه روی دریل چقدر گشتاور اعمال شود. در صورت استفاده صحیح ، به شما کمک می کند مته خود را از آسیب رساندن به پیچ ها و سطحی که در آن حفر می کنید متوقف کنید. از آنجا که آنها کنترل گشتاور ندارند ، هنگام استفاده از درایور ضربه باید مراقب باشید. در غیر این صورت ، شما پیچ های سستی و سطحی آسیب دیده زیادی روی دست خواهید داشت.

 

راهنمای خریداران درایور ضربه

اگر تصمیم دارید یک راننده ضربه ای بگیرید ، یا برای خودتان یا به عنوان هدیه ای برای شخص دیگری ، اما نمی دانید از کجا شروع کنید ، نگران نباشید ، زیرا من برای کمک به اینجا هستم. من این راهنما را نوشتم تا به مردم اطلاع دهم که هنگام خرید یک درایور ضربه باید چه چیزی را جستجو کنند
در این بخش قصد دارم ویژگی های کلیدی را که باید هنگام خرید ، مارک های برتر و خرید از کجا جستجو کنید برای شما تعریف کنم.
در هنگام خرید یک درایور ضربه باید چه چیزی را جستجو کنید

« حتما بخوانید  معرفی انواع دریل معمولی ، چکشی ، چرخشی ، ضربه ای و پیچ گوشتی

اکنون که مزایای استفاده از درایورهای ضربه را درک کرده اید ، به ما اطلاع دهید که چگونه می توان بهترین راننده ضربه را برای شما بدست آورد. در زیر برخی از فاکتورهای اصلی برای جستجو در هنگام راننده ضربه ای وجود دارد.

تفاوت دریل ضربه ای و دریل ایمپکت درایو impact Drive مقایسه و فرق در چیست؟
قدرت


بنابراین بدیهی است که شما یک درایور تأثیرگذار قدرتمند می خواهید. قدرت با نگاه کردن به گشتاور و ولتاژ اندازه گیری می شود. پس یکی از تفاوت دریل ضربه ای و دریل ایمپکت درایو در قدرت است.
گشتاور معمولاً در نیوتن متر (Nm) یا پوندهای اینچ (در پوند) رتبه بندی می شود. گشتاور معمولاً بین 100 نیوتن متر تا 200 نیوتن متر (تقریباً 1800 پوند) است. آنچه را که شما برای انجام کار نیاز دارید ، در نظر بگیرید. آیا به حداکثر توان نیاز دارید؟ خوب ، پس از آن به دنبال یک درایور ضربه ای با گشتاور زیاد و باتری ولتاژ بالا باشید.

با این حال ، به خاطر داشته باشید که به محض شروع مکانیسم ضربه ، شما نمی توانید میزان گشتاور را کنترل کنید.

سرعت

 

اگر می خواهید با موفقیت زیاد روی پیچ های زیادی کار کنید ، به دنبال یک ابزار ضربه ای با تعداد RPM زیاد باشید. در حالی که سرعت ممکن است معیارهای بسیار مهمی برای پیچ های رانندگی نباشد ، RPM برای حفاری مهم است. اگر قصد دارید از درایور ضربه ای خود برای حفاری استفاده کنید ، از محلی بهره بگیرید که سرعت چند متغیری را ارائه می دهد.

 

عمر باتری

درایورهای بدون سیم روی باتریهای قابل شارژ کار می کنند. بنابراین سعی کنید به دنبال رانندگان ضربه ای باشید که باتری هایی دارند که مدت طولانی شارژ آنها را نگه می دارد. یا کیت های درایور را که دارای باتری های متعدد است وارد کنید. هیچ چیز ناامید کننده تر از این نیست که در وسط کار باشید و اینکه باتری شما بمیرد.

 

موتور

منبع محرک درایور برخورد الکتریکی موتور الکتریکی است. اگر توانایی تهیه آن را دارید ، با موتور بدون برس برس یک درایور ضربه ای بگیرید. آنها از نظر مصرف انرژی بیشتری هستند ، مانند موتورهای معمولی گرم نمی شوند و قدرت باتری کمتری را به خود جلب می کنند.

 

اندازه ، وزن و راحتی

هنگام خرید یک درایور ضربه ای ، با دقت ارزیابی کنید که چه احساسی در دست شما دارد ، وزن آن چقدر است و فضای شما چقدر است. یکی از دلایلی که افراد درایور ضربه می بینند این است که بر روی مچ دست شما آسان است. به احتمال زیاد شما برای مدت طولانی یک درایور ضربه ای را نگه دارید ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که از آن راحت است.

 

بهترین مارک های Driver Impact

بیشتر برندهای برتر ابزار قدرت درایورهای ضربه ای تولید می کنند. اجراهای آنها بسیار نزدیک است. برخی از مارک های معروف شامل ،
بلک اند دکر
بوش
دیوالت
ماکیتا
میلواکی
ریوبی
استنلی
اگر می خواهید یک نسخه بی سیم را دنبال کنید ، بنابراین من به شما پیشنهاد می کنم که با نام تجاری ابزار قدرت فعلی خود همراه باشید. به این ترتیب ، اغلب می توانید باتری ها را بین ابزارهای بی سیم تعویض کنید.

 

نتیجه

پس از اینکه تفاوت دریل ضربه ای و دریل ایمپکت درایو را دانستید. بهتر است هدف خود را از استفاده این دو دریل مشخص کنید. درایور ضربه یک ابزار قدرت بسیار مفید است که ممکن است بخواهید در زرادخانه خود اضافه کنید. هنگام خرید یک درایور ضربه ای ، به دنبال رتبه بندی قدرت ، RPM ، وزن ، اندازه و عمر باتری باشید.
پیشنهاد می کنم لیست ما از بهترین درایورهای ضربه ای را که می توانید توصیه های ما را پیدا کنید ، بررسی کنید.

اگر یک سرگرمی هستید که پروژه های کوچک نجاری را انجام می دهید ، به یک ابزار قدرتمند احتیاج ندارید. از مته / درایور معمولی برای سوراخ کاری و پیچ های رانندگی در چوب نرم ، پلاستیک ، تخته سه لا و سایر مواد نرم استفاده کنید. برای کار نیاز به یک درایور ضربه دارید که به شما نیاز دارد تا پیچ های ضخیم طولانی را به داخل مواد سخت بکشید و پیچ ها و پیچ های محکم را از بین ببرید.

به خاطر داشته باشید که گزینه تغییر گشتاور بر روی درایور ضربه ای وجود ندارد. تنها کنترلی که در اختیار دارید سرعت است که می توانید با استفاده از ماشه کنترل متفاوت باشید به همین دلیل است که درایورهای ضربه در درجه اول برای شل شدن آجیل ، پیچ و پیچ استفاده می شوند. اگر می خواهید کنترل گشتاور دقیق تری داشته باشید ، از یک مته / درایور یا یک تمرین مته استفاده کنید.

مزایای استفاده از درایور ضربه در مقایسه با دریل بی سیم

درایور ضربه از نظر مفهومی با دریل های بی سیم بسیار شبیه به هم هستند ، بنابراین ممکن است شما سؤال کنید “وقتی من فقط می توانم از یک دریل بی سیم برای انجام بیشتر کارها استفاده کنم ، چه معنی ای دارد؟” خوب ، هنگام استفاده از درایور ضربه ای در مقابل مته بی سیم ، مزایا و معایب خاصی وجود دارد.

 

راننده ضربه چگونه کار می کند

یک دریل معمولی نیروی چرخشی استاتیک را به شافت و به تبع آن بیت اعمال می کند. به عبارت دیگر ، فشار مستمر برای چرخاندن چاك اعمال می شود.
یک راننده ضربه هنگامی که به گشتاور اضافی احتیاج دارید حس می کند و با یک فنر ، چکش و سیل فشار نیروی چرخشی ایجاد می کند. با چرخاندن موتور شافت ، فنر فشرده می شود و سپس به زور آزاد می شود و چکش را به سمت كوچك سوار می كند. این عمل به سرعت اتفاق می افتد – بیش از 50 بار در هر ثانیه – و نیرویی بسیار بزرگتر از یک مته می تواند ایجاد کند.

 

نحوه عملکرد یک راننده ضربه 01

در اینجا راهی برای فکر کردن در اینجا وجود دارد: استفاده از مته مانند قرار دادن دست های شما در برابر یک شی و فشار دادن در حین استفاده از یک درایور ضربه مانند مشت زدن آن است. همان عضلات هر دو نیرو را ایجاد می کنند ، اما پانچ نیروی بسیار بیشتری را تحویل می دهد. پانچ فقط برای یک لحظه کوتاه روی سطح اثر می گذارد در حالی که می توانید فشار بیشتری را درگیر کنید.

 

امیدواریم با خواندن مقاله ” تفاوت دریل ضربه ای و دریل ایمپکت ” سود برده باشید. خوشحال می شویم نظرات خود را برایمان بنویسید.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .