مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

معرفی کاربرد انواع قطعات آچار بکس ؛ سایزهای مختلف آچار بکس ضربه ای

0 445
زمان مطالعه : 4 دقیقه

معرفی کاربرد انواع قطعات آچار بکس ؛ سایزهای مختلف آچار بکس ضربه ای که هر کدام مناسب بخشی از قطعات می باشد . آچار بکس ضربه ای یکی از ابزار های مفیدی است که می توانید در تعمیرگاه خود داشته باشید. آن ها برای کار در پروژه های ساختمانی ، داربست ، اتومبیل ، کامیون ، مورس و هر چیزی که فکر کنید عالی هستند.

با این حال ، شما باید اطمینان حاصل کنید که سایز مناسبی برای کار دارید. در این بخش از مقاله معرفی کاربرد انواع قطعات آچار بکس می خواهم شما را با برخی از متداول ترین اندازه هایی که در هنگام خرید آچار بکس ضربه ای مشاهده خواهید کرد ، معرفی کنم.

معرفی کاربرد انواع قطعات آچار بکس ؛ سایزهای مختلف آچار بکس ضربه ای

آچار بکس های ضربه ای در اندازه های مختلفی قرار می گیرند ، و همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، اندازه آچار و سوکت آن می تواند تأثیر گسترده ای در کار هایی که آچار قادر به انجام آن است داشته باشد. اندازه آچار بکس ضربه ای فاصله بین لبه های مسطح آن است. که معمولا دارای اندازه 1/4 اینچ ، 3/8 اینچ ، 1/2 اینچ ، 3/4 اینچ ، و یک اینچ است .

 

 • 1/4 اینچ و 3/8 اینچ 

  معرفی کاربرد انواع قطعات آچار بکس که یکی از کوچکترین آچار بکس ضربه ای که می توانید پیدا کنید آچارهای 1/4 اینچی و 3/8 اینچی هستند. این آچار های کوچک معمولاً کاملاً فشرده و قابل استفاده در فضا های بسیار تنگ هستند. آن ها در انواع مختلفی از سبک ها ارائه می شوند . آن ها برای پیچ هایی که قطر 10 میلی متر یا کمتر دارند مناسب است. همچنین برای کار در موقعیت هایی که قدرت کم و دقت زیادی نیاز دارند ، عالی هستند.

 

 • 1/2 اینچ « معرفی کاربرد انواع قطعات آچار بکس »

  احتمالاً متداول ترین اندازه آچار ضربه ای آچار ضربه ای 1/2 اینچی است.دلایل این امر کاملاً واضح است ، به خصوص اگر قبلاً از این ابزار ها استفاده کرده اید. آچارهای ضربه ای 1/2 اینچی در وسط نمودار اندازه هستند ، آن ها بهترین تعادل بین دقت و قدرت را ارائه می دهند.

  از یک طرف می توانید بدون ترس از اعمال گشتاور بیش از حد و ایجاد آسیب ، از آن ها استفاده کنید تا با خیال راحت هر پیچ و مهره ای را باز کنید .  این اندازه از آچار بکس به معنای واقعی قدرت کافی برای انجام کار های گسترده ای از جمله مواردی که آچار های ضربه ای کوچکتر و قدرتمندتر نمی توانند را دارد.

 

 • 3/4 اینچ و 1 اینچ

  معرفی کاربرد انواع قطعات آچار بکس که سرانجام به دو اندازه بزرگ آچار 3/4 اینچی و 1 اینچ در نمودار اندازه ، می رسیم . از بین تمامی اندازه ها ، این دو مورد کمترین رواج را دارند . دلیل این امر این است که آن ها به اندازه ای قدرتمند اند که برای بیشتر پروژه های خانه مفید نیستند و قدرت آن ها در یک محیط حرفه ای بسیار مفیدتر است.

 

« معرفی کاربرد انواع قطعات آچار بکس » اندازه آچار ضربه برای کار خودرو 

برای بیشتر وسایل نقلیه با اندازه معمولی ، قدرت و دقت آچار بکس ضربه ای 1/2 اینچی کافی است . آچار بکس ضربه ای با این اندازه ، قدرت کافی برای انجام هر کار مورد نیاز برای تعمیر خودرو را خواهد داشت. در عین حال ، آچار ضربه ای 1/2 اینچ به اندازه ای بزرگ نیست که شما با آن مشکل داشته باشید. اگر وسایل نقلیه بسیار بزرگ یا کامیون هایی داشته باشید ، ممکن است یک آچار بکس ضربه ای 3/4 اینچی گزینه بهتری برای شما باشد.

 

این اندازه آچار بکس ضربه ای قدرتمند تر خواهد بود و قادر به کنترل اجزای بسیار بزرگ موجود در کامیون های بزرگتر خواهید بود.آچار ضربه ای 1/2 اینچی بهترین اندازه برای تعویض لاستیک های اتومبیل است.
یک آچار ضربه ای 3/4 اینچی یا حتی 1 اینچی هم می تواند این کار را انجام دهد ، اما قدرت آن تا زمانی که در یک کامیون بزرگ ، سایت ساخت و ساز یا در یک مکان تجاری کار نمی کنید ، کمی بیش از حد است. من قطعاً توصیه می کنم با گزینه 3/8 اینچی یا 1/2 اینچی کار کنید .

 

 

اندازه های مختلف آچار بکس برای کارهای مختلف

 

اندازه آچار ضربه برای تغییر تیغه های چمن زن

هنگامی که نوبت به تغییر تیغه های چمن زن می رسد ، شما به نیروی زیادی احتیاج ندارید.
درعوض ، آنچه شما به بیشتر لازم دارید دقت است.
نوع دقت لازم برای تغییر پره های چمن زن فقط در صورت استفاده از آچار های ضربه ای کوچک امکان پذیر است. به همین دلیل توصیه می کنم از آچار ضربه ای 1/4 اینچی یا آچار ضربه ای 3/8 اینچی استفاده کنید . چرا که معرفی کاربرد انواع قطعات آچار بکس به اندازه كافی مفید برای انجام كار های دقیق هستند . در حالی كه این دو سایز به اندازه كافی قدرتمند هستند تا به راحتی تیغه های قدیمی و جدید را وارد كنید.

اندازه آچار ضربه ای توصیه می شود

به نظر من ، آچار ضربه ای ½ اینچی برای اکثر افراد بهترین اندازه است. این آچار به اندازه کافی نیروی برای انجام دادن کار های خانه و همچنین برای انواع کار های حرفه ای نیز مناسب است.
آچار بکس چیست و چگونه کار می کند

 

خوشحالیم مطلب ” معرفی کاربرد انواع قطعات آچار بکس ؛ سایزهای مختلف آچار بکس ضربه ای ” مورد عنایت شما واقع شده است . اگر نظر و سوالی دارید خوشحال می شویم و آن را برای ما بنویسید.

بیشتر بخوانید :

آچار بکس چیست و چگونه کار می کند ؟
انواع آچار بکس ها و ویژگی های هرکدام
آچار بکس ضربه ای بادی بخریم یا برقی ؟

« حتما بخوانید  کاربرد فرز انگشتی و مینیاتوری و موارد استفاده از آن ها
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .