مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

راهنمای خرید داس موتوری ؛ بررسی ویژگی های علف زن بنزینی

0 177
زمان مطالعه : 3 دقیقه

راهنمای خرید داس موتوری ؛ بررسی ویژگی های علف زن بنزینی

راهنمای خرید داس موتوری ؛ بررسی ویژگی های علف زن بنزینی ؛ هر تابستان بسیاری از باغداران سوال در زمینه چمن زنی و علف های هرز دارند. بسیاری آن را با ابزار قدیمی اما قابل اعتماد مانند قلاب دستی به سبک قدیمی حل می کنند . اما اگر منطقه به اندازه کافی بزرگ است یا زمان کافی ندارید ، می توانید از مکانیزه استفاده کنید. امروز ما در مورد چگونگی انتخاب داس موتوری تمرکز خواهیم کرد.

راهنمای خرید داس موتوری


داس موتوری چیست ؟

داس موتور ابزاری مخصوص باغداری است که با استفاده از موتور بنزینی برای برش چمن یا بوته های کوچک طراحی شده است. برای اره های موتوری و اره برقی عمدتا از بنزین A-92 استفاده می شود ، اما بهتر است با توجه به دستورالعمل های آن ، بهترین ها را برای هر ماشین استفاده کنید. به غیر از داس موتوری بنزینی ، داس های برقی نیز وجود دارند که به جای استفاده از موتور بنزینی ، از موتور الکتریکی استفاده می کنند. با این وجود داس برقی نیاز به اتصال مداوم به شبکه برق دارد که این همیشه امکان پذیر و راحت نیست.
در اینجا می توانید پارامترهای اصلی داس های موتور را پیدا کنید ، که در انتخاب آن نقشی اساسی دارند :

قدرت داس موتور

قدرت داس موتوری ، بر حسب وات یا اسب بخار اندازه گیری می شود. مقدار وات نسبت به اسب بخار به شرح زیر است :
1 کیلووات = 1.36 اسب بخار.

برای چمن های نسبتاً کوتاه 0/8 – 0/9 کیلووات نیرو لازم است ، اما برای چمن زدن مناطق دارای علف های هرز یا چمن بلند به داس موتوری با حداقل قدرت 1.2 کیلووات نیاز دارید. داس موتوری حرفه ای دارای قدرت 3 کیلووات یا بیشتر هستند.

 

داس موتوری

 

راهنمای خرید داس موتوری ؛ نوع موتور داس موتوری 

موتور ها دو نوع اصلی دارند : موتور دو زمانه و چهار زمانه
اکثر داس ها دارای موتور دو زمانه هستند. این استاندارد متداول در داس موتوری است. با این حال ، با گذشت زمان ، هر روز بیشتر و بیشتر داس موتوری با موتور چهار زمانه تولید می شوند. موتور چهار زمانه سر و صدا کمتری دارد و قابل اطمینان تر است اما وزن آن بیشتر و گرانتر است.

نوع عنصر برش داس موتوری 

دو نوع اصلی عنصر برش در داس های موتوری وجود دارد : تیغه و توپی نخ .(چاقوها و سیم های برش.)
سیم مخصوص داس که در چمن زنی استفاده می شود. قطر آن می تواند متفاوت باشد (بیشتر 2 تا 3 میلی متر).
چاقوی داس می تواند فلزی یا پلاستیکی باشد و می تواند دارای 2 ، 3 یا بیشتر سطح برش باشد. با چنین چاقویی می توانید چمن سخت تر ، علف های هرز و حتی درختچه ها را ببرید. هنگامی که دست زدن به سهل انگاری بیش از آنچه که می تواند “درخت را خرد کند”.
بیشتر مدلهای دستگاه برش چمن کنونی به گونه ای مرتب شده اند که هم سیم و هم چاقو می توانند با آنها استفاده شوند. هنگام انتخاب دکل باید اطمینان حاصل کنید که این مورد در دسترس است.

« حتما بخوانید  راهنمای خرید منگنه کوب ؛ معرفی انواع منگنه کوب

راهنمای خرید داس موتوری ؛ وزن داس موتور

اگرچه استفاده از داس موتوری یا علف زن بنزینی راحت تر از داس دستی است ، اما نگه داشتن ابزار نیز مهم است. بنابراین وزن ابزار به مدت زمان کار شما بستگی دارد. وزن متوسط ​​داس موتوری از 4 تا 8 کیلوگرم متفاوت است. همچنین وزن یک داس موتوری دارای تأثیر مستقیم بر قدرت آن است. ابزار قدرتمندتر سنگین تر است. وزن 6/5–7 کیلوگرم را می توانیم برای توان متوسط ​​توصیه کنیم. به هر حال ، شما باید از وجود یک کمربند مخصوص همراه با داس موتوری اطمینان حاصل کنید. چنین کمربندی به شما امکان می دهد وزن داس را نه تنها روی دست بلکه بر روی بدن نیز تقسیم کنید ، که کار را بسیار آسان می کند و خستگی را کاهش می دهد.

اجازه دهید چند کلمه در مورد مارک ها و قیمت ها بگوییم

تولیدکنندگان داس موتوری را می توان به سه گروه تقسیم کرد: مارک های معروف ، ” چین خوب ” و ” چین ساده “. مارک های معروف داس موتوری مانند Alpina ، Stihl ، Oleo-MAC ، Husqvarna محصولات با کیفیت بالا اما گران قیمت تولید می کنند.

اگر واقعاً می خواهید یک ماشین مطمئن داشته باشید که اغلب از آن استفاده می شود ، به این مارک ها مراجعه کنید. اگر نمی خواهید برای مارک ماشین هزینه اضافه پرداخت کنید ، برند های چین خوب را درنظر بگیرید . آن ها نام هایی مانند Tempo ، Knight و غیره دارند.

شما باید کیفیت مواد و مونتاژ هر داس خاص را بررسی کنید. “چین ساده” در اینجا یک قرعه کشی واقعی وجود دارد. چنین دستگاه ارزانی می تواند به خوبی کار کند ، اما شاید اینطور نباشد. این داس های چینی فقط در صورت استفاده گهگاه قابل تهیه هستند. امیدوارم اکنون شما از نحوه انتخاب و خرید بهترین داس موتوری باغچه ، حیاط خانه یا کلبه خود آگاه باشید.


 

بیشتر بخوانید :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .