مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

نحوه فارسی سازی تلویزیون ال جی آموزش فارسی کردن منو

0 7,214
زمان مطالعه : 10 دقیقه

نحوه فارسی سازی تلویزیون ال جی آموزش فارسی کردن منو

شرکت هایی که در زمینه تولید تلویزیون فعالیت می کنند، در صورتی که بخواهند تلویزیون را برای هر کشوری ارسال کنند. پیش از آن برنامه ریزی لازم را جهت تعیین کردن زبان و ساعت و دیگر ویژگی‌های ان انجام می دهند. از آنجایی که کشور ما دارای تحریم های کالایی می‌باشد. بنابراین اکثر تلویزیون ها دارای زبان فارسی نیستند و فارسي كردن تلويزيون ال جي با روشهای دیگری انجام می شود. این نشان می دهد که برای کشور ما طراحی نشده اند و اکنون وارد کشور شده اند. بنابراین ما در این مقاله قصد داریم در مورد فارسی سازی تلویزیون ال جی و تلویزیون های الجی که به صورت غیر رسمی وارد کشور شده اند، همچنین تنظیمات و نصب زبان فارسی برای تلویزیون ال جی و فارسی سازی تلویزیون ال جی رسیور دار اطلاعات لازم را ارائه دهیم.

 

فارسي كردن تلويزيون ال جي و نصب زبان فارسی برای تلویزیون ال جی

در صورتی که تلویزیون الجی که خریداری کرده اید و نمی‌توانید زبان ان را به فارسی تبدیل نمایید. فارسي كردن تلويزيون ال جي کار بسیار سختی نمی باشد. و با انجام چندین مراحل ساده می توانید، تلویزیون ال جی خود را به زبان فارسی تبدیل کنید و از آن راحت تر استفاده ببرید. در این صورت به تنظیمات مربوط به تلویزیون الجی دسترسی راحت تری خواهید داشت و تمام قسمت های ان را می‌توانید به راحتی مشاهده نمایید. حتی میتوانید برنامه های فارسی تلویزیون ال جی را در اختیار بگیرید و لذت ببرید.

تاکنون هیچ راه حل کاملی برای نصب زبان فارسی برای تلویزیون ال جی و فارسی سازی تلویزیون ال جی رسیور دار ارائه داده نشده است که بتواند به صورت 100% عمل کند و زبان فارسی را بر روی تلویزیون ایجاد نماید. ولی راه حل هایی که برای فارسی ساز تلویزیون ال جی ارائه می دهیم ممکن است تا حد زیادی جوابگو باشند.

در تمامی تلویزیون هایی که زبان فارسی ندارند، حتما لازم نیست که زبان فارسی را بر روی آن نصب نمایید، یعنی تنها کافی است محل تنظیم زبان را بیابید و زبان فارسی را پیدا کنید و بعد زبان تلویزیون را به فارسی تغییر دهید. ولی در صورتی که در منوی تلویزیون زبان فارسی وجود نداشته باشد، بحث فرق می کند.

 

فارسی سازی تلویزیون ال جی

روش تغییر زبان تلویزیون و اضافه کردن زبان فارسی 

اکنون در صورتی که زبان فارسی داخل منوی تلویزیون تان وجود ندارد و آن را پیدا نمی کنید، می توانید این دو راه حلی که به شما ارائه میدهیم فارسی سازی تلویزیون ال جی رسیور دار را امتحان نمایید.‌ که برای هر دو روش باید ورژن تلویزیون را تغییر دهید و تلویزیون خود را آپدیت نمایید.

اول: در این روش تلویزیون ال جی را در بخش آپدیت به روز رسانی نمایید و بعد از آن که تلویزیون را به روز رسانی کردید، ممکن است داخل نسخه جدید تلویزیون تان زبان فارسی اضافه شود. ولی در صورتی که باز زبان فارسی را داخل تلویزیون ال‌جی مشاهده نکردید، باید منتظر بمانید تا نسخه بعدی آپدیت در اختیارتان قرار بگیرد.

دوم: در روش دوم باید داخل اینترنت به دنبال ورژنی از تلویزیون های ال جی بگردید که با تلویزیون تان همخوانی دارد و از زبان فارسی بهره‌برداری می‌کند. سری های تلویزیون ال جی شرکت ال جی از ورژن های خاص مخصوص خود بهره‌مند هستند که شما باید فایل مربوطه را پیدا کنید و آن را دانلود نمایید. بعد از آنکه مراحل دانلود را تکمیل کردید بایستی فایل را از حالت زیپ خارج کرده و بعد از آماده سازی کردن فایل توسط فلش، فایل نصب شده را داخل فلش انتقال دهید و آن را در تلویزیون بگذارید.

در صورتی که فلش را به تلویزیون متصل کردید، پیامی برای شما ارسال می‌شود که برای نصب ورژن جدید از شما اجازه خواهد گرفت. با قبول کردن اجازه نصب ورژن جدید داخل تلویزیون ال جی شروع میشود. در صورتی که نصب تمام شد، زبان فارسی را در بخش تغییر زبان انتخاب نمایید و از این حالت نهایت لذت و استفاده را ببرید.

فارسي كردن تلويزيون ال جي

 

در این جدول شما می توانید تعدادی از تلویزیون های ال جی که از زبان فارسی پشتیبانی می کنند را مشاهده نمایید .
انواعتلویزیون هایی که زبان فارسی دارند نوع پنل
1ال جی A2OLED
2ال جی B2OLED
3ال جی NANO95Mini-LED
4ال جی NANO80NanoCell
5
ال جی UP8150LED
6 ال جی UP7750LED

 

چرا تلویزیون من از زبان فارسی برخوردار نیست؟

ممکن است بعضی از افراد تلویزیون های جدیدی که ال جی در سال 2020 و 2021 تولید کرده است، را خریداری کرده باشند. اما در قسمت Language ان زبان فارسی وجود ندارد. یک نکته که لازم به ذکر است؛ در هیچ کدام از تلویزیون هایی که ال جی در سال گذشته تولید کرده است سیستم عامل آنها دارای زبان فارسی نمیباشد. ولی شما می توانید با متصل شدن تلویزیون به اینترنت و به روز رسانی کردن سیستم عامل آن و تبدیل به نسخه جدید WebOs TV 22 از زبان فارسی به صورت خودکار به آن اضافه خواهد شد.

برای انجام اینکار کافی است:

 1.  ابتدا بر روی ریموت کنترل دکمه Setting را فشار دهید. سپس گزینه All settings را انتخاب نمایید و وارد گزینه Support شوید.
 2. بعد از آن گزینه Software Update را فشار دهید و در آخر وارد قسمت Check for Update شوید.

با بروزرسانی شدن سیستم عامل تلویزیون ال جی گزینه زبان فارسی به تلویزیون شما اضافه خواهد شد.

 

تلویزیون هایی که زبان فارسی را پشتیبانی می کنند 

در این قسمت ما تعدادی از تلویزیون هایی که دارای زبان فارسی هستند را درج کرده ایم . با توجه به آنکه به این مورد اشاره کردیم تلویزیون های ال جی که در سال 2022 تولید شده اند کلا دارای زبان فارسی می باشد و در قسمت Language آن قابل انتخاب هستند. اکنون یک سری از مدل هایی که دارای زبان فارسی و تولید شده در سال 2022 و 2021 هستند را برای شما ذکر می کنیم.

تلویزیون های ال جی با پشتیبانی از زبان فارسی تلویزیون های ال جی 2021تلویزیون های ال جی 2021
1A1 OLEDA2 OLED
2B1 OLEDB2 OLED
3C1 OLEDC2 OLED Evo
4Z1 OLEDQNED99 Mini-LED
5NANO99 NanoCellNANO99 NanoCell
6NANO95 NanoCellNANO95 NanoCell
7UP8150 LEDNANO80 NanoCell

تنظیمات تلویزیون ال جی به زبان فارسی 

پیمایش کردن در تلویزیون های هوشمند ال جی با وجود سیستم عامل WEBOS تا حدی پیچیده می باشد و از آنجایی که دارای ویژگی ها و امکانات جدیدی (سرویس های استریم، تعامل صوتی، نحوه انجام اصول اولیه، کنترل خانه هوشمند ) میباشند. نحوه انجام اصول اولیه، راه اندازی کردن تلویزیون و تنظیم تصاویر و تنظیمات و نصب زبان فارسی برای تلویزیون ال جی ممکن است، نسبتا پیچیده تر باشد.

ولی با وجود همه ی برنامه ها و نرم افزارها اتصال وای فای، اتصال سیمی، کنترل از راه دور و تشخیص صدای هوشمند تلویزیون با راهنمای گام به گام بسیار اسان میباشد، که از دستور العمل هایی برخوردار است تا شما را در حل رایج ترین مشکلات تلویزیون الجی راهنمایی کند. بنابراین ما تنظیمات تلویزیون الجی به زبان فارسی را به صورت کامل ارائه میدهیم. همچنین اگر خواستید بیشتر از انواع تلویزیون LED ال جی دیدن کنید با سرچ در گوگل این جمله روبرو را تایپ کرده و روی اولین نتیجه کلیک کنید : خرید ال ای دی ال جی بانه دات کام

نحوه پیدا کردن مدل تلویزیون

پیش از همه چیز فهمیدن اینکه چه نوع مدل تلویزیونی خریداری کرده‌اید، ممکن است برای شما کمی دشوار می باشد. دو راه جهت اطلاع از آن وجود دارد. بعد از پیدا کردن مدل تلویزیون و می توانید از سال ساخت آن و راهنمای چگونگی انجام آن مطلع شوید.

 • به دنبال بر چسب سازنده ی مدل تلویزیون خود باشید که معمولا در پشت و یا کنار دستگاه قرار می‌گیرد.
 • روی برچسب هم شماره مدل و هم شماره سریال واحد قرار میگیرد.
 • سپس اطلاعات مدل تلویزیون را پیدا کنید و وارد منوی “تنظیمات” تلویزیون شوید.
 • بعد از آن وارد قسمت “همه تنظیمات” شوید و با فهرستی کامل از تنظیمات مربوط به تلویزیون روبه رو خواهید شد.
 • در مرحله بعد وارد قسمت “درباره این تلویزیون” شوید، که اطلاعات زیر این برگه شماره مدل تلویزیون را نمایش می‌دهد.

شروع به کار در تلویزیون هوشمند LG

دستورالعمل هایی وجود دارد که شما کاربران را با اصول اولیه راهنمایی خواهد کرد، این اصول اولیه می‌تواند شامل راه اندازی کردن تلویزیون، ریموت کنترل تلویزیون، اضافه و حذف کردن برنامه ها، آپدیت نرم افزار تلویزیون، کانال یابی تلویزیون الجی و همچنین راه اندازی کردن دستیار صوتی ThinQ Al LG باشد. دستورالعمل های پایین می‌تواند شما را جهت هدایت تلویزیون هوشمند تان راهنمایی کند. برای طرفداران تلویزیون های اسمارت ال جی پیشنهاد ما کلیک بر روی خرید تلویزیون هوشمند ال جی بانه دات کام است سپس وارد نتیجه اول شوید .

« حتما بخوانید  لیست قیمت سینما خانگی سامسونگ در تاخرید

نحوه راه اندازی تلویزیون ال جی

در ادامه تنظیمات تلویزیون ال جی به زبان فارسی لازم است در مورد نحوه نصب کردن و راه اندازی تلویزیون ال جی نیز بدانید و اولین نکته است که داخل راهنمای تلویزیون به ان اشاره شده است. بعد از خرید تلویزیون محل قرار دادن ان را تعیین کنید و بیشتر سعی کنید کنار پریز باشد، بعد از ان جهت اتصال سیم برق به پریز از یک محافظ استاندار استفاده کنید، در این صورت نوسانات برق به دستگاه شما اسیب وارد نمی کند. لازم است بدانید که برای تمیز کردن دستگاه از دستمال نرم استفاده ببرید. دستگاه را در مقابل تابش مستقیم نور نیز قرار ندهید.
تلویزیون الجی دارای قسمت های متفاوتی است که می‌توانیم بگوییم شامل پنل تلویزیون، درگاه اچ دی ام ای، درگاه یو اس بی، کنترل، اتصالات برق، قاب پنل، دکمه ها که محل قرار گرفتن تمام انها داخل دفترچه راهنمای فارسی تلویزیون ال جی 49 اینچ و سایر سایزها وجود دارد. حتی با مراجعه به وبسایت LG نیز می توانید کمک بگیرید .

فارسی سازی تلویزیون ال جی رسیور دار

ریموت کنترل تلویزیون الجی

به صورت کلی ریموت کنترل تلویزیون الجی دارای اعداد 1 تا 9 است که جهت انتخاب شبکه تلویزیون طراحی شده اند. قسمت بالایی ان دکمه off/on برای خاموش و روشن کردن تلویزیون قرار گرفته‌ است. از دکمه ایی که در قسمت پایینی به نام Vol طراحی شده است، جهت کم و زیاد شدن صدا قابل استفاده می‌باشد. اگر میخواهید وارد قسمت تنظیمات تلویزیون ال‌جی شوید، دکمه ی home به این منظور ساخته شده است. توسط دکمه ی mute برای بی صدا کردن دستگاه کمک بگیرید. برای تهیه تلویزیون های ال جی که به کنترل جادویی مجهزند باید از مدل های جدید دیدن کنید و این لینک به شما در مشاهده سریع تر کمک خواهد کرد .

https://baneeh.com/tv/lg

فارسي كردن تلويزيون ال جي

اضافه و حذف کردن برنامه ها

اگر تمایل دارید که فیلمها و نمایشهای خود را به صورت پخش جریانی مشاهده کنید و همیشه آخرین اخبار دنیا را دریافت نمایید. و یا تمایل دارید که ابزارهای هوشمندی که در خانه از آن استفاده می کنید .به راحتی بدون تکان خوردن سر جای خود، آنها را مدیریت کنید. الجی تمامی این خواسته های شما را برآورده می کند. تا نصب هر برنامه ای برای شما ممکن باشد.

هر زمان که بخواهید می توانید برنامه ها را اضافه کنید. اگر تمایل به حذف برنامه‌ای دارید که برای شما قابل استفاده نیست و می خواهید آن را پاک کنید، وارد قسمت Content Store LG شوید و در آنجا My Apps را انتخاب نمایید. داخل این صفحه میتوانید برنامه مورد نظرتان را انتخاب کرده و روی آیکون سطل زباله کلیک نمایید تا برنامه حذف شود. حتی به صورت ساده تر نیز می‌توانید روی برنامه مورد نظرتان کلیک کرده و سپس گزینه «Uninstall» را انتخاب کنید.

برنامه های فارسی تلویزیون ال جی

چگونه نرم افزار تلویزیون ال جی را به روز رسانی کنیم؟

جهت به روز رسانی کردن تلویزیون ال جی چند روش متفاوت وجود دارد که می‌توانید، انجام دهید. یکی از این روش ها این است که به صورت خودکار می توانید تلویزیون را توسط کابل اترنت به مودم متصل نمایید. سپس آخرین به روز رسانی را در قسمت تنظیمات جستجو کنید و آن را دانلود بفرمایید. یکی دیگر از روش هایی که می توانید تلویزیون ال جی را به روز رسانی کنید، بر اساس سیستم عامل است.

همانطور که می دانید تلویزیون الجی دارای سیستم عامل WEBOS است، به راحتی می توانید توسط Magic Remote آن را آپدیت نمایید. روش دیگری که می‌توان توسط ان تلویزیون ال جی را آپدیت کنید، این است که ابتدا باید وارد قسمت settings شوید و بعد All settings را انتخاب کنید، سپس General و بعد از ان About this TV را برگزینید. بعد از آن وارد قسمت Allow Automatic Updates شوید. و در اخر گزینه ی Chek for Updates را انتخاب کنید.

فارسي كردن تلويزيون ال جي

 

شبکه ها و کانال های داخلی به اسانی تحت پوشش تلویزیون های الجی که مجهز به گیرنده دیجیتال می باشند، قرار می گیرند. امکاناتی که در سیستم داخلی تلویزیون های الجی قرار دارد، به راحتی امکان تنظیم کانال ها وجود دارد. با روش های متفاوت میتوانید کانال یابی را انجام دهید که با روش های دستی و خودکار قابل انجام هستند.

تنظیمات مربوط به کانال یابی تلویزیون الجی

کانال یابی خودکار جهت تنظیم کانال ها

در صورتی که کانال یابی به صورت خودکار انجام شود‌. شبکه ها براساس ارائه شدن صدا و سیما به نمایش گذاشته می‌شوند.

 1. جهت شروع کانال یابی خودکار وارد تنظیمات شوید.
 2. سپس گزینه ای که می توانید توسط ان وارد قسمت کانال ها شوید، در بعضی از مدل ها Setup و در بعضی دیگر Programs است.
 3. در این صورت با انتخاب ان وارد قسمت کانال ها میشوید.
 4. سپس کانال یابی خودکار را انتخاب کنید و با این وجود تلویزیون در حالت کانال یابی قرار خواهد گرفت.
 5. بعد از آن منتظر بمانید و صبر کنید تا ۱۰۰ درصد کانال ها و شبکه ها یافت شوند. و سپس همه ی انها برای شما نمایش داده میشوند.

کانال یابی دستی جهت تنظیم کانال ها

از ان جایی که کانال یابی دستی نسبت به کانال یابی خودکار منظم تر میباشد، بیشتر این روش پیشنهاد میشود. جهت استفاده از این روش به فرکانس و شماره دسترسی نیازمند خواهید بود.

 1. ابتدا وارد منوی کانال یابی دستی شوید.
 2. سپس عدد مربوط به هر کانال را در قسمت VHF/UHF CH وارد کنید.
 3. بعد از ان add یا Update را کلیک کنید. در این صورت کانال یابی دستی تمام شد. ولی پیش از انجام این کانال یابی ها باید انتن تلویزیون تان نصب شده باشد و ارتباط بین ان دو برقرار شده باشد.

سخن پایانی و جمع بندی فارسی سازی تلویزیون ال جی

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوال خود را در مورد نحوه فارسی سازی تلویزیون ال جی رسیور دار و فارسي كردن تلويزيون ال جي گرفته باشید. در صورتی که مایل به خرید تلویزیون ال جی اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت baneeh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید . و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید .

اگر هنوز سوالی مانده در مورد فارسي كردن تلويزيون ال جي که پاسخ ان را نیافتید لطفا در بخش سوالات ان را از ما و دیگران بپرسید و در صورتی که موضوعی در متن درج نشده بود ان را برای ما بنویسید تا دیگران هم از ان بهره ببرند. اگر نیاز به مشاوره و یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت ، مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .

مطالب مرتبط :

سیستم عامل WEBOS چیست ؟بررسی سیستم عامل تلویزیون الجی

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ ،الجی بهتر یا سامسونگ تفاوت

تفاوت تلویزیون سامسونگ QLED با OLED مقایسه QD OLED و Neo QLED

فناوری نانوسل در تلویزیون ال جی چیست ؟ مزایا

بزرگترین تلویزیون سامسونگ و ال جی و سونی


سوالات متداول

چگونه تلویزیون ال جی را به اینترنت وصل کنیم ؟

تعدادی از تلویزیون های اسمارت دارای پورت شبکه اترنت Ethernet هستند و از همین طریق می توانند به اینترنت متصل شوند. البته به صورت بی سیم با وای فای داخلی امکان اتصال به اینترنت فراهم است .

تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی در کدام قسمت است ؟

در قسمت تنظیمات رنگ می توان گزینه های تنظیمات تصویر تلویزیون الجی را انتخاب کرد . ابتدا وارد منوی Picture Mode شوید. در این قسمت می توانید گزینه های مربوط به روشنایی ، وضوح و نور پس زمینه و کنتراست را متناسب با نیاز خود تغییر دهید.

حذف کانال در تلویزیون ال جی چگونه انجام می شود ؟

دو روش برای حذف کانال تلویزیون ال جی وجود دارد که یکی از آنها این است که باید از طریق منوی تنظیمات به گزینه Channel بروید و سپس گزینه Edit Channel را انتخاب نمایید .در این بخش می توانید کانال‌های اضافی را حذف نمایید . با گزینه add/delete که در پایین صفحه نیز قرار دارد می‌توانید کانالهایی که می‌خواهید را حذف نمایید.

از طريق راهنمای قیمت خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .