مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

روش گرم کردن چادر مسافرتی ؛ وسایل گرمایشی، مکان و غذا

0 1,404
زمان مطالعه : 4 دقیقه

روش گرم کردن چادر مسافرتی ؛ وسایل گرمایشی، مکان و غذا

روش گرم کردن چادر مسافرتی ؛ وسایل گرمایشی، مکان و غذا ؛ چگونه می توانید در طول سفر کمپ خود گرم باشید؟ خوشبختانه ، روش هایی برای گرم ماندن وجود دارد ، حتی در صورت عدم منبع تغذیه از RV یا ژنراتور برای دستگاه های الکترونیکی. برخی از گزینه های معقول عبارتند از :

 

کیسه آب گرم

یکی از روش هایی که به گرم شدن چادر کمک می کند، استفاده از کیسه آب گرم است. کیسه آب گرم در داخل کیسه خواب مناسب برای گرم کردن چادر بدون برق است. این بسته های حرارتی به حداقل آماده سازی نیاز دارند ، فقط آب جوش را به کیسه اضافه کنید تا چادر شما گرم شود. این یکی از محبوب ترین روش های سازگار با محیط زیست و موثر در مقایسه با استفاده از بخاری های گازی برای گرم نگه داشتن چادر است.

سعی کنید کیسه آب گرم را داخل کیسه خواب یا زیر بالشت خواب قرار دهید. کیسه آب گرم شده وسیله ای محبوب برای گرم کردن چادر و گرم نگه داشتن آن است زیرا برای دستیابی به نتایج سریع طراحی شده و تقریباً بلافاصله گرما تولید می کند. این برای مسافران سردسیری که می خواهند سریع گرم شوند بسیار مناسب است.

مکان چادر زدن

اردوگاهی را انتخاب کنید که به طور طبیعی از هوای سرد محافظت شده باشد. به دنبال مکان هایی مانند میان درختان باشید. از دره ها پرهیز کنید. با توجه به اینکه که هوای سرد پایین می رود ، دره ها معمولاً کاملاً سرد هستند. از طرف دیگر ، حتی با وجود این که هوای گرم بالا می رود ، اما نقاط مرتفع معمولاً بیشترین باد را دارند. اطمینان حاصل کنید که در بین بالاترین مناطق و دره ها مکانی را پیدا کنید. از مکان های خیس خودداری کنید. حتی اگر چادر شما کفی عایق داشته باشد ، سرما و رطوبت به داخل چادر و وسایلی مانند کیسه خواب درون چادر حمله می کند. در یک مکان خشک چادر بزنید.

 

غذا

ساده ترین راه برای گرم شدن در چادر بدون برق و تجهیزات ، مصرف یك وعده غذایی سنگین قبل از خواب است. بدن شما با هضم غذا ، گرما تولید می کند.  مواد غذایی با چربی زیاد را در اولویت قرار دهید. همچنین باید نوشیدنی های گرم مانند چای بنوشید. درست مانند روش کیسه آب گرم ، مایعات گرم نیز به سرعت دمای بدن شما را افزایش می دهند.

 

تن پوش یکی از روش گرم کردن چادر مسافرتی

لباس گرم بپوشید. شاید راحت ترین راه برای گرم نگه داشتن شما در داخل چادر بدون برق ، لباس زمستانی است. پوشیدن لباس ضخیم کافی نیست. گرچه ضخامت لباس شما مهم است اما کمپرها باید از محصولاتی که از مواد ارگانیک مانند پشم و پنبه ساخته می شوند استفاده کنند. پارچه های طبیعی مانند پنبه وسیله ای برای به دام انداختن گرمای بدن هستند. با این حال ، چگونگی پوشیدن لباس به همان اندازه ی لباس پوشیدن مهم است. سر و پاها از قسمت های مهم بدن شما در گرم شدن شما هستند. بیشتر گرمای بدن شما از طریق سر و پاها خارج می شود. به همین دلیل است که باید آن ها را پوشانده نگه دارید.

روش گرم کردن چادر مسافرتی

در شب های سرد جوراب ضخیم بپوشید. از خوابیدن با همان جوراب هایی که در طول روز پوشیده اید خودداری کنید زیرا به دلیل تعریق رطوبت دارند. شما همچنین باید پوششی برای سر خود پیدا کنید. رطوبت ایجاد شده توسط عرق شما در نهایت گرمای شما را می رباید. همیشه لباس ها را خارج از چادر خشک کنید تا از چگالش جلوگیری شود.

« حتما بخوانید  راهنمای انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورت

 

بخاری برای روش گرم کردن چادر مسافرتی 

برای گرم کردن چادر بخاری چادر خارجی یا داخلی بکار می رود. بخاری گازسوز کمپینگ ، بدون تولید هیچ گونه مونوکسیدکربن بسیار ایمن است. اگر ابزار برقی برای گرم نگه داشتن چادر ندارید ، بخاری بهترین وسیله بعدی است . باید بدانید که بخاری ها حجیم هستند و دارای انبوهی از اتصالات و مخازن پروپان هستند. اگر ون داشته باشید یا با گروهی از همراهان به اردو بروید ، آن ها بهترین وسیله برای سفر هستند. بارهای اضافی را بین اعضای گروه خود تقسیم کنید تا فضای کافی برای حمل بخاری داشته باشید.

 

عایق بندی

عایق چادر همچنین شامل بالشت خواب ، فرش چادر و حتی قرار گرفتن در داخل کیسه خواب برای گرم کردن چادر است . اگر قصد عایق کاری کافی چادر را ندارید ، فایده ای ندارد. بخاری ها برای تولید گرما طراحی شده اند. با این حال ، اگر گرما مدام از طریق درزها و روزنه های چادر فرار کند ، این گرما به درد شما نمی خورد. شما باید چادر را عایق بندی کنید تا تمام گرمای موجود در آن حفظ شود. یکی از روش های عایق بندی چادر افزودن یک فرش در کف چادر است. گزینه دیگر شامل اتصال پتوهای اضطراری به دیوارهای چادر در خارج برای جلوگیری از فرار گرما در داخل است.

 

روش گرم کردن چادر مسافرتی سنگ داغ

سنگ های گرم یک روش جایگزین برای گرم کردن چادر هستند . گرچه بهترین راه نیستند ، اما سنگ های داغی که با دقت داخل چادر قرار می گیرند ، یک روش جالب و موثر برای گرم کردن چادر شما است . سنگ های گرم دقیقاً مانند روش کیسه آب گرم کار می کنند. چند سنگ صاف را نزدیک آتش قرار دهید. پس از گرم شدن ، آن ها را در چهار گوشه چادر قرار دهید. آنها گرما را پس خواهند داد.این تکنیک وقتی با چادر عایق بندی شده ترکیب شود به طرز شگفت آوری کار می کند. اگر می خواهید در دمای اتاق تاثیر داشته باشد ، گرمای تولید شده باید مهار شود. در صورت عدم موفقیت در قرارگیری ، آن ها را مستقیماً روی بدن خود قرار دهید .

 

چادر

چادر با کیفیت مناسب بهترین راه برای گرم نگه داشتن است. پس از انتخاب می توانید به دنبال موارد اضافی مانند کیسه خواب ، بسته های حرارتی و بخاری برقی باشید تا تجربه کمپینگ زمستانی خود را ارتقا دهید. چادرها در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند. خصوصیات عایق بندی آن ها نیز متفاوت است. برخی از چادرها فقط برای یک فصل مناسب هستند. سایر موارد برای دو ، سه و حتی چهار فصل مناسب هستند. چادرهای 4 فصل به طور معمول بهترین هستند زیرا با هوای گرم و سرد سازگار هستند. اگر هدف شما گرم نگه داشتن زمستان است ، به دنبال چادرهایی باشید که مخصوصاً برای مقابله با سرما طراحی شده اند.


بیشتر بخوانید:

آموزش بستن چادر مسافرتی اتوماتیک ؛ نحوه جمع کردن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .