مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون ؛ دلیل سیاه شدن و رفع مشکل

0 176
زمان مطالعه : 4 دقیقه

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون ؛ دلیل سیاه شدن و رفع مشکل ؛ شما در حال تماشای نمایش یا فیلم مورد علاقه خود در تلویزیون هستید که ناگهان صفحه نمایش آن سیاه می شود. یک صفحه سیاه می تواند نشانه خاموش بودن تلویزیون شما باشد. اما اگر صدا تولید می کند ، بدیهی است که چنین نیست. وقتی تصویر در صفحه نمایش تلویزیونی نشان داده نشود ، این ممکن است به معنای چند مسئله متفاوت باشد. خوشبختانه برخی از این مشکلات با حداقل تلاش برطرف می شوند ، اما برخی دیگر ممکن است به خدمات حرفه ای نیاز داشته باشند.
آیا نمی دانید چه عواملی باعث بروز این مسئله شده و برای رفع آن چه کاری می توانید انجام دهید؟ اگر چنین است ، پس به خواندن ادامه دهید.

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون ؛ چه عواملی باعث می شود صفحه تلویزیون سیاه یا خالی شود ؟

خرابی در برد منبع تغذیه

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود صفحه تلویزیون به طور ناگهانی خاموش شود ، اما مهمترین علت آن خرابی در برد منبع تغذیه است. معمولاً یک تلویزیون ممکن است دارای بیش از یک برد تغذیه به همراه برد T-con و همچنین سایر قطعات داخلی باشد. اگرچه چنین اجزایی ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد ، اما در واقع تعمیر آن ها بسیار آسان و ساده است.

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون

مشکلات نور پس زمینه

اگر از تلویزیون LCD استفاده می کنید ، نور پس زمینه می تواند دلیلی باشد برای سیاه شدن صفحه نمایش . تلویزیون های LCD برای نورپردازی تصاویر روی صفحه از نور پس زمینه استفاده می کنند. با این حال ، اگر نور پس زمینه مشکل داشته باشد ، دیگر نمی توانید چیزی را روی صفحه خود مشاهده کنید.

اگر می خواهید این مشکل را برطرف کنید ، باید نور پس زمینه تلویزیون خود را تغییر دهید. اما متاسفانه همه مردم نمی توانند این کار را انجام دهند. بنابراین کمک گرفتن از یک متخصص بسیار توصیه می شود. با این وجود ، اگر تلویزیون خود را اخیراً خریداری کرده اید ، ممکن است بتوانید آن را تحت ضمانت سازنده تعویض کنید.

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون : در پنل تلویزیون مشکلی وجود دارد

اگر صفحه تلویزیون شما سیاه شود ، احتمال آسیب دیدن صفحه نمایش تلویزیون وجود دارد. بنابراین ، اگر این دلیل سیاه شدن صفحه نمایش است ، باید کاملاً بررسی کنید که آیا خرید تلویزیون جدید بهتر است یا سرمایه گذاری برای خرید یک صفحه نمایش جدید.

تاریخچه تلویزیون ها و مخترع آن ها

اتصالات شل

وقتی صفحه تلویزیون شما پاسخگو نیست و همچنین خالی است ، باید ارتباط بین منبع تغذیه و خود تلویزیون ، دستگاه پخش DVD ، رسیور و سایر دستگاه های کمکی را بررسی کنید. بیشتر اوقات ، منابع برق غیرفعال و اتصالات شل مقصر واقعی تلویزیون سیاه و بی پاسخ شما هستند.

“تایمر خواب” فعال شده است علت سیاه شدن تصویر تلویزیون است

در مواردی ، تایمر خواب تلویزیون شما فعال می شود و باعث می شود به طور تصادفی خاموش شود. این مسئله با سهولت حل می شود. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که تنظیمات تایمر خواب را در منوی Setup تلویزیون خود بررسی کنید.

« حتما بخوانید  مقایسه تلویزیون سامسونگ BU7000 با BU8000 و BU9000

سایر دلایل صفحه سیاه تلویزیون

وقتی صفحه سیاه یا خالی را تجربه می کنید ، ممکن است تلویزیون خود مشکلی داشته باشد و تنها یک متخصص آموزش دیده می تواند آن را تشخیص و تعمیر کند. در واقع یکی از مشکلات رایج در مورد تلویزیون ها خصوصاً تلویزیون های سامسونگ ، خازنی است که در داخل تلویزیون وجود دارد. یک تلویزیون که مشکل مربوط به خازن را داشته باشد ، تصویر را روشن یا نمایش نمی دهد.

نکاتی که می توانید سعی کنید صفحه تلویزیون سیاه یا خالی را برطرف کنید

برق و اتصالات را بررسی کنید

برای اینکه علت سیاه شدن تصویر تلویزیون را بدانید، برق و اتصالات را بررسی کنید. بیشتر اوقات ، بهترین پاسخ ساده ترین پاسخ است. بنابراین قبل از نگران شدن ، بررسی کنید که آیا همه چیز به درستی کار می کند و اتصالات شل نیست. و پس از آن موارد زیر را انجام دهید.

  1. تلویزیون خود را خاموش کرده و سپس آن را از برق بکشید.
  2. بعد از 15-30 دقیقه تلویزیون را دوباره به برق متصل کنید و سپس دکمه روشن / خاموش را برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
  3. بعد ، دکمه را رها کرده و تلویزیون را دوباره روشن کنید.
  4. اگر می خواهید تصویر رسیور یا سایر دستگاه ها را بررسی کنید ، آن را با دستگاه دیگری عوض کنید. با این حال ، اگر کار نکرد ، به منوی تنظیمات تلویزیون خود دسترسی پیدا کنید.

کابل HDMI را تعویض کنید علت سیاه شدن تصویر تلویزیون است

کابل HDMI خود را با کابل دیگری تعویض کنید زیرا ممکن است دارای اتصالی یا نقص دیگری باشد که باعث سیاه شدن صفحه می شود.

حالت صرفه جویی در مصرف برق را بررسی کنید

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون ؛ بعضی از تلویزیون ها اگر حرکتی را تشخیص ندهد صفحه را به طور خودکار خاموش می کنند اما همچنان صدا تولید می کند. بنابراین ، اگر فکر می کنید تلویزیون شما از این ویژگی برخوردار است ، حتماً حالت صرفه جویی در مصرف برق یا حالت صرفه جویی در انرژی را خاموش کنید.

برد برق تلویزیون خود را جایگزین کنید

اگر سه مرحله اول را امتحان کرده اید و صفحه تلویزیون شما هنوز سیاه است ، تعویض برد پاور آن را در نظر بگیرید. انجام این کار بسیار پیچیده است. در واقع ، شماره مدل صفحه و روش هایی که قصد استفاده از آن را دارید از تلویزیون به تلویزیونی دیگر بسیار متفاوت خواهد بود. اما این کاری است که همه می توانند با یک تجربه ناچیز در خانه انجام دهند.

بیشتر بخوانید:

قابلیت 4K Upscaler یا ارتقاء کیفیت تصویر تلویزیون چیست ؟

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ هاله سیاه خطوط افقی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .