مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار ، آموزش نصب پایه دیواری

0 2,834
زمان مطالعه : 11 دقیقه

نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار ، آموزش نصب با پایه دیواری

نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار با پایه دیواری و براکت ممکن است. اغلب افراد جهت دیزاین محیط و ایجاد فضایی سینمایی و همچنین جلوگیری از اشغال شدن فضا، نصب تلویزیون را بر روی دیوار ترجیح می دهند. اما ممکن است در زمان اتصال تلویزیون بر روی دیوار با مشکلاتی رو به رو شوید. چون تلویزیون ها در اندازه‌های مختلف و بسیار بزرگ موجود هستند که قطعاً پایه ای که برای آن کار گذاشته‌اند، بزرگ می باشد. هر چند که هر دستگاه تلویزیون از دفترچه راهنما برخوردار است اما ممکن است که دستورات داخل این دفترچه ها کاربران را سردرگم و گیج کند.

در این صورت با قاطعیت می‌توان بیان کرد که نصب تلویزیون بر روی دیوار مشکلات مختص به خود را دارد. از آنجا که نصب تلویزیون بر روی دیوار حس حضور در تئاتر و سینما را به مخاطبان می دهد، باید در زمان اتصال آن به دیوار نکاتی را رعایت کنید. ما در این قسمت  آموزش نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار و روی براکت را برای شما عزیزان مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهیم. اگر از آن دسته افرادی هستید که جهت ایجاد محیطی مدرن و لوکس می کوشید ، مطالعه متن ” نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار ، آموزش نصب با پایه دیواری ” را به شما توصیه خواهم کرد.

آموزش نصب تلویزیون سامسونگ بر روی دیوار

نکاتی که در زمان اتصال تلویزیون سامسونگ بر روی دیوار باید رعایت کنیم

در گام اول جاانداختن تلویزیون سامسونگ بسیار مهم و حائز اهمیت است. یعنی اتصال تلویزیون بر روی دیوار به مهارت  و تجربه  نیاز دارد. در ابتدا باید عواملی را در نظر بگیریم تا تجربه بصری متفاوتی را داشته باشیم‌. در واقع، محل، سطح دید و فاصله دید از مواردی است که در زمان اتصال تلویزیون باید در نظر بگیریم.

منظور ما از محل انتخاب دیوار است. چون از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه شود. شایان به ذکر است که نکاتی همچون سازگاری با آن با دکور، انعکاس نور و همچنین زاویه دید و….نیز باید توجه نمود. چون ممکن است نور و روشنایی مزاحمت هایی را جهت اجرای تصاویر به وجود بیاورند. ناگفته نماند که در مورد سطح دید نیز باید بیان کنم که باید آن را متناسب با قد خود و سایر اعضای خانواده تنظیم نمایید. گفتنی است که این پایه ها را میتوانید به راحتی از فروشگاه بانه دات کام به صورت آنلاین تهیه کنید. برای خرید بر روی لوازم جانبی تلویزیون کلیک کنید.

انتخاب پایه دیواری تلویزیون سامسونگ

این نکته را به یاد داشته باشید که هرچند تنوع پایه ها بسیار زیاد است اما باید پایه ای مناسب را انتخاب کنید. پایه ای که تحمل  وزن تلویزیون سامسونگ را داشته باشد و خیالتان از بابت مقاوم بودن و همچنین استوار بودن نمایشگر راحت باشد. جهت خرید پایه مناسب برای تلویزیون سامسونگ باید وزن و ابعاد تلویزیون را در نظر بگیریم.

همانطور که بیان شد انواع پایه ها موجود هستند، اما بهترین نوع آن ها پایه هایی است که قابلیت تمام حرکت را دارند‌. به زبانی ساده پایه ای که قابلیت حرکت در 4 جهت را داشته باشد و عنوان پایه ی بازویی را به آن داده اند. این پایه‌ها حرکت تلویزیون دیواری سامسونگ را به تمامی جهات مختلف فراهم می‌کند. گفتنی است که پایه های تمام حرکت به تلویزیون چرخش و حرکت آزادانه را می دهند. از این رو کاربر می تواند تلویزیون را کج کند و نمایشگر را به صورتی که می خواهد تنظیم نماید.

این نکته را به یاد داشته باشید که پایه های تنظیمی نمی چرخند، جهت تنظیم شدن آن ها را رو به بالا و یا پایین بچرخانید.

اغلب تلویزیون ها در جعبه ی خود از شابلون { کاتالوگ} راهنما برخوردار می باشد، تلویزیون سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نیست. توسط این کاتالوگ می توانید محل دقیق سوراخ ها را پیدا کنید. برای خرید لوازم جانبی تلویزیون در گوگل جمله روبرو را سرچ کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید : قیمت لوازم جانبی تلویزیون خرید و سینما از بانه دات کام.

انواع پایه دیواری تلویزیون سامسونگ

انواع پایه های تلویزیون
1پایه های دیواری ثابت 15 درجه بالا پایین
2پایه های متحرک چهار طرفه تک بازویی
3پایه های دیواری متحرک دو بازویی

 

پایه دیواری تلویزیون سامسونگ را می توانید در سایت بانه یعنی  baneeh.com خریداری نمایید.

 

بعد از انتخاب پایه ی مناسب باید براکت را به صورتی با پیچ های پشت تلویزیون تنظیم نمایید. پایه ی تلویزیون از دو قسمت برخوردار است: براکتی که به پشت تلویزیون وصل می شود و پایه ای که به دیوار وصل خواهد شد. دراین مرحله براکت را از بسته بندی خارج نمایید و به راحتی آن را با سوراخ های پشت تلویزیون سامسونگ وفق دهید. تلویزیون از پیج هایی برخوردار است که می توانید از آن ها استفاده کنبد.اما این نکته را به یاد داشته باشید که پیچ های پشت تلویزیون را بیش از حد سفت نکنید ممکن است آسیب ببیند.

 

پایه دیواری تلویزیون سامسونگ

سه اقدام جهت اتصال تلویزیون سامسونگ بر روی دیوار

اقلامی که برای نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار لازم داریم شامل پایه دیواری، (تلویزیون) پیچ و رول پلاک مناسب، تراز، دریل، متر، پیچ گوشتی، مداد و سیم چین!

 

حال آماده باشید تا تلویزیون سامسونگ را بر روی دیوار نصب کنیم.

 

طریقه ی نصب پایه روی تلویزیون

مراحل نصب براکت را روی تلویزیون را مورد بررسی قرار می دهیم که به شرح زیر است:

 • در ابتدا باید براکت مخصوص را متناسب با ابعاد نمایشگر انتخاب کنید.
 • قبل از نصب براکت باید پایه های تلویزیون را جهت نصب راحت جدا نمایید.
 • می توانید جهت سهولت کار تلویزیون را به قسمت پشت بر روی میزی قرار دهید و براکت را با سوراخ های پشت تلویزیون تنظیم نمایید. برای این کار به پیچ و واشر نیاز دارید تا تلویزیون را بر روی دیوار نصب کنید.
 • جهت انتخاب براکت مخصوص باید اندازه فاصله ی بین سوراخ ها تلویزیون را اندازه گیری نمایید سپس به خرید آن اقدام نمایید.
 • اما این نکته را به یاد داشته باشید که حلقه ی براکت که در زیر بازوها قرار خواهد گرفت و از ان به عنوان محل قرار گیری تلویزیون استفاده می نمایند باید رو به سمت بالا باشد.
 • توسط واشر و پیچ می توانید براکت را روی سوراخ های پشت تلویزیون قرار دهید.

نصب پایه تلویزیون سامسونگ سری 5 سری 6 سری 7 و ...

طریقه ی نصب پایه روی تلویزیون

در مراحل نصب پایه تلویزیون سامسونگ سری 5 ، سری 6 و … ، حال نوبت به انتخاب مکانی جهت اتصال تلویزیون سامسونگ بر روی دیوار رسیده است. در این قسمت باید بسیار دقت کنید و جوانب را در نظر بگیرید. به عنوان مثال باید زمانی که می نشینید تلویزیون هم سطح چشم شما باشد. این بدان یعنی نقطه ای از محیط را انتخاب کنید که چندین نفر بدون هیچ گونه مزاحمت و قوس کردن خود نظاره گر صحنه های با کیفیت باشد.حال جهت مسهل سازی این عمل از دو نفر بخواهید که تلویزیون را در ارتفاع های مختلف قرار دهند تا شما به راحتی مکان مد نظر را انتخاب نمایید.

رعایت نکاتی در هنگام نصب

در مرحله ی بعدی باید یک سری موارد را رعایت کنید که با هم به بررسی ان ها می پردازیم. در این مرحله باید دیوار را مورد بررسی قرار دهیم که آیا دیوار انتخاب شده گل میخ یا ستون فلزی دارد یا خیر. برای عیان سازی باید یک اهن ربا  را  روی دیوار قرار دهید در صورتی که فلزی در دیوار باشد به ان می چسبد و شما را اگاه می سازد. حال اگر گل میخ را پیدا کردید می توانید تلویزیون را در این قسمت نصب کنید. اما اگر در این قسمت گل میخ وجود نداشته باشد باید از پیچ و مهره روپلاک کمک بگیرید تا پایه ثبات بیشتری داشته باشد.

حال اگر اهنربا در اختیار نداشته باشید می توانید به روشی بسیار ساده به وجود ان پی ببردید. به عنوان مثال می توانید به دیوار ضربه بزنید و به صدای آن گوش کنید. شنیدن صدا به شما کمک می کند در این قسمت اگر دیوار صدای توخالی داشته باشد به معنای نبود آهن است.

طریقه ی نصب پایه روی تلویزیون ؛ تلویزیون دیواری سامسونگ

نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار

در ابتدا بر روی دیواری که می خواهید تلویزیون را بر روی آن نصب نمایید محل نصب را علامت گذاری کنید. دو پیچ و رو پلاک  را در محلی که می خواهید تلویزیون را بر روی آن نصب کنید قرار دهید. حال با استفاده از یک مداد یا ماژیک محل را علامت گذاری نمایید. اما بررسی کنید محلی را که علامت زده اید یک خط مستقیم و همتراز است. چون زمانی که پیچ ها همتراز و هم ردیف نباشند باید تلویزیون را بدون گل میخ و با استفاده از پیچ و مهره به دیوار نصب کنید.

در این مرحله پایه را بر روی دیوار قرار دهید تا سوراخ ها را به مرتبی علامت زنی کنید. پایه ای که به دیوار متصل می نمایید خود دارای سوراخ هایی است که در قسمت پایین و بالا مستقر شده اند. با قرار دادن پایه بر روی دیوار و علامت گذاری سوراخ هایی که با میله های فلزی هم سطح هستند کار را برای خود آسانتر سازید. در این قسمت پایه را از دیوار جدا کنید تا از هم سطح بودن سوراخ ها اطمینان حاصل نمایید.

« حتما بخوانید  کیفیت صدا تلویزیون سونی ⭐️ قدرت صوتی

سوراخ کاری دیوار

ادامه نحوه ی نصب براکت روی دیوار در راهنمای راه اندازی تلویزیون

 • در ابتدا پایه ی براکت را توسط تراز بر روی دیوار و در مکان مد نظرتان قرار دهید.

اندازه گیری پایه

 • حال محل انتخاب شده را توسط ماژیک علامت گذاری کنید.
 • اما قبل از سوراخ کردن محل انتخاب شده پیچ و رولپلاک و مته ی مناسب را تهیه نمایید.

علامت گذاری

 • اما این نکته را به یاد داشته باشید که نسبت به سایز تلویزیون باید نقاط را علامت گذاری نمایید.
 • زمانی که تلویزیون شما اندازه ای معادل 55 اینچ داشت جهت اطمینان خاطر محکم ساختن پایه براکت روی دیوار باید بر روی دیوار 4 تا 5 نقطه را ایجاد نمایید.
 • بعد از انتخاب نقاط و علامت زنی آن ها توسط دریل و مته محل را سوراخ نمایید.

در این مرحله بر روی علامت گذاری هایتان که قبلا انجام داده اید سوراخ هایی را با مته ایجاد نمایید. اما این نکته را به یاد داشته باشید که به مته ای با قطر 1|8 نیاز دارید. مته را به صورت افقی قرار دهید و به راحتی علامت گذاری ها را سوراخ نمایید.

پیچ را باید توسط پیچ گوشتی مناسب بر روی دیوار نصب نمایید. در گام اول پایه را بر روی دیوار مستقر کنید به طوری آن را قرار دهید که سوراخ های آن با سوراخ هایی که بر روی دیوار ایجاد کرده اید همخوانی داشته باشد. حال پیچ های مخصوص را در سوراخ هایی که ایجاد کرده اید قرار داده و توسط پیچ گوشتی با قدرت دست ان ها را سفت کنید. برای درک بیشتر بر روی سایت اصلی سامسونگ کلیک کنید.

 

 • در اخر نصب دیواری تلویزیون سامسونگ روی براکت ، رولپلاک را در سوراخ های معین شده قرار دهید. و پایه را روی دیوار مستقر سازید و توسط پیچ و واشر مخصوص براکت را بر روی دیوار متصل سازید.

نصب دیواری تلویزیون سامسونگ نصب براکت روی دیوار

مرحله ی پایانی نصب دیواری تلویزیون سامسونگ روی براکت

حال می توانید براکتی که توسط آن تلویزیون سامسونگ را بر روی دیوار قرار می دهید توسط قلاب های مخصوص به پایه دیواری متصل سازید. به زبانی ساده بیان کنم براکت که به پشت تلویزیون متصل خواهد شد از قلاب هایی برخوردار است تا توسط آن بتوانید تلویزیون را به پایه دیواری وصل کنید. در این قسمت با احتیاط تلویزیون را بلند کنید و قلاب های کار گذاشته شده را در کانال های بالای پایه مستقر سازید. و در این مرحله از سفت شدن پیچ ها نیز اطمینان حاصل فرمایید.

در آخر سر یک قدم عقب بیایید و  قرار گیری صحیح تلویزیون را برای باری دیگر بررسی کنید. در این قسمت آن را به  زاویه های مختلف بچرخانید تا از تنظیم شدن آن اطمینان داشته باشید. حال اگر به درستی حرکت نمی کند دوباره باید پیچ ها را بررسی نمایید شاید لازم باشد دوباره آن ها را باز کنید.

 

چگونه تلویزیون سامسونگ را بر روی دیوار نصب کنیم که سیم ها پنهان بمانند؟؟

قطعاً آویزان شدن سیم و کابل در اطراف تلویزیون زیبایی و آراستگی نمایشگر و هم چنین محیط را تحت تاثیر قرار می دهد. حال اگر تلویزیون را بر روی دیوار نصب کنید مشکل بزرگ تر شده و مخفی کردن سیم و کابل ها کاری سخت تر می‌باشد. تلویزیون سامسونگ را زمانی که بر روی  دیوار نصب کردید دیگر نگران سیم‌های مزاحم در اطراف تلویزیون نباشید. چون از طریق محفظه ی مدیریت کابل، یا داکت از سیم کشی ها تمامی سیم و کابل ها جمع خواهند شد. بنابراین طراحی شیک تلویزیون همچنان باقی مانده و خبری از آشفتگی در اطراف تلویزیون نیست. این قطعه را نیز باید به صورت جداگانه خریداری نمایید.

 

معایب نصب تلویزیون روی دیوار سامسونگ

همانطور که می دانید نصب دیواری تلویزیون سامسونگ روی براکت از پرطرفدارترین روش ها جهت قرارگیری آن می باشد. اما این نکته را به یاد داشته باشید که این انتخاب مانند هر چیز دیگری مزایا و معایب مربوط به خود را دارد که در این قسمت به بررسی آن ها می پردازیم.

 • از اولین عوامل می توان به محدود کردن دکوراسیون اشاره نمود. یعنی دیگر افراد نمی توانند هر زمان که خواستند دکوراسیون محیط خود را تغییر دهند.
 • کاهش عمر تلویزیون در صورت نصب بر روی دیوار، چون تلویزیونی که بر روی دیوار نصب باشد ممکن است که گرمایش شوفاژ و حرارت دستگاه عمر تلویزیون سامسونگ را کاهش می دهد.
 • سوراخ کردن دیوار، امری کاملا منفی است چون زمانی شاید به سوراخ های بیشتری جهت نصب تلویزیون نیاز داشته باشید که این امر بر روی ظاهر محیط بعد از جداسازی آن تاثیر منفی می گذارد.
 • همانطور که می دانید و شنیده اید مناطق شمالی آب و هوای مرطوبی دارند. اگر در این مناطق زندگی می کنید و یا به هر دلیلی دیوار شما رطوبت دارد!! امکان جرقه زدن و همچنین سوختن تلویزیون بسیار بالاست.
 • همچنین اگر تلویزیون سامسونگ را بالاتر از حد استاندارد خود نصب کنید مخاطبان با کمر و گردن درد مواجه می شوند.

 

مزایای نصب تلویزیون سامسونگ به دیوار

 • همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره شد، زمانی که تلویزیون سامسونگ را بر روی دیوار نصب می کنید فضا نمایی کاملا مدرن و لوکس به خود می گیرد‌. به صورتی که مخاطبان در زمان دیدن محتوا و برنامه های مورد علاقه ی خود حس حضور در تئاتر و سینما را خواهند داشت‌.
 • همچنین شاید شما تلویزیونی را خریداری کرده باشید و اندازه ی آن با محیط هماهنگی لازم را نداشته باشد و به فضای قرار گیری بیشتری نیاز داشته باشد. در این قسمت با نصب تلویزیون بر روی دیوار از حداکثر نشیمن خود بهره ور خواهید بود. چون در این قسمت. نیازی به میز ندارید.
 • گفتنی است که از جنبه ی اقتصادی به این مسئله بنگریم شما را نیز از خرید میز معاف می سازد‌.
 • کسانی که در منزل و محیط خود کودکان نوپا و حیوانات دارند، به صورت مداوم نگران آسیب دیدن تلویزیون هستند. با نصب تلویزیون سامسونگ روی دیوار دیگر افراد مدام استرس پرتاب کردن وسیله ها به طرف تلویزیون نخواهند بود.
 •  برای این موضوع نیز می توانید از فروشگاه بانه دات کام صفحه محافظ مخصوص تلویزیون را خریداری نمایید.

 

نتیجه گیری

شاید با خود بگویید که فرآیند نصب دیواری تلویزیون سامسونگ روی براکت ، کاری بسیار ساده و آسان است اما این نکته را به یاد داشته باشید که نصب تلویزیون به مهارت و تجربه نیاز دارد. در گام اول بیان کنم که این کار توسط یک نفر انجام پذیر نیست حتماً باید دو نفر نمایشگر را محکم نگه دارند. همچنین به ابزار آلات و پایه دیواری و براکت نیاز داریم.

حال اگر پایه دیواری و براکت مخصوص را خریداری کرده اید ابزارآلات در اختیار دارید میتوانید با دقت محل نصب تلویزیون را انتخاب کرده و به آرامی دستگاه را به دیوار نصب کنید. این کار ممکن است ساعتی طول بکشد اما در ادامه  از دیدن نتایج کار لذت دوچندانی را کسب خواهید کرد. در پایان می توانید با خرید کیت پاک کننده از سایت بانه دات کام ان را تمیز کنید .

 

امیدواریم که با مطالعه این صفحه پاسخ سوالات خود را گرفته باشید. در صورتی که مایل به خرید لوازم جانبی تلویزیون اصل با قیمت ویژه تخفیفدار هستید به سایت بانه دات کام baneh.com مراجعه کنید مشاوره خرید رایگان بگیرید ؛ و با کد تخفیف baneh-com با ثبت خریدتان تخفیف دریافت کنید.

 

 

 

مطالب مرتبط:

راهنمای نصب تلویزیون روی دیوار ؛ به کمک براکت یا پایه دیواری

راه اندازی اولیه تلویزیون سامسونگ ؛ نحوه آموزش نصب و تنظیمات

راهنمای ورود به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ ؛روش دسترسی به تنظیمات

عیب یابی تلویزیون سامسونگ ؛ آشنایی با کد ارور تلویزیون و رفع مشکل

تمیز کردن صفحه تلویزیون سامسونگ ، نحوه آموزش روش راهکار پاک کردن

 


سوالات متداول

وسایل لازم برای نصب تلویزیون به دیوار چه چیزهایی هستند ؟

مهمترین نکته در نصب تلویزیون به دیوار، خرید پایه های دیواری تلویزیون است. شما می توانید با استفاده از پیچ و رو پلاک، پایه را به دیوار و تلویزیون را به پایه متصل کنید.

آیا نصب تلویزیون روی دیوار کناف ممکن است ؟

بله می توانید تلویزیون را بر روی دیوار کناف نیز نصب کنید. اما نصب تلویزیون بر روی دیوار کنف کمی پیچیده و کاری فنی است. در هنگام نصب لازم است پیچ­ ها حتما روی استاد­های کناف (سازه ­ها) نصب شوند.

نصب تلویزیون روی دیوار سفالی ممکن است ؟

بله می توانید تلویزیون سامسونگ را با استفاده از پایه به دیوارهای سفالی نیز متصل کنید. برای دیوارهای سفالی لازم است از روپلاک های سفالی استفاده کنید. این روپلاک ها دارای دو پایه باز شونده هستند که با عبور پیچ از دیوار باز می شوند و مانع خروج پیچ می شوند.

از طريق راهنمای قیمت و خرید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .