مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تفاوت بلندگوهای کواکسیال و کامپوننت خودرو ؛ مقایسه و فرق باند ماشین

0 1,667
زمان مطالعه : 4 دقیقه

تفاوت بلندگوهای کواکسیال و کامپوننت خودرو ؛ مقایسه و فرق باند ماشین . خرید بلندگو های اتومبیل ، اگر با انواع مختلف بلندگو ها در بازار آشنا نباشید . می تواند یک روند پیچیده باشد. اما با کمی کمک به درک تفاوت بین بلندگو ها ، می توانید موارد مناسب برای اتومبیل خود را پیدا کرده و تجربه گوش دادن خود را بهبود بخشید. هنگام خرید بلندگو های اتومبیل ، این راهنما را در مورد انواع بلندگو های اتومبیل و ویژگی های موجود در نظر بگیرید . که سیستم صوتی اتومبیل شما را به روز می کند.

بررسی کواکسیال یا کامپوننت بودن بلندگو ها یکی از مهمترین ملاحظاتی است که شما هنگام خرید بلندگو های اتومبیل باید انجام دهید. به همین ترتیب ، داشتن پیش زمینه مناسب از هر یک از این نوع بلندگو ها مهم است. این مقاله یک مقایسه ساده و نسبتاً کاربردی تر از کواکسیال و کامپوننت ها را ارائه می دهد و توضیح می دهد که در شرایط مختلف کدام نوع بهتر است.

تفاوت بلندگوهای کواکسیال و کامپوننت خودرو ؛ مقایسه و فرق باند ماشین

بلندگوها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند ؛ بلندگو های کامپوننت و بلندگو های کواکسیال .
در اینجا مقایسه ای از بلندگو های کواکسیال در مقابل کامپوننت برای کمک به انتخاب بهترین بلندگو ها برای  سیستم صوتی اتومبیل شما ارائه شده است.

مقایسه بلندگو های کواکسیال و کامپوننت

 

کامپوننت 

اگر بهترین صدای ممکن را از بلندگو های خود می خواهید ، سیستم های بلندگو کامپوننت را در نظر بگیرید.
سیستم های کامپوننت دارای بلندگو هایی با طراحی برتر و چندین درایور برای کیفیت مطلوب صدا هستند.
بلندگو های کامپوننت اتومبیل ، سیستمی با درایور های جداگانه اند .
این بدان معناست که می توانید درایورها ( اجزای مختلف ) را در مکان های مختلف در اتومبیل خود نصب کنید.
هر درایور به گونه ای طراحی شده است که در محدوده ایده آل فرکانس های خود فعالیت کند.
و این مؤلفه ها اغلب از مواد بهتری نسبت به بلندگو های کواکسیال استفاده می شوند و به آن ها امکان تولید صداهای دقیق و پویا را می دهند.

سیستم های کامپوننت از ووفر های جداگانه ، توییتر و کراس اوور های خارجی تشکیل شده است.

در حالی که این اجزا جدا هستند ، آن ها به گونه ای طراحی شده اند که در کنار هم برای تولید صدای با کیفیت بالا کار می کنند. با داشتن سیستم بلندگو کامپوننت ، می توانید درایور ها را در مناطق مختلف اطراف خودرو نصب کنید. تا صدا از عمق و وضوح بیشتری برخوردار باشد. شبکه متقاطع از توییتر و ووفر خارج است . بنابراین اجزای داخلی می توانند از کیفیت بالاتری برخوردار باشند . و از تعیین دقیق بین فرکانس های ارسال شده به درایور های مختلف اطمینان حاصل می کند.

کواکسیال 

بیشتر سیستم های صوتی اتومبیل کارخانه ای از بلندگوهای کواکسیال تشکیل شده است .
اگر به دنبال تعویض بلندگو های کارخانه خود به راحتی و بدون دردسر هستید ، بلندگو های کواکسیال را در نظر بگیرید . سیستم های بلندگو ی کواکسیال ، رایج ترین نوع موجود در بازار است و تمام عناصر بلندگو در یک درایور تشکیل شده است . بلندگو های کواکسیال برای تولید طیف وسیعی از فرکانس های صوتی در یک واحد طراحی شده اند. ووفر برای صداهای باس کم و یک توییتر برای نت های بلند. این بلندگو ها حاوی همان نوع درایور ها هستند که در بلندگو های کامپوننت یافت می شوند ، اما برای صرفه جویی در هزینه و فضا ، آن ها ترکیب شده اند.

رایج ترین پیکربندی ، یک woofer است که یک توییت در بالای آن نصب شده است ، اما همچنین بلندگو های کواکسیال 3 طرفه نیز وجود دارد که حاوی یک woofer ، MID-RANGE و یک TWEETERS است. این بلندگو ها در اندازه های مختلفی قرار می گیرند تا در مکان های موجود در بلندگو های کارخانه قرار بگیرند ، بنابراین می توانید به سادگی بلندگوهای قدیمی را جدا کرده و بلندگوهای جدید را وصل و نصب کنید.

تفاوت بلندگوهای کواکسیال و کامپوننت خودرو : کدام بلندگو برای اتومبیل بهتر است ؟

بلندگو های کامپوننت و کواکسیال هر کدام مزایا و اشکالاتی دارند ، بنابراین هیچ پاسخ ساده ای برای این سؤال وجود ندارد که کدام یک بهتر است. برخی از نقاط قوت ارائه شده توسط هر گزینه عبارتند از :

بلندگو کواکسیال :

  • ارزانتر
  • تناسب مستقیم
  • به گذرگاه احتیاج ندارید

بلندگو کامپوننت :

  • کیفیت صدای برتر
  • سفارشی سازی بیشتر

نتیجه

اگر بودجه یا سهولت در نصب نگرانی اصلی است ، بلندگو های کواکسیال بهترین انتخاب خواهند بود.
کیفیت صدا در بلندگو های کواکسیال ممکن است با بلندگو های کامپوننت قابل مقایسه نباشد ، اما هنوز هم می توانند یک تجربه گوش دادن خوب را ارائه دهند. با این حال ، بلندگو های کامپوننت فرصتی بسیار بیشتر برای شخصی سازی ارائه می دهند. علاوه بر این که بلندگو های کامپوننت کیفیت صدای بهتری را ارائه می دهند ، هر بلندگو می تواند به صورت جداگانه قرار بگیرد تا منظره ایده آل برای یک وسیله نقلیه خاص ایجاد شود. اگر کیفیت صدا مهمتر از بودجه است ، بلندگو های کامپوننت انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

برای خرید انواع بلندگو های خودرو به سایت از خرید رجوع کنید .
ما بهترین بلندگو ها را با جزئیات بیشتر برای شما قرار داده ایم تا تجربه خریدی متفاوت را با سایت از خرید داشته باشید .

« حتما بخوانید  سیستم کروز کنترل تطبیقی چیست ؟ Cruise Control چگونه کار می کند؟

بیشتر بخوانید :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .