مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت خاموش نشدن فن کولر گازی

0 182
زمان مطالعه : 3 دقیقه

علت خاموش نشدن فن کولر گازی ؛ اگر فن شما با وجود این که کولر گازی خاموش است اما بازهم کار می کند ، قبل از این که با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید ، وضعیت هوا را بررسی کنید. اگر هوای بیرون خیلی گرم باشد ، ممکن است فن AC شما بیشتر از حد معمول کار کند تا دمای خارج را جبران کند. این کاملاً طبیعی است. اما اگر AC شما به طور مداوم در حال کار است و هرگز خاموش نمی شود ، این طبیعی نیست و احتمالاً سیستم کولر گازی شما مشکل دارد.

علت خاموش نشدن فن کولر گازی

دلایلی که باعث می شود فن AC شما به طور مداوم کار کند عبارتند از :

  • فن به جای AUTO رو ON تنظیم شده است
  • ترموستات خراب شده است
  • دمای بیرون زیاد است
  • سوئیچ رله خراب است

در زیر ، ما هر یک از این موارد را مرور خواهیم کرد تا به شما در تشخیص علت کار کردن مداوم فن کمک کنیم .

دلیل شماره 1 : فن روی ON تنظیم شده است

 

علت خاموش نشدن فن کولر گازی

علت خاموش نشدن فن کولر گازی 
فن موجود در سیستم AC شما می تواند جداگانه از قسمت خنک کننده AC شما کار کند.
این دو قسمت برای خنک کردن خانه شما با هم کار می کنند ، اما همیشه همزمان با هم روشن نیستند.
هنگامی که فن روی AUTO تنظیم شده است ، فن تنها زمانی که اجزای خنک کننده AC شما در حال کار باشد روشن می شود. اما اگر فن شما به جای AUTO روی ON تنظیم شده باشد ، بدون توجه به این که مؤلفه خنک کننده AC شما روشن است یا خیر ، دائماً کار می کند .

برای فهمیدن این که آیا این مشکل کولر گازی شما است ، ترموستات خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که آن را روی AUTO تنظیم کرده اید. اگر FAN ترموستات شما بر روی AUTO تنظیم شده است اما سیستم

دلیل شماره 2 : ترموستات خراب است

علت خاموش نشدن فن کولر گازی . اگر درجه حرارت در خانه شما پایین تر از دمایی است که در ترموستات خود تنظیم کرده اید ، احتمالاً ترموستات خراب است. هنگامی که ترموستات شما به درستی کار نمی کند ، ممکن است نتواند دمای اتاق را به طور دقیق اندازه گیری کند ، این می تواند باعث شود AC شما به طور مداوم کار کند یا در حالی که باید خاموش باشد روشن می شود. اگر مشکل شما این است ، برای بررسی ترموستات و تعمیر یا تعویض آن ، باید با یک تکنسین HVAC تماس بگیرید.

دلیل شماره 3 : دمای بیرون زیاد است 


علت خاموش نشدن فن کولر گازی 
اگر هوای بیرون بسیار گرم است ، ممکن است AC شما نتواند با دمایی که ترموستات را تنظیم کرده اید ، مطابقت داشته باشد ، به همین دلیل به طور مداوم در حال کار است . برای فهمیدن این که آیا این مشکل شما است ، ترموستات خود را روی دمای 5 – 10 درجه روشن کنید و ببینید که AC شما خاموش می شود یا خیر . اگر چنین است ، احتمالاً مشکل کولر گازی شما است و به این دلیل است که سیستم AC برای خانه شما بسیار کوچک است. یک سیستم AC کم توان برای خنک کردن خانه شما هنگام بالا رفتن دما تلاش می کند و در نتیجه سیستم به طور مداوم اجرا می شود.

متأسفانه ، اگر این مشکل شماست ، برای بررسی این موضوع باید با یک فرد حرفه ای در این زمینه تماس بگیرید. اگر سیستم AC شما برای خانه شما بسیار کوچک است ، ممکن است نیاز به تعویض آن داشته باشید.

دلیل شماره 4 : سوئیچ رله گیر کرده یا آسیب دیده است

با گذشت زمان ، سوئیچ های رله می توانند گیر کرده یا آسیب ببینند و از برقراری ارتباط ترموستات با فن جلوگیری می کنند. در اصل ، این بدان معنی است که فن دستوراتی را که به ترموستات منتقل می کنید دریافت نمی کند. بنابراین حتی اگر AC خود را خاموش کنید ، فن به کار خود ادامه می دهد.

علت خاموش نشدن فن کولر گازی 

بیشتر مشکلات مشکلی است که یک تکنسین با تجربه باید آن را تعمیر کند. بهتره به سرویسکار ماهر مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید :

انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ و BTU
کولر گازی فقط سرد و لیست قیمت کولر گازی فقط سرد
قیمت کولر گازی گری دیواری، ایستاده و پرتابل
قیمت کولر گازی سقفی و قیمت روز کولر سقفی

« حتما بخوانید  راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولرگازی ؛ آموزش نحوه تنظیمات و دکمه ها
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .