مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت خنک نکردن کولر گازی و دلیل باد گرم و راه حل کولر دوتکه

0 60
زمان مطالعه : 4 دقیقه

علت خنک نکردن کولر گازی و دلیل باد گرم و راه حل کولر دوتکه ؛ تاکنون برای شما پیش آمده که کولر گازی شما هوای داخل اتاق را خنک نکند ؟ این مسئله به خصوص در تابستان های گرم می تواند ناراحت کننده باشد . دلایل زیادی وجود دارد که سیستم کولر گازی شما در وضعیت مناسبی قرار نداشته باشد . ادامه مطلب را بخوانید تا دلایل علت خنک نکردن کولر گازی و راه حل آن ها را بدانید .

علت خنک نکردن کولر گازی و دلیل باد گرم و راه حل کولر دوتکه


1. فیلتر هوای کثیف

شایع ترین دلیل علت خنک نکردن کولر گازی و دلیل باد گرم فیلتر های کثیف است. اگر فیلتر AC کثیف باشد یا با غبار و غبار مسدود شده باشد ، ممکن است منجر به مشکلات مختلفی شود. این می تواند در کار صحیح ترموستات اختلال ایجاد کند. گرد و غبار موجود در فیلتر های AC ، عبور هوای خنک و گرم در داخل مجاری را مسدود می کند. همچنین می تواند سیم پیچ تبخیر کننده را منجمد کند ، بنابراین مانع عبور هوای خنک از خروجی می شود.

راه حل: توصیه می شود در صورت گرفتگی ، فیلتر AC را تمیز و یا تعویض کنید .

فیلتر

2. تنظیمات نادرست ترموستات

دومین مورد از دلایل علت خنک نکردن کولر گازی  تنظیمات نادرست ترموستات است . اگر کولر گازی شما هوا را خنک نمی کند ، لازم است تنطیمات ترموستات AC را بررسی کنید. اگر واحد کولر گازی شما هوای خنک و سپس هوای ولرم را پخش کند ، نشان دهنده مشکلاتی در کولر گازی است . هنگام مواجهه با چنین شرایطی ، تنظیمات ترموستات را به حالت خودکار تبدیل کنید. به این ترتیب فن تنها در صورت خنک شدن هوا کار می کند.

راه حل: همیشه به جای حالت ” ON ” ، ترموستات AC را روی حالت ” Auto ” تنظیم کنید .

3. کثیف بودن واحد خارجی موتور کولر « علت خنک نکردن کولر گازی »

از آن جا که کثیف شدن واحد خارجی موتور مانع از کار کردن AC شما می شود ، مهم است بدانید که چگونه کولر گازی شما کار می کند.

  1. اواپراتور ( واحد داخلی ) گرما را از هوای اطراف خود جذب می کند و آن را به واحد خارجی کولر گازی منتقل می کند.
  2. سپس کندانسور ( واحد خارجی ) هوای گرم را به هوای خنک تبدیل می کند.
    کندانسور مسدود شده اجازه خنک سازی مناسب سیستم کولر گازی را نمی دهد. زباله ها و خاک حتی انتقال حرارت را هم مسدود می کند.

 

راه حل : با از بین بردن علف های هرز و خاک اطراف آن ، کندانسور را تمیز کرده و به آن فضای کافی برای تنفس را بدهید. برای جلوگیری از هزینه های سنگین کولر گازی ، واحد کولر گازی خود را مرتباً تعمیر و نگهداری کنید.

4. موتور های معیوب

علت خنک نکردن کولر گازی و دلیل باد گرم و راه حل کولر دوتکه  : اگر موتور فن خراب باشد یا معیوب باشد ، واحد فضای باز قادر به از بین بردن گرما نخواهد بود ، بنابراین در خنک کردن واحد کولر گازی تداخل ایجاد می کند .

راه حل : برای حل این مشکل باید از یک تکنسین حرفه ای کمک بگیرید .

5. سطح مبرد پایین « گاز کم »

گاز مبرد مایع مهمی است که گرما را از هوای اطراف جذب می کند ، فقدان یا کمبود آن ممکن است منجر به خنک نشدن AC شما شود. اگر سیستم کولر گازی شما هوا را خنک نمی کند ، ممکن است به دلیل نشت مبرد باشد. کولر گازی خود را در به صورت منظم سرویس کنید تا این مشکل برطرف شود.

راه حل : شناسایی این مسئله با علائمی از قبیل صداهای فس فس کردن یا حباب ، ایجاد یخ در واحد بیرونی امکان پذیر است. پس از شناسایی ، با یک متخصص تماس بگیرید و این مشکل را حل کنید.

6. کمپرسور آسیب دیده « علت خنک نکردن کولر گازی » 

کمپرسور یکی از اجزای اساسی یک واحد کولر گازی است ، زیرا جریان مبرد را بین تبخیر کننده و کندانسور کنترل می کند. بنابراین ، یک کندانسور آسیب دیده نمی تواند هوا را به اندازه کافی خنک کند.

 

راه حل : یک کمپرسور آسیب دیده نیاز به تعویض دارد. برای این کار حتما از یک تکنسین با تجربه و حرفه

ای کمک بگیرید.

در کل برای حفظ عملکرد صحیح AC  ، توصیه می شود واحد کولر گازی خود را توسط یک متخصص ، سرویس و نگهداری کنید. این کار را هر 8 ماه انجام دهید تا راندمان و بازده واحد کولر گازی خود را افزایش دهید. نگهداری و سرویس نا مناسب سیستم AC می تواند علاوه بر این که در خنک شدن خانه شما کمک نکند ، هزینه قبض های برق شما را نیز بالا ببرد. بنابراین ، از سیستم مراقبت کنید تا احتمال بارگیری و تعمیرات گران قیمت دستگاه کولر گازی را کاهش دهید. و یادتان باشد اگر مشکل را پیدا نکردید به هیچ عنوان کولر را تا رسیدن سرویس کار روشن نکنید چون ممکنه موتور کولر گازی شما بسوزد.

بیشتر بخوانید :

کولر گازی ؛ راهنمای خرید کولرگازی و بهترین انتخاب

« حتما بخوانید  آشنایی با قطعات کولر گازی و آموزش اجزا و نحوه بکارگیری
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .