مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

راهنمای تمیز کردن کولر گازی پنجره ای ؛ چگونگی و نحوه شستشو

0 359
زمان مطالعه : 6 دقیقه

تمیز کردن کولر گازی پنجره ای ؛ چگونگی و نحوه شستشو ؛ راهنمای تمیز کردن کولر گازی پنجره ای ؛ تمیز کردن سیستم کولر گازی پنجره ای شما به طور مرتب برای نگهداری و عملکرد مناسب آن ضروری است. در طول فصل های سرد ، ماهانه فیلتر را جدا کرده و بشویید. هنگامی که از کولر استفاده نمی شود ، واحد داخلی را با یک کاور پلاستیکی بپوشانید. قبل از نصب کولر در هنگام شروع آب و هوای گرم ، آن را باز کنید و تمیز کاری های لازم را انجام دهید. باله های آلومینیومی آن را با برس تمیز کنید ، سیم پیچ ها را با فشار هوا تمیز کنید و سینی داخلی را پاک کنید. اگر واحد شما خیلی کثیف است ، آن را با یک پاک کننده کویل تمیز کنید. 

راهنمای تمیز کردن کولر گازی پنجره ای

روش 1 تمیز کردن کولر گازی پنجره ای : تمیز کردن روزانه کولر گازی پنجره ای

  • به دنبال علائم کپک و بوی کپک بگردید .

 

راهنمای تمیز کردن کولر گازی پنجره ای ؛ چگونگی و نحوه شستشو

  • اگر اولین بار که A / C را روشن می کنید ، بوی کپک قابل توجه است ، این روش ممکن است به شما کمک کند.

  • تمیز کردن کولر گازی پنجره ای : یک آب پاش را با پراکسید هیدروژن پر کنید.

 

راهنمای تمیز کردن کولر گازی پنجره ای ؛ چگونگی و نحوه شستشو

 • راهنمای تمیز کردن کولر گازی پنجره ای .
  محلول 3٪ آن در فروشگاه ها موجود است.
  از الکل استفاده نکنید ، زیرا الکل قابل اشتعال است و می تواند باعث آتش سوزی شود.
  از سفید کننده استفاده نکنید ، زیرا این بخارها سمی هستند و سفید کننده می تواند به واحد آسیب برساند. در حالی که این محلول از سفید کننده یا الکل ایمن تر است ، اما باز هم پراکسید هیدروژن در دسترس کودکان قرار گیرد.

 • دستگاه را خاموش کنید. محلول را در قسمت جلویی و محل خروج هوا اسپری کنید. از پاشیدن اسپری در چشم یا تنفس آن خودداری کنید. پس از نشستن بر روی سطوح ، بخار آن دیگر جای نگرانی نیستند. دست ها را بعد از سمپاشی بشویید. بگذارید خشک شود. سپس واحد را دوباره روشن کنید. اسپری کردن این محلول در هنگام شب که کولر خاموش می باشد ایده آل است ، زیرا این امکان را می دهد تا زمان زیادی خاموش بماند وتا قبل از صبح خشک شود.
 • تمیز کردن کولر گازی پنجره ای : در صورت لزوم آن را عمیق تر تمیز کنید .

اگر این روش کافی نیست ، هنگامی که کولر خاموش است فیلتر را جدا کنید و محلول را در داخل دستگاه به مقدار بیشتر اسپری کنید. یک سینی را زیر واحد قرار دهید تا جلوی ریختن هرگونه قطره چربی ، که ممکن است فرش ، پارچه یا چوب را لکه دار کند ، بگیرد . از روشن و خاموش کردن زیاد واحد خودداری کنید . قبل از تبخیر میعانات ، این دوره پرورش ایده آل برای میکروب ها است. در حالی که واحد فعال است ، کاهش دمای شدید هوا و جریان مداوم میعانات و آب قدیمی در بیرون ( ممکن است در بیرون چکه کند ) از ساخت میکروب ها جلوگیری می کند.

تمیز کردن کولر گازی پنجره ای : روش 2 : تمیز کردن ماهانه فیلتر

  • پنل جلوی دستگاه را برای دسترسی به فیلتر جدا کنید.

  • راهنمای تمیز کردن کولر گازی پنجره ای  : فیلتر را زیر آب بگیرید .

 

راهنمای تمیز کردن کولر گازی پنجره ای ؛ چگونگی و نحوه شستشو

 •  

  فیلتر را زیر آب گرم بشویید. بهتر است حداقل یک بار در ماه فیلتر خود را تمیز کنید. اگر در محیط پر گرد و خاک زندگی می کنید یا حیوانات خانگی دارید ، آن را بیشتر تمیز کنید. 

 • بگذارید فیلتر خشک شود سپس دوباره آن را در محل خود قرار دهید .

  راهنمای تمیز کردن کولر گازی پنجره ای .
  آب اضافی آن را بگیرید و بگذارید تا بیرون بماند تا کاملاً خشک شود. هنگامی که خشک شد ، فیلتر را دوباره داخل شکاف فیلتر قرار داده و پنل جلوی دستگاه را وصل کنید. هرگز دستگاه کولر گازی پنجره ای را با فیلتر مرطوب یا بدون فیلتر روشن نکنید.

 • فیلتر فرسوده را عوض کنید.

  اگر فیلتر شما فرسوده یا پاره شده است ، باید آن را تعویض کنید.اگر فیلتر به طور خاص برای واحد شما طراحی شده است ، شماره مدل خود را پیدا کرده و یک فیلتر جدید را بصورت آنلاین یا از تولید کننده واحد خود سفارش دهید. و اگر فیلتر واحد شما خاص نیست ، می توانید فیلتر کولر گازی برش خورده را بصورت آنلاین یا در فروشگاه های بهسازی منزل خریداری کنید. 

روش 3 : تمیز کردن فصلی کولر گازی پنجره ای

  • پوشش واحد را جدا کنید.

   اطمینان حاصل کنید که واحد خاموش است و برق آن قطع شده است.
   پنل جلویی و باله هایی را که واحد را به پنجره وصل می کنند را بردارید. تمام پیچ های اتصال دهنده بیرونی به قسمت داخلی واحد را جدا کنید. کولر را به دقت از قسمت داخلی آن بکشید . پیچ ها کوچک هستند ، بنابراین مطمئن شوید که آن ها را در یک پاکت یا قوطی کوچک در مکانی امن نگه داشته اید.

  • باله های آلومینیومی را برس بزنید .

 

راهنمای تمیز کردن کولر گازی پنجره ای ؛ چگونگی و نحوه شستشو

  • راهنمای تمیز کردن کولر گازی پنجره ای .
   برای پاک کردن گرد و غبار و بقایای زباله ها از باله های آلومینیومی از یک برس نرم استفاده کنید. پوشیدن دستکش هنگام تمیز کردن باله ها باعث جلوگیری از بریدن دست شما می شود.

  • سیم پیچ ها و فن را با condensed air تمیز کنید .

   یک قوطی condensed air را بصورت آنلاین یا در فروشگاه بهسازی منزل خریداری کنید. آن را داخل باله ها و اطراف سیم پیچ ها در قسمت جلویی و پشتی دستگاه اسپری کنید. گرد و غبار اطراف فن و موتور را در مرکز واحد با استفاده از باد پر فشار از بین ببرید .

  • تمیز کردن سینی .

   راهنمای تمیز کردن کولر گازی پنجره ای .
   برای جدا کردن مواد زائد از سینی یا پایه داخلی واحد یک پاک کننده خانگی را در آن اسپری کنید ، آن را پاک کنید ، سپس با یک دستمال مرطوب تمیز کنید. سینی را با یک حوله تمیز خشک کنید و بگذارید چند ساعت قبل از مونتاژ واحد ، در هوا ی آزاد خشک شود.

  • کولر گازی خود را در فصل های سرد جمع کنید .

 

راهنمای تمیز کردن کولر گازی پنجره ای ؛ چگونگی و نحوه شستشو

 

 •  

  راهنمای تمیز کردن کولر گازی پنجره ای .
  در صورت عدم استفاده ، باید واحد کولر گازی پنجره ای خود را از پنجره جدا کرده و در اتاق زیر شیروانی یا زیرزمین خود نگه دارید. آن را با یک ورق پلاستیکی بپوشانید تا گرد و غبار و مواد زائد در داخل آن جمع نشود. اگر نمی توانید کولر گازی را از پنجره جدا کنید ، قسمت بیرونی واحد را با یک کاور که برای کولر گازی طراحی شده است ، پوشانید.

تمیز کردن کولر گازی پنجره ای : روش 4 : با تمیز کردن عمیق به واحد خود

  • واحد را خارج کنید و کیس آن را بردارید.

   واحد را بر روی یک میز به دور از شیلنگ آب قرار دهید.
   پنل جلویی و باله های جانبی را که به پنجره متصل است ، جدا کنید. پیچ هایی که درپوش را به واحد وصل می كند را در یك جای امن نگه دارید. برای تمیز کردن کولر گازی در بیرون از خانه ، یک روز گرم و آفتابی را انتخاب کنید.

  • محلول تمیز کننده را در پوشش و فضای داخلی اسپری کنید.

   از پاک کننده سیم کولر گازی استفاده کنید. همچنین می توانید آب گرم را با چند قطره مواد شوینده ظرف مخلوط کنید. پاک کننده را در پانل جلویی ، کیس و باله ها اسپری کنید. سپس آن را در کویل های داخلی ، فن ، باله های آلومینیومی و پایه داخلی اسپری کنید. بگذارید قطعات حدود 10 دقیقه خیس بمانند.

  • واحد و مورد را تمیز کرده و در صورت لزوم دوباره اسپری کنید.

   از یک برس نرم استفاده کنید تا تمام قسمت هایی که با محلول تمیز کننده اسپری کرده اید را به آرامی پاک کنید. اگر نواحی مانند اطراف پره های فن پاک نشد ، مجدداً نواحی را اسپری کنید و بگذارید چند دقیقه دیگر خیس شوند. سپس با قلم موی برس نرم خود بار دیگر آن را اسکراب کنید.

  • برای شستشوی کیس ، کویل ها و سینی از شیلنگ استفاده کنید.

    

 

راهنمای تمیز کردن کولر گازی پنجره ای ؛ چگونگی و نحوه شستشو

 

 • شیلنگ خود را روی فشار کم تنظیم کنید ، زیرا فشار زیاد می تواند به کویل ها یا باله های آلومینیومی آسیب برساند. پنل بیرونی ، پوشش ، و باله های پنجره را اسپری کنید. سپس سیم پیچ ، فن و باله آلومینیومی را با شیلنگ آب بشویید. برای شستن و تخلیه پایه داخلی ، واحد را کمی کج کنید تا از خیس شدن صفحه کنترل جلوگیری شود.
 • بگذارید واحد شما قبل از جمع کردن مجدد آن خشک شود.

  راهنمای تمیز کردن کولر گازی پنجره ای .
  واحد خود را چند ساعت در هوای آزاد بگذارید تا زیر آفتاب خشک شود. شما می توانید آن را تا حد ممکن با حوله خشک کنید تا روند سریعتر انجام شود. صبر کنید تا واحد کاملاً خشک شود سپس دوباره آن را جمع کنید.

بیشتر بخوانید :

انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ و BTU
راهنمای نصب کولر گازی پنجره ای 

« حتما بخوانید  کولر گازی بدون باد سامسونگ Samsung Wind Free
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .