مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

چگونه از جاسوسی از طریق تلویزیون های هوشمند جلوگیری کنیم ؟

0 103
زمان مطالعه : 4 دقیقه

فرآیند های جاسوسی تلویزیون های هوشمند ؛ تلویزیون های هوشمند غالباً فیلم هایی را که مشاهده می کنید تجزیه و تحلیل می کنند ، اگر تلویزیون زنده را تماشا می کنید ، فیلم ها را روی یک سرویس مانند ( Netflix ) پخش می کنید ، یا فایل های ویدیویی محلی را پخش می کنید ، بدانید که در خطر هستید . از همه بدتر ، این می تواند یک مشکل امنیتی باشد. تلویزیون ها واقعاً باید نمایشگر های گنگ باشند .

تلویزیون های هوشمند علاوه بر این که رابط های بدی دارند ، از آن چه شما مشاهده می کنید نیز ، جاسوسی می کنند . اقدامات امنیتی آن ها نیز معمولاً بسیار ضعیف است .
تلویزیون های هوشمند مدرن اغلب دارای « ویژگی » هایی هستند که آن چه را مشاهده می کنید بازرسی می کنند و آن را به سرور های برخی شرکت ها گزارش می کنند .

این داده ها می تواند به بازاریاب ها فروخته شود ، یا می تواند به نوعی با شما ارتباط برقرار کند. تا یک پروفایل تبلیغاتی بهتر ایجاد کند . در واقع این برای شما سودی ندارد و فقط سازنده تلویزیون با این داده ها درآمد بیشتری کسب می کند. ما در این مطلب قصد داریم به شما آگاهی بیشتر و همچنین نحوه ی جلوگیری از جاسوسی کردن تلویزیون هوشمندتان را ، به شما آموزش دهیم.

چگونه از جاسوسی از طریق تلویزیون های هوشمند جلوگیری کنیم ؟

فرآیند های جاسوسی تلویزیون های هوشمند

این ردیابی فقط برای برنامه های تلویزیون هوشمند اعمال نمی شود ، حتی اگر ( Roku ) یا (Apple TV ) را وصل کنید و چیزی را از Netflix پخش کنید ، تلویزیون می تواند تصویری را که نمایش داده شده است تجزیه و تحلیل کند و آن داده ها را گزارش کند .در صورت تماشای تلویزیون زنده ، ممکن است شماره ی کانالی را که مشاهده می کنید ، و یا حتی نام فایل های ویدیویی محلی در درایو ( USB ) متصل به تلویزیون هوشمند شما گزارش شود.

تلویزیون های هوشمند همچنین از امنیتی قابل تردید برخوردار هستند . تلویزیون های ویزیو ( vizio ) این داده های ردیابی را بدون هیچ گونه رمزگذاری انتقال می دادند ، بنابراین افراد دیگر می توانستند این حرکت را گول بزنند و ازداده ها استفاده کنند . آن ها همچنین بدون بررسی این که این یک سرور مشروع است یا نه ، به یک سرور وصل می شوند . Vizio می گوید که این مشکل برطرف شده است و تلویزیون ها به طور خودکار در سیستم عامل جدید بروزرسانی می شوند . اما آیا آن تلویزیون های هوشمند ، حتی برای اطمینان از بارگیری پرونده های سیستم عامل مشروع ،امضا های دیجیتالی صحیح را بررسی می کنند ؟
برخی از تلویزیون های هوشمند دارای دوربین های داخلی و میکروفن هستند که اگر امنیت به طور کلی از کار افتاده باشد ، ممکن است یک مهاجم از طریق تلویزیون شما ، از شما جاسوسی کند .

تلویزیون خود را به ( Wi-Fi ) یا اترنت وصل نکنید

  • سعی کنید تلویزیون هوشمند خود را به شبکه خانگی خود وصل نکنید چون از هیچ ویژگی جاسوسی داخلی و آسیب پذیری امنیتی ، محافظت نمی شود.
  • تلویزیون هوشمند خود را به شبکه Wi-Fi وصل نکنید . در صورت وجود اتصال ، به تنظیمات تلویزیون هوشمند خود بروید و آن را از Wi-Fi جدا کنید .
  • اگر قبلاً به شبکه Wi-Fi متصل شده اید ، سعی کنید گزینه ی فراموشی رمز عبور تلویزیون هوشمند خود را بزنید . اگر نمی توانید ، ممکن است لازم باشد تلویزیون را به تنظیمات اولیه کارخانه برگردانید و پس از تنظیم مجدد ، دیگر آن را به Wi-Fi متصل نکنید.
  • با وصل کردن یک ( streaming box ) مثل ( Apple TV  ، Roku  ، ( Chromecast ) ، ( Fire TV ، کنسول بازی های ویدیویی یا یکی از بسیاری از دستگاه های دیگر که بهتر عمل می کنند. و از تلویزیون هوشمند شما ایمن تر هستند می توانید به اینترنت نیز متصل شوید .

ویژگی های جاسوسی را غیرفعال کنید

توصیه می کنیم تلویزیون هوشمند خود را از شبکه جدا کنید . اما اگر می خواهید آن را به شبکه وصل کنید ، می توانید ویژگی های جاسوسی را غیرفعال کنید. این روند در مدل های مختلف تلویزیون متفاوت خواهد بود. از همه بد تر ، فقط تغییر گزینه ها ممکن است کار نکند . حتی اگر هنگام تنظیم تلویزیون با خط مشی رازداری ویزیو موافق نیستید.

ویزیو باز هم ویژگی های جاسوسی را در تلویزیون شما فعال می کند . غیرفعال کردن ویژگی های جاسوسی هم ممکن است مانع از بهره برداری تلویزیون از طریق حفره های امنیتی آن نشود . همچنین ویژگی های جدید جاسوسی را می توان به طور خودکار در به روز رسانی سیستم عامل اضافه کرد.
اگر می خواهید ویژگی های جاسوسی را غیرفعال کنید ، آن ها را در جایی در فهرست تنظیمات تلویزیون خود پیدا خواهید کرد. در تلویزیون های ویزیو ، این تنظیمات تعامل هوشمند ( Smart Interactivity ) نامگذاری شده است. و ممکن است در قسمت System > Reset & Admin پیدا شود.

جاسوسی از طریق تلویزیون های هوشمند ؛ چند دستورالعمل غیر فعال کردن

تلویزیون های هوشمند ال جی ممکن است دارای مجموعه اطلاعات تماشا ( Collection of watching info ) باشد. در برخی از تلویزیون های هوشمند سامسونگ ، می توانید به منوی ویژگی های هوشمند ( Smart Features ) بروید و تشخیص صدا ( Voice recognition ) را غیرفعال کنید تا دستورات صوتی ( always-listening ) را غیرفعال کنید . سایر تلویزیون های هوشمند از تولید کنندگان دیگر ممکن است تنظیمات مختلف بسیاری با نام های مختلف از مدل تا مدل داشته باشند.

این بخشی از یک مشکل بزرگ با « اینترنت اشیاء » است که وسایل مدرن را در بر می گیرد . همه چیز از توستر گرفته تا مخلوط کن ، مایکروویو و یخچال شما ،  « هوشمند » شدند و می توانند به شبکه متصل شوند . بنظر می رسد اکثر تولید کنندگان دستگاه قادر به ایجاد نرم افزار ایمن و به روزرسانی آن نیستند. لوازم هوشمند به نظر خوب می رسند. اما در واقعیت ، جاسوسی و حفره های امنیتی مشکلات جدی هستند که می توانند امنیت اطلاعات ما را به خطر بیندازند.

بیشتر بخوانید :

تلویزیون هوشمند «Smart TV» چیست
تلویزیون های هوشمند ؛ راهنمای خرید و معرفی آنها

« حتما بخوانید  کاتالوگ تلویزیون سامسونگ جدید ، دانلود دفترچه راهنما
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .