مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

فواید دستگاه تصفیه آب ماشین ظرفشویی ؛ فیلتر تصفیه آب

2 347
زمان مطالعه : 4 دقیقه

فواید دستگاه تصفیه آب ماشین ظرفشویی ؛ فیلترهای آب می توانند به تولید آب تمیز برای نوشیدن کمک کنند. با این حال ، آب بدون مواد معدنی که فیلتر ها تولید می کنند ، می تواند مزایای دیگری نیز داشته باشد. به طور خاص ، استفاده از آب تصفیه شده برای شستن ظرف ها در ماشین ظرفشویی می تواند نتایج شگفت آوری به همراه داشته باشد. اگر هنوز از فیلتر آب در ماشین ظرفشویی خود استفاده نمی کنید ، مزایای زیر ممکن است باعث شود نظر خود را تغییر دهید .

فواید دستگاه تصفیه آب ماشین ظرفشویی ؛ ظروف شما تمیز تر به نظر می آیند

فواید دستگاه تصفیه آب ماشین ظرفشویی

آب معمولی حاوی مواد معدنی محلول است. کارشناسان این آب غنی از مواد معدنی را « آب سخت » می نامند و معمولاً حاوی غلظت منیزیم و کلسیم بالا و همچنین سایر آلاینده های شیمیایی است.

هنگامی که ظروف خود را با آب سخت شستشو می دهید ، مواد معدنی با تبخیر آب روی سطح شیشه خشک می شوند. این ذخایر کلسیم و منیزیم همان چیزی هستند که باعث بجا ماندن لکه های سفید می شوند که اغلب به آن ها لکه های آب سخت گفته می شود. فیلترهای آب می توانند اکثر مواد معدنی و مواد شیمیایی محلول را از آب سخت خارج کرده و « آب نرم » ایجاد کنند. وقتی از آب نرم در ماشین ظرفشویی خود استفاده می کنید ، رسوبات معدنی کمتر شکل می گیرند و باعث می شوند ظرف های شما تمیز تر به نظر برسد.

فواید دستگاه تصفیه آب ماشین ظرفشویی ؛ رسوب کمتری شکل می گیرد

ماشین-ظرفشویی
همان مواد معدنی که روی ظروف به صورت لکه ایجاد می شوند ، می توانند در لوله ها و اجزای ضد آب که در ماشین ظرفشویی شما هستند رسوب کنند. با گذشت زمان ، این رسوب ها ، در لوله کشی ها انباشته و سفت می شوند و باعث مسدود شدن آن ها می شوند. در حالی که ممکن است برخی از این گرفتگی ها با تعویض یک قطعه به راحتی حل شوند ، برخی دیگر ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در دستگاه شما شوند.

فواید دستگاه تصفیه آب ماشین ظرفشویی ؛ اجزای فلزی به سرعت زنگ نمی زنند

هنگامی که رسوب روی اجزای فلزی ساخته می شود ، رسوب می تواند لایه های محافظی را که از قطعات در برابر زنگ زدگی محافظت می کنند ، از بین ببرد . علاوه بر این ، رسوبات رو به رشد ذرات آهن و زنگ زده را نیز جذب می کند ، این همان چیزی است که به سنگ آهک موجود در لوله ها رنگ قرمز معمول آن را می بخشد. از آنجا که این ذرات در تماس نزدیک با فلز اجزای ماشین ظرفشویی قرار می گیرند ، می توانند باعث ایجاد سوراخ در آن ها شود.

مزایای تصفیه آب ماشین ظرفشویی ؛ قطعات متحرک

رسوبات همچنین می تواند بر روی اجزای متحرک مانند پمپ ها ، دریچه ها و تیغه های پروانه ایجاد شود. هرچه رسوبات ضخیم تر شوند ، می توانند مانع از حرکت این اجزای متحرک شوند. همچنین اجزای پر سرعت می توانند در برابر رسوب های خیلی سخت خورد شوند و باعث ضعف یا از بین رفتن شکل مطلوب آنها شوند.

ماشین ظرفشویی کارآمدتر می شود

با بسته شدن اجزای آن به دلیل رسوب ، ماشین ظرفشویی از انرژی بیشتری برای همان اثر تمیز کنندگی استفاده می کند. این می تواند به میزان چشمگیری مقدار آب مورد استفاده و همچنین میزان برق مورد نیاز برای تکمیل چرخه شستشو را افزایش دهد. اگر از ماشین ظرفشویی خود گرم استفاده می کنید ، رسوب روی اجزایی که آب را گرم می کنند نیز ساخته شود . با ضخیم تر شدن رسوب ، لایه ای عایق در اطراف اجزا تشکیل می شود و همین امر باعث می شود ماشین ظرفشویی از انرژی بیشتری برای گرم کردن آب استفاده کند. علاوه بر این ماشین ظرفشویی حتی قادر به گرم کردن آب در دمای مناسب نیست ، که باعث کاهش عملکرد تمیز کردن می شود و شما را مجبور به استفاده از چرخه های شستشوی بیشتر یا طولانی تر می کند.

کاهش کارایی همچنین می تواند باعث شود ماشین ظرفشویی شما سخت تر کار کند. این فشار بیشتر در دستگاه باعث می شود قطعات زودتر از حد نرمال خراب شوند و ماشین ظرفشویی شما را ناکارآمد جلوه دهند.

اشتباهات رایج استفاده ماشین ظرفشوییمزایای تصفیه آب ماشین ظرفشویی ؛ از مواد شوینده کمتری استفاده می کنید

عملکرد بهتر ماشین ظرفشویی و رسوب کمتر در ظرف ها باعث تمیز شدن هرچه بیشتر ظروف می شود. این اثربخشی بهبود یافته تمیز کردن ، به شما امکان می دهد تا مواد شوینده خود را حداقل 50 درصد کاهش دهید.

بیشتر بخوانید :

 جدیدترین و پرفروش ترین ماشین ظرفشویی سامسونگ ؛ ال جی ؛ بوش ؛ ویرپول

« حتما بخوانید  تاریخچه اختراع ماشین لباسشویی مخترع و اولین لباسشویی
2 نظرات
 1. رعنا می گوید

  با سلام مگر نمک ماشین ظرفشویی کار فیلتر را انجام نمی دهد

  1. تا خرید می گوید

   سلام رعنا عزیز
   خیر، نمک ماشین ظرفشویی کار فیلتر را انجام نمی‌دهد. نمک ماشین ظرفشویی برای عملکرد بهتر ماشین ظرفشویی استفاده می‌شود و وظیفه اصلی آن تنظیم سطح سختی آب است. آب سخت، حاوی غلظت بالایی از مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم است که می‌توانند بر روی ظروف و لوازم ظرفشویی رسوب بگذارند و باعث شوند که ظروف زودتر کثیف شوند و براقیت آنها کاهش یابد. نمک ماشین ظرفشویی در سیستم نمکزا ماشین ظرفشویی استفاده می‌شود و کمک می‌کند تا نرم‌کننده آب فعال شود. با فعال شدن نرم‌کننده آب، غلظت کلسیم و منیزیم در آب کاهش می‌یابد و از ایجاد رسوب بر روی ظروف جلوگیری می‌کند. اما نمک ماشین ظرفشویی به طور مستقیم تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی را انجام نمی‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .