مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

افزایش عمر ماشین ظرفشویی و 10 نکته مهم برای مراقبت از آن

0 99
زمان مطالعه : 4 دقیقه

افزایش عمر ماشین ظرفشویی و 10 نکته مهم برای مراقبت از آن ؛ با این 10 نکته مفید ، عملکرد و طول عمر ماشین ظرفشویی خود را بهبود بخشید.

افزایش عمر ماشین ظرفشویی و 10 نکته مهم برای مراقبت از آن


عیب یابی

برای کارکرد بهتر مشکلات ماشین ظرفشویی را بررسی و اصلاح کنید ؛ تقریباً همه افرادی که از ظرفشویی استفاده می کنند از وجود لکه های زیاد و مواد غذایی باقیمانده روی بشقاب ها برخوردار بوده اند. با این وجود چندین مرحله ساده وجود دارد که می توانید کارایی ظرفشویی خود را بالا ببرید . مراقبت از ظرفشویی جدیدتر سال ها خدمات عالی را تضمین می کند ، و حتی مدل های قدیمی می توانند در صورت بررسی و اصلاح برخی مشکلات عادی ، پیشرفت قابل توجهی در توانایی تمیز کردن نشان دهند.

باقی مانده غذا روی ظروف را جدا کنید

باقی مانده مواد غذایی کارایی ظرفشویی را کاهش می دهد. در صورت اضافه کردن بیش از حد مواد غذایی در ماشین ، توانایی تمیز کردن آن به خطر می افتد. قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی ، مواد غذایی باقی مانده را از روی بشقاب ها جدا کنید. با این وجود لازم نیست ظروف را از قبل بشویید.

آب گرم برای ماشین ظرفشویی

استفاده از آب گرم . آب گرم به بهترین وجه ظروف را تمیز می کند ، بنابراین مطمئن شوید که ماشین گرمترین آب ممکن را دریافت می کند. دمای آب گرم در شیر آب آشپزخانه را با استفاده از دماسنج بررسی کنید. باید 120 درجه باشد. همچنین ، جاری شدن آب گرم در سینک آشپزخانه قبل از شروع چرخه ماشین ، اطمینان حاصل می کند که وان واقعاً با آب داغ پر می شود.

ماشین-ظرفشویی

 

سخت بودن

از لکه های آب سخت روی شیشه جلوگیری کنید. آب سخت می تواند لکه های زشت را روی لیوان ها و بشقاب ها بگذارد. اگر ظروف شما به صورت لکه دار بیرون می آیند ، میزان سختی اب را بررسی کنید . اگر متوجه شدید آب شما سخت است ، یک نرم کننده آب را نصب کنید تا از لکه ها و ساخت مواد معدنی جلوگیری کنید.

افزایش عمر ماشین ظرفشویی و 10 نکته مهم برای مراقبت از آن : بار متعادل

توصیه های سازنده را برای بارگیری ظرفشویی با دقت دنبال کنید. جمع شدن یا اضافه بار آن می تواند بازوی اسپری را مسدود کرده و از رسیدن آب به تمام سطوح جلوگیری کند.

ماشین-ظرفشویی

صابون ماشین ظرفشویی

از مواد شوینده با کیفیت بالا برای تمیز کردن استفاده کنید. همیشه مواد شوینده را درون پیمانه داخلی ظرفشویی بریزید تا مطمئن شوید از مقدار مناسبی استفاده می کنید. هرگز از صابونی که برای شستشوی دست طراحی شده در آن استفاده نکنید.

به انتخاب چرخه توجه کنید

کتابچه راهنما را بررسی کنید و همیشه چرخه مناسب را انتخاب کنید. بیشتر ظرفشویی ها دارای یک چرخه عادی برای تمیز کردن ظرف های معمولی ، یک چرخه سنگین برای تمیز کردن ظروفی قوری ها و قابلمه ها ، و یک چرخه سبک برای چینی یا وسایل شکننده هستند.

ماشین ظرفشویی را بشویید

ماشین های ظرفشویی بایدگاهی اوقات تمیز شوند تا ذرات مواد غذایی باقی مانده ، مواد شوینده باقیمانده و تجمع مواد معدنی از مکانیسم های داخلی حذف شوند. برای تمیز کردن ، آن را با استفاده از دو فنجان سرکه سفید به جای مواد شوینده ، بر روی یک چرخه معمولی اجرا کنید.

ماشین ظرفشویی را تخلیه کنید

گاهی اوقات ممکن است گرفتگی در بازوی اسپری و تخلیه ایجاد شود. هر چند وقت یکبار ، سوراخ های بازوی اسپری را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها با مواد غذایی مانده یا مواد معدنی آب سخت مسدود نشده باشند. برای جدا کردن ذرات از یک خلال دندان یا سوزن استفاده کنید. همچنین محل تخلیه را نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید ضایعات مواد غذایی یا اشیاء دیگر باعث مسدود شدن آن نمی شوند.

افزایش عمر ماشین ظرفشویی و 10 نکته مهم برای مراقبت از آن : انعطاف پذیر بمانید

واشر ها می توانند به مرور زمان خشک شوند و ترک هایی ایجاد کنند که در نهایت باعث نشت ظرفشویی می شود. شما باید همه واشرها به ویژه واشر اصلی درب را به طور مرتب بررسی کنید تا مطمئن شوید لاستیک هنوز سالم است ، و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

 ما در این مطلب افزایش عمر ماشین ظرفشویی و 10 نکته مهم برای مراقبت از آن را ذکر کرده ایم . اگر با این وجود بازهم ماشین شما درست کار نمی کند ، بهتر است به فکر خرید ماشین ظرفشویی جدید باشید . روی خرید ماشین ظرفشویی کلیک کنید تا خریدی آسان و مطمئن را با ما تجربه کنید . 

بیشتر بخوانید : 

راهنمای خرید ظرفشویی و استفاده ی صحیح از آن
جدیدترین و پرفروش ترین ماشین ظرفشویی سامسونگ ؛ ال جی ؛ بوش ؛ ویرپول
لیست قیمت ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی گرنیه
ماشین ظرفشویی سامسونگ و اشنایی با امکانات ان
« حتما بخوانید  بررسی برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ؛ نحوه عملکرد دکمه ها
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .