مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

آموزش انار دانه کردن یلدا ، خواص دانه های انار

2 309
زمان مطالعه : 2 دقیقه

آموزش انار دانه کردن یلدا ، خواص دانه های انار. شب چله یا همان شب یلدا ، طولانی ترین شب سال است که زمستان با آن متولد میشود . این شب طولانی، با هم بودن و با هم خندیدن و دور هم بودن خانواده ها را برای همه ی ایرانیها به ارمغان می آورد. شب یلدا شب باشکوه تاریخ شبهای زمین است . این شب همان شبی است که سیاهی شکست می خورد و روشنایی پیروز می شود و اینگونه است که خورشید خانوم متولد می شود. آری یلدا گیسوان بلندی است از جنس برف ، که برای دیدن آفتاب سحر ، ارزوها میریسد . یلدا همان چشمک نافذی است که دانه های سرخ انار ، به بهت آسمان شبهای تار تقدیم می کنند.

یکی از میوه های زیبا و جذابی است که گل سرسبد میوه ی شب یلدا ست و نماد شادی و زایش است . البته به علت رنگ سرخ و جذابش میتواند نماد خورشید هم باشند . می دانید که انار میوه ایست خون ساز و به همین علت به افراد ضعیف خوردنش توصیه می شود .

 

آموزش انار دانه کردن یلدا : خواص دانه های انار

دشمن سرسخت بیماریهایی همچون سرطان ، بیماری قلبی ، سکته ی مغزی و تنظیم کننده ی فشار خون است. با این حساب با خوردن این میوه ی بهشتی ، دیگر نیازی به پزشک ندارید. آب این میوه بدن را در مقابل انواع سرطان ، سرطان پوست ، سرطان سینه و پروستات ایمن می کند و از پیشرفت این بیماریها جلوگیری می کند. انار را به شکلهای مختلف میتوان مصرف کرد ؛ انار بصورت میوه ی تازه ، اب میوه، کنسانتره انار و رب عرضه میشود. طعم این میوه با توجه به نوع و میزان رسیدگی اش متفاوت است و از شیرین و ملس تا ترش متغیر می باشد.

« حتما بخوانید  آداب و رسوم نوروز در ایران ؛ با سفره ی هفت سین به استقبال نوروز برویم

خواص انار

نکته مهم در خصوص خرید انار و آموزش انار دانه کردن یلدا 

یک نکته ی طلایی که در هنگام خرید میوه ی انار نباید فراموش کنید ؛ انار را بلند کنید و کاملاً وزنش را احساس کنید. هر چقدر  انارها وزن بیشتری داشته باشد و سنگین تر باشد ، یعنی میوه ی آبدارتری است. پوستش اگر کلفت و سفت و براق باشد بهتر است . انار تازه و سالم به مدت یک هفته  در دمای اتاق( ترجیحاً محیطی تاریک وخنک ) قابل نگهداری است و نوع قاچ شده ی آن هم در دمای یخچال به مدت دو هفته قابل نگهداری است.

حالا روش صحیح قاچ کردن و برش دادن انار را در شکل زیر ببینید.

 

 

آموزش باز کردن و برش دادن انار


بیشتر بخوانید:

2 نظرات
 1. Elisa می گوید

  خیلی خیلی عالی بود ، سپاااااس

 2. ali می گوید

  خیلی خوب بود
  فقط پوستشو دور نریزید
  خیلی خوبه
  مخصوصا اخیرا که گفته شده پوست انار برای کرونا خوبه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .