مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی چیست ؟ کار نکردن خشک کن

0 180
زمان مطالعه : 4 دقیقه

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی چیست ؟ کار نکردن خشک کن با شنیدن صدای خشک کن ، انتظار دارید لباس هایتان خشک شود. نا امیدکننده است که ببینید لباس های شسته شده شما پس از یک چرخه کامل هنوز مرطوب است. برای بیشتر افراد ، خشک کن ها با افزودن راحتی به زندگی آن ها کمک می کنند. معمولاً خشک کن ها لباس های شما را خیلی سریعتر از روش سنتی خشک می کنند.

استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی خیلی راحت تر از دستگاه خشک کن مستقل است زیرا هیچ خبری از انتقال لباس مرطوب از یک دستگاه به دستگاه دیگر وجود ندارد. شما به راحتی لباس را داخل واحد بارگیری می کنید و در نهایت لباس های شما تمیز و خشک می شوند. با این حال ، آن ها مشکلاتی هم ایجاد می کنند. در این مقاله چهار دلیل احتمالی خشک نشدن لباس های شسته شده شما شرح داده خواهد شد.

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی چیست ؟ کار نکردن خشک کن

برای درک این که چه چیزی می تواند مشکل ایجاد کند ، ابتدا باید درک کنیم که چگونه خشک کن لباس ها را خشک می کند. خشک کن های ماشین لباسشویی مانند یک خشک کن معمولی ، از بخاری برای تبدیل آب به بخار استفاده می کنند . یک عنصر گرمایش در دستگاه هوا را گرم می کند. یک فن این هوای گرم را به درون درام و لباس های شما سوق می دهد و باعث ایجاد بخار می شود. سپس این بخار وارد واحد چگالش می شود. برای تبدیل مجدد آن به مایع ، کندانسور باید سرد باشد. برای خنک کردن کندانسور ، ماشین لباسشویی از ورودی آب سرد استفاده می کند . سپس این آب به پایین خشک کن ماشین لباسشویی می رود و خارج می شود.

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی چیست ؟ کار نکردن خشک کن

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی چیست ؟

 • خشک کن شما بیش از حد ظرفیت پر است

  علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی چیست ؟
  به طور معمول ، یکی از شایع ترین دلایل مرطوب بودن لباس ها بعد از چرخه خشک کردن ، پر کردن بیش از حد خشک کن با لباس است. علاوه بر این ، اگر ماشین لباسشویی شما برای برداشتن آب اضافی لباس را به طور کامل نچرخانده باشد ، خشک کن مجبور است کار بیشتری را برای خشک کردن لباس ها انجام دهد. تعداد زیادی از لباسشویی های بزرگ ، فضای مناسبی برای جابجا شدن لباس ها ندارند و گردش هوا در آن ها کم است.

 • تجمع ضایعات

  علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی چیست ؟
  چک کردن فیلتر برای ایجاد پرز و زباله پس از هر چرخه خشک کردن ممکن است یک مزاحمت کوچک به نظر برسد. با این وجود ، تجمع ضایعات لباس می تواند مانع از خشک شدن لباس های شما شود. با جمع شدن ضایعات در فیلتر ، گردش هوا کم می شود و به نوبه خود مانع از رسیدن هوای گرم به لباس ها می شود.

پاک کردن ضایعات و پرز های پارچه پس از هر بار استفاده از خشک کن ساده ترین و ارزانترین راه برای اطمینان از خشک شدن سریع لباس های شما است.

  • پایین بودن درجه خشک کن

   علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی چیست ؟
   بارهای سنگین تر مانند شلوار جین به سطح خشک بالاتری احتیاج دارند. برای تنظیم سطح خشک ، دکمه Dry Level ( دکمه سطح خشک کن ) را برای تنظیم بالاتر فشار دهید. 

  • از بارهای مختلط خودداری کنید

 

« حتما بخوانید  لیست قیمت ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی گرنیه در تاخرید فروشگاه اینترنتی

 

 

 • علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی چیست ؟
  اگر یک بار مختلط مانند شلوار جین و تی شرت داشته باشید ، شلوار جین تمایل به ماندن در پشت درام و تی شرت ها تمایل به ماندن در جلوی درام را دارند. بنابراین ، میله های سنسور تشخیص می دهند که تی شرت ها خشک هستند و چرخه را خاتمه می دهند.

 • عنصر گرمایش خراب شده است

  علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی چیست ؟
  در نهایت ، خشک کن ها نمی توانند به طور صحیح و بدون عنصر گرمایش کار کنند تا هوای گرم تولید کنند و لباس ها را خشک کند . یک روش آسان برای آزمایش این کار این است که اجازه دهید خشک کن شما برای مدت زمان 3-5 دقیقه با چرخه معمولی کار کند. اگر در را باز کنید و متوجه شوید که طبل گرم نیست ، احتمالاً بهتر است با تکنسین تماس بگیرید تا عنصر گرمایش را بررسی کند.

 • گرفتگی یا خم شدن شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

  علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی چیست ؟

شیلنگ تخلیه را در قسمت پشتی ماشین لباسشویی خود بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که شیلنگ تخلیه خم نشده است . همچنین ایده خوبی است که شیلنگ را از پمپ تخلیه خارج کرده و پمپ و شیلنگ تخلیه را برای هرگونه انسداد که ممکن است جریان آب را محدود کند ، بررسی کنید.


بیشتر بخوانید :

تکنولوژي True Steam در ماشين لباسشویی ال جی LG
ماشین لباسشویی بکو و اشنایی با امکانات ان
شايع ترين ارور هاي ماشين لباسشويي
5تا از مشکلات رايج لباسشويي
انواع برنامه و چرخه های ماشین لباسشویی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .