مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تفاوت عطر ، ادوپرفیوم ، ادوتویلت و ادکلن در چیست ؟ فرق و مقایسه

0 132
زمان مطالعه : 4 دقیقه

تفاوت عطر ، ادوپرفیوم ، ادوتویلت و ادکلن در چیست ؟ فرق و مقایسه ؛ خرید عطر جدید می تواند با همه رایحه های موجود بسیار سخت باشد. نه تنها عطرهای بی شماری در دسترس هستند بلکه غلظت های مختلفی نیز وجود دارد. در زیر نام عطر روی بطری به طور معمول غلظت عطر قرار خواهد گرفت. غلظت عطر به ماندگاری عطر اشاره دارد. عطرهایی با غلظت بالاتر ، حاوی روغن عطر بیشتر و الکل کمتری هستند. غلظت عطر به دسته هایی از جمله ادوپرفیوم ، ادو تویلت ، ادکلن ، و ادوفریچ تقسیم می شود.

قبل از ایجاد رایحه های مصنوعی ، عطر فقط با روغنهای ضروری و سایر مواد معطر موجود در طبیعت ساخته می شد. عطرهای مدرن که می خواهید در فروشگاه عطر فروشی فروشگاه بخرید با ترکیبی پیچیده از هیدروکربن های معطر مشتق از نفت و برخی از اسانسها و ترکیبات اساسی جدا شده ایجاد می شوند. این مخلوط ها در پایه ای از الکل تصفیه شده با فرار با کاهش قدرت رقیق می شوند تا عصاره عطر ، عطر یا ادکلن ایجاد شود. قدیمی ترین عطرها از طرف دیگر فقط از رزین ها ، روغن ها و گیاهان طبیعی ساخته شده اند. به جای الکل ، حامل رایحه اغلب روغن ، چربی یا موم بود.


تفاوت عطر ، ادوپرفیوم ، ادوتویلت و ادکلن در چیست ؟ فرق و مقایسه

یک روش طبقه بندی عطر ها با توجه به غلظت آنها است. عطر ها اساساً ترکیبات معطر هستند که در یک حلال ( اتانول یا ترکیبی از آب و اتانول ) حل می شوند و بسته به مقدار روغن های اساسی یا ترکیبات معطر ، شدت آنها متفاوت است و مدت ماندگاری متفاوتی دارند.

پرفیوم

Parfum ، که به عنوان extrait de parfum یا عطر خالص نیز شناخته می شود ، بالاترین غلظت عطر را دارد. Parfum حاوی غلظت عطر 15٪ تا 40٪ است اما غلظت آن برای بیشتر پرفیوم ها معمولاً بین 20٪ تا 30٪ است. از بین همه رایحه ها ، پرفیوم ها طولانی ترین مدت ماندگاری یعنی معمولاً شش تا هشت ساعت را دارند. همچنین پرفیوم به دلیل غلظت بالای عطر ، بالاترین قیمت انواع رایحه را نیز به خود اختصاص می دهد. افرادی که پوست حساس دارند ممکن است پرفیوم برای آن ها بهتر عمل کنند زیرا در مقایسه با سایر انواع عطر الکل به مراتب کمتری دارند و بنابراین به احتمال زیاد خشک نمی شوند.

ادوپرفیوم

ادو پرفیوم بعد از پرفیوم بیشترین غلظت عطر را به خود اختصاص داده است و عموماً دارای غلظت عطر بین 15 تا 20 درصد است. به طور متوسط ​​، ادو پرفیوم چهار تا پنج ساعت دوام می آورد. همچنین به طور کلی از پرفیوم ارزان تر است و اگرچه غلظت بیشتری از الکل نسبت به پرفیوم دارد ، اما برای پوست های حساس بهتر از سایر انواع رایحه ها است. ادوپرفیوم یکی از رایج ترین انواع رایحه است و برای استفاده روزمره مناسب است.

تفاوت عطر ، ادوپرفیوم ، ادوتویلت و ادکلن : ادوتویلت

ادو تویلت ( EDT ) دارای غلظت عطر بین 5 تا 15 درصد است. از رایحه های ارزانتر و از محبوب ترین انواع رایحه موجود است. عطر EDT به طور معمول دو تا سه ساعت دوام دارد .اصطلاح ادو تویلت از اصطلاح فرانسوی ” faire sa toilette ” آمده است که به معنی آماده شدن است.

ادکلن

Eau de cologne یا EDC دارای عطر بسیار کمتری نسبت به انواع فوق العاده عطر است. EDC عموماً دارای 2٪ تا 4٪ درصد عطر و غلظت بالایی از الکل است. نسبت به سایر انواع عطر ارزانتر است با این حال رایحه فقط دو ساعت دوام می آورد . EDC به طور کلی در بطری های بزرگتر عرضه می شود و بیشتر از عطر مورد استفاده قرار می گیرد. ادکلن ابتدا در کلن ( کلن ) آلمان بود و برای اولین بار توسط یوهان ماریا فارینا در سال 1709 مخلوط شد و خیلی زود از محبوبیت زیادی برخوردار شد تا جایی که حتی دستگاه های محلی و داروخانه ها در سراسر اروپا شروع به ساخت و فروش خود کردند.

تفاوت عطر ، ادوپرفیوم ، ادوتویلت و ادکلن
ادوفریچ

ادوفریچ شبیه ادکلن است به این دلیل که رایحه به طور کلی تا دو ساعت دوام خواهد داشت. و ادوفریچ نسبت به ادکلن دارای غلظت عطر حتی کمتر از ادکلن است که معمولاً فقط 1٪ تا 3٪ است. در حالی که ادوفریچ دارای غلظت عطر کمی است ، اما حاوی مقدار زیادی الکل نیست. کنار این عطر ، بیشتر آب است.

در کنار انواع عطرهای ذکر شده در بالا ، افتر شیو ، بادی میست ها و سایر انواع عطرها موجود است. رایحه های ماندگار تر می توانند مبلغ قابل توجهی را هزینه کنند ، بنابراین انجام تحقیقات از قبل ، اطمینان حاصل خواهد کرد که شما از نوع عطر مورد نظر خود استفاده می کنید. در کنار انواع عطر ، نت های عطر نیز وجود دارد که رایحه نهایی را تعیین می کند.

عطر نه تنها نقش مهمی در بهبود خلق و خوی شما دارد بلکه می تواند روی نگرش شما به زندگی نیز تأثیر بگذارد. حس بویایی شما مستقیماً به سیستم لیمبیک متصل است ، مغز تقریباً فوراً به نوع عطرهایی که بر روی بدن استفاده می شود پاسخ می دهد ، بنابراین اگر به دنبال عطر هایی با بهترین رایحه هستید ، مسیر درستی را انتخاب کرده اید . شما می توانید بهترین عطر ها را از سایت از خرید بخرید .

بیشتر بخوانید :

مایع خوشبو کننده طبیعی خانگی اتو بخار
« حتما بخوانید  سرگرمی و بازی های شب یلدا ؛ 6 بازی دسته جمعی پر طرف دار
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .